Autor Wątek: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011  (Przeczytany 117095 razy)

cieslak

  • Gość
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:17:07 »
Tak, ale w USA grają bez bindów i na WCG pewnie też tak było. Raczej tylko w Euro można ustawiać przyciski.

Wiedziałem, że Tekken ma dziwne zasady. Zawsze mnie dziwiło, czemu ich zabraniają, serio. Z dupy...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 14:29:07 wysłana przez cieslak »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:29:31 »
Moim zdaniem dobra, ale tylko z winy namco, bo niepotrzebnie utrudniają wpisywanie takich inputów jak 1+2, 3+4, 1+3+4 itd. W takim GG to nie robi różnicy, bo chyba jeszcze nigdy nie miałem tak, że na sticku nie udało mi się zrobić FRC albo FD, więc bindowanie na padzie w tej grze wcale nie jest jakimś dużym ułatwieniem.

cieslak

  • Gość
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:36:00 »
Moim zdaniem dobra, ale tylko z winy namco, bo niepotrzebnie utrudniają wpisywanie takich inputów jak 1+2, 3+4, 1+3+4 itd. W takim GG to nie robi różnicy, bo chyba jeszcze nigdy nie miałem tak, że na sticku nie udało mi się zrobić FRC albo FD, więc bindowanie na padzie w tej grze wcale nie jest jakimś dużym ułatwieniem.

Zależy o kim mówimy. Taki Jasiek, nie pamiętam dokładnie, ale frc miał z hardslashem. Sol, frc przy gunflame, trzeba było wcisnąć ff w jednej klatce, by wbieć w ogień. Venom, szybko air dash... Dużo by wymieniać rzeczy. Snejku. :) Pamiętam, jak ludziska na turnieju w Sztokholmie byli w szoku, gdy przyjechali Polacy i pokazywali niezłego skilla na padzie, kiedy to wszyscy grali na stickach. Granie na padzie w GG, na zajebistych poziomie, jest bardzo trudne bez bindowania - nawet z bindowaniem nie ma lekko.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 14:39:03 wysłana przez cieslak »

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:39:49 »
Słuchajcie nie ma problemu. możemy też zrobić mini turniej "Sudden Death". Gramy bez bindowania, z 1%hp,1 runda, 60 sek. Sądze że wtedy wszyscy będą zadowoleni :)

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 05, 2010, 15:00:46 »
Hmm, powiem wam szczerze, że jak dla mnie to zakaz bindowania przycisków na padzie to jakaś bzdura - nie widzę, żeby bindy dawały jakąś znaczną przewagę nad stickowymi graczami i odwrotnie, kwestia ergonomii wydaje mi się. Co do zasady obowiązku pozostawania przy wygrywającej postaci, to tak naprawdę mi to zwisa i równie dobrze może jej nie być, bo nie wiem jakimi argumentami można poprzeć konieczność walki wciąż tym samym zawodnikiem, nieważne czy wygrywasz czy przegrywasz. A że Ryan robił oczy? No cóż, ja z przyjemnością podyskutuję z nim o zaletach i wadach tej zasady po walce. OSOBIŚCIE widzę to tak - turniej organizowany jest dla graczy i ma służyć przede wszystkim zabawie. Jeśli uczestnicy w większości wyrażają opinię że zasada jest głupia, bądź wspomnianą zabawę w jakikolwiek sposób psuje, to ja jestem skłonny tą zasadę zmienić. Tym bardziej, że nie wpływa ona znacząco na szansę zawodników w turnieju.
A co do konieczności używania innych postaci w teamówce, to w sumie też mi to obojętne. SBO ma się różnić od turnieju singlowego, wspominałem też żeby podejść do tego z lekkim przymrużeniem oka. Z jednej strony taka zasada może uchronić przed powstawaniem mega-doje*anych drużyn, gdzie do walki stanie trzech topów, z drugiej strony, fajnie by było zawalczyć z np. trzema Paulami, gdzie każdy zawodnik prezentuje inną taktykę i sposób gry. Ponadto, grając trzykrotnie na daną postać potrzeba 3 razy mniej ogrania, zauważcie, bo nie trzeba przejmować się innymi postaciami niż ta jedna! :P

Ech wiadomo jak jest, każdego się nie zadowoli - mimo, że to co napisałem powyżej to tylko moja personalna opinia, to zakładam że zostaniemy przy zasadach sprzed roku, ale jeszcze przedyskutujemy to z chłopakami. Sorry, ale trzeba się zdecydować na jakiś komplet reguł - za kilka lat wszyscy się przyzwyczają i nie będzie niepotrzebnych dyskusji.

Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa z teamówkami w SSF - nie znany mi jest sposób rozgrywania ich na całym świecie, nie wiem jak do sprawy odnoszą się specjaliści. Może niech jacyś się tu wypowiedzą! :P

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 05, 2010, 15:23:09 »
Co do tej zasady, to chodzi o przeciwdziałanie counter-pickowaniu, a właściwie ganianiu się po ekranie wyboru postaci (zwłaszcza w grach, gdzie nie ma limitu czasowego na wybór postaci ;p). W tekkenie counter-picki prawie nie istnieją (poza małymi wyjątkami typu Feng - Krysia), wiec tej zasady równie dobrze może nie być.
Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa z teamówkami w SSF - nie znany mi jest sposób rozgrywania ich na całym świecie, nie wiem jak do sprawy odnoszą się specjaliści. Może niech jacyś się tu wypowiedzą! :P
Standard - trzech graczy, pokemon style, character lock, niepowtarzanie się postaci w teamie ;p

Teamówki też chcecie robić DE? Imo tak byłoby fajniej niż SE, jak rok temu.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 05, 2010, 17:41:46 »
Na BTC2 w Berlinie można było zmieniać postać w dowolnym momencie, wygrał, przegrał - nieważne. Tak ze prosze nie używać argumentu o "światowych" zasadach.  Doprowadzalo to do rożnych, raz komicznych, raz stresujacych sytuacji, np. w mojej walce z KyokoManji, która wygrałem tylko dzięki chamskim counterpickom. Typu on brał Yosha, ja wygrałem Anna, to ja czekam cierpliwie co wybierze - zmieniał na Marduka to ja na Lili etc ganinanie sie kursorem po ekranie. Fajnie by to u nas sprawdzić.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 05, 2010, 17:57:21 »
Ale to chyba bardziej chodziło o złośliwość niż potrzebny counterpick co? :)

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 05, 2010, 18:33:48 »
Mój komentarz na temat tych zasad ze zmianą/zakazem zmiany postaci po wygranej/przegranej :

Prey the gey away... i trenujcie

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 05, 2010, 18:39:21 »
chamówa trochę z tym counterpickiem. W takiej sytuacji można by wprowadzić przymus że np osoba która wygrała wybiera postać jako pierwsza - chyba tylko wtedy ma to sens.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 05, 2010, 18:43:20 »
chamówa trochę z tym counterpickiem. W takiej sytuacji można by wprowadzić przymus że np osoba która wygrała wybiera postać jako pierwsza - chyba tylko wtedy ma to sens.

Sens to ma wtedy jak wygrany nie może wcale zmieniać postaci :P

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 05, 2010, 19:10:29 »
W zasadzie nie przeszkadza mi fakt że ktoś może sobie zmienić postać w trakcie gry, no bo czemu nie ? Skoro ktoś widzi że mu nie idzie postacią "A" a poświęcił czas na opanowanie więcej niż jednej postaci to nie rozumiem dlaczego wprowadzać zakaz zmiany - po prostu zwiększa swoje szanse :). No a jeśli chodzi o counterpicka to jeśli już zachodzi sytuacja w której ktoś czeka aż drugi gracz wybierze postać żeby dokonać własnego wyboru to tak jak już mówiłem - wprowadzić zasadę że ten który wygrał ostatnią walkę wybiera jako pierwszy.

Pozdro :)

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 05, 2010, 19:30:47 »
Ale to chyba bardziej chodziło o złośliwość niż potrzebny counterpick co? :)

Ja wiem czy złośliwość? On wiedział, nie nie poradzę sobie z Mardukiem moja Anna, oglądał moje wcześniejsze walki. A ja wiedziałem, ze on wie:-). Zawsze grasz tak jak pozwala przeciwnik i regulamin, a ze on miał mniej cierpliwości i nie zauważył ze jeszcze
nie zatwierdzilem handicapu, żeby zostawić sobie możliwość zmiany to już nie moja wina:-)


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Rupert

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • I dare you, i double dare you say what again!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rupert_is
  • Skąd: Bytom
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 05, 2010, 20:20:02 »
To jeśli ktoś lubi zmieniać postacie i będzie ten cały zakaz zmiany postaci po wygranej to ja proponuje wybrać w takiej sytuacji Mokujina :)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Art of Tekken 2/Art of Hadoken - Łódź - 22-23.01.2011
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 05, 2010, 21:06:33 »
Ja bym zrobil mini turniej - "Art of Mokujin" ciekawe kto by wygral.