Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 240487 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 14, 2010, 16:22:40 »
Czy ja naprawdę piszę nie jasno, czy niektórzy z was w wyniku trwającej sesji mają problem aby coś przeczytać ze zrozumieniem? Gdzie napisałem, że zafina jest w czymkolwiek porównywalna do topów? Gdzie napisałem, że taunt jest bezużyteczny? W tym zacytowanym przez nevana fragmencie chodziło o dokładnie odwrotną sytuację. We wszystkich wypowiedziach podkreślałem zawsze jak ważny jest ten cios i jak kształtuje on bryana jako postać.. Dobra, nie chce mi się już nic pisać, wygląda na to że to i tak groch o ścianę.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 14, 2010, 16:43:26 »
Ok,

1) Bryan i Steve Cię nigdy nie zaskoczy - myślę, że zaskoczy, a nawet jeśli nie, to jesteś tymi postaciami w stanie prowadzić ofensywę w sposób ciągły i bezpieczny o czym przy Zafinie możesz zapomnieć
2) jak można w ogóle wymienić obok siebie te trzy postaci? tak prawdę jeśli chodzi o Zafinę to mogą Cię na początku nieco zmylić animacje jej ciosów, natomiast Stevem i Bryanem da się doprowadzić przeciwnika do czarnej rozpaczy najprostszymi poke'ami... O sile juggli powiem tylko tyle, że Zafiną ciężko jest przebić 80pkt co u tych dwóch panów jest standardem, do tego wall carry, okizeme, ściąganie ze stepa, ehhh...
3) ani Steve ani Bryan nie mają tak naprawdę bezużytecznych zagrań (powiedzmy, niemal wszystko może się przydać), a pokaż mi dwa ciosy u Zafiny które można stosować non stop bez stresu.

Moje kryterium głupoty jest tutaj następujące - próbowanie udowadniania siły Zafiny przez zestawienie jej z dwoma fighterami z górnej półki.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 14, 2010, 16:47:35 »
Bez spinki, chopaki ;) Akurat wMordal Kombat 4 (maj fav, późniejsze wersje na PS2 śmierdziały) miał jeden z najbardziej elastycznych systemów walki, pozwalających na klecenie naprawdę skillowych dżagli - no i balans też miał.

Cytuj
Co z tego, że po jakimś ciosie zafina ma -12 jeśli może od razu zrobić followupa (juggle) lub przerwać?
Ano to, że taka Nina Rafimaru wszędzie wciska mi się 10f punczami w stringi i uj wziął całą ofensywę :D

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 14, 2010, 17:07:00 »
Jak ktos tak robi notorycznie to robimy cios vide u/f+3 Larsa albo d/f+2 Anki ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 14, 2010, 17:09:14 »
Dodam jeszcze że tutaj 95% postaci posiada standardowe 1,2  :-)


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 14, 2010, 17:10:51 »
Dadrot, z całym szacunkiem, ale płaczesz. Bardzo.

Wypisz KONKRETNIE czemu Twoim zdaniem Zafina ma taką super ofensywę - Konkretne ciosy, FD, i tak dalej.

d/f+2 Ani crushuje? Chyba czas do niej wrócić. :D

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 14, 2010, 17:13:10 »
Nie jest to crush od pierwszej klatki, ale faktycznie od czasów t5 ma taką właściwość. Kosztem prędkości (16 klatek, ale wybija kucających) i bezpieczeństwa (karalne na -11 klatek).

Jak się sprężę to do końca tygodnia będzie oceniaczka.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 14, 2010, 17:17:51 »
Grałem Anką w trójce i DR, ale szczerze mówiąc tego crushowania nigdy nie zauważyłem. Karalne na -11 to nie tak strasznie. Dobrze wiedzieć. :)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 14, 2010, 17:21:27 »
Qjon: chodziło mi o to, że musi przeciwnik zgadnąć czy przerwałeś stringa i może cię ukarać punchami, czy przypadkiem nie poleci ostatni cios launcher?

Nevan:

1. Zgadza się, masz tymi postaciami dużo dobrych bezpiecznych ciosów, gra nimi to wykorzystywanie błędów przeciwnika i polowanie na CH etc. Inna sprawa jest taka, że ciężko nimi zmusić kogoś do zgadywania, poza PKB Steva i setupami pod ścianą Bryana.

2. Ja nie starałem się nigdzie porównywać tych postaci, jest dla mnie oczywistą sprawą, że zafina jest słabsza ale nie jest niegrywalna i nawet na najwyższym poziomie można nią przeciwnika śmiało zmęczyć - właśnie dzięki zgadywankom i nieczytelnym animacjom. Vide walki ze strongstyle (usa) gdzie gościu bił doświadczonych koreańczyków zafiną. Kto jak kto ale oni byli ograni i przygotowani a problem z zafiną i tak mieli bo gościu nią dobrze grał. To samo Tokis jak walczył z ryanem, słyszałem że mocno namieszał a przecież ryan od was grał w to znacznie dłużej. Co do juggli najsilniejsze akcje steva mają na CH  ok. 80 bez ściany po normalnych wybitkach, bryana około 75. To dobry wynik, więc wydaje mi się, że zafina w tej kategorii jest solidna. Jeśli ze ścianą średni juggle zafiny to ok 95 to jest to wynik bardzo dobry. Typowy pełny juggle bryana po df3 + ściana to 91. Mocniejsze akcje ma tylko kilka postaci.

3. Nie gram zafiną niestety, mogę jedynie zgadywać że ma ciosy których się nadużywa jak każda postać. Pewnie mniej ale ma. Co do bezużytecznych ciosów to Bryan tak jak każda inna postać w grze ma ich oczywiście sporo. Przejrzyj pobieżnie command liste, naprawdę sporej ilości pełnych stringów i kombinacji nie używa się wcale, nie mówiąc już o pojedynczych ciosach. Ale to chyba jest normalne, dla mnie powinni z tekkena wyrzucić te wszystkie bezużyteczne zagrania. 10 hitowe combo, ki charge i całą masę ciosów, których nie używamy bo są inne lepsze. Zrobiło by się przejrzyściej i nie odnosiło by się wrażenia, że część rzeczy wrzucono sztuka dla sztuki.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 14, 2010, 17:24:28 »
Zabawne, Zafina ma w T6 niemalże identyczne d/f+2 co u Anki - tez i16, high crush, -12 na bloku, świetny zasięg i tracking SSR. Niestety, na tym podobieństwa tych dwóch postaci się końćzą. :P

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 14, 2010, 17:26:36 »
Toki weź wypisz kilka przykładów mixupów których używasz zafiną, ja nią nigdy nie grałem, oszczędzisz mi roboty ;)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 14, 2010, 17:29:19 »
Cytuj
Jeśli ze ścianą średni juggle zafiny to ok 95 to jest to wynik bardzo dobry
Niestety nie średni, a dobry dżugiel po którejś megakaralnnej/wciśniętej na pałę wybitce (typu TRT 2 ;D ) Dlatego w damage'u 3.5.

Cytuj
10 hitowe combo
...Lili rulez!

Cytuj
Zrobiło by się przejrzyściej i nie odnosiło by się wrażenia, że część rzeczy wrzucono sztuka dla sztuki.
Ale wtedy nie byłaby to gra video, tylko... hmm... czysta dyscyplina sportowa?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 17:32:28 wysłana przez Qjon »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 14, 2010, 17:32:43 »
10 hit combo się przydają o czym przekonał się na własnej skórze Junior pewnego pamiętnego zlotu u mnie w domu  :D


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 14, 2010, 17:33:15 »
Dadrot, nie mogę, kolego - za tydzień turniej w Lesznie, wszyscy się ograją na Zaf i będzie d*** z elementu zaskoczenia! :P

A serio, to jutro możemy spokojnie sobie podyskutować o Zafinie w stosownym dziale.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 14, 2010, 17:38:28 »
Tokis - no to bedziesz rzucać :D

Kończąc offtop - ocena Zafy wszystkim pasuje? Coś zmieniamy?