Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 240488 razy)

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 14, 2010, 21:36:11 »
Tenshi no juz bez przesady ze strata na bloku nic nie mowi, sadze ze przy -9 mozna sie pokusic o odrobine kreatywnosci i poczuc sie pewniej w ofensywie :)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 14, 2010, 21:40:35 »
Nie rozumiem, Frizen. Postać, która ma wszystkie ciosy w granicach -9 a postać, która ma więcej -12 i -14 to chyba różnica. Chcę więc wiedzieć, jak bardzo karalna jest Zafina.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 14, 2010, 21:45:25 »
Chodzi mi o to ze mowisz ze sama strata na bloku nie ma zadnego znaczenia jezeli nie mozna w nia zmiescic jakiegos ciosu, a ja chcialem powiedziec ze jednak przy -9 przeciwnik ma swego rodzaju zgadywanke bo niewyssuje na takiej stracie a przeciwnik moze wyprowadzic cios na 3 rozne strefy ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 14, 2010, 21:46:39 »
Więc przeczytaj jeszcze raz mojego posta i posty do których się odnosiłam, bo nie napisałam nic z tego co sugerujesz.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 14, 2010, 21:49:19 »
W takim razie moja zdolnosc interpretacji posysa ale dla jasnosci chodzilo mi o to:
Same kryterium "straty na bloku" nic nie mówi...
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 14, 2010, 21:54:49 »
Tak, samo kryterium "straty na bloku" nic nie mówi, bo chcę wiedzieć jaka to strata na bloku i gdzie, w jakich kluczowych zagraniach, i ile jest ciosów karalnych.

odnosiłam się do tego:

Cytuj
Sprostuję, bo wczoraj pisałem wszystko na szybko - uważam ofensywę Zafiny w grze za najsłabszą, jeśli mówimy o czystej matematyce. FrameData mówi sama za siebie - jest to najbardziej karalna postać w grze, mało przewag, wiele strat, co dla mnie zasługuje na 1/5 jeśli chodzi o ofensywę, bo nie można odpalić (prawie)nic na pałę. Bo zobaczcie, nawet jeśli cios jest bezpieczny to z reguły zostawia Zaf na konkretnej stracie, co równa się oddaniu inicjatywy przeciwnikowi - więc gdzie tu można mówić o pressingu? Jak już napisałem w oceniaczce, ocenę winduje w górę konkretny mixup z postaw i możliwość dokończenia stringa, co może przerwać ewentualną karę i zdobyć nam efekt CH.

I jeszcze "mało przewag" - ale jakieś są! Tylko gdzie? A gdzie są straty? Jak duże straty?

Ja mam Yoshem tez konkretne straty głównie w granicach -9 - -12 , nawet na hicie mam straty, wiele ciosów ma nawet po -25 straty (ale co z tego jeśli są sytuacyjne) a wcale nie mówię że ma najgorszą ofensywę w grze.

Dlatego chciałam więcej szczegółów odnośnie Zafiny.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 21:56:50 wysłana przez Tenshimitsu »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 14, 2010, 22:15:34 »
Frizen, bo faktycznie kryterium "straty na bloku" może nic nie mówić.

Masz przykład, postać A u której 10 na 10 ciosów ma straty z przedziału od -1 do -3. I postać B której 10 na 10 ciosów ma straty w przedziale od -7 do -9.

Obie te postacie mają wszystkie ciosy ze "stratą na bloku". Ale nie można powiedzieć że to mówi wiele bo te straty różnią się za bardzo i do postaci A jak i do postaci B jest inny wybór taktyk zarówno grając nimi jak i grając na nie.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 14, 2010, 22:17:54 »
Frizen to wie. Po prostu nie zrozumiał Tenshi: http://backdash.pl/forum/index.php?topic=64.msg4934#msg4934

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 14, 2010, 22:37:55 »
Cytuj
I jeszcze "mało przewag" - ale jakieś są! Tylko gdzie?
No to prosze:
FREJM DATA
Zyski na bloku? Az przy 5 ciosach: 1,2; dwa powolne high'ie (u/f+1 praktycznie tylko do dzagli, f+3 - sa lepsze sposoby na przejscie do SCR), 16klatkowy high f,f+2 (az 1 klatka zysku), running kick (ale tu zysk ma chyba kazda postac w grze) i jedyny przydatny zysk na bloku, czyli SCR 1+2 - no nie poszaleli japonce :D

Straty?
Na oko ponad polowa ciosow ma >10 on block, czyli karalne ;p

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 14, 2010, 22:42:11 »
Ciezko karac 10 klatkowymi punchami postac ktora jest w jakis postawach omijajacych high'e, chyba ze jakies postacie maja 10cio klatkowe nogi na mid.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 14, 2010, 23:11:18 »
b+1 i9 mid xiao  ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 14, 2010, 23:42:03 »
To taki zasięgowy mid że chyba nie sięgnie: P. Chyba prędzej flash josza.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 15, 2010, 14:52:07 »
No i o to właśnie chodzi, co z tego, że strata na bloku -9 jeśli zafina jest w postawie w której trafisz ją 5 ciosami na krzyż i każdy jeden jest wolniejszy znacznie niż punch. Testowałem to dokładnie w practice. 3/4 midów nie trafia jej w TRT. Nawet bryanowe db2. Jedyny cios który skutecznie wyciąga z tej pozycji to df3 i qcb4, żaden nie juggluje i zadają połowę obrażeń.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 15, 2010, 15:03:54 »
U mnie d/b+2 Bryana juggle'uje Zafinę w TRT.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 15, 2010, 16:02:39 »
Bryan Dadrota jest najsłabszy i jego nie juggluje. :(