Autor Wątek: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.  (Przeczytany 24385 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:22:59 »
ps. Dobra Dadrot, wiem że mnie kochasz ;*
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:25:12 »
Co to w ogóle jest ten wawel? To gdzieś w tatrach leży czy tak? Tam jest bardzo dużo owiec a mnie sie jakoś tak wawel kojarzy z ofcami no i z tym że to jest bardzo ważne miejsce dla polaka:(.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:28:42 »
apolon, Wawel to nie jest pierwszy lepszy cmentarz, to jest po prostu zabytek, nasze kulturowe dziedzictwo. Rodzina X czy Y nie ma prawa decydować sobie o tym, kto tam będzie pochowany, a niestety tak się właśnie stało.
A kto powiedział, że decyduje rodzina? Rodzina może sobie najwyżej chcieć. Ja też sobie mogę napisać w testamencie "pochowajcie mnie na Wawelu". Skoro do pochówku na Wawelu dojdzie, to znaczy, że zezwolił na to gospodarz katedry, w tym wypadku kardynał Stanisław Dziwisz. Jako gospodarz katedry ma do tego prawo, więc o co chodzi?

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:30:01 »
ale rodzina łaskawie się zgodziła, to do niej zawsze należy ostatnie słowo, gdyby się nie zgodzili to Dziwisz nic by nie miał do gadania.
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:34:29 »
No i co z tego? W ogóle nie trybię. Też bym się zgodził jakbym umarł i mi to zaproponowano 8).

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:36:43 »
a ja nie, bo dla mnie to jest zupełnie nieuzasadniona dewastacja i deprecjonalizacja zabytku.
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:42:32 »
lol no najważniejszy jest zabytek, parę starych cegieł ziemi i brudu. Ja bym nie chciał być tam pochowany bo nie wyobrażam sobie żeby rodzina miała przemierzać teraz całą Polskę przynajmniej raz w roku chcąc mnie odwiedzić, ryzykując i tracąc czas z powodu moich zachcianek, no ale co tam bliscy są nie ważni ważna jest rzecz martwa, jest jakiś zameczek ; d.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:48:08 »
musieliby też kupić bilet, żeby Ci świeczkę postawić

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:48:46 »
jasne, idąc tym tokiem myślenia, po co w ogóle jakiekolwiek zabytki? zburzmy piramidy w Gizie bo za mało jest piasku na pustyni :P
teraz wyobraź sobie wycieczkę po Wawelu za kilkanaście lat: "Tam leżą królowie Polski, a tu.. tu leży prezydent, z którego ludzie się śmiali (tu zbiór anegdot o Artuarch Borubarach, ziemi Wolskiej itp.), którego samolot się rozbił jak leciał do Katynia, który, nota bene, i tak przed jego śmiercią już został uznany za zbrodnię Stalina. Leży tu tez jego małżonka, która znana była ze swojej działalności charytatywnej (jak wielu innych ludzi)" nie no proszę Cię.. :P

ps. Zauważ też Cheese, że to właśnie ta rzecz martwa mówi o ludziach, którzy kiedyś żyli, nie na odwrót. Co byśmy wiedzieli o Aleksandrze, Cezarze, Ramzesie gdyby nie zabytki?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 10:52:03 wysłana przez Kati »
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:00:04 »
No właśnie sam nie wiem po co taki zabytek. W miejce tego zmieściłoby się mniejsze multikino albo jakiś carrefour express.

Co do tej wycieczki to jakby oprowadzając ludzi opowiadali przy okazji co dany Król zrobił dla Polski (a także co w niej zepsuł) to Lesiu tak wcale najgorzej by nie wypadł;b.

Cytuj
ps. Zauważ też Cheese, że to właśnie ta rzecz martwa mówi o ludziach, którzy kiedyś żyli, nie na odwrót. Co byśmy wiedzieli o Aleksandrze, Cezarze, Ramzesie gdyby nie zabytki?

Nie wiem jak wy ale ja bym wiedział z wikipedii;b.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 11:02:11 wysłana przez CheeseOfTheDay »

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:05:04 »
Para prezydencka będzie pochowana w przedsionku tej oto pięknej i zabytkowej krypty Piłsudskiego:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Krypta_Pilsudski_Wawel_2.jpg&filetimestamp=20070511172118

W tym przedsionku z tego co wyczytałem znajduje się tablica upamiętniająca ofiary Katynia. Jak dla mnie Bardzo dobre miejsce na pochowanie pary prezydenckiej bardziej jako symbol katastrofy i pamięci o niej niż sam fakt złożenia ciał.

EDIT: to na początku to oczywiście sarkazm bo to wygląda jak moja piwnica.
EDIT2: Tyle, że bez trupa ofkorz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 11:09:17 wysłana przez TasTer »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:07:41 »
cheese! nie sprzeczaj się z Katią!
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:10:06 »
Kati - jak chcieli pochowac Pilsudskiego na Wawelu to byly podobne protesty.
To tez nie jest pierwszy lepszy burek, ale Prezydent naszego kraju,ktory zginal pelniac sluzbe (lecac do Katynia, upamietniajac mord na polskich oficerach; sam Prezydent mocno walczy lo to, aby strona Rosyjska w koncu to oficjalnie uznala).

Jak nie lubie Kaczynskiego, to jezeli wybrali takie miejsce pochowku - chyle czola i niech spoczywa w pokoju. Bo rzeczywiscie mamy cala mase polskich Krolow/Prezydentow, ktorzy zgineli w tragicznym wypadku w czasie sluzby.

I powtorze jeszcze raz - a ilu z tych pokemonow protestujacych bylo w ogole na Wawelu? Ile zapalilo swieczke Pilsudskiemu? Nagle wielcy kur* fani zabytkow,japierd*e. Spoko, za miesiac pol polski bedzie znawcami MMA,jak Pudzian bedzie mial walki.

Nie sadzilem, ze bede "bronil" Kaczynskiego (jako jego calkowity anty-fan). Ale robic taki syf dla prezydenta kraju, ktory zginal tragicznie pelniac sluzbe - zaiste.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 11:12:55 wysłana przez Solo »

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:12:28 »
@dadrot - WTF?

@TasTer - No to chyba pozamiatałeś temat pochówku, skoro tak się sprawy mają, to już teraz totalnie nie ma się o co spierać.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tragedia w katyniu - film, który może zmienić bieg wydarzeń.
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:15:05 »
Co do tej wycieczki to jakby oprowadzając ludzi opowiadali przy okazji co dany Król zrobił dla Polski (a także co w niej zepsuł) to Lesiu tak wcale najgorzej by nie wypadł;b.
Sęk w tym, że grobowce królów to kawał historii, nie mamy na to żadnego wpływu. Czym innym jest ingerencja teraz a czym innym dawny zwyczaj. Mogę się założyć, że gdyby nie ten wypadek, cały ten szum, patos i pośpiech to nie zapadłaby taka decyzja. Gdyby zmarli śmiercią naturalną raczej nie padł by taki, niefortunny jak widać, pomysł. Myślę, że nie byłoby protestów gdyby zdecydowano się pochować ich na Alei Zasłużonych.
Dziwisz wypiera się podjęcia wawelskiej decyzji: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7777653,Dziwisz_o_pochowku_na_Wawelu__Wysluchalem_pragnienia.html

Mój drogi Dadrocie, to nie jest rzecz, która miałaby mnie z kimkolwiek poróżnić, na pewno nie z mojej strony, z Kamila pewnie też nie :P

Solo, no ja tam akurat odcinam się od jakiegoś wielkiego krzyku i protestów, nie ma to teraz sensu najmniejszego. Tylko wyjaśniam, dlaczego mi się nie podoba taka decyzja, i jestem fanką zabytków no :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 11:21:41 wysłana przez Kati »
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php