Autor Wątek: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa  (Przeczytany 51141 razy)

YattermanG

  • Gość
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 29, 2011, 20:27:57 »
Sponsorem przejazdu jest Cenega tak? Jeżeli tak to znaczy, że nikt pewnie nie pojedzie do żadnego Londynu (no chyba że już dali na bilet).

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 29, 2011, 20:58:36 »
Po kulce Meliny u+4, 3,4, f,b+2 za 23%
Banalne, siedzi zawsze.
roll, u+4, b+1, f,f+3, sai też za 23%, troszkę trudniejsze.
Na 100% można mocniej, to tylko kilka juggli wymyślonych w 20min.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 29, 2011, 21:03:28 »
Moim zdaniem faktycznie nie oplaca sie uzywac x-rayow w combach w obliczu tego jak mozna wykorzystac inaczej ten pasek. W streecie nie ma breaker'ow, albo cos przeoczylem ^^.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 29, 2011, 21:05:03 »
@ Vol
Raz, że nigdzie nie napisałem, że ja jestem prosem w MK, ale Ty pisząc, że grasz 10 lat w tę grę i wygrywając ten turniej znaczy, że powinieneś nim być.

Teraz o co mi się rozchodzi.
O Twoje podejście do "Tekkenowców" i tak ja napisał Dae używanie tego słowa jako inwektywu czyli obrazy. Nigdy nie mówiłem, że każdy musi sadzać zajebiste akcje aby wygrywać, pokazałeś to z resztą Ty sam na tym pseudo turnieju. Chodzi mi o Twoją ignorancję apropo uczenia się juggli i pisanie, że potrzebne są one tylko w Tekkenie.
Nie pisałem również nigdy, że trzeba sadzać od razu max dmg, ale naprawdę chociażby takie coś: kulka, u+4, dash, 4,2, f,f+3 kroi 24% i jest naprawdę łatwe w wykonaniu (no nie tak łatwe jak kulka, d+2 za 15% dmg), tym bardzie skoro rozegraliście z bratem tyle walk przed tym turniejem (ja rozegrałem ich może z 5).
Nie miałem również zamiaru w jakiś sposób Cię urazić tym co napisałem.

I proszę też nie pisz mi tu o swoich 150 APM'ach w SC skoro w przeciętnej walce w Tekkenie przeciętny gracz w ciągu minuty wyciśnie ich ze 300 na lajcie (licząc cały movement i ciosy).
Aha no i pisanie w bijatykach o ratio sadzania czegoś też jest nie na miejscu, bo albo coś umiesz i sadzasz to 10/10 (ewentualnie 9/10), albo uczysz się czegoś innego co będziesz robił właśnie z taką skutecznością
 
Pozdro i powodzenia u Angoli!
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 21:19:22 wysłana przez Cambion »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 29, 2011, 21:08:19 »
Mam kolejne combo.
Roll, u+4, u/f+3, f,f+3, sai 26%

Sway

  • [Warszawa]
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • DF, (CH+Clean hit+rage) ;p
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 29, 2011, 21:16:55 »

Yhh, no i nerwy mi już trochę puściły.

To znajdź coś lepszego, za więcej niż 20% dmg. Bo mnie śmieszy, jak człowiek, który nie zna gry się wypowiada, odnosząc skilla z innych bijatyk. Walki nie widział, na turnieju nie był, ale pr0 kozak... ;/

Po kulce Mileny nie ma lepszego follow up niż upercut, bo zadaje 13%, a ŻADNE kombo Mileny nie zadaje więcej niż 13%, nie mówiąc już o skalowaniu dmg w kombach, do tego tylko żadne kombo z move list nie ma follow upa u Mileny (poza jednym co daje +4%dmg i jest żałośnie warunkowe).

Więc, każdy ogarnięty gracz  w MK zrobi właśnie tak jak ja - ale dla Ciebie jak nie ma 124784271942891 hits kombo to najwidoczniej noob.

Jak taki kozak jesteś to pokaż mi kombo Mileną (bez x-raya, x-raye w kombie są c***owe bo mają skalowany dmg i szkoda zjadać sobie pasek). Ale nie na graczu-warzywie, albo na practice - tylko jak Ci zajebiście wychodzą every time w grze z dobrym playerem.

Dzisiaj spotkałem się z Oskarem i Qjonem i rozkminialiśmy juggle Meleeną. Dokręciliśmy jedną rzecz z 20 do 27% dmg i nic ponad to. I oni sami nie znaleźli nic lepszego po kulce niż upercut. Ale Ty jesteś największy pros i wiesz najlepiej, że to jest śmieszne, jak ktoś gra upercut po kulce...

MK =/= inne nawalanki. Deal with it!


Tylko bic bravo!!... albo piane... ehh v.v

Slide

  • Gość
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 29, 2011, 21:26:08 »
Dajcie spokój już z tymi kłótniami. Trochę już to nudne zaczyna się robić :/ wszystko już w temacie zostało powiedziane, a Wy ciągle atakujecie Vola. Nie śledzę dokładnie tematu, ale kilka spraw jest oczywistych Vol wygrał turniej (demo czy nie demo każdy miał te same szanse), no i najważniejsze grając w bijatyki nie ma takiej opcji żeby grać z combosami za mały dmg tylko i wyłącznie bo są łatwe do zrobienia, obczaja się te najbardziej kilerskie (dla mnie nie ma czegoś takiego jak ratio sadzenia combosa albo umiesz albo nei jak ktoś wyżej napisał).

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 29, 2011, 21:31:31 »
Moim zdaniem faktycznie nie oplaca sie uzywac x-rayow w combach w obliczu tego jak mozna wykorzystac inaczej ten pasek. W streecie nie ma breaker'ow, albo cos przeoczylem ^^.
Breakerów nie ma, ale są exy i focus cancel, więc też nie zawsze się opłaca używać tych superów, mimo tego że nie są aż tak strasznie skalowane. Za to ultry mają własny, osobny pasek poświęcony tylko im, nie da się go zużyć w żaden inny sposób. Dlatego w MK ten dylemat może być troche trudniejszy, bo x-raye to jedyny rodzaj takich hajdemedż moves.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 29, 2011, 21:44:41 »
Hola. Vol nic nie pisał o korzystaniu z paska w inny sposób, tylko o skalowaniu obrażeń. Dlatego się podburzyłem.

Oczywiście, że warto zachować pasek na chamskie breakery itd.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 29, 2011, 21:59:12 »
Z racji tego, że trochę dziś z Volem pograliśmy, troszkę popiszę w tym temacie:

Cytat: Tundra
Nie ogladałem tego turnieju, w ogole mnie to nie interesowalo, a bzdur, jakich sie tu naczytalem starczy mi na rok. (...) farse i bzdurę stulecia.

+1

Cytat: ornit
W momencie premiery MK wszyscy zaczniemy od 0, nawet kolesie, którzy od lat graja w Armageddony, DC czy Ultimate'y będą musieli rozkminiać grę na nowo. Ta grę robi Ed Boon, człowiek, znany z c***owych systemów. Skoro on tworzy tą grę (jak i każdą inną z serii) to znaczy, że doswiadczenie nabyte w innych grach (zwłaszcza nie Boona) na niewiele się zda.

+2

Cytat: Gargooletz
Czemu x-raye mają być c***owe w kombach? A co? Lepiej pchać je na pałę z ryzykiem straty paska, bo zadadzą więcej obrażeń? To tak jakby powiedzieć, że w syfie ultr nie wkładać w comba, bo zadają mniej dmg niż na czysto.

I tu poruszę ważną kwestię, o której chyba mało kto wie (ja sam dowiedziałem się dziś :-X )
Scorpion w swoich kombach kończąc je Xrayem zyskuje w stosunku do normalnych enderów (wiadomo, zależy od komba) ok. więcej 5-7% niż staple bez Xraya. Ale czy liczycie się z tym, że po trafionym Xrayu Scorp jest NA KARZE? I np od takiej Mileeny dostaje gratisową kulkę? Zyskujemy 5%dmg, wykręcając te 47% damagu, ale tracimy 20-25% po kulce, przez co zysk z komba Xrayowego wynosi ok 25%, a bez kończenia Xrayem nei stracilibyśmy nic... Od Dżonego Klatki dostajemy gratis buta, od Suba wślizg, nie jestem pewien czy Scorp trafiony Xrayem ukara linką, ale tak czy siak tracimy tak naprawdę ten damage, który zyskaliśmy wykonując Xray... A pasek jest dużo ważniejszy IMO do robienia Breaków czy Enhanced Specjali.
Nie wiem jak ma się sprawa u Suba czy Mileeny, nie zdziwiłbym się gdyby było tak samo.
Dlatego Garg wybaczam ci hejting, bo nie grałeś nawet w demko i nie wiesz że to tak bzdurnie działa :D

//EDIT: Ponagrywałem parę walk Oskara i Vola to sobie potem pooglądacie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 22:08:52 wysłana przez Qjon »

Slide

  • Gość
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 29, 2011, 22:10:04 »
Nie zmienia to faktu, że w niektórych sytuacjach ten dodatkowy dmg może załatwić sprawę i dlatego posadzimy go w combosie. Przecież wiadomo, że paska uzywa się z głową i w zależności od postaci jest różne zastosowanie. Jedni będę sadzili pasek na x-raya, a inni wykorzystywać będą go w inny sposób.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 29, 2011, 22:13:44 »
Co do tej straty po X-ray Scorpiona to Sway o tym mówił mi właśnie na tym turnieju i nie zdziwiłbym się gdyby u innych postaci było podobnie, ale myślę że naprawią to jednak w finalnej wersji bądź też jakimś patchem, bo szczerze mówiąc dla mnie jest to komiczna sytuacja

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 29, 2011, 22:14:13 »
Przyznam szczerze, ze mimo potrzeby 2 paskow na breakera, na wyzszym levelu dosyc czesto to idzie i troche to mnie irytowalo. Sprawia to ze przydatnosc juggli mozna ocenic na 50/50. Trzeba je znac, ale nie mozna polegac tylko na nich.

Czesc tych postow przenioslbym do tematu ogolnego.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 29, 2011, 22:16:36 »
Ja proponował bym w ogóle zamknąć ten temat.

Namu

  • Namu
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
  • Rawr.
    • Zobacz profil
    • Deviantart
    • Email
  • Skąd: Wawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 29, 2011, 22:17:20 »
Mam dziwne wrażenie, że nie chodzi tu już o samą kłótnie o juggle i wyciągany dmg ale o podejscie Vola i Naniki czy jak tam Twój brat sie nazywa. I to mówi tak generalnie nie tylko o backdashowym forum ale i o innych gdzie np Twój brat sie wypowiada. Takie tylko mam wrażenie że tu chodzi o wasze podejscie do tej wygranej i swojego skilla. Ot co :3


A co do x-raya w combo to po tym co przeczytałam to się zgadzam że lepiej pasek na breakery zostawic lub ulepszone ataki :3 A x-raya uzywac tylko wtedy kiedy na 100/90% wejdzie bez comba bo nie oplaca sie marnować go inaczej :<