Autor Wątek: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa  (Przeczytany 51144 razy)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 29, 2011, 22:18:23 »
Cytuj
Nie zmienia to faktu, że w niektórych sytuacjach ten dodatkowy dmg może załatwić sprawę i dlatego posadzimy go w combosie.
Nie neguję tego, że w sytuacji "końcówkowej" możemy zaryzykować wykręcenie większej ilości dmg by zabić, chodzi mi o to, że walenie Xraya w staplach jest nieużyteczne, kilka razy dziś Oskar się zagalopował i chcąc dla hecy zrobić więcej dmg z Xrejem, sam zginął, bo nie zauważył, że miał 20% życia sam :D

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 29, 2011, 23:35:27 »
Jako, że jest moda na combosy dla Mileeny po rollu to i ja 5 minut poświęciłem.

roll, u+1_2 , b+2 16% aale mamy wbitego w przeciwnika saia a jak mamy wbitego saia:
roll, u+4,3,4, b,f+2 za 30%

Chyba, że z tego rzutu jakoś da się wyrwać to przepraszam, nie znam się.
Sai zostaje w przeciwniku do końca walki, jeżeli go nie rzucimy w międzyczasie lol.

Jak ktoś chce harda to proszę:
roll, u+4, u/f+3,ff+3,sai(wersja ex),roll za 29%
w rogu na końcu zamiast rolla na końcu robimy d+2 i chyba roll po tym też wejdzie.
Taki tam offtopic.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 23:37:29 wysłana przez TasTer »

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 30, 2011, 00:01:03 »
Piszmy o tym w temacie MK9 :)

A tak na offtopie to i tak kolejność dobrych gier jest jedna :

T3 > SC > SC2 > T5 DR > TTT > HoMM 3 + 5 > Diablo 2 > kto wie może MK9 > nic... > nic... > nic... > k**wa Simsy > Tekken 6 BR

mógłbym tutaj dodać jeszcze tytuły tak uber klimatyczne jak Diablo 1, Fallout 1,2 , Warcraft 2 :D ale chyba każdy je kocha :)

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 30, 2011, 14:37:06 »
Relacja z turnieju by mortalkombat.pl


Wogóle to gratulacje dla zwycięzcy i powodzenia w Anglii:)

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 30, 2011, 21:44:26 »
Tobie by się przydał pach z przypinanym kutachem

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 31, 2011, 02:16:25 »
A gdzie Ci się Pawle na przypinane kutachy zebrało? o0 Ogólnie to nie czaję przekazu Twojej wiadomości (jeśli jakiś był).

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 31, 2011, 06:25:10 »
ŁaŁ, wy tak naprawdę to wszystko czy tylko ściemniacie? Vol - skoro mowa tu ciągle o Tobie. Przyjęcie przez Ciebie krytyki, jak i rad jest nie do ogarnięcia bo ty grasz w mk już 10 lat i napewno wiesz lepiej co i jak. Prosty przykład: specjalnie teraz odpaliłem konsolę by sprawdzić to magiczne combo , roll , u+4 , uppercut. Minęło 5 minut i zrobiłem równie łatwe ale o 4% silniejsze ( roll, u+4, 4,2 ,ff+3 = 24% ) i powiedz mi teraz jak ktoś grający 10 lat w mortale nie wpadł na tak proste combo, a pisze o pierdołach typu ratio i APM. Ja nie jestem żadnym prosem ani nikim takim, ale uważam że jak na 10 lat to twój wyjazd do Anglii może w końcu otworzy ci oczy i zmienisz podejście do gry,strategii. Jak można upierać się przy tym że kulka jest dobrą opcją u Mileeny do juggla bez np uprzedniego mind game'u? No chyba że masz na myśli twoją walkę finałową, gdzie robiłeś d+3, d+3, d+3, chwila przerwy, kulka. Nie olej tematu comb bo to u Angoli Cię nie minie. Jesteś z wrocka, podpytaj Nevana co i jak a zobaczysz że twoja teoria mija się z prawdą o twoim graniu turniejowym. Wyciskanie słabych standardów nie pomoże Ci wygrać ME, a co do prosa, który grałby tak jak powiedziałeś, totalny absurd. Porównywanie MK do T6 to już jest totalne nieporozumienie. W Tekkenie juggle były,są i będą, w Mortalach combosy były,są i będą, a jednak mimo tego że obie te gry różnią się systemem, to granie na słabych standardach nie pomoże osiągnąć za wiele, więc nie można negować używania czegoś co jest w stanie uśmiercić twojego rywala szybciej niż 100% standard na który musisz wyczekiwać, by przeciwnik popełnił 5 błędów, albo aż 5. Przy szybkiej kalkulacji idąc twoim tokiem rozumowania, przy twoim combie, przy założeniu  że macie ten sam poziom ale twój opp robi moje combo a ty swoje, to on ma większe szanse na wygraną ( jego 4 pomyłki to stracone 80% dmg, oczywiście pomijam chip dmg,rzuty etc ). Ty natomiast możesz sobie pozwolic na 4 ( czyli 96% dmg ). W tej sytuacji będziesz zawsze na gorszej pozycji.Często zdarza się tak że dwóch graczy na w miare jednakowym poziomie gra tak by jak najszybciej ubic swojego rywala a nie pomagać mu przeżyć po każdbym popełnionym przez niego błędzie. To chyba na tyle. Co do chłopaków którzy dali trochę hejtu i rad przy okazji. Było widać jaki poziom miały rozgrywki. Ktoś napisał że Takuma grał dobrze. Owszem gdyby usiadł z kimś i sprawdził że po kulce jest kara na combo za 30% około ( w polu jest to między 21% a 28% w polu,a w rogu ponad 30%, nie używając x raya ani ciosów z R2. Oczywiście wymyślałem to teraz na biegu ), to myślę że miał szansę wygrać. No ale można sobie teraz pogdybać. Najważniejsze jest teraz to by Vol wziął się do kupy i uczył dobrych akcji Mileena, by siedziały mu w 100%.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 06:36:37 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 31, 2011, 09:07:54 »
W Londynie wszyscy będą grać w pełną wersję gry? Jeśli tak, wygra ten kto obczai największą imbę i pozna największą ilość przeciwników (kary po ciosach). Z tymi paroma ciosami na krzyż, nie powinno być to takie trudne, szczególnie jeśli się ma sparring partnera.
Jeśli Vol nie nauczy się kar, nie wygra. W ogóle myślę że ma małe szanse, ale życzę mu jak najlepiej.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 31, 2011, 14:43:19 »
Panie i Panowie, pozdro od Naniki z netwars:

Cytuj
Przykro mi ale backdash to polewkowe forum... wypowiadaj sie tam sami znafcy tematu... koles gral 5 minut w demo, ale od razu wie jak najlepiej karac XD lol'd hard ogolnie...

Cytuj
Ogolnie poziom forum epicki... wlasnie odkryli ze juggle nie wchodza bo jest breaker w grze... i tak w 50% wypadkach po probie juggla dostajesz kare...

nice!

odpowiedź na zamieszczone combo movie:
Cytuj
Wielkie dzieki!
Juz przydales sie bardziej niz specjalisci z wiadomo skad :)

Szpec jak nie wiem. Poziom sodówy w głowie od czasu turnieju podskoczył o jakieś 78% imo.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 31, 2011, 15:06:02 »
A gdzie Ci się Pawle na przypinane kutachy zebrało? o0 Ogólnie to nie czaję przekazu Twojej wiadomości (jeśli jakiś był).

hhaahahha sorki ziom to miało być do Cambiona :P ale jakoś mi wcięło cytat :) Pisał że przydał by mu się srebrny pas z MK

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 31, 2011, 15:10:31 »
Aha, spoko, nie zwróciłem uwagi na jego posta:)

Slide

  • Gość
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 31, 2011, 15:23:02 »
Gruba wojenka nie ma co... poniżej jakiegokolwiek poziomu...

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 31, 2011, 15:29:52 »
ciągle dolewacie oliwy do ognia xD

Może zabrzmi to brutalnie, ale:
Nanika owszem trochę przesadza, ale w końcu zajeli wysokie lokaty. Tyle, że poziom graczy na turnieju był naprawdę niski. Ja w to zagrałem dwa razy samemu (i to nawet nie u siebie, bo nie mam tego dema) i z 3 razy w arenie. Nie piszę tego by się chwalić tylko aby pokazać, że nikt prawie się do tego tura nie przygotowywał i mi tyle grania wystarczyło.
Vol zdaje sobie sprawę, że musi poćwiczyć i to zrobi, bo chce zająć dobre miejsce w UK. Najwięcej flame'u idzie na to, że z Waszych wniosków/wypowiedzi wynika jakbyście się pysznili lub uważali, że nasze backdashowe rady są złe.

Sway prawdopodobnie lepiej by podszedł do walki gdyby ze mną wygrał, bo ja włożyłem całą energię w ten pojedynek i kolejna walka odbyła się dla mnie za szybko. A ja wcale nie jestem jakimś tekkenowym wymiataczem.

Zrobiło się jakoś agresywnie, a nie chce by współpraca z Tobą Vol i Nanika zakończyła się w taki głupi sposób.

Nie wiem pewno mój post jest już bezsensu, bo chyba nie wiem już o co tu chodzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 15:32:13 wysłana przez gaawa »

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 31, 2011, 15:34:38 »
Vol zdaje sobie sprawę, że musi poćwiczyć i to zrobi, bo chce zająć dobre miejsce w UK.
Szczerze wątpie. Po co ma ćwiczyć juggle skoro i tak nie siedzą, bo jest breaker... Na pewno zostanie Mistrzem Europy robiąc tylko: kulke; d+3, d+3, d+3; i f,f+3.

Slide

  • Gość
Odp: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 31, 2011, 16:00:35 »
Ja nie jestem po niczyjej stronie. Od początku nie podobały mi się argumenty obu stron. Z backdasha wyczuwałem wielką niechęć do braci i chęć udowodnienia... sam nie wiem czego... z drugiej strony bracia i ich bezsensowne podejście my gramy 10 lat w MK, a Wy tekkenowcy nie znacie się... nie jestem tekkenowcem, ale bez żadnego chamskiego gadania po walkach nie widać Waszego 10 letniego stażu, chociaż to on zapewnił Wam zwycięstwo w turnieju na pewno nie skill. Jestem zdania, że na kolejnym turnieju będziecie musieli się o wiele bardziej postarać niż to było teraz, ale pewnie dobrze o tym wiecie i ameryki tutaj nie odkryłem.

Nie podoba mi się jednak ze strony Naniki nazywanie społeczności z backdasha od "specjalistów" w złym tego słowa znaczeniu. Kreujecie się na znawców i podkreślacie Wasz staż, ale dajecie się zagiąć na najprostszych sprawach związanych z demem typu osoba, która usiadła na 5 minut zna lepsze combo niż Wy. Dla mnie to jest niezrozumiałe, że przy 10 letnim stażu "specjaliści" z backdasha mówią Wam o silniejszych combosach i w całej tej kłótni i fakcie wyjazdu dopiero będziecie uczyć się combosów.

Co do występowania breakera i karalnych juggli. Uogólnianie wszystkich juggli jako karalnych albo próby ich wykonania to największa głupota jaką słyszałem. Przecież to świadczy o zawodniku, jeżeli dany combosach, juggle jest karalny stosujemy inny prosta filozofia. To, że dany juggle występuje w grze nie znaczy, że go stosujemy w walce. Do combo movie może ładnie wyglądać, ale nikt mądry nie będzie takich juggli w grze używać za duże ryzyko za mała nagroda (chyba że wysoka to warto czasem zaryzykować :P). Na koniec breakery to już mnie przerosło... odkyrli breakery hahaha breakery występowały już w innych grach pod podobną postacią, przykład Guilty Gear i "Burst", który również pozwalał wyrwać się z combosa i odpychał przeciwnika. Znowu uogólniasz i sprowadzasz dyskusje do tego, że dzięki breakerowi wyrwiesz się z juggla więc nie warto ich stosować... w rundzie wykonasz 1 max 2 breakery, a później juggle wchodzą...

Jeżeli to przeczytasz Nanika wiedz, że nie zależy mi na udowadnianiu że ludzie z backdasha mieli racje albo Wy... prawda leży gdzieś po środku i jedno jest pewne ta cała dyskusja powinna mieć inny charakter. Część mojej wypowiedzi jest odpowiedzią na Twoje posty z tamtego forum, które osobiście mnie po części zniesmaczyły, a odkrycie breakerów rozśmieszyło.