Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 207665 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:27:42 »
Cytat: PePe
Ring na pewno masz rację, że po FF XII "trzynastka" może się wydać dziwna. Z drugiej strony to FF XII był wyjątkiem od reguły więc dla wielu ludzi to może być powrót do starego, sprawdzonego schematu, który lubią. W końcu za czasów poprzednich finali były dostępne choćby na PC różne RPG z otwartym światem, a wcale to nie powodowało że ludzie nie chcieli grać w finale :-) Mnie tam akurat "dwunastka" omineła bo jak wyszła nie miałem już PS2, więc ból będzie mniejszy :-) Jestem przyzwyczajony do podziału ze otwarty świat od samego początku == Bethesda, a nie FF
Jak kiedyś będziesz miał możliwość zagrać to szczerze polecam, jak dla mnie to jedna z najlepszych gier FF i w dodatku z wysokim poziomem trudności (jeśli od samego początku się wykonuje side questy z markami) Mnie Bethesda zawiodła Oblivionem. Z początku uważałem, że to jedna z najlepszy gier RPG w jakie miałem przyjemność zagrać ale później wszystko zrobiło się potwornie nudne. I nie podobał mi się kompletnie system rozwoju postaci. Skille można było podbijać przyciskając jeden guzik na padzie a w tym czasie oglądając np jakiś film. No i naturalnie milion bugów.

Zauważyłem że akurat dla części osób które akurat bardzo lubią finale to ff12 było tym finalem najmniej finałowym dla części także najgorszym.
Nie dla mnie :] ja przeszedłem niemal wszystkie gry FF (nie licząc trójki i paru spin-off'ów) i w zasadzie na tej serii się "wychowałem" a FFXII stawiałbym w TOP 5 a może nawet TOP 3 jeśli chodzi o FF. Tylko prawdziwy ignorant mógłby powiedzieć, że to jedna z najgorszych części FF.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:53:59 »
Zalezy kto czego oczekuje. Pamietam ze kiedys do mnie przyszedl podjarany kumpel z FF XII. Odpalilismy, pogralem z 3h i wiecej tego nie wlaczylem. Dlaczego? Za bardzo mi to Star Warsami smierdzialo (z kolei XIII czasem smiedzi Avatarem) a postacie w ogole mnie do siebie nie przekonaly. Niby wspanialy gameplay i wielka swoboda, ale ja osobiscie od FF najbardziej wymagam intrygujacych postaci. Owszem, XIII-tka wydaje sie byc pod wzgledem zachodnich erpegow bardzo biedna, ale ze wzgledu na postacie ktore bardzo mi sie spodobaly (na lightning mozna sie troche zawiesc, ale i tak daje rade) chciało mi sie grac i przekonalem sie ze nie jest do konca tak jak pisza zakochani w Falloucie recenzenci (co do fallouta to pogralem z 5 godzin w 3 czesc i nie zapadlo mi nic w pamieci oprocz drewnianych dialogow, lokalizacji polskiej rodem z starych gier na PC i nudy. Jestem graczem mlodszego pokolenia, nie gralem w 2 poprzednie fallouty i nie znam magii legendy tej serii. W kazdym badz razie jestem zwolennikiem japonskiego podejscia do RPG). Jaka puenta? Gusta i gusciki, ale wrzechobecna krucjata na FFXIII jest dla mnie niezrozumiała.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 09, 2010, 17:09:54 »
Hmm po 3 godzinach grania to chyba dużo o tych postaciach nie można powiedzieć jeszcze (i to tych głównych tylko, które są dostępne od początku) Dla mnie były OK, podobał mi się brak infantylności, który był ciut dobijający w FFX-2. Cała gra pod tym względem jest poważna i podobna do Final Fantasy Tactics (w sumie to chyba nawet akcja dzieje się w tym samym świecie jeśli dobrze pamiętam)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 09, 2010, 18:10:42 »
O ile FFX to TOP3 gier ktore gralem przez te wszystkie lata, to X-2 byl bardzo smutnym zartem ze strony square. Mam nadzieje ze cos takiego juz nigdy sie nie powtorzy.

Co do postaci FFXII to nie zainteresowal mnie ich design. Na pewno pozniej maja jakas tam dusze, ale pierwsze wrazenie bylo jakies mdle.





Grafiki dla porownania. Jakby moj wybor gry zalezal tylko od tego ktory obrazek mi sie bardziej podoba to odrazu wzialbym XIII. NA taki efekt na pewno liczyli skosnoocy, lecz gdyby do tego dac troche wiecej sidequestow, ktore nie ograniczaja sie tylko do kolejnych walk, to mielibysmy naprawde porzadnego finala. Co nie zmienia faktu ze fani serii, ktorzy potrafia przymknac oko na na te wszystkie niedorobki beda zadowoleni (w sumie to troche jak z Tekkenem 6 ;D)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 18:21:55 wysłana przez Furb »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 09, 2010, 18:16:38 »
ffXII ssao pauke panie homunculusie zgadzam się, w nowego finala nie grałem ale jakoś mi się nie śpieszy. Takie perełki jak mass effect czy DAO czy nawet polski wiedźmin bardzo mnie rozbestwiły :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:19:00 »
FFXII stawiałbym w TOP 5 a może nawet TOP 3 jeśli chodzi o FF. Tylko prawdziwy ignorant mógłby powiedzieć, że to jedna z najgorszych części FF.
Ktoś kto twierdzi że ff12 jest najgorszym finalem z pośród tych powiedzmy nie tak bardzo starych (FFVI-XIII) ma do tego takie samo prawo jak ktoś kto uznaje tą grę za jedną z lepszych. Tak jak napisał Furb, gusta guściki.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 10, 2010, 10:03:47 »
Ring - racja, że po trzech godzinach ciężko coś powiedzieć, ale siłą takie FF X po części było to że nie odrzucała na początku "normalnych" graczy i dawała im się powoli wciągnąć w system gry. Np. ja czy mój brat zawsze mieliśmy ochotę pociupać w jakieś RPG, ale "steep learning curve" i uczucie totalnego zagubienia w przypadku takich tytułów jak (dawno temu) Betrayal at Crondor czy Morrowind potrafiły nas skutecznie zniechęcić. Baldur's Gate 2 dla odmiany może nie był aż tak ciężki na start ale strasznie "przymulał" tak samo jak Fallout'y 1&2 (chociaż akurat 1, z pomocą poradnika z Gamblera, przeszedłem) - mam na myśli początkowy etap gry kiedy jesteśmy bardzo słabi i byle jaszczurki itp. duperele potrafią nas zabić albo walka z nimi jest męczarnią, a nasza postać nawet nie potrafi trafić przeciwnika (MISS)... Teraz już by pewnie mnie Morrowind nie zniechęcił tak łatwo i bym go przeszedł, ale jednak dla wielu ludzi ta przystępność to był duży plus, a FF XII z tego co mi wiadomo przystępna nie jest... Dlatego może się komuś nie podobać.

Co do Obliviona to mnie też tam męczył system levelowania (ale w inny sposób - żeby wycisnąć max z każdego lvl trzeba było się strasznie namęczyć i uważać żeby nie przeskoczyć za szybko na następny "główny level", co więcej jak czlowiek źle zrobił postać to nie miał nawet możliwości się na chwilę powstrzymać głównego lvl żeby nabić pomniejsze skille co było chore). Ale dla mnie levelowanie zawsze było tylko dodatkiem mającym zapewnić to że gra się nie nudzi tak łatwo (nowe czary, umiejętności itp.), a główną osią były misje fabularne. Pod tym kątem Oblivion był genialny i zrobiłem w nim wszystko co się dało (poza gildią złodziei jeśli się nie mylę) w tym temacie. Natomiast dla ludzi lubiącym po prostu wchodzić do coraz trudniejszych dungeon'ów i pakować postać Oblivion faktycznie mógł być mało atrakcyjny. No ale mnie np. nie bawi pakowanie 20h żeby pokonać jakiegoś Dark Aeon'a czy coś w tym stylu... Mam zamiar zaryzykować i kupić Demon's Souls bo zapowiada się, że tam walka będzie miała dużo elementów zręcznościowych co może mi się spodobać :-)

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:33:30 »
Yakuza 3 - na początku powiem że to nie jest gra dla wszystkich , jest to gra dla tych którzy lubią gry w japońskim klimacie i to jest największy + tej gry strasznie czuć od niej klimat japoński , miasta są idealnie odwzorowane , fabuła jest prosta ale strasznie ciekawa i wciągająca oraz świetnie opowiedziana , system walki to miód wszystkie combosy , ładowanie paska HEAT świetnie się wypełniają na wzajem ,  gra jest w 101% nieliniowa w każdym momencie fabuły możemy zaprzestać i np pójść do miasta i zrobić jakieś questy poboczne a jest ich masa (z 200) w całej grze i to nie są takie questy jak : Idź do punktu A i przynieś to do punktu B , każdy poboczny quest jest inny , mamy też trochę z RPG'a (ulepszanie różnych ciosów , statystyk itp.) są też mini-gierki które w moim mniemaniu są świetne (zwłaszcza karaoke <coś w stylu guitar hero>) samą fabułę można ukończyć w 15-20h ale jeżeli ktoś został tak wciągnięty jak ja i wiele innych osób to będzie chętnie robił misje poboczne i bawił się tam w mini gierki , ukończenie ich wszystkich i zdobycie platyny to ponoć ponad 100h , gra wciąga jak żadna inna , jest naprawdę świetna ale jak już mówiłem nie jest dla wszystkich i właśnie dlatego niestety się słabo sprzedaje. Tak więc jeżeli TY jesteś fanem japońskich klimatów TO TO JEST TO!

Guardian

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Life is brutal, SO am I!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Guardian-TcT-
  • Skąd: Ja mam wiedzieć?
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:12:27 »
Cytat: PePe
Ring na pewno masz rację, że po FF XII "trzynastka" może się wydać dziwna. Z drugiej strony to FF XII był wyjątkiem od reguły więc dla wielu ludzi to może być powrót do starego, sprawdzonego schematu, który lubią. W końcu za czasów poprzednich finali były dostępne choćby na PC różne RPG z otwartym światem, a wcale to nie powodowało że ludzie nie chcieli grać w finale :-) Mnie tam akurat "dwunastka" omineła bo jak wyszła nie miałem już PS2, więc ból będzie mniejszy :-) Jestem przyzwyczajony do podziału ze otwarty świat od samego początku == Bethesda, a nie FF
Jak kiedyś będziesz miał możliwość zagrać to szczerze polecam, jak dla mnie to jedna z najlepszych gier FF i w dodatku z wysokim poziomem trudności (jeśli od samego początku się wykonuje side questy z markami) Mnie Bethesda zawiodła Oblivionem. Z początku uważałem, że to jedna z najlepszy gier RPG w jakie miałem przyjemność zagrać ale później wszystko zrobiło się potwornie nudne. I nie podobał mi się kompletnie system rozwoju postaci. Skille można było podbijać przyciskając jeden guzik na padzie a w tym czasie oglądając np jakiś film. No i naturalnie milion bugów.

Zauważyłem że akurat dla części osób które akurat bardzo lubią finale to ff12 było tym finalem najmniej finałowym dla części także najgorszym.
Nie dla mnie :] ja przeszedłem niemal wszystkie gry FF (nie licząc trójki i paru spin-off'ów) i w zasadzie na tej serii się "wychowałem" a FFXII stawiałbym w TOP 5 a może nawet TOP 3 jeśli chodzi o FF. Tylko prawdziwy ignorant mógłby powiedzieć, że to jedna z najgorszych części FF.

No to jestem najprawdziwszym z prawdziwych ignorantów bo dla mnie XII jest najsłabszy. Do tego stopnia że był to jedyny Final którego nie skończyłem (trochę pomogła temu śmierć mojego PS2 ale tak czy owak). I tu się Ring nie ma co kłócić czy obrażać bo jest takie coś jak gust. A, jak wiadomo każdy ma swój i o gustach się nie dyskutuje. Jeśli chodzi o XIII to dla mnie ta gra jest na prawdę dobra liniowość służy skupieniu się na fabule, a po jakiś 25h gry dostajesz wielki świat side-questy i potworów do zabicia bez liku. Sam narzekałem z początku na liniowość i to że gra ogranicza się do X,X,X,X,X,X,X,X,X,L1,X,X,X,X,X,X,X,X. ale im dłużej grałem tym częściej myślałem że to wszystko idealnie pasuje do tego finala i inaczej bym sobie tego nie wyobrażał. I niezależnie jak liniowy on jest daje mu 9/10.  Niestety aktualnie mój Final wyemigrował w zamian za GoW3. A ja sam zakupiłem sobie i gram w White Knight Chronicles. Kawał dobrego RPG :D

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:17:47 »
Ja w wolnych chwilach gram w Pokemon Trading Card Game na GBC.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 13, 2010, 11:48:23 »
Ech, przypomniały mi się czasy łupania w rzeczywistą karciankę... Byłem mistrzem świetlicy w podstawówce. :D

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 21, 2010, 13:47:06 »
Wczoraj otrzymałem od kolegi tymczasowo profil do bety Starcrafta 2 więc jak ktoś z forum chętny do rozegrania kilku sparów to zapraszam! Mój nick na Bnet: Morganesko. Nie grałem w Starka długi czas, ale wystarczyło posiedzieć z godzinkę w skirmishu i już czuję się jak ryba w wodzie! Stare taktyki wciąż działają, ale nowy system i jednostki dają jeszcze większe pole manewru dla małych strategów. :D Cieszy mnie fakt że gra wciąż jest balansowana i widać wyraźnie, że developer chce nam przekazać w ręce produkt maksymalnie dopracowany - zanosi się że Starcraft 2 może przebić popularnością(i grywalnością) swojego poprzednika!

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 21, 2010, 14:20:58 »
Ja cioram teraz w pokera w robocie bo w nic innego nie mogę xD ale przynajmniej można o napiwki pograć xD

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 21, 2010, 14:37:02 »
Warhammer Online. Niestety, pożeracz czasu. ;p

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 21, 2010, 14:41:03 »
Warhammer Online. Niestety, pożeracz czasu. ;p

Bijcie masterczułki! :o
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.