Autor Wątek: "Oficjalny" turniejowy regulamin?  (Przeczytany 24900 razy)

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 21, 2010, 12:35:04 »
Pady są zaprojektowane tak aby je porządnie chwycić dłońmi a potem operować kciukami a nie upośledzać swoją grę i uprawiać ekwilibrystykę palców. Dlaczego więc padem mam posługiwać się jakby był mini stickiem bez gałki? Do sticka niech wbudują sobie "krzyżaka" :P

Zaprzestaje już tej dyskusji.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 21, 2010, 12:53:27 »
Mnie zdazalo sie na turniejach Q3, ze rezygnowalo sie z odrabiania strat i od razu grano final xD wiec nie wysmiewac tylko przytakiwac.
Wyśmiewać, bo wszyscy odnosimy się do zasad, które podałem na drugiej stronie tematu.

Przytakiwać. Bo ja wypowiedziałem się poza tymi zasadami.
Nie róbmy większego bałaganu niż jest... bo za chwilę każdy rzuci kilka losowych zasad i dopiero będzie "zabawnie".

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 21, 2010, 12:59:41 »
No przecież jesteś w stanie grać na padzie samymi kciukami, ja tak gram właśnie. Wiesz dyskusja imo nie jest na temat jak mi wygodniej grać bo to oczywiste. Nie obraziłbym się na taunt JU pod jednym klawiszem lol :P
Chodzi o to co jest fair a co nie, double inputy pod jednym klawiszem to skróty i uproszczenie, chyba nie uważasz inaczej?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 21, 2010, 13:21:57 »
Jeśli chodzi o double inputy to sądzę że to jest po prostu przywilej grania na padzie i przecież nikt nie ogranicza użytkowników sticków. Każdy może grać na padzie...
Dodatkowo sądzę że to ogranicza trochę słabszych graczy i faktycznie może trochę zniechęcać do gry na turniejach...

To nie powinno być ograniczone jeśli chcielibyśmy żeby poziom turniejów jednak wzrastał, w końcu bardzo dużo osób gra z ustawionymi przyciskami.

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 21, 2010, 13:28:41 »
Nie jestem zdania, że uproszczenia powiększają scenę. W innych grach tak nie ma. To samo z jakimiś przywilejami kontrolerów, jak sam napisałeś nikt nikogo nie zmusza do gry na sticku czy padzie. Nie powinno być tego typu bindów imo. Zauważ, że sam jestem baaardzo przeciętnym graczem o słabym manualu ale jednak uważam, że bindy dają przewagę w precyzji co nie jest do końca fair. Przecież sprawne wciskanie przycisków w tekkenie i manual to integralne elementy gry. Czy to nie fair, że słabsi gracze nie mogą robić wavedasha czy elektryka?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 21, 2010, 13:37:30 »
Nie jestem zdania, że uproszczenia powiększają scenę.
Nie w przypadku, gdy tak ważną zasadę zmieniłoby się po kilkunastu latach.

Mogę się założyć o swoje kapcie, że frekwencja na turniejach T6 w naszym kraju znacznie by spadła przy braku możliwości bindowania przycisków na padzie. Trochę już po tych turniejach jeżdżę i widzę, jak jest.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 21, 2010, 13:45:35 »
Hmm, a czy arcade stick nie daje przewagi jeśli chodzi o perfect input kierunków??
IMO tak właśnie jest...
Sądzę również że NamcoBandai nie bez powodu dało możliwość bindowania przycisków i zresztą twierdzę że T6 jest tak skonstruowany żeby trochę zatrzeć przewagę między stickiem a padem i tyle.
Żeby było sprawiedliwie to trzeba by było organizować turnieje tylko na padach i tylko na stickach, a to jest raczej nie możliwe.

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 21, 2010, 13:52:33 »
Aby było fair to każdy powinien grać na komfortowym kontrolerze czy to stick czy pad.
Natomiast mapowanie przycisków powinno być default, nie powinno być uproszczeń czy hendikapów.
Sorry jadąc na turniej starcrafta nie ma tłumaczenia, że własne bindy są dla nas wygodniejsze albo własne macra na klawiaturze niewiele zmieniają a Koreańczycy i tak mają przewagę bo więcej grają. No czego w tym nie rozumieć? Prosta logika. W polsce się to nie zmieni ale pojechałbyś na turniej w USA reprezentując nasz kraj i nagle co, obraziłbyś się? Wmawiałbyś organizatorom, że to nie jest czit i nic nie zmienią ALE bez tego uproszczenia nie umiesz grać??
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:04:45 »
Czegoś takiego nie powiedziałem,ale jak to może ograniczyć "świeżych" graczy którzy mogą mieć potencjał ale się zniechęcą bo bez bindowania przycisków nie umieją grać, jeśli już to sądzę że taki temat może być rozwiązywany przed walką i jeśli komuś będzie coś takiego przeszkadzało to będzie mógł zwrócić uwagę na to drugiemu graczowi.

A tak na marginesie to jesteśmy w Polsce i wątpię żeby jakiś noob kiedykolwiek pojechał reprezentować nasz kraj za granicą, trochę więcej luzu, nie wszystkim jest łatwo się nauczyć grać bez double inputa, na wszystko trzeba czasu.

Ty jak uczyłeś się grać to na bank nie uczyłeś się od razu taunt~JU, lub backdash cancelingu.  ;)

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:17:22 »
Z tym reprezentowaniem kraju to juz przesada. Jesli ktos gra na miedzynarodowym poziomie to raczej nie gra na padzie, a juz tym bardziej na padzie z bindami ;p. Sam juz nie wiem co o tym myslec. Jako swiezy gracz z pewnoscia odebranie mi mozliwosci zbindowania pada byloby jakims utrudnieniem, ale jakos bym sie przezwyczail. Nie wiem jak inni gracze, czy nie odstraszaloby ich to od udzialu w turniejowych zmaganiach.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:20:13 »
Ryld, ja rozumiem o czym mówisz ale chyba nie uważasz poważnie, że argument że coś jest ciężkie ma jakikolwiek sens? To, że nie potrafię do tej pory w T6 posadzić JU po tauncie nie oznacza, że powinienem dostać programowalny pad/stick i robić tą akcję ze 100% skutecznością jednym wciśnięciem klawisza, także na turnieju. Jest cały legion osób które zniechęciły się do gry mishimami albo używania taunta dlatego, że nie potrafią. Rozumiesz?
Nie ma co przesadzać, całe życie grałem z bindami na padzie a przestawienie się na grę bez bindów zajęło mi kilka godzin w practice. A jak napisałem manual mam ubogi jak parafia w pścinach dolnych. Dalej nie potrafię grać na sticku, który daje mi niby przewagę. Czy uważasz, że powinienem mieć w związku z tym jakiegoś hendikapa? Może będę grac na turnieju na 200% hp bo inaczej się zniechęcę walcząc z osobami, które są bardziej zdolne albo poświęcają tej grze więcej dedykacji?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:22:56 »
Z tym reprezentowaniem kraju to juz przesada. Jesli ktos gra na miedzynarodowym poziomie to raczej nie gra na padzie, a juz tym bardziej na padzie z bindami ;p.
A czy Mashter nie binduje przycisków? (nie jestem pewien, więc pytam)

Jemu łatkę "international level" na pewno można podpiąć, a przynajmniej kiedyś można było, gdy częściej grał.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:29:51 »
Jest to temat problematyczny, w zasadzie nie można tego jednoznacznie ustalić, zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania, IMO powinna zostać przeprowadzona jakś mała ankieta na ten temat i tyle.

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:36:09 »
Mashter raczej swój international level miał na podwórku europejskim, tak jak napisałem wcześniej - Europa jest pod względem bindowania wyjątkiem. Aczkolwiek na eliminacjach organizowanych przez namco w UK z racji promocji T6 na konsole, bindy były zbanowane. Nie można było używać nawet własnego kontrolera. Generalnie nie napisałem tego wszystkiego aby cokolwiek zmieniać w "regułach gry" polskich graczy, tylko po to aby zmienić troszkę perspektywę postrzegania tego problemu no i po to aby ktoś ew nie był zaskoczony tym faktem w przyszłości. Automaty T5 miały porty na pady i bindów też nie było. Przestawienie się na grę default ma imo same plusy, szybsza rozgrywka na turniejach, unifikacja, prostsze przestawienie się potem na sticka, poprawianie manuala etc.
Oczywiście wybór należy do was :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 21, 2010, 14:41:08 »
I jeszcze jedno, zamiast się bać zmian spróbujcie trochę pograć bez bindów. To naprawdę nie jest tak ciężkie i trudne. Większością postaci wręcz niezauważalne. Daje mi też sporo satysfakcji i jest czymś nowym.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.