Autor Wątek: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011  (Przeczytany 55500 razy)

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 21, 2011, 10:16:59 »
No ale wlasnie o to pytam. Ze stanowiska beda TYLKO z projektorem. I staram ci sie wyjasnic, ze to nie jest dobry pomysl. Potrafi byc nawet 0.5 sekundy opoznienia pomiedzy wejsciem a wyjsciem na projektorze, wiec robisz cos a widzisz to pol sekundy pozniej. To staralem ci sie przekazac.

Guile

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie Animatsuri
    • Email
  • PSN ID: Guile589
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 21, 2011, 10:40:25 »
No ok, ale jeśli nie będzie więcej sprzętu, a nie wyczaruję go, to większego wyboru nie będzie. Moim zdaniem lepiej grać na projektorze, niż na zwykłym telewizorze CRT. Zresztą na telewizorach LCD również jest opóźnienie, w zależności od marki może dojść nawet do 68ms, przy starszych modelach nawet więcej. Jasne ma się to nijak do podanych przez Ciebie 500ms, ale jest to również odczuwalne. Zresztą jest to górna granica i nowsze projektory rzadko do niej dochodzą. Jeśli miałoby nie być input laga, to musielibyśmy grać tylko na telewizorach CRT, a to odpada. Jeśli się uda skombinować więcej sprzętu, to można z projektorów zrezygnować, w innym wypadku tego nie widzę.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 21, 2011, 10:45:35 »
To może ja się jeszcze zastanowię co do przyjazdu, bo granie na -15 klatkach tu albo -30 klatkach tam to jak wiecie żadna atrakcja, dlatego zaczekam aż pojawi się oficjalny przydział sprzętu do danego turnieju.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 21, 2011, 11:03:33 »
Jeśli miałoby nie być input laga, to musielibyśmy grać tylko na telewizorach CRT, a to odpada.
Z jakiego powodu? Co jest złego w graniu na crt poza tym, że nie trzeba męczyć się z żadnym lagiem? oO

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 21, 2011, 11:07:56 »
Tez zbytnio tego nie rozumiem. Nie żebym się czepiał, ale crt to o wiele lepszy pomysł niż projektor.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 21, 2011, 11:49:20 »
Wiadomo, że lepiej grać na CRT, bo wszystko jest lepsze od laga.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 21, 2011, 12:21:36 »
Jedyny powazny minus CRT jaki ja widze, to czesto male rozmiary oraz w 90% proporcje 4:3. Jesli gra nie obsluguje tych proporcji to nie dosc ze TV jest maly dochodzi do tego obciecie obrazu (czarne pasy) wiec widoczny obraz jest bardzo maly. No i odswiezanie 50-60hz ktore z biskiej odleglosci bardzo meczy wzrok. Ale innych minusow nie widze. No moze CIEZAR, bo praktycznie zawsze sa to kobyly. Mysle, ze jesli dopuszczone zostana takie TV + bedzie np znizka dla kogos kto przywiezie to sie uzbiera wiecej niz te 5 lcd.

Czy np wchodzi w gre ustalenie przez kogos, ze NIE CHCE GRAC NA PROJEKTORZE W OGOLE? Np takie zastrzezenie przy rejestracji?

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 21, 2011, 12:26:30 »
No, dokładnie. Ale przy CRT większych niż 14 cali zwykle nie ma już problemu - nawet, jeżeli proporcje 4:3, to zwykle 21 cali to rekompensuje.

Jestem zdania, że nie powinna się zdarzyć sytuacja, w której jakiś telewizor/projektor ma lagi. Po to się jeździ na żywe turnieje, żeby nie rzucać padem na nieblokowane loły i niewyrywalne rzuty jak na onlajn.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 21, 2011, 12:30:55 »
To może ja się jeszcze zastanowię co do przyjazdu, bo granie na -15 klatkach tu albo -30 klatkach tam to jak wiecie żadna atrakcja, dlatego zaczekam aż pojawi się oficjalny przydział sprzętu do danego turnieju.

Dokładnie, też sobie poczekam jak już cały sprzęt będzie rozpisany

Tundra

  • Gość
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 21, 2011, 12:41:10 »
Turniej Tekkena jest w sobote i z tego co wiem nie ma tego dnia innych turnieju wiec Guile chyba nie powinno byc problemu ze sprzetem nie?

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 21, 2011, 12:46:58 »
jak coś ja posiadam jeden TV CRT coś ponad 32 cale. Mogę go użyczyć na czas turnieju

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 21, 2011, 13:51:41 »
Sorry ze tak narzekam ale w regulaminie jest napisane:

"Profil: na potrzeby turnieju na konsoli utworzony powinien zostać nowy profil"

Pytanie co z postaciami ktorych niema na starcie (Taskmaster, Sentinel, Akuma i jeszcze ktos tam)? Skoro ma byc tworzony nowy profil to czy to znaczy ze te postaci nie beda dostepne na turnieju?

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 21, 2011, 15:11:40 »
Pytanie co z postaciami ktorych niema na starcie (Taskmaster, Sentinel, Akuma i jeszcze ktos tam)? Skoro ma byc tworzony nowy profil to czy to znaczy ze te postaci nie beda dostepne na turnieju?

Oby :D
Moje pięści krwawią śmiercią!

Guile

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie Animatsuri
    • Email
  • PSN ID: Guile589
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 21, 2011, 20:11:52 »
Jeśli miałoby nie być input laga, to musielibyśmy grać tylko na telewizorach CRT, a to odpada.
Z jakiego powodu? Co jest złego w graniu na crt poza tym, że nie trzeba męczyć się z żadnym lagiem? oO

Zrobienie turnieju na samych telewizorach CRT odpada z tego powodu, że jestem pewien że maksymalnie byłbym w stanie załatwić ich pięć, z czego trzy z nich to byłyby TV 14''. Zrobienie mieszanego turnieju (np. LCD i CRT), będzie skutkowało narzekaniem osób, że jedni grali z lagiem, a inni nie. Jeśli wolicie taką formę, to przecież dla mnie żaden problem, ale nie chciałbym potem słyszeć narzekania w tej kwestii. Można ewentualnie jeśli chcecie podłączyć telewizory CRT i projektory razem, ale sprawa laga pomiędzy CRT i LCD wciąż pozostaje. W każdym razie jedyne co mogę powiedzieć, to że się postaram coś więcej załatwić, ale nie chcę nic obiecywać.

jak coś ja posiadam jeden TV CRT coś ponad 32 cale. Mogę go użyczyć na czas turnieju

Chętnie, możemy przejść na priva by omówić szczegóły, ok?

Sorry ze tak narzekam ale w regulaminie jest napisane:

"Profil: na potrzeby turnieju na konsoli utworzony powinien zostać nowy profil"

Pytanie co z postaciami ktorych niema na starcie (Taskmaster, Sentinel, Akuma i jeszcze ktos tam)? Skoro ma byc tworzony nowy profil to czy to znaczy ze te postaci nie beda dostepne na turnieju?

I tak będą konsole, do których jeszcze nigdy nie był wrzucany MvC3, więc będzie trzeba się bawić w odblokowywanie. Ze względu na to, że nie mam jeszcze MvC3, to trudno mi określić ile trwa nabicie 8k PP, ale może się uda to zrobić jeszcze przed turniejem MvC3.

Leito_PL

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Leito_PL
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 21, 2011, 21:11:40 »

Cytuj

I tak będą konsole, do których jeszcze nigdy nie był wrzucany MvC3, więc będzie trzeba się bawić w odblokowywanie. Ze względu na to, że nie mam jeszcze MvC3, to trudno mi określić ile trwa nabicie 8k PP, ale może się uda to zrobić jeszcze przed turniejem MvC3.

4x Arcade Mode i wszystkie postacie spokojnie beda odblokowane.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 14:51:10 wysłana przez Leito_PL »