Autor Wątek: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011  (Przeczytany 56142 razy)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2011, 13:25:16 »
Oj, ale marudzicie. Porobiło się tych turniejów z piątką za wjazd i teraz cztery dychy to dużo. Na Evo trzeba pewnie z dwa klocki wydać i nikt nie marudzi :P
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2011, 13:52:11 »
Widzę, że od nas już są chętni :D. Może faktycznie uda się wybrać? Zobaczymy jak to jeszcze będzie, ale chętnie bym się przejechał. :)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2011, 13:54:11 »
Oficjalnie, to chyba nawet nie można organizować takich turniejów bez odprowadzania podatków.

Oficjalnie to turnieje w Polsce są nielegalne bo nie możesz pobierać gotówki za siadanie do konsoli. Trzeba wtedy korzystać z obejść i kombinacji, ugadywania się z firmami albo zdobyć patronat jakiejś większej firmy.

Witam,

Zabronione jest, wykorzystywanie sprzetu PlayStation w celach zarobkowych.
Nie mozna pobierac oplat za korzystanie z PlayStation - to sprzet domowego uzytku.

Agnieszka Pocztarska
Product Manager
Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.
http://eu.playstation.com



HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2011, 13:59:37 »
A kto pobiera gotówkę za siadanie do konsoli? Zwykle gotówkę pobiera się za możliwość uczestnictwa w imprezie pod tytułem, dajmy na to, Art of Tekken. Nikt nie płaci za granie na turniejach, bo w takim układzie organizator musiałby ustalić cennik. Zwykle podaje się, że tak to nazwę, ceny za wstęp, udział w imprezie, ewentualnie nocleg, czy co tam kto ma w programie i chyba się nie zdarza, żeby w którymś miejscu regulaminu był punkt określający cenę grania. Chyba, że się mylę.

EDIT: Tu można jeszcze dołączyć pojęcie darowizny, która do określonej kwoty (nie pamiętam, ile to jest dokładnie, ale sporo więcej niż 40zł.) jest wolna od podatku. I tak można taki turniej określić jako darmową imprezę, na której każdy uczestnik może uiścić dobrowolną darowiznę w wysokości takiej to, a takiej. Tak to może wyglądać oficjalnie, w praktyce naturalnie każdy rozumie, o co chodzi i płaci wjazd.

Nie jestem rzeczoznawcą ani biegłym, ale mniej więcej da się to tak rozwiązać.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 14:04:40 wysłana przez HiKrush »
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2011, 14:02:54 »
A kto pobiera gotówkę za siadanie do konsoli? Zwykle gotówkę pobiera się za możliwość uczestnictwa w imprezie pod tytułem, dajmy na to, Art of Tekken. Nikt nie płaci za granie na turniejach, bo w takim układzie organizator musiałby ustalić cennik. Zwykle podaje się, że tak to nazwę, ceny za wstęp, udział w imprezie, ewentualnie nocleg, czy co tam kto ma w programie i chyba się nie zdarza, żeby w którymś miejscu regulaminu był punkt określający cenę grania. Chyba, że się mylę.

Jak to nie płacisz za granie? To co wchodzisz na turniej dajesz 40 zł i chodzisz sobie po sali? Przecież to kasa za uczestnictwo, za to, że siadasz i grasz o coś na konsoli. Przykłady typu wstęp, nocleg itp są właśnie takim półśrodkiem obejściem.

Do tej pory nikt się nie czepia, bo zazwyczaj nie robisz na tym tysięcy złotych, ale jakby rozwinęło się to na większą skalę sądzę, że odpowiednie organy upomniałyby się o swoją dolę.

EDIT: co do darowizny trzeba mieć później dokumenty na to itp. Tak wiem czepiam się, ale to moje zboczenie księgowego.

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 14:09:45 wysłana przez Kris »

olgotka

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
  • PSN ID: olgotka
  • Skąd: z choinki
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2011, 14:16:17 »
HiKrush, dzięki za rezerwację :) Wstępnie pojawię się na turnieju, ale nie wiem narazie co i jak dokładnie bo życie płata figle, także będę się jeszcze odzywać :)

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2011, 14:24:51 »
Wszystko rozbija się o to, czy organizator prowadzi działalność gospodarczą o takim charakterze i faktycznie czerpie z tego dochód z którego się później rozlicza z US.

Jeśli nie to można to potraktować jako spotkanie znajomych, którzy dla zabawy zrzucają się na jakąś określoną pulę nagród i potem o nie między sobie przy tym sprzęcie PlayStation grają.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Guile

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie Animatsuri
    • Email
  • PSN ID: Guile589
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2011, 15:54:06 »
Więc tak od początku.

1. O której godzinie rozpoczną się turnieje SSF4 i MvC3 i o której planowane jest ich zakończenie?
2. Na czym będa one rozgrywane? Ps3 czy X360?

1. Te dwa turnieje będą dopiero w niedzielę. Wpisowe będzie przyjmowane od 10:00 do 11:00, czyli od 11 jest oficjalny start obu turniejów. Od razu napiszę, że oba będą w jednej sali, więc nic nie powinno przeszkodzić to we wzięciu udziału w dwóch turniejach na raz. Zakończenie oficjalne będzie o 20:00, ale najprawdopodobniej oba turnieje zakończą się wcześniej.
2. PS3

Jako, że to Młodzieżowy Dom Kultury, to nie można na pewno w środku palić. Ale na zewnątrz, znaczy przed budynkiem, nie będzie problemu?

Kłeszczyn namber tu, będzie tam gdzie zaparkować?

Nie wolno palić w środku, ale spokojnie da radę wychodzić na zewnątrz na dymka. Co do miejsc do parkowania, to na pewno będą.

Chodzi o to że nie chcę płacić 40zł za to że turniej będzie rozgrywany na taboretach przed 14' calowym pudle

Na chwilę obecną dysponuję:
- pięcioma projektorami multimedialnymi
- czterema telewizorami LCD
- dwoma CRT
- dziewięcioma PS3

Co daje na chwilę obecną 9 stanowisk, a celuję w 16 i powinno mi się to udać.

Rozumiem że oficjalnie tam pić nie można??

Nieoficjalnie również.

Oficjalnie, to chyba nawet nie można organizować takich turniejów bez odprowadzania podatków.

I tak, i nie. Nevan, to dobrze wyjaśnił. Poza tym w regulaminie imprezy jest również zaznaczone, że organizatorzy nie czerpią korzyści majątkowej z tytułu organizacji.

Ale tak ogólnie 40 zł za jeden turniej to ostra przesada, wydac na bilety, jedzenie i pcie, jeszcze 80 zł za dwa turnieje.

Za dwa turnieje będzie 70zł;) Szczerze te 40zł, to jest cena pozwalająca mi na zorganizowanie czegoś takiego bez ryzyka, że nagrody byłyby zbyt niskie, albo że zabrakłoby mi potem pieniędzy na rozliczenie się z MDK i moim kierowcą. Jakbym to wszystko miał za darmo, to wpisowe na poziomie tego z Tawerny, pewnie dałoby radę ustalić.

Mam nadzieję, że rozwiałem część wątpliwości. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 16:03:20 wysłana przez Guile »

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 18, 2011, 16:06:43 »
Będę na 100% MVC3 i SSF4 :]

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 18, 2011, 16:07:58 »
Na chwilę obecną dysponuję:
- pięcioma projektorami multimedialnymi
- czterema telewizorami LCD
- dwoma CRT
- dziewięcioma PS3

Takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem :) powinieneś to podać na stronie bo więcej osób może mieć wątpliwości

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 18, 2011, 17:18:38 »
Jeśli nie to można to potraktować jako spotkanie znajomych, którzy dla zabawy zrzucają się na jakąś określoną pulę nagród i potem o nie między sobie przy tym sprzęcie PlayStation grają.
Pod warunkiem, że udowodnisz fakt bycia znajomymi. Podobnie jest przy wyświetlaniu filmów. Publicznie nie można, a publika to nawet jedna osoba, której nie znasz. Wiem, offtopujemy troszeczkę, ale takie rzeczy się przydadzą, szczególnie mi, bo na lato planuję coś zorganizować, ale o tym kiedy indziej.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Namu

  • Namu
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
  • Rawr.
    • Zobacz profil
    • Deviantart
    • Email
  • Skąd: Wawa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 18, 2011, 17:21:37 »
Codo turniejów to można i by zamieszczać o nich nfo na acpie (anime.com.pl) przecież na konwentach dużo osób gra w Tekkena a nie wiedz że są turnieje POZA konwentowymi.

Swoją drogą troszke dziwna data bo wtedy też Wanekon mamy w Warszaffce i tak z ciekawości ten turniej to osobna impreza nie? Bo na poczatku myslałam że na konwencie sie odbywa :P

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 18, 2011, 17:27:03 »
Jasne, im więcej ludzi zrzuci się na wygraną, tym lepiej dla wygranego :)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 18, 2011, 17:36:51 »
Jestem na stówke



PS TUNDERKU lecimy naszym TUNDROBUSEM jak tak to po ile na wiesz co ??????????

Guile

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie Animatsuri
    • Email
  • PSN ID: Guile589
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fighters Generation, Warszawa 12-13 marca 2011
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 18, 2011, 17:38:01 »
@Namu,
Impreza oddzielna. Data taka, bo w inne weekendy mam szkołę lub pracę. Natomiast z tego co patrzę na plan Wanekonu, to nie ma tam żadnej informacji dotyczącej turniejów konsolowych, czy chociażby samej konsolówki. Turniej sam w sobie jest skierowany mimo wszystko do graczy, a nie do mangowców, gdzie raczej stosunkowo niewiele osób chciałoby się bawić w "pro" granie. Poza tym znając mangowcoof, to zaraz się zaczną narzekania, że za konwent płacą 40zł i mają sporo więcej niż taka impreza daje w zamian.

@HiKrush,
Teoretycznie żeby taki turniej był w pełni legalny, wystarczyłaby zgoda Cenegi. Niestety oni milczą. W praktyce, to najważniejsze jest to, że nie czerpiesz żadnych korzyści majątkowych z takiej imprezy, czyli nie działasz w ten sposób na szkodę firmy, a nawet działasz na jej korzyść, bo pokazujesz sprzęt i soft w dobrym świetle. Ważne jest również to, żeby nie przyjmować niczego na konto, gdyż wtedy w teorii możesz czerpać korzyść z obrotu danymi pieniędzmi. Jeśli trzymasz się tych zasad, to US się zwyczajnie nie będzie mógł przyczepić. Niestety ostatnio częściej się widuję z fiskusem, niż bym chciał, więc korzystając z okazji dopytałem się o parę rzeczy, by być pewnym.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 17:50:17 wysłana przez Guile »