Autor Wątek: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9  (Przeczytany 302205 razy)

Vol

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • -
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: -
  • Skąd: -
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:05:00 »
nie bagatelizowałbym ex Specjali na koszt Breaka ponad wszystko (a tak odebrałem trochę tą wypowiedź) - bo IMO to wszystko zależy też od matchupów i stylu gry przeciwnika

Jeśli przeciwnik nie będzie sadził sensownych juggli (np. tylko za 20% max) to z moich własnych obliczeń może okazać się, że bardziej do przodu wyjdę na robieniu ex speciali i x-rayów, niż na brejkach. Jeśli przeciwnik będzie sadził sensowne juggle (33-50%) to lepiej zostać przy brejkach.

No i wiadomo, że czasem warto 'zaryzykować' i poświęcić pasek na jakieś mind gamy. Tak jak pisał Cambion, wyżej - nie zawsze sytuacja na papierze przełoży się na życie. Tylko według mnie takie zagrania to ryzyko i trzeba się zastanowić czy jest tego warte (a przeważnie nie jest):)



(Scorpion będac pressowanym mając plecy na ścianie zamiast czekać na Brejka wali ex Teleporta i zjada oponentowi ponad 50% pacha)

I nie zapominaj, że budzi się z karą za 20%, oraz paskiem mniej. I żeby mieć te 3 paski, to musiał bankować energię, co w praktyce oznacza, że stracił ich więcej. Jeśli taka zagrywka będzie równocześnie wykończeniem przeciwnika to jest to dobry motyw (Oskar często tak mnie kończy), w innych sytuacjach to... cóż zależy chyba od samej sytuacji


A, i jeszcze jedno, choć wątpię czy ta rada przyda się na turnieju w zapewne głośnym otoczeniu: da się rozpoznać, czy leci zwykły specjal czy ex na słuch - exy mają charakterystyczny wydźwięk na początku.

Dzięki, sprawdzę, czy coś da się z tego wyciągnąć. Ja poznaję, że idzie special z energią, po tym, że w pierwszym momencie, postać która go wykonuje 'rozmazuje się'. Widać to ładnie na 'wgryzaniu' Mileeny, ale szczerze mówiąc nie polegam na tym i nie przyglądałem się specjalnie. Wiem tylko, że pasek energii przy specialu jest zabierany dopiero w momencie wykonywania 'dodatkowej' sekwencji, więc po pasku przeciwnika nie idzie poznać czy leci special z energią czy bez (np. w ex telestompie, pasek zjadany jest dopiero przy drugim kopie i śmiechu Mileeny).


A tak poza tym to z całym szacunkiem, ale jak Ryan wygrał w Anglii to jest on mega głównym kandydatem do 1 miejsca więc tak naprawdę reszta Europy może tam pojechać tylko pozwiedzać... oczywiście chciałbym się mylić

Spoko, ja jestem raczej czarnym koniem tych zawodów, niż faworytem:)... do tego bijatykowym ignorantem, więc nie mam pojęcia kim koleś jest i czy jest dobry. Zagram z nim, jak z każdym innym - to najrozsądniejsze co mogę zrobić - po prostu dam z siebie wszystko.

Chcę jeszcze dodać, że z planu imprezy, który Cenega przeforewardowała z Warner Bros do mnie (zapytam Cenegi, czy mogę już podzielić się wszystkimi szczegółami, bo jeszcze tydzień temu prosili, żebym tego nie robił), wynika, że mistrzostwa Anglii odbędą się na chwile przed mistrzostwami Europy, w związku z tym wydaje mi się, że Ryan wygrał eliminacje (!), do mistrzostw Anglii (bo oni mieli eliminacje w kilku miastach - Ryan wygrał jedne z nich), i dopiero tam zostanie wyłoniony oponent na Mistrzostwa Europy.

@HiKrush jest dokładnie tak jak napisał Hiryu:  jeśli gram "szybko, sprawnie, bez rozczarować, z konkretnymi efektami, w skuteczny i szybki sposób" i wygrywam to sprawia mi to cholerną przyjemność. W gry competitive interesuje mnie tylko wygrywanie, bo taka jest natura tych gier. Jeśli nie podoba mi się, sposób w jaki w daną grę się wygrywa to zwyczajnie w nią nie gram (Call of Duty i bazooki), albo gram na swoim lamerskim poziomie z mi podobnymi 'miszczami osiedla' (Tekken) i nie odzywam się w tym temacie i nie krytykuję lepszych od siebie.


A co do porównania do sexu to jest nietrafione przez jedną prostą rzecz. W gry competitive z natury gra się żeby wygrać. Sexu nie uprawia się, żeby wygrać... albo ja o czymś nie wiem:)

Ale podoba mi się absurd sytuacji, więc zobrazuję to co pisałeś używając Twojej ulubionej metafory:

<uwaga, poleci kwas:D>
Jeśli masz konkurs w którym do wygrania jest milion $ (załóży, że chcesz w nim wziąć udział!), w który wygrywa ten, który jako pierwszy się spuści, to jak działasz?

a) "szybko, sprawnie, bez rozczarowań, z konkretnymi efektami, w skuteczny i szybki sposób" - poprostu walisz?
b) szukasz partnerki na sali, żeby było przyjemnie i stylowo

Weź pod uwagę, że największą przyjemnością jest właśnie sama nagroda, czyli $$$, tak samo tutaj, lecę po nagrodę, a nie 'przyjemnie sobie pograć'.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:40:48 »
Sądzę, że stosowanie Breakera będzie w dużej mierze zależne od postaci, na którą będziemy grali. Oczywiście wszystko wyjdzie po co najmniej kilku tygodniach grania w pełną wersję, ale po zapoznaniu się z częścią zawodników wydaje mi się, że nie wszystkie będą opierały swój gameplay na juggle'ach.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 13, 2011, 21:30:18 »
Wporzo, Vol, ja to rozumiem jeżeli chodzi o granie turniejowe. Teraz się zastanawiam nad rejdżem Nevana, który twierdził, że kiedy pykaliście sobie w domu, siepałeś na te przysłowiowe trzy ciosy. Nie zrozum mnie źle, ja Ci naprawdę życzę zostania Małyszem Mortala. Po prostu nie do końca kumam podejście do grania, które prezentują gracze nowadays ;)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 13, 2011, 21:54:02 »
Cytuj
I nie zapominaj, że budzi się z karą za 20%, oraz paskiem mniej. I żeby mieć te 3 paski, to musiał bankować energię, co w praktyce oznacza, że stracił ich więcej.
Po ex teleporcie plecami do ściany da się zjeść połowę paska bez X-raya :) (albo nie rozumiem twojej odpowiedzi)

Cytuj
Dzięki, sprawdzę, czy coś da się z tego wyciągnąć. Ja poznaję, że idzie special z energią, po tym, że w pierwszym momencie, postać która go wykonuje 'rozmazuje się'.
Jestem słuchowcem, spadaj z takimi poradami :-[

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:11:07 »
Wporzo, Vol, ja to rozumiem jeżeli chodzi o granie turniejowe. Teraz się zastanawiam nad rejdżem Nevana, który twierdził, że kiedy pykaliście sobie w domu, siepałeś na te przysłowiowe trzy ciosy. Nie zrozum mnie źle, ja Ci naprawdę życzę zostania Małyszem Mortala. Po prostu nie do końca kumam podejście do grania, które prezentują gracze nowadays ;)
Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: czy chcę wygrywać?
A potem zacznij to robić.
"Pykanie sobie w domu" jak najbardziej może być sprawdzeniem strategii turniejowej, dopieszczaniem schematu trzech ciosów na krzyż czy też po prostu zażartą rywalizacją (szczególnie jeżeli chodzi o graczy, między którymi jeszcze nie zostało ustalone who's the butch and who's the bitch d-; ). Oczywiście bywa też miejsce na mieszanie i eksperymentowanie celem poszerzenia horyzontów, jednak w przypadku przeświadczenia o rozkminieniu z grubsza optymalnej strategii najwyraźniej nie ma takiej potrzeby.
A jeszcze z innej strony patrząc to wolę jak ktoś mnie cały czas bije mocno ograniczonym zestawem zagrywek, bo tak jest po prostu łatwiej wykombinować kontrę niż w przypadku, gdy zostaję zasypany gradem coraz to nowych sytuacji.

PS Jeżeli odpowiedź na pytanie jest inna niż założyłem to... trudno, pech.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:16:33 »
Nareszcie po postach Vola widze, że podchodzi on poważnie do tematu. I to mi się podoba!
Nigdy nie potępiałem go za styl gry, a jedynie za ignorancję co to "tekkenowców" i juggli. Sam w Tekkenie na turniejach kapie na ile mi pozwala mój stan trzeźwości.
Pisząc o Ryanie, mówię że jest on najbardziej znanym europejczykiem na scenie bijatyk. Ugrywał on "coś" zarówno w 3D jak i w 2D, więc nie lekceważ gościa, bo jest on murowanym mega, super, hiper, ultra faworytem do wygrania. Mam jednak nadzieje że przykapisz tam ich ostro na tych ME i finał przynajmniej osiągniesz.
Powodzenia!

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:29:12 »
Jakby nie patrzeć, masz okazję Vol zareklamować trochę Polskę na scenie bijatyk ;p

Nie wiem jak twoje kombo po kulce (może przegapiłem jakiś wątek/filmik)?

Walcząc z Ryanem przygotuj sobie w głowie (bo widzę, że lubisz odpowiednio sobie porachować/pokombinować przed walką) kilka strategii. Bo on potrafi błyskawicznie przejrzeć twoją grę.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:37:04 »
Ehh, odczułem to na własnej skórze. Może nikt mnie nie obrażał, ale byłem nazywany kapiarzem za czasów T4,T5 jak wygrywałem turnieje.

Co ty bredzisz :P mi się zawsze z tobą zajebiście grało :)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:45:01 »
Gaawa dobrze prawi. Miałem z nim kiedyś okazje pograć kilkadziesiąt walk przez jeden wieczór i powiem Ci że wejdzie mu coś dwa razy i już więcej niestety nie, więc miej to Vol na uwadze i przygotuj sobie przynajmniej kilka dobrych "mindfuck'owych" zagrań.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:51:24 »
W skrócie: zacznij nagle używać X-Raya ;)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 13, 2011, 23:31:36 »
Tak trochę z innej beczki - kim gra Hart? :D

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 16, 2011, 04:14:44 »
Gramy właśnie w pełną wersję z Oskarem i Frizenem. Parę spostrzeżeń na gorąco:

Juggle z dema nie działają. Nie siada po 5 teleportów Scorpiona (Oskar próbował dużo razy...), nie działa juggle Mileeną po upperze:

u+4 d+2 db+4 - kulka już nie siedzi!

Ogólnie damage jest mega stonowany, juggle nie biorą wiele więcej niż 40% (i to naprawdę rzadko się zdarza).

Pasek supera ładuje się wolniej. Rzadziej mamy szansę użyć breakera czy speciala.

X-Ray gra dużo większą rolę tym razem.

Graficznie przedstawia się lepiej niż demo - postacie są jakby bliżej, grafika jest bardziej wyraźna, nie ma glitchy graficznych (puki co). Zastrzeżenia mam tylko do animacji włosów (dotyczy Smoke'a i kobiet). Gra się bardzo, bardzo przyjemnie. Za chwilę testujemy taga.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 16, 2011, 06:38:29 »
Uspokoiles mnie... zeby tylko online byl dobry.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 16, 2011, 09:32:14 »
Aha i jakby to kogo interesowało to Sindel w prowadzeniu przypomina nieco Akumę (kulki pod kątem z powietrza) oraz Lili - ma cios do złudzenia przypominający d+3+4, ma salta, gwiazdy etc. wynalazki. Za to damage z juggli jaki mi się max udało wycisnąć do tej pory to 13 hit 29% przy użyciu dwóch pasków supera. Fajnie się u niej linkuje X-Raya w podstawowe stringi (2,1_3,1) a sam w sobie X-Ray trafia na low. Krzyk jest totalnie bezużyteczny, chyba że jego super wersja po wybitce b+1,2 (kolejne zagranie ukradzione od Lili) za to rzut włosami jest naprawdę kozacki - szczególnie w wersji super - wtedy kilkakrotnie miota przeciwnikiem po arenie.

Ma wygląd wypasionego, konkretnego milfa!

Jeśli jeszcze tego nie mówiłem to juggle w tej grze są trudne. Trudniejsze niż w demie.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

prm

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tomaszów Maz./Łódzkie
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 16, 2011, 11:52:10 »
Więc jak na razie wszystko na plus,przynajmniej w moim przekonaniu.
Btw..widzę,że nie możecie spać :) "Wysłany przez: Nevan
« dnia: Dzisiaj o 04:14:44 » "