Autor Wątek: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami  (Przeczytany 39843 razy)

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« dnia: Grudzień 07, 2010, 10:32:56 »
Tu można tracić czas i nieraz powiedzieć coś mądrego...pomądrować się,pomarudzić i ustawić się na MM

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:40:39 »
Co do bindów to ich zakaz nie jest wcale taki głupi. Zauważcie, że jednym z aspektów prawie każdej bijatyki jest konieczność posiadania jakiejś tam zręczności/skilla/manuala. Jakby nie było wciśnięcie dwóch przycisków na raz jest też zadaniem manualnym i jednym z wielu wyzwań stawianych graczom przez grę.
Zakaz bindów jest o tyle "głupi", że naciśnięcie naraz 2 czy 3 przycisków na dualshocku jest dużo trudniejsze niż na sticku.

Pozostawanie przy wygranej postaci ma co najmniej 3 uzasadnienia:
1) jak już mówił Snejk ganianie się kursorami po character select screenie jest możliwe tylko przy pierwszej walce
Nigdy nie stanowi konieczności, bo można po prostu zażądać blind picka. Poza tym ogranicza tylko do max. jednego razu test skilla jakim jest - przy chęci obu stron - ganianie się po ekranie wyboru postaci i "chicken race" (tylko w przypadku, gdy wybór postaci jest limitowany czasowo).

2) umożliwia valid strategy jaką jest counter picking
Upraszcza mind games "tak dobrze mu poszło, gra mainem - na pewno nie zmieni...; DAMN IT"

3) daje jakiś tam minimalny czas na zdownloadowanie przeciwnika (wyobraźmy sobie sytuację, gdy w pierwszej walce koleś bierze jakiegoś pokemona i kiedy już łapiemy o co chodzi i mamy na niego sposób walka się kończy - wtedy w drugiej walce bierze innego pokemona i zanim go obczaimy jest po wszystkim)
Ja bym to nazwał "valid strategy" d-:
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:44:21 »
Zakaz bindów jest o tyle "głupi", że naciśnięcie naraz 2 czy 3 przycisków na dualshocku jest dużo trudniejsze niż na sticku.
Tutaj zgoda. Ale czy dlatego że ktoś chce jeść zupę widelcem powinniśmy mu do niej pozwalać dosypywać kleju do glazury?

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:54:45 »
Bo to Polska, tu się gra (w Tekkena, acz nie tylko) na padakach. Hell, sam grałbym w Tekkena na padziku pewnie. Poza tym skill naciskania 2 czy 3 przycisków naraz na sanwowych buttonach jest tak trywialny, że nie wydaje mi się, aby jego testowanie było istotne.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:11:55 »
przzegrany będzie wybierał arene a pierwsza random, co do bindowania to można i tyle, sam gram na sanwie(przyciski), choć turniej grać będe  na padzie....jak wystartuje.....
To jest AOT/H i to TLT ustala reguły, yto co było już pisane nie podlegfa raczej dyskusji...chyba że jesteś z TLT :P
nikt krzywdy nie będzie miał, na złość nikomu robić nie będziemy...słowo VelurJanka

Kto jedzie do Wawy ze mną??

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:36:46 »
Zapraszam :) chętnie pogramy :)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:39:15 »
Dobrze że chociaż chłopaki z TLT wiedzą, że lepiej grać na sprawdzonym już nie raz w Polsce mixie europejskich i światowych zasad niż wymyślać własne podwórkowe

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:57:39 »
Pisz tą pracę mgr a nie rozdrabniaj się na forum.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:02:44 »
Ja tam nie jestem przeciwny counter-pickom, nie ma w tym nic złego. Nikt nigdy nie mówił, że w ideologii grania w bijatyki jednym z głównych założeń jest granie jedną postacią, nie wiem w ogóle skąd taki pomysł. Gra się tym, co naszym zdaniem daje nam największe szanse na wygraną.
3) daje jakiś tam minimalny czas na zdownloadowanie przeciwnika (wyobraźmy sobie sytuację, gdy w pierwszej walce koleś bierze jakiegoś pokemona i kiedy już łapiemy o co chodzi i mamy na niego sposób walka się kończy - wtedy w drugiej walce bierze innego pokemona i zanim go obczaimy jest po wszystkim)
Ja bym to nazwał "valid strategy" d-:
Ale to dalej jest możliwe ;p Bierzemy pokemona, wygrywamy pierwszą walke, zostajemy zdownloadowani, przegrywamy, wyjmujemy z kieszeni kolejnego pokeballa, wygrywamy. Wynik 2:1 = win ;d
Zakaz bindów jest o tyle "głupi", że naciśnięcie naraz 2 czy 3 przycisków na dualshocku jest dużo trudniejsze niż na sticku.
Nie mówiłbym nic gdyby tak było, ale w tym cały problem że niekoniecznie tak jest.  Zaraz pewnie skoczy na mnie stado hejterów mówiąc że to tylko i wyłącznie wina mojego manuala, że nie potrafię wcisnąć naraz dwóch guziczków, jestem gotów ;p
Poza tym skill naciskania 2 czy 3 przycisków naraz na sanwowych buttonach jest tak trywialny, że nie wydaje mi się, aby jego testowanie było istotne.
Jak wyżej. Zapomniałeś dopisać "moim zdaniem" ;] Pewnie mówisz tak w oparciu tylko o grę w sf4, domyślam się że zbyt dużo w t6 na sticku nie grałeś.

Ja tam mam to gdzieś i po prostu binduję sobie od niedawna na sticku dwie rączki i dwie nóżki, ale nie oznacza to że jestem za bindowaniem.

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:04:29 »
Co do bindów to ich zakaz nie jest wcale taki głupi. Zauważcie, że jednym z aspektów prawie każdej bijatyki jest konieczność posiadania jakiejś tam zręczności/skilla/manuala. Jakby nie było wciśnięcie dwóch przycisków na raz jest też zadaniem manualnym i jednym z wielu wyzwań stawianych graczom przez grę. Podczas walki przeciwnicy mają okazję przetestować swoje umiejętności manualne, a nie jest to zbyt miarodajne jeżeli jeden ziom sobie zbinduje sprzęgło z gazem a drugi hamulec z kierunkowskazem.
Przechodząc na taki tok rozumowania...jeżeli mam zbindowane przyciski to zamiast 4 przycisków + kierunków muszę opanować ich 8. Przez co jestem lepszy od gracza, który nie binduje przycisków bo mam ich dwa razy więcej do wciśnięcia>:p

Jesteś hardcorem i chcesz się popisać swoim skillem i manualem? Graj bez jedynki lub rozetnij sobie krzyżak i graj np. bez dołu
( tak jak gramy my w Łodzi );p
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 15:06:07 wysłana przez dante84 »

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:12:57 »
Gramy w Europie, a tutaj w każdym kraju i chyba na każdym turnieju można bindować przyciski. Jak ktoś z padowców se pojedzie do USA (o korei nie mówie bo tam nie wiedzą co to pady) to będzie miał problem... ale kto tam pojedzie na jakiś turniej? Chyba ktoś kto nie ma co z kasą robić

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:17:45 »
Ale to dalej jest możliwe ;p Bierzemy pokemona, wygrywamy pierwszą walke, zostajemy zdownloadowani, przegrywamy, wyjmujemy z kieszeni kolejnego pokeballa, wygrywamy. Wynik 2:1 = win ;d
Ale zawsze to jakiś dodatkowy czas na oswojenie się z przeciwnikiem. Przegrywamy 2:1? Trudno. Ale może wiedza przyda się w LB?
Ja tam mam to gdzieś i po prostu binduję sobie od niedawna na sticku dwie rączki i dwie nóżki, ale nie oznacza to że jestem za bindowaniem.
Wiadomo, gra się jak scena pozwala. Jeżeli coś jest dozwolone a daje większe szanse na zwycięstwo to go4it.

Co do bindów to ich zakaz nie jest wcale taki głupi. Zauważcie, że jednym z aspektów prawie każdej bijatyki jest konieczność posiadania jakiejś tam zręczności/skilla/manuala. Jakby nie było wciśnięcie dwóch przycisków na raz jest też zadaniem manualnym i jednym z wielu wyzwań stawianych graczom przez grę. Podczas walki przeciwnicy mają okazję przetestować swoje umiejętności manualne, a nie jest to zbyt miarodajne jeżeli jeden ziom sobie zbinduje sprzęgło z gazem a drugi hamulec z kierunkowskazem.
Przechodząc na taki tok rozumowania...jeżeli mam zbindowane przyciski to zamiast 4 przycisków + kierunków muszę opanować ich 8. Przez co jestem lepszy od gracza, który nie binduje przycisków bo mam ich dwa razy więcej do wciśnięcia>:p
Też dobra logika - bindując utrudniamy sobie życie, żeby poszpanować skillem. A może by tak wprowadzić nakaz bindowania?

Tundra

  • Gość
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:43:58 »
Apolon zapominasz o jednej nazwazniejszej rzeczy. W Polsce Tekken to najpierw fun a potem jakas powaga. Tu nie gra sie o wielkie kwoty, nikt z tego nie wyzyje, turniej jest dla nas i my go organizujemy. To nie jest liga swiatowa, nie ma federacji ktora ustala zasady. Ja nie zagram w turnieju ,w ktorym bedzie zakaz bindowania, bo to bzdura i tyle. Rownie dobrze mozna zakazac gry na padach. Widze ze bedzie mozna bindowac i dyskusja teraz jest totalnie teoretyczna, ale w ogole zaskakuja mnie takie propozycje, ze ktos proponuje w naszych realiach cos takiego. Juz znacznie bardziej sensowne byloby zbanowanie Steve'a, chociaz do tego nigdy nie dojdzie.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:47:34 »
Dokładnie, dyskusja jest teoretyczna i na dodatek sucha.
Od tego są przecież fora, nie?

Tundra

  • Gość
Odp: AOT, AOH-wszystko co nie jest zapisami
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:01:12 »
No tak, ja nie neguje dyskusji :) Po prostu mowie, ze teoretyczna, bo wczesniej nie bylo dokladnie wiadomo co postanowia organizatorzy, teraz wiadomo.