Autor Wątek: TTT2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 708359 razy)

Krakers

  • TcT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tej-City Team
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KrakersPL
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1275 dnia: Październik 30, 2011, 10:26:01 »
Szczerze mówiąc ja się modlę do FSM o przepakowanego True Ogre'a. Nienawidzę tej postaci i marzy mi się ban na niego na każdym turnieju :D

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1276 dnia: Październik 30, 2011, 14:22:42 »
Wiem, że ze stójki nie ma wybitek na 13f.
Dopiero od 14f zaczyna się jazda, ale te ciosy nie mają zasięgu (f,b+2 Bryana; b+3 Paula) lub są karalne (f,b+2,1 Larsa).

Ja tylko chcialem nadmienic,ze Julia moze zrobic f,f+3 nawet w 12 klatek.

Walka Nobiego z BKC
http://www.youtube.com/watch?v=cyU5m957ydk
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 14:26:55 wysłana przez Radical_Spike »
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1277 dnia: Październik 30, 2011, 16:19:55 »
a to nie dobry ogoras;p

Jak pisał Cheese on to miał już w T3. Tylko z używaniem tech rolla wiąże się niebezpieczeństwo, bo wykonany w złym momencie naraża nas na jeszcze gorszego juggla bo to działa na zasadzie resetu w powietrzu.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1278 dnia: Październik 30, 2011, 16:33:49 »
Spike, moze wiesz. Jakies strasznie slabe strony ma f+1+2,2 Steve'a? Dwa midy z przejsciem do pozycji z mozliwoscia kontynuacji, a nikt tego nie uzywa. Whata hell?
Swoja droga po b+2 jest banalna kontynuacja, nie widzialem zeby ktos to chociaz raz zepsul. Steve znowu wyladuje w S. Teraz juz nie bedzie sobie mozna z nim whiffowac z mysla ze sie dostanie najwyzej f,f+2 z gwarantem za jakies 20%.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 16:36:06 wysłana przez Frizen »
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1279 dnia: Październik 30, 2011, 17:14:36 »
Niestety Frizen nie mam pojecia,sam sie nad tym zastanawialem,bo kombinacja wydaje sie dobra.
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1280 dnia: Październik 31, 2011, 03:14:00 »
http://www.youtube.com/watch?v=paGSmviioBY
Hardcore'owy gracz Mishimami.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 12:00:17 wysłana przez Radical_Spike »
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1281 dnia: Listopad 01, 2011, 17:59:25 »
Tokis słusznie zauważył, że nie napisałem moich odczuć nt. Tekken Tag Tournament 2, więc czas najwyższy.

W Paryżu do dyspozycji były dwa automaty ze starym buildem (brak FS 1 i 2 oraz tej "wanny"). Dziury na monety oraz karty były zablokowane, więc oczywiście nie musieliśmy płacić. Jedyny minus to ekran "Thank you for playing", który pojawiał się po uzyskaniu 10 wygranych z rzędu (jest tak normalnie na automatach?), więc nie można było dłużej siedzieć (graliśmy systemem przegrywający odchodzi od automatu).

Walki nagrane przez Francuzów znajdziecie tutaj: http://www.youtube.com/user/JMike971 (ja gram oczywiście teamem Panda/Kuma), natomiast mi udało się nagrać 3 fajty:
http://www.youtube.com/watch?v=U_iLcrQM7w8
http://www.youtube.com/watch?v=8OKDGlUTPWU
http://www.youtube.com/watch?v=3MdBkvK8EQs

Na początek oprawa: grafika jest znacznie lepsza niż w Tekkenie 6 (wg Namco teraz postacie mają 1,5 raza więcej poligonów - i to widać). Plansze co prawda nie porażają graficznie (np. zielony dinozaur na jednej z nich wygląda zwyczajnie słabo), ale ich "design" daje radę. Mi najbardziej do gustu - raczej zgodnie z przewidywaniami - przypadły do gustu Moonlit Wilderness oraz nowa wersja kościoła z DR-a (tego zimowego). Fajnym motywem jest mapa planszy widoczna podczas jej wyboru - w T6 mieliśmy tylko informację o rodzaju (ściany itd.), natomiast tutaj dodatkowo widzimy jej kształt oraz rozmiary (w metrach). Muzyka również na plus, choć ze względu na hałas wokół mnie nie mogłem się wsłuchać we wszystkie kawałki.

Gameplay jest bardzo zbliżony do tego z Tekkena 6. Różnic w movemencie nie dostrzegłem - być może to kwestia postaci którymi grałem, niemniej u moich przeciwników nie zauważyłem niczego wyraźnie lepszego niż w T6. Czyżby opowieści o lepszym movemencie były przesadzone? Niewykluczone.
Mam wrażenie, że zmieniono nieco hitboksy - nie jest to tak duża różnica jak w przypadku przeskoku DR -> T6, ale czuć, że jest inaczej. Ciosy inaczej "kleją", ale szybko idzie się przyzwyczaić.
Co ciekawe, na automacie mogłem się wyrywać z rzutów z bardzo dużą skutecznością (myślę, że średni 7/10, może 8/10), podczas gdy grając na konsoli w T6 najczęściej daleko mi do takiej "wyrywalności". Furb, który miał okazję zagrać w TTT2 w lipcu też tak miał. Pytanie czy to kwestia automatu (mniejsze lagi), czy zmian w klatkach.
Netsu - szczerze mówiąc rzadko kiedy zwracałem uwagę na to (głównie wtedy, gdy już robiłem juggle'a), choć trzeba przyznać, że ilość zadawanych obrażeń wzrasta wyraźnie. Przy skróconych paskach energii (170 punktów?) netsu bardzo przypomina rage'a.

Tagowe juggle wykonuje się z dużą przyjemnością i nie są trudne do wykonania (już w drugiej/trzeciej walce skutecznie korzystałem z nich). Warto zauważyć, że dzięki nim podcinki pozwalające na bounda są mocniejsze (HS miśków, d/b+3 Rogera). 1+2~5 (Tag Assault) nie używałem.

Inaczej ma się sprawa z tagowaniem w trakcie poruszania się, bo trzeba uważać - jeśli przeciwnik zauważy, że tagujemy się, to wybije wbiegającą postać (ta przez pewną ilość klatek nie może blokować). "Spadanie" (nowy sposób tagowania) ma dwa fajne zastosowania: low crush oraz uciekanie spod ściany (jeśli dobrze zrobimy, wylądujemy za przeciwnikiem, który teraz będzie pod ścianą).

Bardzo martwi mnie obijanie dwóch postaci jednocześnie, ale być może z czasem będzie wiadomo jak się przed nimi bronić.

Jestem ciekaw czy 1+3~5 to uniwersalny rzut, bo wygląda to dziwnie - początek normalnego rzutu z lewej ręki, później tag i... sęk w tym, że to my tracimy energię zamiast przeciwnika.

Nie grałem przeciw Ogre'owi, a przeciw Jun tylko kilka walk. Zdążyłem zauważyć u niej 3-ciosową serią z wymienną końcówką (low/mid/high) oraz dwuhitowego hopkicka (efekt podobny jak u/f+4,4 Alisy, ale animacja bardziej "larsowa"). W skrócie: nic nadzwyczajnego. Jaycee za to dostała fajne zagrania w porównaniu do Julki i może się podobać.

W kwestii miśków - wyglądają na osłabione (gorsze hitboksy na ciosach), ale po powrocie przyszło mi do głowy kilka ciekawych zagrywek, które mogą okazać się fajnym buffem. Czas pokaże, czy mam rację.


Podsumowując - ten, kto liczy na powrót starej szkoły Tekkena zawiedzie się. Z kolei fani Tekkena 6 powinni być zadowoleni, bo to po prostu T6 w nowej oprawie.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1282 dnia: Listopad 02, 2011, 07:41:47 »
a z punktu widzenia społeczności to TTT2 ma zastąpić T6 na turniejach jako pełnoprawna następna część czy to będzie tak, że dalej będziecie grać głównie w T6?
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1283 dnia: Listopad 02, 2011, 08:09:04 »
Tradycyjnie zastapi.
aka Di

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1284 dnia: Listopad 02, 2011, 10:45:47 »
http://www.youtube.com/watch?v=fdjqS5eBPTE&feature=player_detailpage#t=180s


Po ciosach zostawiających w BT można ładnie wpuszcząć do Taga w jugglach nawet bez wcześniejszego B! Było wcześniej takie info, ale takiego zastosowania w jugglach jeszcze nie widziałem -  fajnie :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 10:53:04 wysłana przez K' »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1285 dnia: Listopad 02, 2011, 12:21:54 »
1) Co to za chora plansza :psyduck:
2)  Miguel ma olbrzymie dłonie, jakby miał akromegalię :psyduck: a samo customize od razu skojarzyło mi się z Yasutora Sado z Blicza

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1286 dnia: Listopad 02, 2011, 12:29:34 »
1. Arena finałowego pojedynku z Jun/Unknown - jest też jej mroczniejsza wersja.

2. Bo to duży hop jest. Sado w bliczu był inaczej ubrany, posturą i włosami pasuje lecz nie przypominam sobie, aby w jakimkolwiek odcinku sado był tak ubrany + on pochodził z Meksyku :D.

Mimo to fajny pomysł na customize jak już TTT2 wyjdzie będę mógł sie pobawić z odpowiednim customem w "el directo" i inny tego typu stuff :>
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 12:33:42 wysłana przez K' »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1287 dnia: Listopad 02, 2011, 12:40:15 »
...a każdy wie, że customy Keja są najlepsze :D

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1288 dnia: Listopad 02, 2011, 14:21:04 »
http://www.youtube.com/watch?v=fdjqS5eBPTE&feature=player_detailpage#t=180s


Po ciosach zostawiających w BT można ładnie wpuszcząć do Taga w jugglach nawet bez wcześniejszego B! Było wcześniej takie info, ale takiego zastosowania w jugglach jeszcze nie widziałem -  fajnie :D

To nie tak ;-)

Chodzi o to, że Lili zrobiła WS+2~5 które to jest juggle starterem - po JS możesz nawet wytagować w środku juggla, tutaj masz przykład u Anny z FC df+2 d+3,2~5 (po ostatnim ciosie też się obraca tyłem, ale to po to żeby pobiec w dobrym kierunku :D)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=v7IitA_jgtc#t=78s


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1289 dnia: Listopad 02, 2011, 17:47:50 »
O to w takim razie i tak będzie można sklejać ciekawe akcje z dwoma postaciami z takim ciodem w teamie :D (piszę tutaj o juggle starterach które są też dobrymi juggle fillerami) kilka tag zmian w jednej akcji FTW !