Autor Wątek: Przerobka PS3-PS Jailbreak  (Przeczytany 26014 razy)

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2010, 23:21:36 »
Kurcze, nie popadajmy w paranoje. Co innego Stick a co innego Pendrive. Mysle ze moga walczyc z Pendrive'ami ale to glupie, bo ich pendrive'y w 99% przypadkow nie roznia sie niczym od pozostalych.

Live jest sam w sobie usluga bardzo kuszaca i jak mietek chce grac w gre online i lubi 3 gry to nie przerabia konsoli bo nie ma po co. Sila sony jest to, ze ich sprzet jest projektowany przez nich i oni panuja nad specyfikacja, kolejny raz piracona jest konsola jakby przez nich samych. Ten jailbreak to jakis fragment kodu z konsol deweloperskich, podobnie jak bylo w przypadku PSP gdzie sami napisali emulator UMD. MS ma wiekszy problem bo musieli sie dzielic specyfikacja z innymi firmami bo robia oni dla nich sprzet, XBOX to skladak po prostu.

Nie wiem czy wiecie ale np receptura Coca Coli nie jest opatentowana, jak sie cos patentuje to trzeba zlozyc specyfikacje w urzedzie. Dlatego sa pewni ze nikt im nie ukradnie przepisu :)

Jezeli to bedzie piracenie na zasadzie zgrywania na dyski, patchowania itp to mysle ze rzeczywiscie, bedzie to raczej zabawka. Czlowiek kupuje konsole, chce wlozyc plyte i miec wszystko w d... i grac :)

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:32:25 »
Trace szacunek do Sony, jak tylko ktos jest na drodze do spiracenia konsoli w pewien sposob, to oni po prostu usuwaja cala usluge zamiast jej naprawic/udoskonalic. Ostatnio George Hotz probowal uruchomic wlasny kod za pomoca roznych expolitow itp, na co Sony zareagowalo usunieciem uslugi OtherOS... Zreszta jak ktos bedzie chcial grac na piratach to bedzie miec konsole ze starszym FW.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Slide

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2010, 00:10:42 »
Mam gdzieś przeróbki, kiedyś jechałem ostro na piratach, ale teraz jak już stać mnie na tą 1-2 gry w ciągu 2-3 miesięcy nie mam potrzeby przerabiania, bo i tak w więcej tytułów nie zagram. Poza tym mam kilka tytułów w które cioram online - SSF4 i Demon's Souls i mi to do szczęścia wystarczy.

filomena

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • ONLAJNOWY ZABAWIACZ
    • Email
  • PSN ID: kaskojakajmra997
  • Skąd: Kaliningrad (land of Vodka)
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:54:16 »
Takie piracenie przejdzie tylko dla graczy offline'owych!
Kopiesz jak ko�! Atakujesz jak szczupak!
Polewali tej dykty! I robili taki kwas, taki barszcz! I m�wili! To dobre! To zdrowe jest! :o

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2010, 15:46:44 »
Microsoft swojego czasu chciał zrobić podobny patent z dyskami dwardymi (konsola miała wykrywać jedynie to oryginalne z logiem M$.

Ale nawet tak pazerne chłopaczki jak oni nie odważyli się na wprowadzenie tego więc wątpie że Sony z miłą chęcią strzeli sobie w kolano.

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2010, 19:03:16 »
No więc zacząłem się tym bardziej interesować ostatnio i się przekonałem ;d tym bardziej ze w gda mam znajomego od przeróbek który już sklonował ps jailbreak'a :] także jak na pirata przystało będę miał mikrokontroler w poniedziałek to dam szersze info co do działania owego cacka :)

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2010, 13:58:47 »
przecież był już update firmware'a od Sony, który zablokował możliwość "uruchamiania nielegalnych urządzeń"
także zabawa jailbreakiem wymusza zrezygnowanie z PSNa na tę chwilę
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2010, 14:49:40 »
Ps3 bez PSN nie istnieje tak samo X360 bez xbox live :/

Zuum

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everytime Dragunov Speaks, 50 Kids Are Killed.
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Mindfactor
  • Skąd: Radlin
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2010, 15:23:23 »
Hehe, czyli jestem hardcorem xD Mam Ps3 slim 250GB i jedną grę Tekkena 6 BR xD Nie mam neta i jakoś żyję :o

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2010, 21:57:31 »
Ha i tu się drogi Gamerze mylisz ;) a mianowicie co daje PSN ? trofea ? grę online ? to nic :) a już tłumacze dlaczego....otóż poprzez PS Jailbreak'a można odtwarzać programy Homebrew(tak takie jak na PSP :PP) a skoro można było grać sobie zbanowanym Xbox'ie na prywatnych serwerach poprzez X Link Kai to na PS3 jestem przekonany że też zrobią taką albo i jeszcze lepszą usługę,wszystko zalezy od programistow a jak na razie już powychodziło kilka przydatnych progs'ów. Homebrew daje wszystko czyt. programisci maja dostep do całej konsoli lacznie z flashem,cala plyta itp. Nic tylko się cieszyc ;d jutro juz będę mógł powiedzieć więcej na ten temat :)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2010, 23:08:32 »
To prawda, że daje trofea ale gra online to jest już naprawdę dużo pod warunkiem, że nie laguje. I przez ten online mamy dylemata z przeróbką. jak było za czasów przed 7-mą generacją konsol przerabiało 90% Polaków a to głównie za sprawą, że nie zarabiamy uczciwie a nie jak większość z was mówi, że gry są za drogie :/ Porównajcie se ceny w przeliczeniu na PLNy na zachodzie a nasze. My tu musimy miesiąc harować na ledwo 1 grę z nowości a tam to 2 gry na tydzień ! Gorzej mają ci co się uczą i nie pracują i mają wrednych starych co nie tolerują za bardzo naszego zamiłowania :/ A jak sami na siebie zarabiamy... . A i tak tera mam mniej czasu na granie i do tego zarobek to maximum 2 gry na miesiąc jakoś to nie jest już tak jak się ściągało z torrentów 12 gier na miesiąc... no zależy też od prędkości łącza jakiego mamy. Póki nie będzie minimalnej krajowej 2000 netto na miesiąc to piractwo w PL będzie na takim poziomie jakim jest bez względu na to czy uważamy, że nam się wszystko za free należy czy powinniśmy się producentowi odwdzięczyć za rozrywkę. I tak lepiej jest w tutaj niż w Rosji czy Chinach. A jakby wszyscy posłuchali tego "jak cie nie stać to nie kupuj gier bo to nie jest przedmiot niezbędny do życia" to 3/4 Polaków by przestało grać :/

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2010, 23:11:15 »
Ogolnie posiadaczem JB już jestem jakieś 3 dni więc co nie co mogę powiedzieć ;D po pierwsze działa bardzo dobrze z większością gier choć są wyjątki np. SSF4 gdzie po wlaczeniu gry nie da z synchronizować pada ;/ ale na pewno usterka zostanie usunięta wraz z odsloną nowego Bakup Managera.Program Ftp Server jest wyśmienity,za pomocą pc-ta laczymy konsole kablem RJ-45 wlaczamy jakis program ftp i laczymy sie z nasza konsola,do dyspozycji mamy wszystkie dyski rowniez flash itp prosto z naszego kompa ;D ogólnie rzecz biorąc jutro będę miał dysk 500gb to pozgrywam okolo 50 tytułów i będę patrzył co i jak,nie ktore gry dzialaja na razie tylko z dysku w konsoli (okolo 80) ale na dzisiaj z dysku mozemy pograc w okolo 250 tytułów takze nie jest źle :) co do gier ściąganych z neta trzeba patrzec na opis bo jest duzo blue ray ripow ktore nie pojda...muszą miec dopisek JB lub Jailbreak,waga gry waha się od 3gb (Burnout Paradise) do 20 paru GB (np. Uncharted 2),gry które mają do 4.5 GB mozemy zgrać na płytę dvd i odpalic przez BM bez problemu :] Jak ktoś ma psp to może sciagnac odpowiednio program na ps3 jak i psp i grac sobie w gry z ps3 na poprzez remote play w psp.Fani Nes'a i Snes'a też się nie zawiodą bo już wyszedł emulator,tylko sciagac romy i grac :D Jeśli macie jakies pytania to piszcie bo ostatnio ciagle siedze w temacie ;D

Di: to jest jeszcze niestety wersja beta i ma duzo bugów :( ale jak to poprawią to będzie mega :D

Hint: Jeśli ktoś sobie konsole przerobił i zgrał Tekkena 6 na dysk i probuje go odpalic i gra mu się "zamraza" po odpaleniu gry (sam to mialem i dosyc dlugo szukalem rozwiazania dlatego o tym wspominam) trzeba odinstalowac instalke tą ktora się instaluje by gra sie szybciej wgrywala i potem mozna zainstalowac po odpaleniu gry przez JB i wszystko będzie git :) ogólnie kilka gier posiada takiego bug'a więc jak co to nie wyrzucajcie od razu konsoli z JB przez okno ;D

Edit: lista kompatybilnych gier wraz z info ktore gry da sie na dysku zewnetrznym instalowac i z ktorymi grami sa problemy. https://spreadsheets.google.com/lv?key=tqjzdwQGOhsHl_KH0KiEC3w&f=true&gid=0
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 23:37:26 wysłana przez Pitrex »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:31:39 »
Czytałem dziś w kilku miejscach że nowy firmware 3.50 może powodować problemy z nielicencjonowanymi urządzeniami USB. Czy coś więcej na ten temat wiadomo? Co ze stickami i przejściówkami?

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:44:00 »
Chyba nic złego się nie dzieje bo np. rozmawiając ze Snejkiem mówił ze robil update i gra online a jak wiadomo gra na sticku a AS z pada manty chyba.....