Autor Wątek: Przerobka PS3-PS Jailbreak  (Przeczytany 26010 razy)

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2010, 15:39:27 »
A nie mówiłem że w końcu się pojawi ;D ? http://www.ps3-hacks.com/2010/10/21/awesome-update-finder/ no i można się cieszyć patchami do wszystkich gierek :)

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 26, 2010, 16:03:31 »
Jakoś tak dzisiaj sobie z nudów poszukałem czegoś na temat gry online na ps3 i co znalazłem ? otóż przez Xlink Kai da się grać i na ps3 ;d;d;d co bardzo mnie uszczęśliwiło,ogolnie przez ten progs mogą grać ludzie zarówno z przerobionymi konsolkami jak i ci którzy mają stały dostęp do PSN.....Komu skopać dupę w cokolwiek ;D ? (poza bitkami bo nie ma tam opcji Lan ;/ a szkoda bo moze nie byloby lagów......)

http://www.teamxlink.co.uk/wiki/doku.php?id=evo7:ps3_setup

P.S. Jakby co to da się przez to grać też na psp online także bardzo fajny bajer :)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 26, 2010, 20:59:46 »
Tyle, że gier z opcją LAN na PS3 jest tyle co kot napłakał ; p (ot, parę FPSów)

//EDIT: O, lista:
Armored Core 4
Blazing Angels 2
Blur
Borderlands
Call of Duty 4
Call Of Duty Modern Warfare 2
Call Of Duty World At War
Condemned 2
Dark Sector
DiRT
DiRT 2
F.E.A.R
Formula 1 Championship Edition
Ghost Recon Advanced Warfighter 2
Haze
Kane And Lynch Dead Men
Rainbow Six Vegas
Rainbow Six Vegas 2
Red Dead Redemption
Red Faction Guerrilla
Saints Row 2
The Darkness
TimeShift
Unreal Tournament 3
Warhawk
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 21:06:19 wysłana przez Qjon »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2010, 21:27:58 »
Jest CoD4, jest impreza ;d

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2010, 22:39:45 »
Hehehe no rzeczywiście mało XD ja tam się ciesze ;D

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 27, 2010, 00:46:48 »
No to teraz ja się wypowiem co myślę na ten temat :P

Generalnie z piractwem mam do czynienia od dawna bo od roku 1998 lub 1997 kiedy to przerobiłem psxa wiec jakieś pojęcie na ten temat mam.
Osobiście sądzę ze o ile piractwo kiedyś (psx, ps2) było bardzo opłacalne tak w dobie konsol nowej generacji całkowicie mija się z celem. Chodzi mi tu głównie o obecność internetu. Kiedyś gdy konsole nie były podłączane do sieci lub było to robione sporadycznie producent nie miał rzeczywistego wpływu na funkcjonowanie konsoli po jej sprzedaży. Kowalski kupuje psx, przerabia ją i robi sobie co chce, a koncern Sony może go generalnie ucałować w sam środek dupska. Natomiast na dzień dzisiejszy internet jest nieodłączną częścią rozrywki multimedialnej. Mamy go w komputerach, konsolach telefonach i Bóg wie w czym jeszcze. Co za tym idzie, dzięki sieci producent ma bardzo szeroki wachlarz możliwości związany z ingerencją w naszą konsolę, i gdy tylko widzi skubańca który chce wypuścić na rynek jakiegoś hacka to może kombinować i prawdopodobnie mu się to uda. Więc dziś, Kowalski kupuje ps3, przerabia ją, cieszy się bo ma gry praktycznie za darmo ale za tydzień czy miesiąc dostanie komunikat że nie może się już łączyć z PSN. Za następny miesiąc dostanie drugi, mówiący o tym że nie może już odpalać gier z dysków zewnetrznych. Nie znam sie dokladnie na specyfikacji technicznej więc nie traktujcie poprzedniego zdania dosłownie, ale chce wam w ten sposób wyjaśnić prostą zależność: AKCJA -> REAKCJA. Jeśli będą się pojawiać jakieś przeróbki to prędzej czy później Sony sobie z nimi poradzi i wg mnie będzie to bardzo dotkliwe dla posiadaczy konsol. Ktoś może powiedzieć że znajdą się kolejne hacki i kolejne anty hacki i tak w kółko - owszem, może być i tak, ale stawiając naprzeciw siebie hackerów pasjonatów i firme z konkretnym budżetem i renomą to stawiam w tej walce raczej na Sony :).
Reasumując - gdyby nie możliwość ingerencji producenta w konsolę wszystko byłoby cacy. Jednak w przypadku gdy co tydzień mogą pojawiać sie nowe updaty to przeróbka raczej nie jest dobrą inwestycją.

Jako że się tak rozipsałem poruszę jeszcze kilka spraw z tym związanych:

Dziwi mnie troche podejście ludzi którzy są tak strasznymi zwolennikami piractwa. Jest cos takiego jak WYMIANA gier :)
Z tego co wiem w wielu wielu wielu miastach na terenie całej Polski można gry wymineniać. W moim mieście (Kraków) wymiana gry w tej samej kategori cenowej kosztuje 20 zł ( ma się 2 miesiące czasu na jej wymiane na kolejna by nie straciła swojej wartości) w tym:
- kazda ósma wymiana gry jest darmowa
- wymiana na gry już raz wymienione jest darmowa ( to dla tych co sobie lubią sięgnąć po jakąs gierke po dłuższym czasie)
 
Jak więc widać nie są to ceny wysokie i myśle że jeśli kogoś stać na taka konsole to spokojnie może spobie pozwolic na taki wydatek. ( bez konieczności kupowania nowej gry co miesiąc )

Chciałbym jeszcze wspomniec o bardzo istotnej sprawie o której już ktoś wspomniał. Mianowicie chodzi mi o "babranie się z odpalaniem gier". jak tylko sobie przypomne Action Replay na ps2 to mnie normalnie k**wa trzepie na wszystkie strony.....
Najpierw płytka startowa, potezm zywkła i raz odpali a raz nie. Nie daj Boże żeby płytka była porysowana bo wtedy to już wogóle kaplica - 30 minut odpalani gry - to już szybciej chyba wchodziły kasety z atari jak sie wgrywały. Z tego co widze co tu ludzie piszą to też kolorowo w przypadku ps3 nie jest więc to chyba kolejny powód który mnie odrzuca od przeróbki.

Dobra, nie nudzę już bo sie rozpisałem ale chce wam pokazać że wg mnie przerabianie konsoli w dzisiejszych czasach nie jest dobrym wyjściem lecz to tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam!! - tych co nie przerabiają i tych co przerabiają też :)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 27, 2010, 00:57:04 »
Ktoś może powiedzieć że znajdą się kolejne hacki i kolejne anty hacki i tak w kółko - owszem, może być i tak, ale stawiając naprzeciw siebie hackerów pasjonatów i firme z konkretnym budżetem i renomą to stawiam w tej walce raczej na Sony :).

Dobrze mówisz, ale tego zdania muszę się uczepić. Przypomnę, że właśnie hackerzy pasjonaci zabili PSP.

(tak, wiem, że dzięki hackerom pasjonatom możemy z PSP zrobić mobilne centrum emulatorów, filmów i muzyki i pewnie jeszcze innych ciekawych rzeczy, ale z punktu widzenia rynku ta konsola dostaje jedną grę wartą uwagi na kwartał. Developerzy stwierdzili jasno: nie damy PSP gier, bo piractwo jest za duże. Jak widać wielki koncern też może przegrać.)

zupełnie randomowy link w temacie: http://www.newsbyme.info/god-of-war-developer-slams-psp-piracy/
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2010, 16:15:02 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 27, 2010, 03:39:27 »
C2 zgodzę się z tobą w kilku kwestiach a mianowicie w tym ze producent może "dobrać" się do naszej konsoli, brak korzystania z psn'a itp. 1 uno to takie ze majac sot 3.41 (do przerobki) nie mozemy sie polaczyc z psn czyli wszelka obawa o tym ze producent sie dowie o naszej przerobce sa znikome bo niby jak xD? 2 uno nie podlacze konsoli do neta dopoki jakis programista nie wymysli progsa ktory przywroci ustawienia fabryczne NAND konsoli (innymi slowy pamiec ktora informuje producenta co bylo odpalane na konsoli....w przypadku przerobek pisze jak byk ze backup manager). Anyway też chce w Gda coś takiego jak wymianę gier ;D. Ogółem jak przerabiać w tych czasach to z głową ;]. Oczywiscie ludzi którzy nie przerobili konsol darze szacunkiem bo też bym chcial miec na półeczce z 50 tytułów które by się pieknie prezentowaly ale niestety na to mnie nie stac chlip ;( No ale co tam jest Jailbreak jest zabawa ;D.

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 27, 2010, 09:43:57 »
Nie wiem czy wiecie ze tak wu oslawiona WYMIANA gier jest rowniez nie na reke wydawcom i tworcom. W tej chwili EA wprowadzilo cos takiego jak Online Pass. Jak pozyczysz gre komus, albo sprzedaz a grales na niej online to  nastepna osoba moze grac 7 dni a potem musi kupic wlasnie owy Online Pass inaczej online sie zablokuje. Generalnie z wymiana i wypozyczaniem wydawcy rowniez walcza. Im na reke jest, zeby kazdy KUPIL gre. KAZDA inna forma zdobycia gry jest dla nich strata.

Pitrex

  • Gość
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 27, 2010, 12:17:22 »
Nie wiem czy wiecie ze tak wu oslawiona WYMIANA gier jest rowniez nie na reke wydawcom i tworcom. W tej chwili EA wprowadzilo cos takiego jak Online Pass. Jak pozyczysz gre komus, albo sprzedaz a grales na niej online to  nastepna osoba moze grac 7 dni a potem musi kupic wlasnie owy Online Pass inaczej online sie zablokuje. Generalnie z wymiana i wypozyczaniem wydawcy rowniez walcza. Im na reke jest, zeby kazdy KUPIL gre. KAZDA inna forma zdobycia gry jest dla nich strata.

Lol to nieźle,tego nie wiedziałem :D ogółem myśle że powinni zrobić tak jak z filmami vhs (kiedys jak bylo to modne to siedzialem w tym,jakies 10 lat temu :P ) a mianowicie gry bez licencji na wypozyczanie jak te z licencja tylko ze te z licencja ktore bylyby drozsze,bo skoro taka wymiana istnieje i to w sumie nie tylko u nas bo i w kph.(kraj parzonej herbaty xD) To sa tam na kazdym rogu ulicy takie sklepy....wiec by tylko sobie  a tym wydawcy zarobili...

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 27, 2010, 20:30:05 »
Wiesz co, generalnie temu ma zapobiec dystrybucja cyfrowa. Raz, ze odpada gro kosztow dystrybucji, dwa, mozna lepiej kontrolowac ceny (teraz mozna kupic gry czy inne rzeczy w roznych cenach w roznych miejscach) a trzy, problem odsprzedazy czy wyporzyczania zupelnie odpada. Ja sie tylko zastanawiam - dla mnie cyfrowa dystrybucja jest naturalnym rozwojem ALE ja widze w tym alternatywe TYLKO jesli cene beda mocno nizsze niz rynkowe. Bo nie oszukujmy sie, ze jak gra w sklepie kosztuje np 79 zl na psp a na psstore 59 to bez sensu. Wybieram pudelkowa wersje, przechodze i odsprzedaje bo z cyfrowka nic nie zrobie. Powinno to byc mysle z 50% ceny, tym zawojowal rynek Apple sprzedajac za tyle muzyke. Za 9.99 usd plytke. To nawet liczac bezposrednio na zl masz album za mniej niz 30 zl. A nie, wchodzisz do sklepu i CD kosztuje 59 zl :/

Dzis mnie niemilo zaskoczylo EA. Kupilem na PC Fife 11 zeby pograc online w sklepie, za 99 zl a na EA Store - 149 zl. Fakt, tej gry nie sprzedam, CD-Key jest zwiazany z kontem EA (aczkolwiek mozna utworzyc jakies tam fikcyjne konto i potem sprzedac je, czyli sprzedac login i haslo tak jak ludzie sprzedaja konta Steam). Jesli np gry na PSStore bylyby zawsze za 50% obecnej ceny rynkowej to gry w ktore ja gram caly czas kupowalbym w wersji cyfrowej (Fifa, PES, SSF4) bo to ze mam plytke nie jest dla mnie takie wazne. Akurat PS3 ma ten minus, ze nie mozna CALEJ gry zgrac na dysk i znaczaco skrocic loadingow jak w przypadku X360. Ale jak pisze - jak gra w cyfrowej dystrybucji jest DROZSZA to bez sensu. Podobna sprawa jest ze steamem, gdzie ceny sa w EUR i np ZANIM ukazala sie wersja GOTY edition batmana - chcialem go kupic. I co? 60 Euro. Toz to przegiecie paly. Na ps3 to kosztuje 99 zl a na PC w cyfrowej dystrybucji ponad 200 zl?

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 27, 2010, 23:07:38 »
Cytuj
generalnie temu ma zapobiec dystrybucja cyfrowa. Raz, ze odpada gro kosztow dystrybucji
Szkoda tylko, że dystrybutorzy zdają się tego nie widzieć i gry PSP na PSStore są droższe niż wersje pudełkowe :O

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 28, 2010, 09:30:38 »
Tez to napisalem. Ze zdarza sie ze gry sa drozsze ;)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 28, 2010, 13:39:03 »
Ja bym powiedział nawet, że jest to nagminne ;/

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Przerobka PS3-PS Jailbreak
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 28, 2010, 15:38:33 »
Zgadzam się z wami, a jeśli chodzi o mnie to osobiście posmakowałem co to znaczy nie miec neta na kosoli, zostałęm zbanowany na live, jak jeszcze nie było tych xlinków, paskudna sprawa nikomu nie życzę. Przeróba konsli next gen, a w zasadzie current gen mija się celem, zgadzam się z wami, a szczególnie teraz kiedy w zasadzie gier wychiodzi mniej, sam pamiętam czasy gdy biegałem na świebodzki w wymieniałem piraty [!!!] Wtedy wychodziło po 10 tytułów wartych obczajenia na miesiąc. Teraz chocbym chciał sobie kupić jakąs gierkę to zabardzo nie mam co, czekam na Virtua Fightera nowego, i tyle.


Jesteś GRZYBIORZEM.