Autor Wątek: WCG - Dla PL...  (Przeczytany 30416 razy)

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 14, 2011, 23:13:56 »
Ja się podpiszę, to oczywiste, świetna inicjatywa i widzę że już są podejmowane działania, naprawdę to napawa mnie optymizmem. Ale proszę was nie piszcie że Polska to zaściankowy kraj, czy kraj 3-go świata. Zaściankowa to jest Gruzja, a kraj 3-go świata to np Somalia. Mówienie takich rzeczy o Polsce może jest wyrazem zakompleksienia, i w zasadzie nie docenianiem tego co mamy. Mam nadzieję że nie jestem jedyną osobą tutaj, która ma dość wpychania na siłę Polski z 2011 roku do drewnianego dziewiętnastowiecznego skansenu.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Slide

  • Gość
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 14, 2011, 23:16:51 »
Materiały z turniejów na pewno mogłoby posłużyć jako dowód ogólnego zainteresowania tematem w naszym kraju. Szczególnie z tych gdzie było dobre wsparcie medialne vide np. Łódź. Pokazanie, że sponsorzy udzielali się na ostatnich eventach też mogło by być dobrą kartą przetargową. Ogólne wyniki Polaków na scenie europejskiej (mimo iż ostatnio nie najwyższych lotów, ale np. pierwsze miejsce Gajdy w Niemczech już coś znaczy). "Na szybko" tyle przychodzi mi do głowy.


Powodzenia :)

No to jak o Gajdzie mowa to koniecznie Di na płytce wypalone materiały z telewizji z wyjazdu do Niemiec ;)
Możesz też wykorzystać Versus99 gdzie również byli sponsorzy, mamy materiał z telewizji (słaby merytorycznie, ale jest HD :P) jak chcesz mogę Ci podesłać.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 14, 2011, 23:20:39 »
Ale proszę was nie piszcie że Polska to zaściankowy kraj, czy kraj 3-go świata. Zaściankowa to jest Gruzja, a kraj 3-go świata to np Somalia. Mówienie takich rzeczy o Polsce może jest wyrazem zakompleksienia, i w zasadzie nie docenianiem tego co mamy. Mam nadzieję że nie jestem jedyną osobą tutaj, która ma dość wpychania na siłę Polski z 2011 roku do drewnianego dziewiętnastowiecznego skansenu.
Tu nie chodzi o architekturę miast, tu chodzi o mentalność.

Co do inicjatywy, to jak ktoś skleci petycję tak, żeby to miało ręce i nogi, to można to tempem błyskawicy rozesrać po całym internecie tak, żeby każdy o tym usłyszał. Facefuck, NK, grono, demoty, YT, no wszystko można zaspamować. Wtedy ktoś władny może coś pojmie.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 14, 2011, 23:29:04 »
Wszystkie materialy uploadujcie na sendspace.com, a linki wklejajcie tutaj.
aka Di

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 14, 2011, 23:38:06 »
Przy okazji zapytam, może też się przyda. Moja dziołcha w ramach wypracowania na studia ma nakręcić mini reportaż na dowolny temat, doszła więc do wniosku, że zrobi na temat e-sportu z naciskiem na Tekken'a, używając do tego mnie i resztę WTF. I pytanie: czy ktoś ma coś przeciwko, jeżeli wciśnie się do tego jakieś zdjęcie z turnieju, czy kawałek jakiegoś filmiku? Materiał pójdzie tylko do jej wykładowcy od mediów i ewentualnie na YT, jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciw.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 14, 2011, 23:43:22 »
Ale proszę was nie piszcie że Polska to zaściankowy kraj, czy kraj 3-go świata. Zaściankowa to jest Gruzja, a kraj 3-go świata to np Somalia. Mówienie takich rzeczy o Polsce może jest wyrazem zakompleksienia, i w zasadzie nie docenianiem tego co mamy. Mam nadzieję że nie jestem jedyną osobą tutaj, która ma dość wpychania na siłę Polski z 2011 roku do drewnianego dziewiętnastowiecznego skansenu.
Tu nie chodzi o architekturę miast, tu chodzi o mentalność.


To była przenośnia o_O Jeżeli powtarza się że Polska jest zaściankowa i 3 świat to ludzie to przyjmują jako prawdę i przekazują dalej i "everything is a copy of a copy" ;]  Nie jesteśmy zaściankowi i nie wiem czemu mamy sobie to wmawiać. Na pewno wy nie jesteście bo czytam wasze posty już jakiś czas i nie są to jakieś wypociny przygłupiego plebsu tylko refleksje ludzi myślących obcujących z wszelakimi wytworami kultury 21 wieku. I chciałbym żeby tak zostało :)

Przepraszam za oftop. Po zastanowieniu wydaje mi się że żelaznym argumentem i kartą przetargową w tej kwestii byłby tak jak mówicie Film z Gajdą z Niemiec. Portale społecznościowe + wykop oczywiście również, no i  wsparcie jakiejś gazety branżowej może PSX extreme?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 23:46:46 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 14, 2011, 23:46:58 »
@HiKrush
Mysle, ze najlepiej bedzie, jesli zadasz to pytanie danej osobie, gdy zdjecie lub film z nia zostanie wybrany przez Twoja "dziolche" :)
aka Di

Zulata

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Przemyl
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 14, 2011, 23:52:02 »
Przede wszystkim, wszystko trzeba zrobić na spokojnie, bo już za chwilę zacznie się spór o to, czy Polska jest krajem zaściankowym, czy nie.

Tenshi nie napisała, że tak myśli, tylko że panuje taka ogólna opinia, i ja się z tym zgadzam. Niestety, ale e-sport w Polsce właściwie nie istnieje. Większe imprezy odbywają się w CS-a i w SC. Każda inna gra jest "bonusem" na turniejach co by więcej ludzi przyszło. Prawda jest taka, że ludzie kompetentni mają pasję, lecz niestety ci niekompetentni mają pieniądze, a to one są motorem napędowym całego systemu zwanego e-sportem. Szczerze mówiąc, spodziewałem się po zwycięstwie polaków w CS-a dwa lata temu bodajże na WCG, że zwiększy się przychylność, no ale stało się tak, jak wtedy, kiedy myślałem, że Władca Pierścieni pokaże, że można zrobić porządny film fantasy, które podoba się ludziom, i inni pójdą za przykładem. Niestety się pomyliłem.

Dla ludzi zaangażowanych w e-sport w Polsce, tekken nadal jest grą mniejszościową, której turnieje odbywają się na podwórkach, bądź w domu kolegi. Ale w tej chwili dysponujemy dużą kartą przetargową:

- W ostatnim roku zorganizowaliśmy naprawdę sporo turniejów w Tekkena 6. Nie wiem jak było wcześniej, ale wydaje mi się, że w poprzednich latach było ich dużo mniej, bądź nie były tak "komercyjne".  Organizacja była naprawdę na dużym poziomie (streamy, filmiki, kompetentni organizatorzy) a i zdarzało się, że przybywali ludzie z zagranicy. Mamy zdjęcia z turniejów, na których tkwi masa ludzi, pragnących zmierzyć się z najlepszymi ( masa ludzie jak wiadomo, jest wyznacznikiem zainteresowania)
Mówiąc o turniejach nie sposób nie wspomnieć o osiągnięciach jakie odnieśliśmy poza naszym podwórkiem, czyli wspomniane już zwycięstwo Gajdy w Niemczech. Jest nawet dokument TVN-u.

- Stoi za nami rosnąca popularność gier. Coraz więcej ludzi gra w gry, starszych i młodszych, a same duże turnieje, są okazją do zarobienia sporych pieniędzy. E-sport w tej chwili jest dość potężny, a i wydaje mi się, że za kilka lat popularnością i zyskiem dorówna dyscyplinom sportowym.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z e-sportem w Polsce jest tak jak z polską piłką siatkową czy piłką ręczną. I w jednej, i w drugiej dyscyplinie sportowej odnosimy sukcesy. Stajemy na podium, pokonujemy kraje, które uważane są za najlepsze na świecie, ale wciąż nie możemy się wspiąć na szczyt. A nie możemy tego zrobić, ponieważ brakuje pieniędzy, gdyż wszystko pakowane jest w polską piłkę nożną, która sukcesów nie odnosi żadnych, ani w klubowych rozgrywkach, ani światowych. Jeszcze żeby chociaż, coś się ruszyło, żeby było widać progres, ale nie, polska piłka nożna jak stała w miejscu tak nadal stoi.
Podobnie z e-sportem. W CS-a jesteśmy w stanie wygrać WCG, w SC rok temu, byli sami nasi skośnoocy przyjaciele i jeden Polak. Z wszystkich krajów, to Polak zaszedł najdalej. Zresztą dla tych, którzy orientuje się w polskiej scenie starcraftowej, chyba żadną nowiną nie będzie to, że zawsze byliśmy krajem zaraz po Korei. W fifie, Polak zajął 3 miejsce dwa lata temu, albo rok temu, nie pamiętam dokładnie.

Podsumowując. Di Musisz pokazać ludziom, którzy się tym zajmują, że to nie są tylko głupie gierki, a poważna rywalizacja, która może dostarczyć emocji większych nawet niż piłka nożna czy siatkówka. Trzeba pokazać, że odnosimy sukcesy na arenie międzynarodowej, więc jest nadzieja, że jeśli ktoś w to zainwestuje, wiele zyska, a i nasz kraj szybko stanie się jednym z najlepszych. I to nie trzeba dużo robić, aby tą szansę wypatrzeć. Wystarczy jedynie prześledzić i przeanalizować wszystko co się działo w ostatnim czasie na scenie Tekkena 6, czy też innych gier ;)

I jeszcze jedno.
Tekken jest grą, którą ogląda się dużo ciekawiej, niż takiego SC czy np. DOTE, która dla ludzi, co nie wiedzą o co chodzi, wyda się kompletnym badziewiem i znudzi po 5 minutach. Tekken ma tą przewagę, że wystarczy wiedzieć, że jak komuś spada pasek życia do końca to przegrał ;D. Generalnie, jest bardziej widowiskowy.
Mówię, to chociażby na swoim przykładzie, gdyż nie mam zielonego pojęcia o systemie SSF4, ale jak były turnieje, i miałem przyjemność oglądać,to robiłem to z zaciekawieniem, gdyż ładnie wyglądało;)

 
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 23:57:34 wysłana przez Zulata »

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 15, 2011, 00:18:21 »
Fajny post ci wyszedł, z osiągnięć Polaków można by jeszcze wymieniać, na przykład nieskromie mogę dodać że zajeliśmy drugie miejsce na Otwartych Mistrzostwach Niemiec w Soul Calibur 4 eliminując francuzów, co to po świecie samolotami na tury latają i tłuką całą Europe  i Stany. Jeżeli chodzi o formę promocji to można by jeszcze poskanować plakaty z turów i zebrać to jakoś estetycznie połączone w jeden obraz, to by pokazywało że jednak w Polskich bitkach wiele się dzieje. Warto coś podziałać nawet jezeli nie uda się z WGC to będzie jeszcze nie jedna okazja żeby te wszystkie formy promocji wykorzystać.

ps. wybaczcie ten oftop z zaściankowością, muszę sie nauczyć panować nad chęcią manifestacji moich odchyłów, poprostu zapiszę się na jakieś dziwne forum i tam dam upust mojego zagubionego jestestwa heh :D


Jesteś GRZYBIORZEM.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 15, 2011, 07:21:07 »
- Stoi za nami rosnąca popularność gier. Coraz więcej ludzi gra w gry, starszych i młodszych, a same duże turnieje, są okazją do zarobienia sporych pieniędzy. E-sport w tej chwili jest dość potężny, a i wydaje mi się, że za kilka lat popularnością i zyskiem dorówna dyscyplinom sportowym.

(...)

Podsumowując. Di Musisz pokazać ludziom, którzy się tym zajmują, że to nie są tylko głupie gierki, a poważna rywalizacja, która może dostarczyć emocji większych nawet niż piłka nożna czy siatkówka. Trzeba pokazać, że odnosimy sukcesy na arenie międzynarodowej, więc jest nadzieja, że jeśli ktoś w to zainwestuje, wiele zyska, a i nasz kraj szybko stanie się jednym z najlepszych. I to nie trzeba dużo robić, aby tą szansę wypatrzeć. Wystarczy jedynie prześledzić i przeanalizować wszystko co się działo w ostatnim czasie na scenie Tekkena 6, czy też innych gier ;)

I jeszcze jedno.
Tekken jest grą, którą ogląda się dużo ciekawiej, niż takiego SC czy np. DOTE, która dla ludzi, co nie wiedzą o co chodzi, wyda się kompletnym badziewiem i znudzi po 5 minutach. Tekken ma tą przewagę, że wystarczy wiedzieć, że jak komuś spada pasek życia do końca to przegrał ;D. Generalnie, jest bardziej widowiskowy.
Mówię, to chociażby na swoim przykładzie, gdyż nie mam zielonego pojęcia o systemie SSF4, ale jak były turnieje, i miałem przyjemność oglądać,to robiłem to z zaciekawieniem, gdyż ładnie wyglądało;)
Argumenty dobre, jednak sądzę, że nietrafione do sytuacji (może poza ostatnimi dwoma akapitami). Gdyby tutaj chodziło o kwestię "Tekken vs. inne gry" to Twoje słowa byłyby dobrą kartą przetargową. Sprawa wygląda jednak tak, że mamy pokazać, dlaczego eliminacje w Tekkena powinny się u nas odbyć, a nie dlaczego gry są takie fajne i warto w nie zainwestować. Firma Euro RSCG zajmuje się organizacją europejskich finałów. Muszę pokazać im, że możemy się zająć Tekkenem, przedstawiając scenę, jej sukcesy i - przede wszystkim - nasze zaangażowanie. Wezmę instrukcję T6 i pokażę im swoje nazwisko ;D

Trzeba pamiętać o tym, że za sloty płacą organizatorzy. Na ten argument niestety ciężko będzie znaleźć odpowiedź...



@Bolgan
Nie wydaje mi się, żeby sukcesy w gry inne niż Tekken 6 (może poza wcześniejszymi odsłonami serii) miały tu znaczenie. Potrzebne są konkrety dotyczące tego tytułu. Czy myślisz, że triumfy w CS-a byłyby promocją np. dla Quake'a?

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 15, 2011, 10:38:52 »
Di daj mi dryna jak będziesz miał chwilę wolnego to oddzwonie do ciebie i omówimy sprawę rozmowy o WCG.

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Jaco

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Jaco_Mik
  • Skąd: Mikołów
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2011, 10:53:08 »
Trzeba pokazać, że tekken posiada dużo zwolenników w Polsce, a z tym może nie być tak łatwo.
ShoRyoKen !!

Zulata

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Przemyl
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2011, 11:55:35 »
Mylisz się.
Tekken ma sporo zwolenników w Polsce. Weźmy np pod uwagę fakt, że gdy odbywał się AOT 2, leciał też drugi turniej na EGP. I jeden i drugi miał wystarczającą liczbę uczestników, aby zrobić grupy, DE itd. Podobnie z turniejami online na honmaru. Były jak na razie trzy i liczba graczy zawsze przekracza 25 osób + pojawiają się nowe osoby. Poza tym, jest też wielu, którzy nie uczestniczą w żadnych turniejach, a mimo to grają na przyzwoitym poziomie. Na koniec jeszcze ci, którzy niegdyś byli popularni na scenie tekkena, lecz teraz wolą sobie pograć w domowym zaciszu. Jakby ich zebrać do kupy, to wyszła by całkiem ładna liczba.
Przeciwko nam jest fakt, że nadal ludzie zapierdzielają w tym kraju za 1500 zł, a sam soniak kosztuje 1200 zł. Gdyby był tańszy, graczy w Tekkena byłaby masa zapewne, bo Tekken to ładna gra jest dla tych co systemu nie poznali ;)

I wydaje mi się, że gdyby wszystko się udało, i eliminacje zostały by zorganizowane, to byłoby coś dużego. Zapewne starzy wyjadacze (Mashter, Bosko, Matt, Devil etc.) by powrócili i doszło by do epickich starć z młodszym pokoleniem, że to tak nazwę ;)

Jaco

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Jaco_Mik
  • Skąd: Mikołów
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2011, 12:30:08 »
Wow 25 +. Dajmy na to nawet, że na turniejach pojawiałoby się 100 osób. I przyjmijmy, że jest wielu ukrytych miłośników tej gry, którzy specjalnie na WCG uaktywniliby się. A teraz ubierzmy się w skórę organizatorów i zastanówmy się czy w związku z tak liczną grupą miłośników warto dodać Tekkena do WCG ...

Jak dla mnie odpowiedź jest oczywista. Niestety dla nas nie zadowalająca.
ShoRyoKen !!

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: WCG - Dla PL...
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2011, 13:37:01 »
Wyniki 25+ osób na turnieju online akurat w przypadku Tekkena to całkiem niezłe osiągniecie, biorąc pod uwagę to, że wielu graczy nie traktuje rozgrywek przez sieć na poważnie.

Trzeba pokazać że scena w naszym kraju jest aktywna, że regularnie organizowane są spore turnieje (ostatnio mieliśmy AOT, EGP, Tawernę, Fighters Generation.)