Autor Wątek: Tier list  (Przeczytany 40998 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 06, 2010, 17:07:57 »
A z ex PC to nie jest tak, że to przelatuje przez przeciwnika (nawet na bloku) i leci sobie bezpiecznie na drugi koniec ekranu? Czy coś mi się pomyliło? ;p

Jeśli chodzi o backdasha to nie jest to wspólna opcja dla każdego, są postacie które backdashem nigdy nie uciekną (Zangief, Rufus), są postacie którym backdash pomaga w bardzo wielu przypadkach (Juri, Rose, Boxer) i są w końcu postacie których backdash ratuje gracza z każdej jebanej sytuacji, poza pressingiem w rogu (Chun-li) i jedyną pomocą są tutaj jakieś option selecty.

Co do matchupu Rufusa z Bisonem to musisz grać dość defensywnie, dopóki nie uda ci się zrobić jakiegoś knd i/lub zepchnąć Rufusa do rogu. Wtedy możesz go przycisnąć tymi swoimi scissor kickami, c.lk, s.mk, s.hk (jeśli próbuje wyskoczyć) i rzutami. Dokładnie w sumie nie wiem bo nie gram Bisonem, ale tutaj masz pół strony o tym jak grać nim na grubasa: http://shoryuken.com/f260/boss-back-m-bison-match-up-strategy-discussion-233978/ ;]

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 06, 2010, 17:38:14 »
Przelatuje ale na bloku można łatwo ukarać ultrą (Abel, blanka, chun etc) i nie tylko (lariat czy crossup chun df cośtam trafiają w nogi od tyłu, cody z bad spray etc).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Slide

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:31:48 »
http://www.eventhubs.com/guides/2008/oct/17/street-fighter-4-tiers-character-rankings/

Co powiecie na liste matchup'ów? Dhalsim jednak bardzo mocnym midem co mnie bardzo cieszy. Dziwi mnie wysoka pozycja Guile myślałem, że spadnie.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 21, 2010, 15:24:31 »
ciekawe, że cammy jest tak wysoko podczas gdy w sf4 byla tak nisko. jak dla mnie to za wiele się nie zminiła poza nerfem dmg na srk :-)

jorrdqn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier list
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 21, 2010, 15:48:14 »
Dostala cross upa :D

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier list
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:04:20 »
warto dodać, że to jest japońskie zestawienie, a te z reguły różnią się od "światowych" (czy też amerykańskich)

mnie ciekawi jak to się stało, że matchup Vega vs Blanka z 4:6 przeszedł na 6:4
Splendid Claw robi różnicę, ale żeby aż tak?
ale ogólnie najśmieszniejsza jest pozycja Dudleya - przed oficjalną premierą SSFIV (czyli kiedy od miesiąca już ludzie grali "nieoficjalnie") wszyscy krzyczeli, że to "nowy Sagat", a tymczasem dupa z tego wyszła :)

warto też zauważyć, że cały top to chargery
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:10:02 »
Dostala cross upa :D
o, nie wiedziałem :-) ale takiego pełnoprawnego dostała? bo w sf4 też był cross ale bardzo sytuacyjny - siedział tylko w rogu i na niektórych postaciach

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 21, 2010, 17:52:53 »
No, Chun-li w końcu jest prawie tam gdzie jej miejsce. Nad nią postawiłbym Ryja, tutaj jest zdecydowanie zbyt nisko jak na to, jaką jest popierdoloną postacią.

Może mi ktoś powiedzieć czemu Rufus ma z Cammy 4:6? :F

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 21, 2010, 18:05:13 »
ta lista jest do bani poza kilkoma oczywistymi pozycjami (hakan, makoto, chun ),
nie rozumiem jakim cudem cammy jest lepsza od ryu i rufusa? Bison lepszy od ryu i rufusa? lol
Poczekam na globalne tier listy rok po premierze arcade...
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

jorrdqn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier list
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 21, 2010, 19:11:47 »
Cytuj
o, nie wiedziałem :-) ale takiego pełnoprawnego dostała? bo w sf4 też był cross ale bardzo sytuacyjny - siedział tylko w rogu i na niektórych postaciach
Tak, teraz na wszytskich sziedzi co bardzo jej pomaga :)

Slide

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 21, 2010, 20:07:05 »
ta lista jest do bani poza kilkoma oczywistymi pozycjami (hakan, makoto, chun ),
nie rozumiem jakim cudem cammy jest lepsza od ryu i rufusa? Bison lepszy od ryu i rufusa? lol
Poczekam na globalne tier listy rok po premierze arcade...

Dadrot Bison jest moim zdaniem lepszy od Ryu. Od Rufusa tutaj bym dyskutował. Cammy uważam za mocną postać, ale za mało walk jej obejrzałem żeby coś więcej stwierdzić. Osobiście najlepiej znam Sima i mógłbym powiedzieć, że nie dałbym z Balrogiem 5:5 a raczej 4:6 przegrana Sima, a z Viper 5:5. Z większością raczej zgadzam się, pomimo tej listy i tak uważam że ta część SFa jest bardzo dobrze zbalansowana i na nasze warunki większością postaci można wygrać

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Tier list
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 22, 2010, 12:31:11 »
nie rozumiem jakim cudem cammy jest lepsza od ryu i rufusa? Bison lepszy od ryu i rufusa? lol
Przecież są tam wszystkie matchupy podane, wystarczy ogarnąć i masz jak na tacy dlaczego jest tak a nie inaczej.

Poczekam na globalne tier listy rok po premierze arcade...
Chyba nie z wyborem maina...


Zakładając tier whoring całkiem dobrą postacią wydaje się być Seth: oprócz Cammy jest na równo albo ma przewagę z postaciami z góry listy.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 22, 2010, 13:17:50 »
gram tymi samymi postaciami od sf2 i nie szykuje zmiany, poza tym te rzekome mu nie są oczywiste wcale. To same cyferki bez wyjaśnienia i z wieloma się nie zgadzam stanowczo. Więc to żadne wyjaśnienie dlaczego jest tak a nie inaczej.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Tier list
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:25:51 »
Chyba nie oczekiwałeś opisu 1156 matchupów d-;

Pozycja na liście bierze się z cyferek; jeżeli się z jakimiś nie zgadzasz (może nawet ze wszystkimi), to nic nie stoi na przeszkodzie skorygować je i na tej podstawie stworzyć własną listę. Bez tego trudno jest oceniać na oko "jakim cudem cammy jest lepsza od rufusa" - ta gra ma tak duży roster, że postaci grane w minimalnej ilości mogą znacząco wpłynąć na miejsce na liście postaci, która je bije bardziej niż inne.

Dla uzyskania pełniejszego obrazu sytuacji przydałaby się lista stworzona na podstawie miejsc zajętych w turniejach (choć pewnie trzebaby użyć jakichś czarów statystyki aby to w ogóle miało jakiś sens).

Innym popularnym podejściem jest odrzucenie lowtierów po wstępnej selekcji i skonstruowanie listy uwzględniając tylko pozostałe postaci (później wrzucę taką listę list).
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Tier list
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 22, 2010, 17:16:44 »
Fajna byłaby tier lista z komentarzem, czyli grają dwa cyborgi (czyli japońce:)). I na koniec opisują dokładnie dlaczego jest tak a nie inaczej. Porównują możliwości obu postaci.

Bardzo jestem ciekaw bowiem na jakiej podstawie ustawili np Seth vs Rufus 6:4, a Seth vs Cody 4:6... :o