Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 24945 razy)

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:53:57 »
akurat wstając i zablokować i to pod ścianą. Nawet jak leżałem nic nie wciskałem ani gałką nie ruszałem to sagat i tak wstawał po jakimś czasie sam i łapał się na SB i nawet jak próbowałem TU to dostałem MK lub HK lub LK z odskoku od ściany a jak tylko blokowałem to ultra 2 na cheapie. W sumie to tego było tyle, że w pamięci nie zapisałem wszystkiego :/ Do manqa wybiorę się w najbliższym możliwym czasie z kamerką to ponagrywamy i wrzucimy na youtube
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 08:56:32 wysłana przez gamer »

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 23, 2010, 10:20:21 »
Apo mówimy o sytuacji gdy Sagat ma mało energii. Jeśli wstanie z EX TU by ominąć SB to jest trupem, jeśli spróbuje zrobić rewersal EX TU na U2 również jest trupem.

Bez oglądania walki na chwilę obecną 100% mogę powiedzieć, że Sagat ma tylko jedno wyjście. (jeśli z jakiś powodów nie może zgasić SB FireBallem). Czyli Szybki fokus na SB i ucieczka TU, problem z tym jest tylko taki, że Manieq nie musi wcale zrobić Ultry, więc i tak będzie przerąbane.

Tak czy inaczej Sagat ma jakieś 30% szans na przeżycie.

Generalnie ja bym się nie skupiał za bardzo jak wyjść z tej sytuacji. Tylko dlaczego w ogóle do niej doszło. Jeśli często giniesz w ten sposób po prostu źle coś robisz moim zdaniem.

Zresztą pamiętaj, że Seth dostaje jedno combo z ultrą i jest zamiecione. Siedzisz w rogu i zonujesz, skoro nie ma U1. To ma mało opcji by Ci coś zrobić. Tylko twarda psycha musi być :)

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 23, 2010, 10:48:43 »
Apo mówimy o sytuacji gdy Sagat ma mało energii. Jeśli wstanie z EX TU by ominąć SB to jest trupem, jeśli spróbuje zrobić rewersal EX TU na U2 również jest trupem.
Ja nie mówię, że nie będzie trupem. Mówię tylko, że jeżeli chcesz ominąć meaty SB to musisz użyć TU lub ultry. A chcesz ominąć, żeby nie blokować SB, bo po bloku idzie u2 na czip. Czy to pomoże - nie wiem, z tego co pisze gamer nie - ale na pewno walka nie skonczy się przez super fajne czip kombo: SB na czipa -> u2 na czipa.

(jeśli z jakiś powodów nie może zgasić SB FireBallem)
Vipe, wydaje mi się oczywistym, że rozmawiamy o meaty sonic boomie (tzn. puszczonym na wakeup). Jak takie coś chcesz gasić fireballem, to równie dobrze możesz grać na wakeup sweep :P.

Czyli Szybki fokus na SB
Rozmawiamy o sytuacji, gdy Sagatowi grozi śmierć przez czipa. Radzisz focus? Good luck.

Tak czy inaczej Sagat ma jakieś 30% szans na przeżycie.
raczej 0%.

Generalnie ja bym się nie skupiał za bardzo jak wyjść z tej sytuacji. Tylko dlaczego w ogóle do niej doszło. Jeśli często giniesz w ten sposób po prostu źle coś robisz moim zdaniem.
Że niby co? Dostał hard knockdowna i to znaczy już że źle gra? :D Nie popadajmy w skrajności.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 23, 2010, 11:18:34 »
dobry gracz nigdy nie upada

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:44:17 »
Cytuj
Vipe, wydaje mi się oczywistym, że rozmawiamy o meaty sonic boomie (tzn. puszczonym na wakeup). Jak takie coś chcesz gasić fireballem, to równie dobrze możesz grać na wakeup sweep
Apo my tu mówimy o konkretnej sytuacji, poczytaj trochę co napisał Gamer i co ja napisałem.
W tej sytuacji nie ma czegoś takiego jak "meaty", SB u Setha. Pograj trochę Sethem to zrozumiesz. W tej sytuacji SB musi być puszczony z daleka, gdyż inaczej nie ma szans odbić się od ściany. Nawet jeśli rzucisz Sagatem by nie mógł szybko wstać to i tak zdąży zablokować SB i walnąć TU.
Cytuj
Ja nie mówię, że nie będzie trupem. Mówię tylko, że jeżeli chcesz ominąć meaty SB to musisz użyć TU lub ultry.
j.w. nie ma meaty SB. Jeśli to zrobisz wystawisz się np na HP i po to Tobie.


Cytuj
Rozmawiamy o sytuacji, gdy Sagatowi grozi śmierć przez czipa. Radzisz focus? Good luck.

nie, rozmawiamy o sytuacji, gdy jeśli Sagat nie zrobi fokusa to umrze przez chipa. Radzisz pościć pada, bo nie rozumiem?

Cytuj
raczej 0%.
nigdy nie ma 0% jeśli coś nie jest gwarantem, a z tej sytuacji jest wyjście

Cytuj
Że niby co? Dostał hard knockdowna i to znaczy już że źle gra? :D Nie popadajmy w skrajności.
Tak, gdyż grałem Sethem sporo w Vanilli i wiem jak to wygląda. Jeśli gra Sagatem i ginie często w ten sposób to nie zna MU i źle gra na Setha (nie twierdzę, że ogólnie źle gra).

Zresztą ta cała rozmowa jest hipotetyczna, gdyż założę się, że jak zobaczę ich walki to się okaże, że ta sytuacja pewnie inaczej wygląda.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:58:42 »
Cytuj
Rozmawiamy o sytuacji, gdy Sagatowi grozi śmierć przez czipa. Radzisz focus? Good luck.
nie, rozmawiamy o sytuacji, gdy jeśli Sagat nie zrobi fokusa to umrze przez chipa. Radzisz pościć pada, bo nie rozumiem?
Ale chodzi o to że jeśli ma zginąć od chipa, to tym bardziej zginie od fireballa. Serio wątpię, żeby u2 brała na bloku więcej niż te 60 czy 70 punktów.
Cytuj
nigdy nie ma 0% jeśli coś nie jest gwarantem
Skąd ta myśl? SF4 nie jest grą, w której z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Oczywiście zawsze warto pytać na forum tak jak to zrobił Gamer, bo może się okazać że istnieje coś co można wykorzystać, o czym nie wiemy. Ale nie jest tak w każdym przypadku.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:24:37 »
Cytuj
Cytat: Vipe w Dzisiaj o 12:44:17

    Cytuj

        Rozmawiamy o sytuacji, gdy Sagatowi grozi śmierć przez czipa. Radzisz focus? Good luck.

    nie, rozmawiamy o sytuacji, gdy jeśli Sagat nie zrobi fokusa to umrze przez chipa. Radzisz pościć pada, bo nie rozumiem?

Ale chodzi o to że jeśli ma zginąć od chipa, to tym bardziej zginie od fireballa. Serio wątpię, żeby u2 brała na bloku więcej niż te 60 czy 70 punktów.

ludzie ale przecież można fokusować gdy się ma mało energii, wówczas nie będziesz mieć wcale energii tylko ten pasek odnowy.

Cytuj
Skąd ta myśl? SF4 nie jest grą, w której z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Oczywiście zawsze warto pytać na forum tak jak to zrobił Gamer, bo może się okazać że istnieje coś co można wykorzystać, o czym nie wiemy. Ale nie jest tak w każdym przypadku.

stąd, że jeśli jak napisałem wcześniej "jeśli coś nie jest gwarantem" to jest wyjście. Jeli chip dmg jest gwarantem to nie ma wyjścia, ale "w tym przypadku" nie jest.

k**wa normalnie wymiękam. Grałem Sethem, przetestowałem to i owo i staram się chłopakowi pomóc. Czy w walce to się sprawdzi nie wiem, gdyż nawet ich walk nie widziałem. I na razie to są czyste teorie. Ale k**wa mam jakieś pojęcie, jeśli wy piszecie bo tak wam się wydaje to po cholerę się kłócić i łapać za słówka?

Snake, Apo żeby była jasność nie mam nic do Was :) Ale po tym co tu czytam mam ochotę zabrać się za Sagata, wy weźcie Setha zrobimy seta do 10ciu i mi udowodnijcie, że będę nagminnie rozwalany
Cytuj
w takich sytuacjach
. (gdyż ogólnie może będę bo Seth nie jest też łatwym przeciwnikiem) :D

EOT

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:34:19 »
ludzie ale przecież można fokusować gdy się ma mało energii, wówczas nie będziesz mieć wcale energii tylko ten pasek odnowy.
O lol, no to żeś się teraz popisał. W jaką ty gre grasz od prawie dwóch lat? ;p
Cytuj
stąd, że jeśli jak napisałem wcześniej "jeśli coś nie jest gwarantem" to jest wyjście. Jeli chip dmg jest gwarantem to nie ma wyjścia, ale "w tym przypadku" nie jest.
Zależy co masz na myśli mówiąc "gwarant". Są sytuacje w których dwie postacie są w neutralnej pozycji a mimo to jedna z nich nie ma szans wygrać (np. Rose z małą ilością hp vs Rufus z u2). No i zależy też czy OS'y zaliczasz do gwarantów.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:51:34 »
Cytuj
O lol, no to żeś się teraz popisał. W jaką ty gre grasz od prawie dwóch lat? ;p
nie wnikam czy nie ma energii wcale, czy jeden piksel tylko nic nie widać. Wygląda jakby nie miał więc o co biega?? Mało energii to jest pojęcie względne mało może oznaczać, że ma jeden piksel albo że wystarczy by np zrobić fokusa. jasne?

Cytuj
Zależy co masz na myśli mówiąc "gwarant". Są sytuacje w których dwie postacie są w neutralnej pozycji a mimo to jedna z nich nie ma szans wygrać (np. Rose z małą ilością hp vs Rufus z u2)

a czytasz co napisałem czy znowu muszę się powtarzać?


Ja już temat zakończyłem i czekam, aż Manieq wrzuci filmiki.
Nie bawi mnie pisanie dla samego pisania jak co niektórych. Rozmowa jest o MU vs Sagat w dodatku w scisle okreslonej sytuacji.
Ale jak widać problem jest na tyle duży że trzeba wyjaśniać całą filozofię gry SSf4.

Zostawiam pole do popisu dla "ekspertów" co mają do powedzenia na temat owego MU, gdyż na razie nie spotkałem w Polsce żadnego innego Setha oprócz Manqa i Maddesta, który by był kumaty i chociaż bnb robił. Chętnie poczytam, może dowiem się tylu rzeczy że jeszcze przez to wrócę do Setha :D

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 23, 2010, 18:50:42 »
widzę że z pomocy dla gamera wyszła niezła kłótnia :) Ludzie CHILLOUT PLEASE ! :) Co do focusowania na żyletce energii, to jest to cholernie ryzykowne i raczej nie opłacalne bo nie wiesz dokładnie ile ten SB ci zabierze hp. Jak się przeliczysz to cię od razu zabije. Ja proponuję na razie się wstrzymać aż zagram z gamerem i zobaczycie o co chodzi. Wtedy chętnie też dowiem się czy jest jakieś wyjście z tej konkretnej sytuacji bo warto wiedzieć więcej. Nie spinajcie się tak :P


Graliśmy dzisiaj z Gamerem i powiem szczerze że trochę się zawiodłem na mojej grze ( pad sux hard :P ) i chyba nie zobaczycie zbytnio tego o czym mówimy ale za to będzie kilka fajnych sytuacji , które będziecie mogli obejrzeć :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 17:58:50 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 28, 2010, 16:58:56 »

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2010, 18:45:13 »
linki = 0  - pad ssie ostro :P

Never give up no matter how bleak your situation is.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2010, 23:29:37 »
Który to moment z tą sytuacją? Bo aż mnie ciekawi : P.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 29, 2010, 00:32:17 »
np 20sec w pierwszym filmie. Co prawda Manieq chciał zrobić bait i skrócić dystans Dive Kickiem, ale i tak przyjął TU.

Z tego co pamiętam w okolicy 12min też jest sytuacja już bez Dive Kicka.

Tak jak mówiłem nic nie jest tu gwarantowane, to tylko "mindfuck" :)

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 29, 2010, 02:38:08 »
Tak jak mówiłem wcześniej dobrym wyjściem jest EX TU. Widać na filmiku z kilka razy jak dostaje to gdy próbuję zrobić ten myk z lp.SB i odbiciem od ściany. Reszta to już wina operatora , który ma troszkę wolne reakcje :P

Never give up no matter how bleak your situation is.