Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 158752 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 12, 2010, 22:42:29 »
No dobra dobra, wracajmy do tematu SC. To nie jest miejsce na dyskutowanie o tym co, jak i z kim;P
Nie chcesz, żeby prawda wyszła na jaw?

Di, rozumiem, że wreszcie będziesz wolny po tym turnieju w Białymstoku i do "naszej dyspozycji"? Ja już powoli rdzewieję ::)
Na to wygląda. Ranki w kolejny weekend powinienem mieć wolne.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 12, 2010, 22:43:22 »
No dobra dobra, wracajmy do tematu SC. To nie jest miejsce na dyskutowanie o tym co, jak i z kim;P

Di, rozumiem, że wreszcie będziesz wolny po tym turnieju w Białymstoku i do "naszej dyspozycji"? Ja już powoli rdzewieję ::)

miało nie być co jak i z kim ;f

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 13, 2010, 01:15:48 »
Ja nie spię, bo trzymam kredens xD

Dzisiaj na PSN dodał mnie EggMaster, czyli najlepszy we Francji (i chyba w Europie) gracz Cassandrą. Może mi się uda z nim połączyć, zobaczymy. Raz już z nim grałem kiedyś (z konta Vannhelsing'a) ale długo nie pograliśmy.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 13, 2010, 20:24:05 »
I jak było ? (mimo, że krótko)
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 13, 2010, 21:15:09 »
Heh no widzicie starczyło napisać coś kontrowersyjnego i od razu forum odżyło xD

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 13, 2010, 22:03:53 »
I jak było ? (mimo, że krótko)
Chyba już kiedyś Ci o tym mówiłem. Wtedy nie wygrał ze mną ani walki, w porównaniu do Di to słabiutka ta Kaśka wtedy była, myślalem, że to Vann sobie wybrał ją na próbę wtedy ale dopiero później na 8wr dostałem PM od EggMaster'a, że to był on i się "lekko" zdziwiłem. Po paru walkach połączenie spadło do 2 kresek i nie dało się grać. Możliwe, że słabiej grał bo on chyba dopiero teraz kupił PS3 i wtedy nie był przyzwyczajony do pada, ale mogę się mylić.

Dzisiaj próbowałem z nim grać ale nie możemy się połączyc. Jakiś dziwny error wywala, klikam na zaproszenie i po sekundzie dosłownie napis "failed to connect".

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 13, 2010, 22:11:12 »
Nie pomyślałeś o tym że może po prostu gracie online i że to tak naprawdę nic nie znaczy;f?

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 13, 2010, 22:36:54 »
No wiesz, online też może wystarczyć, żeby mniej wiecej określić na jakim poziomie jest przeciwnik. Od razu się rzuca w oczy znajomość frame daty, ogranie, setupy, mixupy, majndgejmy i inne tego typu rzeczy. Przecież to nie była bitwa na lowy. Może to też kwestia tego, że (podobnie jak Di w SC3) gram bardzo wieloma postaciami i znam je całkiem nieźle, dlatego niewiele osób mnie potrafi jakoś solidnie zaskoczyć.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 13, 2010, 23:15:07 »
No znajomość framedaty strasznie rzuca się w oczy, to trochę tak jak u nas w Polsce z drogami i kierowcami, pijanego kierowcę poznasz po tym że jedzie prosto. Zarówno w setupach jak i mind game'ach szybka reakcja na to co robi przeciwnik liczy się bardzo, kiedy czas reakcji jest spowolniony o 20 klatek to to wszystko zmienia się w proste patterny i zgadywanki, zero grania w real timie.
Ja jestem jednym z tych którzy właśnie starali się grać jak offline czyli na mniej maszowania więcej reagowania na to co się dzieje i grania na klatki i sorry to nie działa tak dobrze, i to nie tylko w SC4 bo także w T6 który chodzi lepiej online ten lag wystarczająco źle wpływa na rozgrywkę. Tak jako ciekawostkę podam że jest taki program w Korei tekken hero w którym czołówka koreańska w tekkena bije się online z randomowymi koreańczykami. Gdyby to co piszesz zbyło prawdą to nie mieli by oni problemów z tymi randomami w końcu posiadają większą znajomość gry i mają wszystko opanowane tip top no ale niestety grają oni opierając grę na reakcjach przeciwnika a w takim online gra w real time nie istnieje dlatego męczą się lub przegrywają z tymi randomikami.

Sorry ale tak to wygląda. Chyba po prostu za dużo w tego online'a już grałeś i zaczął wydawać ci się całkiem normalny ; D.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 14, 2010, 00:00:17 »
To nigdy nie będzie "normalne" ;p ale dużo tutaj zależy przeciez od gry przeciwnika - ja też nie raz przegrałem z osobami, które mają małe pojecie o grze a najzwyczajniej w świecie abusują laga. Do grania na paro klatkowym lagu można się przyzwyczaić ale to trochę trwa.

Tekken to zupełnie inna gra, tam masz milion kombinacji, co drugą rzecz można delayować, można rozpoznać z którego rzutu się wyrywać itp

A w SC to potrzebne jest Ci głównie do blokowania co wolniejszych lowów i wyrywania się z rzutów (gdzie i tak masz 50/50 nie licząc bardziej oczywistych sytuacji w sensie rzut na RO itp) I obie te rzeczy można rozwiązać w ten sposób, że takich lowów się po prostu nie używa, a problem wyrywania sie z rzutów można łatwo rozwiązać mashowaniem A lub B.

W zasadzie cały online w SC (na wysokim poziomie) to jeden wielki mind game, bo tutaj nie możesz liczyć zbytnio na reakcje, tutaj liczy się głównie przewidywanie tego co zrobi przeciwnik. Nie każdemu to będzie odpowiadać, ale z online'a można wynieść bardzo dużo, być może więcej niż z offline'a (oczywiscie kiedy się wie jak). Jakieś 50% najlepszych francuskich i amerykańskich graczy "wyszło" z online'a więc on nie może być taki zły jak się go opisuje:P

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 14, 2010, 07:20:00 »
Sorry ale jakim paro klatkowym lagu? Jeżeli są problemy z zablokowaniem 40 klatkowego lowa to nie jest to paro klatkowy lag tylko 20 katkowy lag ;g.

"A w SC to potrzebne jest Ci głównie do blokowania co wolniejszych lowów i wyrywania się z rzutów "

No tak, 20 klatkowy lag w ogóle nie przeszkadza w karaniu, oraz w karaniu whiffów i w ogóle nie przeszkadza w movemencie. W hit confirmowalnych gwarantach też nie przeszkadza. Wybacz ale chyba po prostu zapomniałeś jak wygląda gra w wysokim poziomie bo gra w której najbardziej liczy się wyrywanie z rzutów, blokowanie lowów i zgadywanki nie jest już taką grą, nie bez tych elementów.
A skilla jak najbardziej można sobie zwiększyć grając online, nie zaprzeczam w jakimś tam stopniu poznajesz grę i się ogrywasz ale to nie jest granie na wysokim poziomie i to nie jest ta sama gra co offline, za dużo ważnych elementów idzie do lamusa.

No ale wierz w co chcesz ; D.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 14, 2010, 12:37:39 »
Moje wiadomości odczytujesz chyba jako "online = offline". A myślisz, że dlaczego ostatnio prawie w ogóle nie gram po sieci?;P  I nie zapomniałem, jak wygląda gra na wysokim poziomie to offline grałem przez ostatnie pare miesięcy znacznie więcej niż online.

Z tych ważnych rzeczy, które idą do lamusa to Ci wymieniłem, czego m.in. nie da sie robić online na reakcję - wyrywać z rzutów i blokować lowów. Z resztą nie ma większych problemów. Poza tym jakiego  20 klatkowego laga? To chyba, że grasz z kimś z ameryki. To jest paro klatkowy lag na najlepszym połączeniu i mi to nigdy nie przeszkadzało w takich rzeczach jak karanie na bloku czy karanie whiffów. Zresztą żeby karać wiele rzeczy na bloku musisz reagować nieco szybciej więc polepsza się refleks i karanie offline to później bułka z masłem. Online od zawsze był problem z movementem, ale to też raczej głównie na tych słabszych połączeniach. Na 5 kreskach masz problem z zablokowaniem nie 30 klatkowych lowów, czyli tak samo jak offline 24-25 klatkowych. Przecież jak my graliśmy jakiś czas temu to też mieliśmy podobne połączenie, na pewno nie było to 20 klatek opóźnienia, wtedy nie dało by się grać.


Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 14, 2010, 13:13:36 »
Ma to swoje plusy chociaż wiadomo, że nigdy nie będzie to porównywalne do offline.
Jednak powiedzmy sobie szczerze - gdyby nie online to nikt by w tę grę już u nas nie grał :P
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 14, 2010, 22:10:15 »
Ring no to najwyraźniej ja grałem w innego online'a:P. Bo jak ja z tobą grałem, a z tobą miałem akurat najlepsze połączenie, to miałem ok 20 klatkowego laga. I nie przesadzam bo  przy takim a+k,b parasol musiałem robić a:B chwilke po trafionym a+k,b. A od uderzenia a+k,b do końca jego recovery na pewno nie ma kilku klatek, nie ma nawet 20 klatek, jako ciekawostkę ci powiem że najszybsze ciosy typu A mają jakieś ~15-18 i więcej klatek recovery i to jest bardzo szybkie recovery, a+k,b nie jest jednym z tych ciosów z krótkim recovery.
Więc albo mamy różnego laga, albo nawet nie wiesz jaki to jest paro klatkowy lag:P. Paro klatkowy lag to jest w najszybciej reagujących grach i to CRT i to są 4 klatki, na dobrym lcd masz 6-8 klatek i nawet tego nie zauważysz, a ty mi mówisz o paru klatkach laga w online w sc4:P.
No ale spoko może faktycznie ja mam złe połączenie ty masz dobre i z francuzami grasz na paro klatkowym lagu.

I nie, nie chodzi o to że odczytuję "online = offline" chodziło mi o to że dziwisz się że jakiś czołowy gracz w sc4 zagrał z toba online i grał słabo, tak jakby granie online było w jakikolwiek sposób sprawiedliwe i miarodajne. Jak już oboje zauważyliśmy i się zgodziliśmy, online nie jest sprawiedliwe i miarodajne względem umiejętności bo nawet jeżeli ty masz 5 klatek laga to nie oznacza to wcale że przeciwnik nie ma 20 klatek laga:P. A skoro są takie anomalie możliwe to nie ma co się dziwić że ktoś kto teoretycznie powinien nam stawić czoła, gra jak pierwszy lepszy średniak bez znajomości framedaty. Po prostu online:P.

Cieszę sie że doszliśmy do konsensusu;].
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 22:11:46 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 14, 2010, 22:44:58 »
No zdziwiło mnie to trochę, bo zwykle jak grałem z jakimiś francuskimi topami to było bardzo trudno a tutaj akurat większych problemów nie miałem:P tym bardziej, że wiem, że EggMaster dużo grał online na X360 do tej pory.

Odnośnie laga na LCD to już zdążyłem zauważyć. Zanim znalazłem tryb do gier to lag był podobny jak online na najlepszym połączeniu (aha i w ogóle to nie ma się co sugerować czy 5 kresek czy 4, bo 4 to ja moge miec z polakiem i z amerykanem, a lag zupelnie inny;P), po włączeniu tego trybu znacznie się zmniejszył ale dalej jest ciut wyczuwalny, szczególnie jak robie 5hit JF, to zwykle próba naciskania B+kierunek kiedy miecz uderza przeciwnika się nie sprawdza jak na CRT...) Teraz mam trochę taki online w offline. Wspólczuje osobom, które grają turnieje na LCD :p