Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 123229 razy)

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #405 dnia: Październik 05, 2012, 18:07:20 »
Kine - wracam z lodzi w niedziele - wyslij mi inv to pogramy takze bedziesz mial okazje ogarnac bisona i vegi podstawy
Jump back fierce dziala zawsze - follow up po stompie to czysta reakcja  tu albo ts jezeli odlatuje przeciwnik
Pogramy w niedziele jak masz czas, albo trzeba bylo ruszyc dupsko do lodzi :)
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #406 dnia: Październik 31, 2012, 09:24:06 »
do posiadaczy Xboxa, gdzie można zakupić stroje do podstawowych postaci z supera? Jak w grze wchodzę w marketplace to mogę zakupić tylko paczkę do postaci z AE...? WTF a gdzie reszta? Ogólnie też jak wchodzę w marketplace na kompie to nawet nie widzę, takowych paczek, czyżby już wycofali czy jak, bo nie kumam?

W ogóle ta wersja pudełkowa AE jest jakaś dziwna, na PS3 z tego co pamiętam można sobie dzwięki poszczególnych postaci zmieniać, a tu mogę tyko ogólnie wszystkie dziwięki zmienić.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #407 dnia: Październik 31, 2012, 10:29:55 »
Żeby zmieniać dzwięki poszczególnych postaci musisz chyba skończyć arcade mode, czy coś takiego. Podobnie opcja wyboru muzyki bgm/postać nie jest dostępna od początku. I to nie są jakieś dziwy z AE bo od zawsze w superze tak było.

Co do strojów, to z tego co pamiętam polski xbl nie ma pełnego supportu dla tych paczek. Jak chcesz kupić to musisz mieć jakieś konto us albo uk itd. i z niego wszystko zakupić i ściągnąć. Cały content będzie działał na wszystkich profilach tej konsoli. Niestety chciwy Capcom nie pozwala na przenoszenie strojów między konsolami, więc w razie wymiany klocka musiałbyś kupować wszystko od nowa. Ewentualnie możesz przenieść swoje konto na inny region.
Polski xbl chyba tylko obsługuje stroje z vanilli.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #408 dnia: Październik 31, 2012, 20:21:08 »
Żeby zmieniać dzwięki poszczególnych postaci musisz chyba skończyć arcade mode, czy coś takiego. Podobnie opcja wyboru muzyki bgm/postać nie jest dostępna od początku. I to nie są jakieś dziwy z AE bo od zawsze w superze tak było.
Yup, skończyć arcade jedną postacią.

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:35:45 »
Witam wszystkich.

Jestem początkującym adeptem SF4. Po dłuższej, kilkuletniej przerwie, zdecydowałem żeby przeprosić się z konsolami i zakupiłem X360. Zakupiłem kilka gier do kompletu, min Street Fightera. Rozgrywka na tyle mnie wciągnęła, że praktycznie nie gram obecnie w nic innego, po 2 tygodniach wymieniłem go na Arcade Edition. Z bijatykami to w sumie miałem do czynienia ostatni raz w czasach pierwszego PSXa(trzeci Tekken i SFzero3), ale nie bardzo było z kim grać. Brat wolał piłkarzyki, a koledzy byli kompletnymi noobami w tej dziedzinie. Granie vs CPU przejadło mi się w miarę szybko i jakoś zeszło śmiercią naturalną. Dopiero XBLive przywrócił mi czerpanie funu z tego typu gier. Z obecnej perspektywy, mogłem wybrac PS3 gdzie więcej ludzi można spotkać, ale mądry Polak po szkodzie.

Ale do rzeczy. Spodziewałem się, że po sieci łatwo nie będzie dla takiego amatora jak ja, ale po pierwszym kontakcie z niektórymi graczami Live i obczajeniu internetowych stron i forów tematycznych, zdałem sobie sprawę, że w temacie bijatyk jestem 100 lat  za murzynami. Ale czego można się spodziewać, wchodząc w środowisko gry, której pierwsza edycja miała premierę w 2009 roku.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Gram W SF4 od jakichś 5 tygodni, w AE od 2. Szło mi już całkiem nie najgorzej-Blanką jakieś 60% zwycięstw, postanowiłem spróbować jakiejś postaci "niechargowalnej". Wypadło na Fei Longa i dosłownie odbiłem się od ściany. Wygrywam jedną walke na 10. Nie wiem teraz w czym rzecz, czy to Fei jest tyle trudny w prowadzeniu dla poczatkujących, czy Blanka tyle łatwy?
Strasznie mnie to zbiło z tropu.
Pozdrawiam.
Witek

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:59:13 »
Ogółem Fei to bardzo prosta postać, ale zanim w odpowiedzi na pierwszą część mojego zdania zostanę zbesztany polecę Ci pewien artykuł.

http://crosscounter.tv/how-to-learn-a-new-character-breaking-it-down-into-chunks/

Przeczytaj to, niekoniecznie od deski do deski i niekoniecznie analizując krok po kroku każdy z hitboxów, ale tu jest dosyć dobrze wyjaśnione, jak należy podejść do uczenia się postaci.

Jeśli będziesz miał jakieś konkretniejsze pytanie (typu: "ciągle mnie rzucają, co zrobić?" albo "nie mogę wciskać przycisków bo ciągle mnie biją, czemu?") to wal śmiało.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 25, 2013, 00:29:49 »
Feil Long jest bardzo solidny i stosunkowo prosty w konstrukcji, ale wymaga solidnego wyczucia dystansu i fundamentalnej wiedzy. Ciężej zaskoczyć mu przeciwnika niż Blance, który pomimo tego, że jest sporo słabszy od Feia, to jest trudną do ogrania się postacią, która potrafi frustrować i jego skuteczność w onlineowym środowisku jest powszechnie znana.
Krócej mówiąc, Blanką łatwiej jest zamieszać na niskim i średnim poziomie gry, ale przy dobrym ogarnięciu Feia masz w rękach jedną z najpotężniejszych broni w grze. Nie zniechęcaj się i graj postacią, która po prostu ci leży.

Wracając do sprawy wyboru konsoli. Niczego nie żałuj. XBL oferuje ci zazwyczaj lepszą jakość połączenia, sporo Polaków już się tutaj przeniosło, a i sporo osób twierdzi, że ogólny poziom graczy jest lepszy niż na innych platformach.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 25, 2013, 00:47:27 »
Hej Stajsik, przypomniałeś mi że zapomniałem odpisać Ci na PM'ke. :p No ale już trudno.

Tak jak Garg napisał, sporo ludzi nie umie w ogóle grać na Blankę, no i same lagi będące stałym problemem gry online działają zdecydowanie na korzyść tej postaci. Może to być też kwestia tego, że Fei Longa dopiero pickupnąłeś (swoją drogą bardzo dobry wybór nie tylko samej postaci, ale i postaci do nauczenia się gry, chociaż w tym nadal najlepszy jest Ryu) i po prostu jeszcze nie prowadzi Ci się go tak naturalnie, jak Blanke. Każda postać jest inna i każdej trzeba uczyć się od podstaw, chociaż z czasem przychodzi to łatwiej i szybciej. ;)

W każdym razie, skoro masz już sticka i coś tam więcej pograliście to może ustawimy się na jakieś granie offline? Dogadamy się na PM jak coś. ;]

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 25, 2013, 11:19:35 »
Hej Stajsik, przypomniałeś mi że zapomniałem odpisać Ci na PM'ke. :p No ale już trudno.

Tak jak Garg napisał, sporo ludzi nie umie w ogóle grać na Blankę, no i same lagi będące stałym problemem gry online działają zdecydowanie na korzyść tej postaci. Może to być też kwestia tego, że Fei Longa dopiero pickupnąłeś (swoją drogą bardzo dobry wybór nie tylko samej postaci, ale i postaci do nauczenia się gry, chociaż w tym nadal najlepszy jest Ryu) i po prostu jeszcze nie prowadzi Ci się go tak naturalnie, jak Blanke. Każda postać jest inna i każdej trzeba uczyć się od podstaw, chociaż z czasem przychodzi to łatwiej i szybciej. ;)

W każdym razie, skoro masz już sticka i coś tam więcej pograliście to może ustawimy się na jakieś granie offline? Dogadamy się na PM jak coś. ;]

ju noł maj namber :]

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 27, 2013, 00:21:52 »
Feil Long jest bardzo solidny i stosunkowo prosty w konstrukcji, ale wymaga solidnego wyczucia dystansu i fundamentalnej wiedzy.

No właśnie. Tylko ciężko początkującemu jak ja taką wiedzę nabyć w praktyce, gdy w Ranked Matchach każdy ciśnie, ile fabryka dała, a każdy błąd waży dużo staminy z paska Feia. Sam nie wiem, czy próbować się ogrywać jakąś łatwiejszą w prowadzeniu postacią, czy dalej się męczyć Chińczykiem, żeby zdobyć ogranie. W końcu mogłoby to w jakiejś nieokreślonej przyszłości bardziej zaprocentować, niż jakbym szedł "na łatwiznę" (Blanką np.). Tyle że, nieraz można wyjść z siebie, jak zbiera się bęcki kilka razy pod rząd. Bo na moim obecnym poziomie, bardziej uczę się samej gry niż konkretnej postaci. Zwyczajnie nie ma tego ogrania, które ma większość osób tutaj na forum, męczących bijatyki od x lat. Mi to nawet prostsze akcje, które wykonuje w training mode bez zarzutu, z żywym przeciwnikiem przestają funkcjonować, a założenia taktyczne i cała moja i tak słaba wiedza teoretyczna biorą w łeb. W ferworze walki zwyczajnie gram na pałę. Chociaż przez ostatnie 3 dni jakiś tam mały progres zauważyłem, niby niewiele ale zawsze do przodu.


Jeśli będziesz miał jakieś konkretniejsze pytanie (typu: "ciągle mnie rzucają, co zrobić?" albo "nie mogę wciskać przycisków bo ciągle mnie biją, czemu?") to wal śmiało.

No właśnie. Powszechna jest taktyka, że zaraz po knockdownie koleś skacze mi bezpośrednio za plecy, ale bez ciosu i wciska zgadywankę rzut albo atak. Nie mogę go zgarnąć Flame Kikciem, bo albo wylatuje w przeciwnym kierunku, albo gdy skaczący przeleci za głowę odwracają i się kierunki wprowadzania komend i wychodzi d+k. Jest na to może jakiś sposób? Czy po prostu trzeba odgadnąć zamiary przeciwnika? i czy sa jakieś uproszczone metody na wyrywanie się z rzutów? Czy "nie ma zmiłuj" i po prostu trzeba w wcisnąć lp z lk w tym samym momencie co przeciwnik?


swoją drogą bardzo dobry wybór nie tylko samej postaci, ale i postaci do nauczenia się gry, chociaż w tym nadal najlepszy jest Ryu


Z początku to w sumie miałem taki plan. Z tym że póki był tylko pad od Xboxa, to dało się grac na nim tylko charge'owalnymi postaciami, a starczył miesiąc w XBL, że zacząłem już rzygać tymi Ryjami, co drugi gracz, to właśnie Ryu, a 3/4 populacji gra Shoto. A niby tyle postaci do wyboru :) Mimo tego nadal uważam Ryu za fajną postać; charyzmatyczny, ikona serii, najbardziej rozpoznawalna postać z uniwersum SF i w ogóle... Ale co za dużo, to niezdrowo.

W każdym razie, skoro masz już sticka i coś tam więcej pograliście to może ustawimy się na jakieś granie offline? Dogadamy się na PM jak coś. ;]

W sumie to i chętnie, tyle że przy moim aktualnym levelu to słabo to widzę. Może niech jeszcze trochę potrenuję, żeby było z czym wyjść między ludzi, a potem sie zobaczy :) A ogólnie z Trójmiasta i okolic dużo osób jest na forum?
Pozdrawiam.
Witek

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 27, 2013, 00:44:18 »
Powszechna jest taktyka, że zaraz po knockdownie koleś skacze mi bezpośrednio za plecy, ale bez ciosu i wciska zgadywankę rzut albo atak. Nie mogę go zgarnąć Flame Kikciem, bo albo wylatuje w przeciwnym kierunku, albo gdy skaczący przeleci za głowę odwracają i się kierunki wprowadzania komend i wychodzi d+k. Jest na to może jakiś sposób? Czy po prostu trzeba odgadnąć zamiary przeciwnika?
Na tym generalnie polega ta gra :kappa:
Pamiętaj że możesz zrobić late flame kicka robiąc już input w drugą stronę, możesz zrobić Chicken winga (czy tam Flying kick), backdash, focus backdash żeby próbować uciec na wake upie. Możesz też samemu wstać z rzutem.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 27, 2013, 00:53:39 »
Witoldzie, jakże się cieszy me serce czytając ogarnięte posty nowego gracza chętnego do nauki <3 FGC not dead :biblethump :

Może od tyłu. Trójmiasto ma całkiem sporo ogarniętych graczy (jak na polskie warunki), choć nie wszyscy udzielają się na forum, a jest szansa, że po wakacjach będzie jeszcze więcej. Lokację więc masz znakomitą.
Nie gadaj takich głupot, że masz niski poziom to wstyd grać offline. Gra z partnerem, pysk w pysk, to jedyny prawdziwy sposób grania w bijatyki. Online traktuj jako rozszerzenie treningu. Pomijając już lagi/inny klimat, to grając z kimś kogo można bezpośrednio zapytać o wszystko i który nie gra o swoje cenne PP dużo łatwiej i szybciej jest wylevelować. Snejk przecież nie ma żadnego celu w znęcaniu się nad tobą i udowadnianiu, że jest lepszy. Nasza scena jest malutka, więc cenimy każdego nowego zawodnika i staramy się mu pomóc wkroczyć w piękny acz zawiły świat bijatyk.
Naprawdę bardzo różni ludzie są na scenie, w różnym wieku, więc nie ma się czego wstydzić i tylko cieszyć, że masz sparring partnerów w promieniu kilkudziesięciu kilometrów ; )

Co do zgadywania rzut/atak. W swoich założeniach są to podstawowe elementy systemu - papier/kamień/nożyce - rzut/atak/blok - zatem są teoretycznie zgadywanką, ALE... okno na techowanie (wyrywanie) rzutu ma kilka klatek (bo jak wiadomo, wszystkie bitki działają w 60 klatkach animacji na sekundę i pojedyncza klatka to najmniejsza jednostka czasu gry), co pozwala ci wcisnąć LP+LK nieco później, tak, że jeśli przeciwnik zaatakuje to nadal będziesz blokował i pomimo wciśniecia LP+LK nie dostaniesz obrażeń, bo twoja postać będzie już w blockstunie (czyli stanie, po zablokowaniu ataku przeciwnika, kiedy nie możesz nic zrobić przez ułamek sekundy), a jeśli przeciwnik cię rzuci to się automatycznie wyrwiesz. Pamiętaj, że rzucać można tylko na stojąco, ale techować można już na kuckach i tak też to rób.

Flame kicki/shoryukeny wychodzące w przeciwną stronę. Żeby reversal autocorrectował (wyszedł w prawidłową stronę) trzeba go maksymalnie opóźnić. Dobrze jest też robić to z kucania używając shortcutów jak 33+P (dla srk). Ale pamiętaj, że jeśli przeciwnik skacze bez ataku w powietrzu to może od razu po lądowaniu blokować, więc przy dobrym timingu ze strony przeciwnika twój reversal nic nie da, bo zostanie zablokowany.

Ogólnie ciężko coś nam radzić nie znając twojego poziomu grania ani wtajemniczenia w systemowe i żargonowe sprawy. Pyknij z kimś z forum online albo wrzuć jakieś walki na youtube, żebyśmy mieli rozeznanie. Najlepiej oczywiście umów się ze Snejkiem.


PS. O Qjon mnie uprzedził, więc kilka rzeczy się pokrywa.

PPS. Oczywiście od przykładów, które podałem są wyjątki. Sytuacje mogą być rożne, a każdą technikę da się jakość obejść (no prawie każdą :kejim: ). Samo radzenie sobie z rzutami, czy innymi zgadywankami to zbyt szeroki temat na krótkiego posta ; )

PPPS.
Cytuj
możesz zrobić Chicken winga (czy tam Flying kick)

Rekkukyaku :kappa:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 01:01:19 wysłana przez Gargooletz »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 27, 2013, 02:18:24 »
No właśnie, nieważne na jakim poziomie gracie, gra offline z kimś kto umie grać i do kogo można podbić ze wszystkimi pytaniami to zawsze najlepszy sposób na naukę. Właściwie to nawet im gorzej gracie tym lepiej, bo łatwiej będzie wybić wam z głowy złe nawyki i zastąpić je prawidłowymi. ;)

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:37:07 »

Nie gadaj takich głupot, że masz niski poziom to wstyd grać offline. Gra z partnerem, pysk w pysk, to jedyny prawdziwy sposób grania w bijatyki. Online traktuj jako rozszerzenie treningu. Pomijając już lagi/inny klimat, to grając z kimś kogo można bezpośrednio zapytać o wszystko i który nie gra o swoje cenne PP dużo łatwiej i szybciej jest wylevelować. Snejk przecież nie ma żadnego celu w znęcaniu się nad tobą i udowadnianiu, że jest lepszy.

Nie no, trochę źle odebrałeś mój post. Nawet przez myśl mi nie przeszło,  żeby posądzać Snejka o takie intencje. Ale fakt, że można by było to tak odebrać. Bardziej chodziło mi o to, że szkoda trochę (mojego lub czyjegoś) czasu i energii, żeby ustawiać się na offline, gdy jeszcze nawet kontrolera nie opanowałem jak należy, a tak to niestety wygladą na chwile obecną.


Pyknij z kimś z forum online albo wrzuć jakieś walki na youtube, żebyśmy mieli rozeznanie

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to niech wysyła zaproszenie do znajomych. Nick "Stajsik" na XboxLive. Jak będę online spróbuję  Was namierzyć.
Pozdrawiam.
Witek

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 17, 2013, 22:16:20 »
Hej hej.  Ktoś może mnie pamięta :-) W sumie po ultraprzerwie spowodowanej nie do końca fajnymi wydarzeniami wróciłem do grania w bijki. Przerzuciłem się teraz na Ryu i jakby ktoś chciał jakiś spać (warning, nie umiem grać gorzej niż wcześniej) to zapraszam :-)   :biblethump : so many new things :o

Also this:
Skoro gram tym Ryu, to fajnie byłoby coś nim ogarniać. Podpowiedzcie że, jak podchodzić do ludzi w miarę bezpiecznie? Ostatnio jakoś wszyscy nauczyli się grać w powietrzu i jakieś siedem na dziesięć razy (kompletnie wyssana z palca statystyka) karzą mnie srogo. Próbowałem "młynkiem" z LK się zbliżać, ale to średnio działa, bo co drugi haduken czy coś mnie zjada, nie mówiąc o c.HP. Pomysły?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 22:25:09 wysłana przez kinetiKc »