Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 125744 razy)

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 28, 2011, 08:40:59 »
Inna sprawa że nie wiem po co, może są jakieś wyjątki ale zazwyczaj jest sprawa dość jasna, jak nie scancelujesz to ci nie wyjdzie więc to jest chyba ukłon w stronę graczy mniej rozgarniętych którzy siedzieliby i próbowali zlinkować specjala po jakimś normalu przez kilka godzin nie wpadając przy tym na pomysł że może by spróbować zrobić to trochę szybciej i cancelować zamiast linkować.

lol, co za argument. notacja powinna byc jednoznaczna i rozroznianie cancela od linka jest konieczne aby taka byla. nie wazne kto czyta zapis - kretyn czy geniusz.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 28, 2011, 09:58:10 »
Ja uważam że konieczna to by musiała być gdyby cios A linkowany w cios B dawał 2 hit combo i te same ciosy cancelowane też dawały combo tyle że dalsza sytuacja i kontynuacja wyglądałyby inaczej.
No ale tak to nie ma i albo siedzi jedno albo siedzi drugie. Jakoś w gg, bb czy marvelu ludzie nie potrzebują tego i jakoś sobie radzą a tam linki też są.
Widać że to kwestia innego podejścia. Są gracze z tzw starej szkoły którym kiedyś wystarczyła zwykła notacja bez xx, bez dashy, tak jak podawali w gazetkach i to wystarczyło, gracz musiał trochę pomyśleć że jak coś nie wchodzi to znaczy że coś robi źle. Są też gracze wychowani na youtube którzy muszą mieć wszystko wypisane i najlepiej jeszcze w avi'ku bo inaczej nie dadzą sobie rady i komuś takiemu jak nie napiszesz że między 3 a 4 ciosem trzeba przydaszować bo inaczej brakuje zasięgu to o tym nie pomyśli i będzie się z tym męczyć półtorej godziny.
Dla takich graczy niedługo dodadzą klatki opóźnienia między jednym a drugim ciosem w combosach bo przecież są też takie akcje jak ex hammer w ultre viper gdzie trzeba o ponad 20 klatek opóźnić ultrę żeby weszła,  no bo skąd wiadomo kiedy to zrobić jak nie jest podane kiedy, a jak za wcześnie zrobisz to nie wejdzie i jak za późno zrobisz to też nie wejdzie. Przecież notacja powinna być jednoznaczna a podawanie tego typu akcji bez liczby klatek opóźnienia drugiego ciosu nie jest wcale jednoznaczne.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 28, 2011, 10:10:24 »
No ja jak wypisuje juggle czy comba do jakiejś postaci staram się już żeby było to podane jak na tacy nawet dla mniej doświadczonych graczy, czyli wypisuje gdzie trzeba zrobić dasha czy też  tak zwanego cancela chociaż uważam że użycie  "~" jako oznaczenia że coś trzeba zrobić szybko mówi samo za siebie i również za tegoż cancela.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 28, 2011, 11:57:43 »
Są gracze z tzw starej szkoły którym kiedyś wystarczyła zwykła notacja bez xx, bez dashy, tak jak podawali w gazetkach i to wystarczyło, gracz musiał trochę pomyśleć że jak coś nie wchodzi to znaczy że coś robi źle. Są też gracze wychowani na youtube którzy muszą mieć wszystko wypisane i najlepiej jeszcze w avi'ku bo inaczej nie dadzą sobie rady i komuś takiemu jak nie napiszesz że między 3 a 4 ciosem trzeba przydaszować bo inaczej brakuje zasięgu to o tym nie pomyśli i będzie się z tym męczyć półtorej godziny.
A skąd ma wiedzieć, że potrzebuje przydaszować, a nie że za poźno naciska guzik? Ew. że za późno naciskał guziki wcześniej w juggle'u i postać już spadła za nisko.

Dla takich graczy niedługo dodadzą klatki opóźnienia między jednym a drugim ciosem w combosach bo przecież są też takie akcje jak ex hammer w ultre viper gdzie trzeba o ponad 20 klatek opóźnić ultrę żeby weszła,  no bo skąd wiadomo kiedy to zrobić jak nie jest podane kiedy, a jak za wcześnie zrobisz to nie wejdzie i jak za późno zrobisz to też nie wejdzie.
Z filmiku na youtube, oczywiście. Albo z opisu kombosa. Klatki opóźnienia to może niekoniecznie się podaje, ale już na przykład informacje na temat tego, że kombo zaczyna się od meaty trafienia w ostatniej aktywnej klatce ciosu jak najbardziej.

W ogóle często przydatne jest rozpisanie cMK xx super jako 23623MK6HP (czy tam d df f d df MK f HP), szczególnie dla nubików.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 28, 2011, 12:09:18 »
A skąd ma wiedzieć, że potrzebuje przydaszować, a nie że za poźno naciska guzik? Ew. że za późno naciskał guziki wcześniej w juggle'u i postać już spadła za nisko.
Bo mu juggle nie siada? Co za czasy przyszły, że wszędzie wszystkich się prowadzi za rączkę. Dawniej jakoś nikt nie miał problemu, żeby np. w juggleu Kazkiem EWGF, EWGF, 1, 1, 1, 1, 1, EWGF zauważyć to dyskretnie ukryte f,f między jedynkami. Ktoś zapisuje jugglea, czy jakąkolwiek akcję jako siadającą, to znaczy, że ta akcja siada. A jak komuś nie siada, to znaczy, że coś robi źle. A do tego, co jest źle można dojść samemu, bez haczącego o niedorozwój tłumaczenia "tam se przydaszuj, a tu poproś mamę, żeby ci zrobiła kakao, bo dobrze robi na mózg".

Dobrze Liber gada, śmierć niedomyślnym frajerom.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 28, 2011, 12:42:30 »
jo jo, a potem fora sa zaspamowane pytaniami jak to sie robi. i w efekcie nie tylko nubek traci czas ale tez ja czy ty bo zawiesimy oko na glupim poscie, ktorego mogloby nie byc.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 28, 2011, 12:50:45 »
Efekt sięga o wiele dalej niż Ci się wydaje. Popatrz na stereotypowego Amerykanina - tłusty, głupi i nie potrafi zrobić niczego, czego nie wytłumaczy mu się łopatologicznie. Podawanie wszystkiego na tacy upośledza w ludziach umiejętność dochodzenia do czegokolwiek samemu. Nie podawanie na tacy pobudza kreatywność i przesiewa ziarno od plew, znaczy "nubków" z których może coś wyrosnąć od tych, z których nic nie będzie.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:01:18 »
Zaśmierdziało mocno elitaryzmem. Nie przesadzajmy. Takie "nubki" to i tak pewnie nie sprawdzają combosów online, bo grają dla śmiechu z kumplami. Jak ktoś wchodzi na fora i czyta notacje (których musi się przecież nauczyć swoją drogą) to już moim zdaniem nie jest "nubkiem". Cokolwiek by miało to oznaczać.

Bah, starczy może tego, czas już zluzować suty, kurde, jakby to powiedział Arnold: "Let off some steam, HiKrush!" :)
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:05:40 »
Nie masz pojęcia jaki jestem spokojny. Jestem lilią na środku jeziora, małym, pulsującym centrum wszechświata, płatkiem śniegu na szczycie Everestu. Po prostu jestem przeciwnikiem budowania narodowego niedorozwoju na każdym froncie, od robienia z klas 1 - 3 przedszkola, przez pisanie na kubkach z kawą "UWAGA! GORĄCE!", na zapisie akcji skończywszy.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:07:08 »
Efekt sięga o wiele dalej niż Ci się wydaje. Popatrz na stereotypowego Amerykanina - tłusty, głupi i nie potrafi zrobić niczego, czego nie wytłumaczy mu się łopatologicznie.

Bywałem w stanach kilka razy i musze powiedziec, ze jest to dosyc krzywdzacy streotyp. Ale kazdy narod jakis ma. Nie czaje skad macie jakies dziwne podejscie do notacji. Mnie tam nie przeszkadza, ze ktos dopisze cancel. W sumie to nawet lepiej bo tak na dluzsza mete to w mortalu nie da sie cancelowac wszystkich ciosow (chyba, ze o czyms nie wiem).

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:16:02 »
I to jest kolejny powód, dla którego warto walczyć z budowaniem podobnych stereotypów o Polakach. Bardziej mi się podoba stereotypowy pan Marian spod dziewiątki, złoty chłop, co za flaszkę naprawi wszystko, z PS3 i Humveem włącznie, bo nawet jak czegoś nie wie, to na pewno zaraz wymyśli.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:47:10 »
Omg, zapis cancela to nie jest żadna rzecz dla debili, po prostu daje informację jak działa dane combo i jak poprawnie powinno się je wykonywać. To:
cMK xx super jako 23623MK6HP (czy tam d df f d df MK f HP), szczególnie dla nubików.
można sobie uznawać za notacje dla debili, serio nie widać różnicy?

Innymi słowy Apolon i Szostak mają racje, przemówiłem więc można zakończyć dyskusję.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 28, 2011, 15:21:35 »
W ogóle często przydatne jest rozpisanie cMK xx super jako 23623MK6HP (czy tam d df f d df MK f HP), szczególnie dla nubików.
A propo właśnie tego. Pamiętam jak w SF4 chciałem przejść hard trial do Sima i na samym końcu było coś chyba takiego c.lk xx super. Siedziałem i siedziałem nad tym aż w końcu wkurzyłem się i na SRK znalazłem, że trzeba to zobić właśnie qcf, d+lk,d/f,f lp (nie wiem czy dobrze to zapisałem bo średnio ogarniam notacje z SF)  :)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 28, 2011, 16:17:47 »
Omg, zapis cancela to nie jest żadna rzecz dla debili, po prostu daje informację jak działa dane combo i jak poprawnie powinno się je wykonywać.

No czyli tak jak mówiliśmy. Prowadzi za rączkę żeby biedny gracz nie musiał się domyślać że skoro nie wyskakują cyferki od comba to może wypada zrobić to szybciej xD.
Spoko, ja wam nawet przyznam rację. W dzisiejszych czasach prawie wszystko musisz pokazać większości graczy. Jak grać postacią, co jest przydatne, jakie kto ma komba, jakie kary itd inaczej sami niczego nie wymyślą a nawet nie spróbują, więc w sumie całkiem normalne że musisz im pokazać jakie ciosy można cancelować specjalami i po co to w ogóle jest xD.

Więc luz ;]

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:09:29 »
Nie chodzi o prowadzenie za rączke, tylko o ułatwianie i oszczędzanie czasu innym. Pewnie nawet ty byś siedział na practice i rozkminiał c.lk, c.lp, srk Ryu przez godzine gdybyś nie wiedział, że to jest link a nie cancel (no bo w końcu nie oznaczamy canceli, więc nie wiadomo tak naprawdę co to jest). I nie wiem o co chodzi z tymi "dzisiejszymi czasami", skoro xx jest używane chyba od zawsze ;] No ale nvm, głupia dyskusja, niech każdy sobie oznacza jak chce, ale moim zdaniem umieszczenie w combosie dwóch małych iksów przez jedną osobę to mniejszy zachód, niż rozkminianie tego później przez tysiące innych.