Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 134108 razy)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:17:55 »
I tak radość z grania, w której to radości skład wchodziło kiedyś poznawanie gry, została zredukowana do dwóch małych iksów.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:27:02 »
No przecież jak gra jest nowa to i tak bardzo dużo rzeczy samemu się wymyśla i odkrywa, i na pewno są to ciekawsze i bardziej istotne rzeczy niż to czy specjal w danym combosie to cancel czy link, lol. Ale po co samemu rozkminiać grę, która jest już rozpracowana przez sceną na wszystkie możliwe strony?

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:37:19 »
No jeżeli nie ma powodu, żeby ją rozkminiać, to po co w ogóle w nią grać?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:39:42 »
Ale to jest glupia dyskusja, serio ;D.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:50:44 »
Ale to jest glupia dyskusja, serio ;D.

QFT.  :psyduck:
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:52:53 »
No jeżeli nie ma powodu, żeby ją rozkminiać, to po co w ogóle w nią grać?
:psyduck: Nie mam zielonego pojęcia co masz na myśli. Co ma rozkminianie gry do grania w nią? Przecież do dzisiaj pojawiają sie nowi gracze w 3s czy super turbo, mimo że w tych grach nie ma już praktycznie kompletnie nic do odkrycia.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:00:05 »
Lubie grać w Tekkena, ale gdybym sam wszystko miał odkrywać nie korzystając z internetu to wielu rzeczy nigdy w życiu bym nie odkrył. Dlatego nie warto grać w bijatyki?

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:21:46 »
No jeżeli nie ma powodu, żeby ją rozkminiać, to po co w ogóle w nią grać?
To było pytanie, które, w odróżnieniu od stwierdzenia, nie stwierdza. Nie stwierdziłem, że nie warto grać, więc nie wiem, dlaczego piszecie, jakbym to właśnie zrobił.

Jakkolwiek możecie się z tym nie zgodzić, to śmiem twierdzić, że rozkminiać warto. Po primo dlatego, że to, co odkryte i zapisane w takich, czy innych poradnikach zostało odkryte i zapisane przez człowieka, a więc dopuszcza możliwość niedoskonałości. Ergo to, że coś gdzieś zostało zapisane nie znaczy, że wyczerpuje dane zagadnienie. Ot, choćby i stwierdzenie, że w 3s nie ma już nic do odkrycia - stawiam pół flaszki, że na pewno by się coś znalazło. Pół flaszki, bo ostatecznie jeżeli ktoś wygra, to sam pił przecież nie będzie. Po secundo dlatego, że to pobudza kreatywność, nie tworzy gracza - maszyny i dobrze wpływa na manuala, a w każdym razie lepiej niż masterowanie rzeczy wyczytanych w tutorialu.

Tutoriale, czy wszelkie inne pomoce naukowe są w porządku i po to są robione, żeby z nich korzystać. Ale wykładanie ludziom na tacy i prowadzenie za rączkę prowadzi do patologii. Nie chcę tu porównywać do Sali Samobójców, bo nie oglądałem, ale na poziomie abstraktów sytuacja jest podobna. Nie uważam też za zbyt dobre ograniczanie się do takiego sposobu na granie. Jak to dawniej w niektórych gazetach, w których były opisy do gier, ładnie autorzy ujmowali, co by opisu używać tylko, jak się już kompletnie nie ma pomysłu, co dalej.

EDIT: BTW, to nie ma głupich dyskusji. Za to bywają głupie wnioski.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:39:15 »
Widzę że wyłonił nam się "kątrowersyjny" motyw, wnioskuję o wyodrębnienie go w osobny temat na forum. Ten miał być o notacji używanej w Mortal Kombat, pamiętacie? ;)
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 28, 2011, 19:54:31 »
Czym innym jest zapis glupiego cancela na forum dla nerdow bijatykowych, a czym innym gdyby tutorial pokazywal jak robic akcje po 70% bez paska. Ne popadajmy w skrajnosci. To tylko cancel.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 28, 2011, 23:13:58 »
Art of Cancel is back !

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 29, 2011, 02:10:47 »
Ciekawą rozmowę na temat notacji przeniosłem tutaj, bo najwięcej tego "xx" jest chyba w SSF4 :)
Moje pięści krwawią śmiercią!

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Notacja
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:16:06 »
Pewnie nawet ty byś siedział na practice i rozkminiał c.lk, c.lp, srk Ryu przez godzine gdybyś nie wiedział, że to jest link a nie cancel

c.lk, c.lp, srk to jeszcze pół biedy, bo po rzucie oka na framedatę widać, że c.lp nie da się zlinkować po c.lk, czyli trzeba je zchainować. A skoro c.lp jest chainowane to nie jest już cancellowalne. Czyli srk musimy linkować :P.

Natomiast sam byłem kiedyś ofiarą akcji c.lp, c.lp, srk. Nie przyszło mi w ogóle do głowy że to może być link na srk i robiłem c.lp (link) c.lp xx srk po czym zachodziłem w głowę jak ci pro plejerzy hit confirmują tą akcję na jednym c.lp? Potem kiedyś na granku u Snejka dowiedziałem się od niego, że to c.lp (chain) c.lp (link) srk i akcja nabrała sensu a ja z kolei odetchnąłem z ulgą, że ludki nie confirmują akcji na jednym jabie tylko na dwóch :D.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 29, 2011, 11:53:27 »
No, po tej całej dyskusji to jedyny argument który mogę uznać za dobry. Te akurat ciosy są szybkie i nawet oglądając youtuba nie każdy może wyłapać czy to jest link czy cancel.

I mylisz się Sneju, nie zajęłoby mi to więcej jak kilka minut:P. Tak już mam że jak mi coś nie wychodzi to przez godzinę kilkukrotnie zdążę zmienić metodę czy technikę bo to nie jest 20 hit combo z cm'ki żeby przez godzinę miało nie wyjść. Jak nie wychodzi za 10-20 razem to robię inaczej a że linkowanie naturalnie jest drugą metodą którą wypadałoby wypróbować to tak właśnie bym zrobił:P. Inna sprawa że jak canceluje c.lp w ultre viper prawie za każdym razem czy lp w ultre już trochę rzadziej, to raczej bym wyrobił z srk ryu a jak wiem ze wyrabiam z szybkością a mimo tego to nie wychodzi to zaświeca mi się światełko że może spróbować jakoś inaczej:P.

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 06, 2011, 18:16:36 »
A bo Hi lubi się wykłócać o wszystko taki już jest :D mi nie chce powiedzieć jak się robi linki i cancele i różne inne rzeczy w SSFIV ;p 
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."