Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 133611 razy)

Guile

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie Animatsuri
    • Email
  • PSN ID: Guile589
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 23, 2011, 15:55:16 »
Żeby chargować nie trzeba kucać, czy się cofać, tudzież po prostu turtlować. Charge można robić już w trakcie wykonywania innego ciosu.

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:57:30 »
jak po dashu zrobic sonic hurricane? Czysta ciekawosc, bo widzialem takie zagrania na necie i wczesniej wydawalo mi sie to niemozliwe- no bo jak chargowac jednoczesnie gnajac do przodu?:0
Feel the Rhythm!

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:02:04 »
dash-in ultra to nie rocket science. jak masz naladowany charge, to robisz f, f, b, f + ppp i tyle

Leito_PL

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Leito_PL
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:03:23 »
Jak cancelowac Focus Power lub Shoryukena Ryu ?

nadrill

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: nadrill
  • Skąd: ZG
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:33:56 »
porób tryb trial ryem to będziesz miał tam dobrze sprawdzone, jak to zrobic. na chlopski rozum, naciskasz szybko dwa razy lewo lub prawo, zlaeznie w ktora strone chcesz sie cofnac po focus attacku. a zeby scancelowac shoryukena:
-wykonujesz shoryukena
- natychmiast po jego wykonaniu trzymając przyciski odpoiwedzialne za focus attack wykonujesz ruch ktory opisalem wyzej, czyli dwa razy lewo lub prawo.
tak się canceluje wiekszosc ruchow, nie tyylko shoryukny.

Leito_PL

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Leito_PL
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:38:46 »
porób tryb trial ryem to będziesz miał tam dobrze sprawdzone, jak to zrobic. na chlopski rozum, naciskasz szybko dwa razy lewo lub prawo, zlaeznie w ktora strone chcesz sie cofnac po focus attacku. a zeby scancelowac shoryukena:
-wykonujesz shoryukena
- natychmiast po jego wykonaniu trzymając przyciski odpoiwedzialne za focus attack wykonujesz ruch ktory opisalem wyzej, czyli dwa razy lewo lub prawo.
tak się canceluje wiekszosc ruchow, nie tyylko shoryukny.


Trenowalem troche cancel shoryukenu itd to ciezko bardzo ; o Nieogarniam jeszcze tak szybko sticka ;P

nadrill

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: nadrill
  • Skąd: ZG
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:55:18 »
spoko, na padzie jest jeszcze trudniej :p :p :p

Kitek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: KitekPL
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 24, 2011, 05:38:55 »
Ja się podłącze do kolegi Leito_PL z pytaniami.

Witam, też jestem nowy. SF4 zacząłem ogrywać, bo dopadłem SSF4 także chce pocisnąć pierw 500 meczyków multi w zwyklaka (potem go sprzedać) i się przenoszę na "Supera". Na razie rozegrałem 100-tke gier i mam ratio... 18% także newbie ze mnie totalny.

Największym moim problem jest kontroler :/ Krzyżak randomami sypie, którego szybko zamieniłem analoga, troche lepszy acz jest dziki w graniu, ciężko dokładnie szybko wyprowadzić cios jaki się chce - może kwesta wprawy. Choć słyszałem, że najlepsze są arcade sticki i to takie nie gówniane (czyt. +400zł). Na taki wydatek się nie rzucam, lecz zastanawiam się nad 3 opcjami:

http://www.ultima.pl/gamepad_fightpad_super_sf4_ryu_przewodowy/i9020/ - specjalny pad Mad Catza.
http://allegro.onet.pl/arcade-stick-bundle-do-tekken-6-xbox-360-4console-i1412136966.html - stick z bundle packa do tekkena 6.
http://xbox360gamer.pl/2010/08/31/nowy-pad-dla-xbox-360-juz-oficjalnie/ - w marcu ma wyjść nowa wersja xbox 360 controller z niby poprawionym krzyżakiem, który ponoć jest dokładny.

Jak widać fundusz to około 150zł (mogę troszeczkę dołożyć ~20zł). Także poradźcie coś ;]

Co do grania na razie... po prostu patrze co mnie karze - oduczam się dzięki temu rzeczy takich jak ciągłe skakanie czy, ultra za wszelką cenę :D Mam problem natomiast z ciosami angled air, kiedy kucam na bloku np. Head Stomp u M.Bisona. Czy mi się wydaje czy tego wtedy nie mogę blokować kucając - jedynie mogę zablokować stając i blok?

GG: 1454640
GamerTag: KitekPL

Dzięki za helpa za góry.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:57:34 »
Co do kontrolera, warto uzbierać kasę i się rzucić na ASa (tym bardziej, że "dobry" zaczyna się od 300zł). Jeśli Twój pad nie działa i koniecznie chcesz go wymienić, to ja bym radził jechać dalej na Sixaxisie/DS3.
Co do SF4 / SSF4, ole je 500 meczyków, bo złapiesz tylko wprawę w starszej grze. Nie napisałeś kim grasz, ale tak czy inaczej będzie Cię czekała "przesiadka" na Supera (czyli dostosowanie się do nowości/zmian). Lepiej od razu zainwestuj w SSF4, bo 400 walk to może niedużo, ale czas jednak zmarnowany imo.

"Ciosy angled air?" Z jakiej gry to termin? :D
Moje pięści krwawią śmiercią!

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 24, 2011, 09:53:25 »
Cytuj
Jeśli Twój pad nie działa i koniecznie chcesz go wymienić, to ja bym radził jechać dalej na Sixaxisie/DS3.
Kolega gra na Xbocie ;)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 24, 2011, 10:13:09 »
A przepraszam, nie doczytałem.
O sticku do tekkena chodzą same negatywne opinie. Ja zamiast kupować fightpada odłożyłbym jeszcze na sticka, ale nie sądzę, żeby fightpad był złym wyborem. Ludzie go używają na turniejach, więc na pewno nie utrudnia grania ;)
Moje pięści krwawią śmiercią!

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 24, 2011, 10:16:06 »
fightpad do ixsa to najlepszy pad do sf4. nie mylić z fighpadem do ps3, bo jest to epic fail.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 24, 2011, 10:21:26 »
Ja grałem przez 1,5 roku na analogu xboxowym i głównym problemem jest wyskakujący niski blok, dashe i różna prędkość buttonów (analogowe triggery).
Kumpel zamówił pada madcatz, więc niedługo może zdam relację jak to wygląda, ale tak jak koledzy mimo wszystko polecałbym sticka.
Być może nie jesteś jeszcze zdecydowany, czy chcesz poświęcić tej grze więcej czasu i inwestować w nią pieniadzę, co jest zrozumiałe. Ja na twoim miejscu bym się jeszcze trochę pomęczył na padzie, żeby wyrobić sobie lepsze pojęcie o grze i zadecydować, czy jest warto ładować kasę w taką rozrywkę.

Co do pytania o jump iny (a nie angled air xP) - tak, większość ataków powietrznych jest overheadami i trzeba je blokować na stojąco. Są wyjątki (np. d+mk Akumy).

Kitek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: KitekPL
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:36:14 »
@Hiryu - ciosy angled air - no tak to jest jak się nie zna terminologii i samemu opisuje ;) - teraz wiem dzięki Gargooletz'owi, że to jump iny:P

@apolon - no to chyba wybór jak coś mam jasny, dzięki :)

@Gargooletz - Zdecydowany na pewno nie, choć to nie jest jakiś totalnie pierwszy styk z SF czy bijatykami 2D w ogóle, trochę się grało for fun na przestrzeni kilkunastu lat i zawsze ten SYF ;) był na pierwszym miejscu u mnie wśród bijatyk, tekkena nie trawie (Soul Calibur to co inego) choć wiadomo, już tu po forum widzę że masa gra w tekkena. Mogę zostać przy analogu jeżeli uważasz to za słuszne ;) Więc zadam pytanie inaczej: Czy ten fightpad Mad Catza (bo to jedyna opcja za około 150zł z tego co mówicie), umożliwi mi lepszy komfort grania, bez jakichkolwiek randomowych akcji, czy rzeczy wynikłych z winy kontrolera?

Jeżeli decyduje się na jakąś "rozgrywkę" to raczej na dłuższy czas (mówię tu o kilku latach), tak jest z konsolą (Pro Evolution seria od ISS Pro na PSX-a), tak samo z PC (6 lat z Diablo 2 i 3 lata w Dawn of War) jeśli chodzi o rozgrywkę online czy to offline z żywym przeciwnikiem. Także, jeżeli za kilka miechów bym się "zdecydował" to pewnie bym się zaopatrzył w tego ASa Mad Catza - Street Fighter IV Round 2 FightStick Tournament Edition - z tego co zdążyłęm obczaić wydaje się najlepszy;] Na razie jednak po prostu chce komfortowo grać online, jeżeli zwykły controler do x-a nie ma dużo gorszych właściwości od tego fightpada - to faktycznie nie ma co pomęczę się z analogiem ;) Ale jeżeli ten fightpad jednak jest lepszy od xboxowego pada do SSF4 to dla mnie wydatek tych 150zł nie jest do zastanawiania się nawet, choćby do SF na poważnie bym się nie zdecydował, i tak po prostu lubię pograć w dobrą bijatykę, a do takiej to wydaje mi się już dużo lepszy choćby jest stary DS/DS2 z PlayStation od tego czym muszę grać teraz.

Także pod tym kątem się zastanawiam nad kupnem czegoś do Streeta.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:47:13 »
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czym powinieneś grać. Różne są przypadki - co prawda znakomita większość dobrych graczy używa arcade sticków na oryginalnych japońskich częściach, ale weźmy np. takich Wolfkrone czy Vangiefa - grają na DS3 na najwyższym światowym poziomie. Na padach do playa da się grać, na padach od sega saturn ponoć da się grać i na fightpadzie madcatza z kablem też da się grać.

Jedno jest pewne - na padzie od 360 w fightery nie da się grać.