Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 502198 razy)

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1755 dnia: Marzec 13, 2011, 11:44:37 »
Ktoś tu się za dużo filmów z JCVD naoglądał :P

tejotl prawdę powiada. Dzieci przeżywające katastrofy lotnicze robią się zielone i strzelają prądem {też teorii na to jest pełno od wcinania węgorzy elektrycznych [których w Brazylii nie ma (może Blanka zjadł wszystkie ;))] po otrzymanie mocy od piorunu, który walnął w samolot i podobne schematy z kolorem skóry, że to od diety, albo od używania jakiegoś maskowania}


Slide

  • Gość
Odp: Matches aka filmiki - YouTube [zagraniczni gracze]
« Odpowiedź #1756 dnia: Marzec 25, 2011, 13:20:08 »
Ta gra była fajna do wyjścia MvC3. Jak dobrze pamiętam rozmawiałem u Cieślaka o SSF4 z Ryu i ktoś z naszej trójki powiedział takie fajne stwierdzenie. W SSF4 cały skill odbywa się w głowach zawodników albo akcjach których nie widać dla przeciętnego gracza, natomiast w MvC3 z ekranu wystrzela na nas przez 99 sekund w rundzie potężny wytrysk zagrywek, mind games'ów itp., czyli wszystko co robi i o czym pomyśli gracz w danej sytuacji jest potwierdzone efektownymi akcjami. MvC3 popsuło mi tą grę, teraz przypomniałem sobie dlaczego nie grałem w SF3rd Strike -> bo był Guilty Gear (równie efektowny i jeszcze bardziej skillowy), tak samo stało się teraz po co grać w SSF4 jak jest efektowniejszy MvC3.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Odp: Matches aka filmiki - YouTube [zagraniczni gracze]
« Odpowiedź #1757 dnia: Marzec 25, 2011, 13:44:39 »
@Slide
Troll i offtop w jednym; nadajesz ton.

to jest autokorekta tak ?
Autokorekta to skrót myślowy. Przód i tył rejestrowane są zawsze w relacji do postaci przeciwnika a ogólnie między inputami w specjalu może być do 10 klatek przerwy. To prowadzi do sytuacji, w której SRK podczas bycia przeskakiwanym przez przeciwnika można wykonać poprzez lewo, <tu_przeciwnik_przeskakuje_na_prawą_stronę> dół, dółprawo. Biorąc pod uwagę 4 klatki na reversala może się nawet zdarzyć, że na wakeupie <przeciwnik_z_lewej>, lewo, dół, dółlewo, P, <do_4_klatek_później_przeciwnik_przeskakuje_na_prawo_oraz_następuje_wakeup> i reversal SRK wychodzi w prawo.
Co do sytuacji z filmiku to wydaje mi się, że było tak: prawo (czyli tył), <przejazd_pod> prawo (czyli przód), lewo (tył), prawo (przód), 3xP (jeszcze w powietrzu, choć nie wiem - musiałbym przetrenować).
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Odp: Matches aka filmiki - YouTube [zagraniczni gracze]
« Odpowiedź #1758 dnia: Marzec 25, 2011, 15:09:55 »
W c*** scrubowy sposób myślenia.

Jeśli uważasz że w marvelu cały tok myślenia gracza jest widoczny na ekranie to znaczy że nie ogarniasz tej gry. I nie wiem w jaki sposób niby brakuje w sf4 efektownych akcji widocznych dla przeciętnego gracza, graliśmy chyba w inną grę. No i jak można wartość bijatyki oceniać ze względu na jej efektowność? Czasem aż nie chce mi się wierzyć że grasz w tego typu gry od tylu lat.

Właściwie czemu napisałeś tego posta tutaj, a nie w dyskusji ogólnej? To był nagły impuls spowodowany bólem, że ludzie jeszcze śmią pisać o tej chujowej grze, a nawet zadawać pytania i wklejać linki? :F 

"Z ekranu wystrzela na nas" i "odbywanie się skilla" pozwolę sobie przemilczeć.

Pan Zawsze Piszę Pełną Nazwę znowu przeszedł samego siebie, gratsy.

Slide

  • Gość
Odp: Odp: Matches aka filmiki - YouTube [zagraniczni gracze]
« Odpowiedź #1759 dnia: Marzec 25, 2011, 15:48:39 »
Obejrzałem ten finał i w momentach kiedy komentatorzy dostawali euforii, ja nie odczuwałem żadnych emocji stąd mój post. Jeżeli podczas oglądania finału nudziłem się, bo przyzwyczaiłem się do dynamiki MvC3 to co mam napisać o tym co zobaczyłem? Napisałem, że znudziła mi się ta gra i już miałem zamiar porzucić pisanie na tym subforum. Btw. Czy ja gdzieś napisałem, że jest c***owa? Napisałem, że MvC3 zabrało mi przyjemność z grania w SSF4, nie widzę związku między Twoim, a moim stwierdzeniem.

Niektórzy to za duży kij w dupie mają na tym forum, znacie mnie osobiście widzieliście jaki jestem. Na forum tak samo wypowiadam się jak w życiu na luzie i bez spiny, a mam wrażenie że na forum to niektórym w dupach się poprzewracało i próbują przypisywać niektórym osobom etykietki, które im się nie należą. Ja nigdy niczego i nikomu nie chce udowodnić po prostu piszę co ja na ten temat myślę. Jeżeli ktoś nadal gra w SSF4 to jego sprawa mnie bardziej przekonał MvC3 nie sądzę żeby jedna gra była lepsza od drugiej po prostu ja wolę teraz tą drugą.

(ta część to prywata do Ciebie nie związana z tematem)
Podziwiam Ciebie jaką Ty masz spinę na forum. Ja tutaj wchodzę dla funu, piszę to co mi akurat przyjdzie do głowy (często piszę dużo skrótów myślowych). Może i składnia jest taka, a nie inna ale podchodzę do wszystkiego na luzie. Próbuję zadawać pytania, nawet te z najprostszymi odpowiedziami, żeby kręciło się to jakoś.   
Przez osoby z takim podejściem jak Ty z tego co wiem część osób tutaj nie pisze. Już nie wspomnę o jakiś nowych osobach jakby pojawiały się na tym forum to chyba codziennie to byś wklejał link do shoryukena z 40 razy. Uwierz mi nie wszyscy postrzegają bijatyki tak jak Ty. Tak samo rozśmieszyło mnie w temacie o MK, że wielce byłeś zdziwiony, że gadają o wyglądzie postaci, a nie o combosach na MK Center. Oświęcę Cię nie każdy wkręca się w bijatyki podkreślam tak jak TY. Przypominiała mi się od razu rozmowa ostatnia z Ryu na temat tego jak wybieraliśmy postacie i sami z siebie się śmialiśmy, bo zajebałem tekst że Super Skrulla wybrałem, bo ma chód postaci z Jojo's Bizarre Adventure, a na to Ryu że mu bardziej się podoba Iron Mana i dlatego nim gra. Ogarnij się Snake.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 15:53:49 wysłana przez Slide »

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1760 dnia: Marzec 25, 2011, 15:48:48 »
Mnie bardzo ucieszył TEN post Slidea. Opisał to tak, jak ja widzę Syfa od początku. Długi czas byłem w szoku, że ludzie grają w tak nudną i wolną grę. Walki przypominają pojedynek w basenie wypełnionym smołą... dla kogoś całkowicie oderwanego od SF4 ta gra jest bardzo smutna z ubogim gameplayem...  oczywiście NO OFFENCE. Mam świadomość tego, że tak nie jest, piszę tylko jak to wygląda z boku. Z perspektywy osoby która w to nie gra i nie zagra. BTW bardzo lubię gry 2D i wszystkie te GG, BB, MC3 i jak spojrzę na którąś z nich to od razu chce mi się pograć. W dodatku miłe dla oka, widowiskowe walki i bla bla bla...
Nie krzyczcie na mnie teraz, ja jestem tylko obserwatorem i to mój chyba 1 post w tematyce 2D i być może ostatni ^ ^ W dodatku wydało się, że czytam wszystkie nowe posty na forum obojętnie jakiej tematyki(zupełnie jak Wąż) :P

P.s.
Właściwie nie wiem po co spłodziłem tego posta... nudzi mi się dzisiaj i szukam guza ^ ^

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1761 dnia: Marzec 25, 2011, 16:12:44 »
No tak to po prostu jest, kiedy nie wie się o co chodzi, i nie dotyczy to tylko sf4. Nawet nie chce mi się liczyć ile razy spotkałem się z bezsensownym hejtem wobec tekkena na czatach podczas różnych streamów, kiedy akurat pokazywali tą grę (że chodzi tylko o wybitkę, juggla i ścianę i nic więcej się nie liczy). Każda gra staję się lepsza do grania, a tym bardziej do oglądania, kiedy już się ją ogarnia. Zgadzam sie z tobą że ta gra nie wydaje się za szybka dla postronnego widza, ale jest wystarczająco szybka żeby wymagać od graczy dobrego refleksu. Nie mam tylko pojęcia co masz na myśli z tym "ubogim gameplayem" ;p
Jeśli ktoś chce kontynuować temat SSF4 vs MvC3
Nie, nie, nie, tutaj na pewno nie chodzi o sf4 vs mvc3, taki spór to największy przejaw scrubowatości jaki istnieje, prędzej bym skoczył z mostu niż chciał w ogóle prowadzić coś takiego :P Chodziło mi tylko o mentalność i to durne dzielenie gier według dynamiki i efektowności.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1762 dnia: Marzec 25, 2011, 16:14:45 »
Widzisz Samewise, dla mnie SSF4 to były, są i będą "Szachy bijatyk 2d". Dużo kombinowania, mało akcji. Moim zdaniem to jednak pozytywna cecha. Kiedy gram, myślę naprzód i próbuję posadzić jakieś zagrania. Raz się uda, innym razem (Hi Tejotl!) nie, ale sam aspekt myślenia jest przyjemny. W takim GG czy MvC3 przyzwyczaiłem się do grania instynktownego. Setupy, blockstringi i cała reszta cyrku siedzi bardziej w dłoniach i wykonywana jest automatycznie. Przynajmniej do tego się dąży. Z tego (i combosów 15hit+) wychodzi większa dynamika tych gier, ergo są przyjemniejsze dla oka.

Szkoda Slide, że już nie czujesz SSF4. Ja oglądając ten finał (choć youtube to nie to samo co live stream) sporo się nacieszyłem. Może to kwestia tego, że grał Mordotwarz.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1763 dnia: Marzec 25, 2011, 16:18:43 »
Mordotwarz czasami ma ostry wyraz japy xD wiecie że dopiero teraz zobaczyłem jak ten kolo wygląda i jak potrafi okazać skupienie na twarzy, chociaż podejrzewam że to nie jest jego szczyt możliwości. Coś ten jego Akuma w tej walce blado wypadł w porównaniu z najlepszymi walkami jakie oglądałem, ale pewnie przez to że przeciwnik był lepszy.

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1764 dnia: Marzec 25, 2011, 22:19:20 »
Moja Rose idzie na macierzyński. Zastąpi ją przesympatyczny emeryt - Gen!

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin

Zuum

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everytime Dragunov Speaks, 50 Kids Are Killed.
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Mindfactor
  • Skąd: Radlin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1766 dnia: Kwiecień 01, 2011, 01:54:11 »
Dobra, nie chcę zakładać kolejnego tematu - SSF IV nie podszedł mi jakoś specjalnie - na padzichu ciężko, więc mam prośbę. Czy ktoś pomógłby mi nabić 2 trofea, bądź chociaż jedno ? -   
Tenpeat   Silver Trophy
Don't hold back your true potential! Win 10 Ranked Matches in a row!

oraz

Endless Ten   Silver Trophy
Throw away your fears and focus on the fight! Win 10 fights in a row in Endless Battle!

Chodzi o to, że mam małe problemy z kasą - brak pracy, bla, bla, bla i chciałbym to po prostu nabić i sprzedać tę grę.. bo ostatnio i tak już w nią prawie nie gram :S

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1767 dnia: Kwiecień 01, 2011, 10:34:47 »
weak

Zuum

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everytime Dragunov Speaks, 50 Kids Are Killed.
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Mindfactor
  • Skąd: Radlin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1768 dnia: Kwiecień 01, 2011, 12:19:21 »
Erm :s Niefortunna data. Nie mialem szans napisac przed 1 kwietnia -_- To nie jest zart... ja prosze o pomoc tak jak Slide z wyjazdem ;s

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1769 dnia: Kwiecień 01, 2011, 12:24:33 »
A ile płacą za zrobienie trofea lub jakiejś tam ich ilości ?
Też kasy nie mam to może jakieś/wszystkie sprzedam i "będę trzepał kasiorę cycu"
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true