Autor Wątek: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań  (Przeczytany 12490 razy)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 07, 2012, 15:51:20 »
Mała to nie wystarczająca na zakup Xboxa, ale nie tak mała, że przyjdzie/zgłosi się 10 osób 6 dni przed imprezą. Pyta się mnie sponsor ile osób zgłoszonych, mówię 7, na co słyszę a to dziękujemy. Oni oczekują zainteresowania, a nie spotkania dla znajomych. Tak jak pisałem klub w niedziele jest zamknięty normalnie, jak przyjdą ludzie to liczy, że będzie przynajmniej z 50 osób, a ja nie mogę im tego zaoferować bo nie mam pokrycia. Poza tym wolę odwołać to teraz niż w piątek, kiedy to już byłoby zdecydowane przegięcie.

Kto wie ile osób by przyszło, kto wie ile kasy by było, kto wie czy by klapa nie wyszła... gdybanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 15:58:30 wysłana przez Kris »

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 07, 2012, 17:52:06 »
Szczerze się cieszę Kris, że chcesz coś zdziałać w naszej Wielkopolskiej scenie, podziwiam Twój zapał bo jak widać ludziom zazwyczaj się maila nie chce wysłać.

Jednak problem chyba tkwi w znajomości polskiej sceny i obecnych realiów Kris. A prawda jest taka, że Xbox jako nagroda główna sprawia, że turniej jest atrakcyjny i nie można tego załatwić w miesiąc (pod koniec kwietnia dopiero było info o turze).
Na prawdę to bardzo mało czasu.
Byłem na wielu dużych turniejach w Polsce i chyba nawet Tekken w swojej szczytowej formie nie miał 100osób na turnieju. Jak było 60-70 to max.

W dodatku zazwyczaj były to turnieje 2 dniowe, gdzie ludzie sobie nocki organizowali.
W tym temacie akurat Tenshi wydaje mi się, że ma spore doświadczenie, więc nie powinieneś Jej lekceważyć.

Nie wiem co tam ustaliliście na spotkaniu, niestety nie było mnie w mieście akurat. Jednak jeśli w Poznaniu chyba z 6 osób gra w AE na poważnie to na jakiej podstawie spodziewałeś się więcej osób? Po czym sądziłeś, że będzie więcej niż 20 osób, skoro wpłaty były tylko mailowe i nikt nie miał możliwości wpisania się w ostatniej chwili, wejścia do turnieju z marszu itd.?

Jeśli Szyper twierdzi, że w T6 byłoby nawet 30,40 osób to też jestem w szoku że tak sporo, bo więcej jak 15 bym się nie spodziewał.

Moim zdaniem trochę źle do tego podchodzisz. Sam klub 8bitów jest dla mnie ewenementem i sam nie wiedziałem, że takowy istnieje dopóki nie dałeś info. Warto powoli przyzwyczajać ludzi, że takie coś jest, że są jakieś turnieje itd. W związku z tym robić imprezy po woli, dla małej grupki osób gdzie wygrany bierze wszystko(badz w zależności od podziału). Gdzie nie trzeba specjalnie ludzi w niedzielę wołać tylko można przy okazji np w piątek tak jak ja to proponowałem, wówczas jest większa szansa, że wkręci się ktoś nowy itd. W niedzielę w południe można robić turniej strikte dla graczy, ale tych graczy musi być spora ilość.

Jeśli chcesz zrobić turniej ze sponsorami to daj info ze sporym wyprzedzeniem, by ludzie mogli sobie czas zorganizować. Należy zobaczyć czy nie koliduje to z inną większą imprezą.itd Inaczej nie ma sensu bo moim zdaniem każdy sponsor Ciebie oleje.A by sponsor wziął Twój turniej poważnie przygotowania też muszą być poważne.

Może warto zacząć małymi krokami, niż bić się z koniem bo już drugi turniej widzę jest odwołany, gdzie nigdy wcześniej nie słyszałem nawet o jednym takim przypadku nawet jeśli było tylko 5 osób.

PS. Mogę się założyć, że 80% ludzi nawet nie kliknęło na stronę padportal by zobaczyć jakie jest tam info. Ludzie wolą mieć wszystko na tacy. Rozumiem, że chcesz promować padportal, ale IMO Info powinno być pełne tutaj.

Gajda

  • TLT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 07, 2012, 20:00:38 »
Byłem na wielu dużych turniejach w Polsce i chyba nawet Tekken w swojej szczytowej formie nie miał 100osób na turnieju. Jak było 60-70 to max. (cyt. by Vipe)

W swojej szczytowej formie na turnieju Tekkena w Katowicach było ponad 600 osób (Tekken 3)

http://www.youtube.com/watch?v=NFjQTmk3_Qg  na tym linku w pewnym momencie widać jak całe trybuny na sali są zapełnione.

Taki mały fakt z historii Tekkena w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 20:04:46 wysłana przez Gajda »

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 07, 2012, 20:04:40 »
Gajda, że niby wszyscy grali? Bo w to mi się troszkę wierzyć nie chce a to chyba jednak miał na myśli Vipe ;)
"Sua Sponte"

Gajda

  • TLT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 07, 2012, 20:25:50 »
No tak na pierwszy rzut oka biorąc pod uwagę aktualne turnieje, gdzie pojawia się od 20 do 60 osób to patrząc na ten filmik można wywnioskować, że pozostali przyszli/przyjechali dopingować swoich osiedlowych masterów. Grali wszyscy a zapisy odbywały się telefonicznie lub mail`owo a z tego co pamiętam to wiadomość o turnieju ukazała się w konsolowych "pismakach" z trzy miesięcznym wyprzedzeniem.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2012, 21:17:36 »
troche masakrujemy ten temat ale w takim wypadku moze warto byloby wyciagnac po prostu dane z ostatnich 20stu-30stu imprez ktore sie odbyly u nas (turnieje, zloty itd.)

czyli w jakim miesiacu odbywal sie turniej
jakie tytuly
jak wygladaly zapisy
ilu bylo zadeklarowanych uczestnikow
ile osob pojawilo sie na turnieju

mysle ze to da fajna podstawe do tego zeby:
a) zaplanowac duzy turniej
b) dac podkladke sponsorom = wiecej nagrod
c) dzieki a i c - wiecej ludzi

czy nie? nie mam doswiadczenia na tym polu ale w teorii to gdzies tam trzeba skorzystac z doswiadczenia innych zeby nie udupic na tym samym polu
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2012, 21:39:39 »
Do nagród musiałem dopłacić już 9 maja, żeby na czas dotarły.

czegoś tutaj nie kumam...  :o

Czego? Sponsorzy w ramach współpracy dawali coś od siebie i dodatkowo możliwość zakupu nagród za pół ceny, a co za tym idzie z puli wpisowego mogło być tego sporo. Tylko, że miałem pieniądze wpłacić jutro. Czyli ze swoich nie będę wykładać.


Nie kumam zdania napisanego w czasie przeszłym o dniu 9 maja, który, o ile dobrze widzę w kalendarzu, jeszcze nie nadszedł.


Mahomet do góry, czy góra do Mahometa? (...) Nie ucz ojca dzieci robić.

Po co tyle jadu? Dżizas... Skomentowałabym to mocniej ale schowam ego do kieszeni, nie chcę cię zniechęcać. Życzę ci jak najlepiej, sama chciałam sobie popykać w turnieju i pewnie nie tylko ja. Jeśli nie umiesz wyłowić z moich postów rzeczy najważniejszych i najprzydatniejszych to trudno, nie będę się już w tej kwestii wypowiadać.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2012, 21:53:51 »
Cytuj
W swojej szczytowej formie na turnieju Tekkena w Katowicach było ponad 600 osób (Tekken 3)

racja zapomniałem, że największa scena Tekkena była jeszcze przed czwórką :D Ja osobiście nie miałem wówczas pojęcia że takowa jest :D

no nic mi chodziło już o czasy od 4tej części ;)

to tym bardziej pokazuje o jak odległym czasie mówimy :D na chwilę obecną można o tym zapomnieć


« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 21:58:30 wysłana przez Vipe »

oskar

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: >_<
  • Skąd: wroclaw
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2012, 22:51:15 »
$1548,99 jako głowna nagroda i masz tłumy. zareczam ze zagraniczni gracze tez by przyjechali gdyby info bylo z 4 miesiace wczesniej.
kwestia DOBREJ organizacji, bo scena jest tylko marchewki brak.

KO.Mastah

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 129
  • aka Robson
    • Zobacz profil
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2012, 00:33:21 »
W swojej szczytowej formie na turnieju Tekkena w Katowicach było ponad 600 osób (Tekken 3)
http://www.youtube.com/watch?v=NFjQTmk3_Qg  na tym linku w pewnym momencie widać jak całe trybuny na sali są zapełnione.
Taki mały fakt z historii Tekkena w Polsce.
Racja.
Byłem na tym turnieju. Masa graczy. Grupy 50 osobowe, 3 osoby przechodzą dalej (dałem radę ^^)
Nigdy tego eventu nie zapomnę.

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2012, 01:56:25 »
Szkoda że taki obrót sprawy przybrały.
Jako TcT dopełniliśmy wszystkich zobowiązań.
Ze swojej strony trzymam kciuki i służę radą przy kolejnych eventach.

...moze warto byloby wyciagnac po prostu dane z ostatnich 20stu-30stu imprez ktore sie odbyly u nas (turnieje, zloty itd.)

czyli w jakim miesiacu odbywal sie turniej
jakie tytuly
jak wygladaly zapisy
ilu bylo zadeklarowanych uczestnikow
ile osob pojawilo sie na turnieju

mysle ze to da fajna podstawe do tego zeby:
a) zaplanowac duzy turniej
b) dac podkladke sponsorom = wiecej nagrod
c) dzieki a i c - wiecej ludzi

IMO dobry pomysł, tylko kto te dane ma zebrać i w jaki sposób.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 08, 2012, 06:58:04 »
trzeba by bylo przy tym posiedziec
na moje oko to po prostu reczne przekopanie sie przez board turniejowy (data, miejsce, gry, sposob w jaki ludzie sie zapisywali, lista zadeklarowanych uczestnikow) + jezeli to mozliwe wyciagniecie info od organizatora (trzymajac kciuki za to ze ciagle maja jakies pliki z rejestracji graczy itp - czyli wtedy mamy info ile de facto ludzi sie pojawilo na evencie)
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Krakers

  • TcT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tej-City Team
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KrakersPL
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 08, 2012, 16:58:15 »
Nie miałem zielonego pojęcia, że na turniej należało się zapisać mailowo. Być może moje przeoczenie, ale ta informacja nie była zbyt dobrze podkreślona.

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 09, 2012, 04:27:33 »
Kris problem trzeba podzielic na 2 czesci, wtedy moze zrozumiesz co poszlo nie tak.

1. Zadaj sobie pytanie dla kogo robisz turniej? Dla siebie czy dla sceny? Jak dla siebie to cel osiagnales, turniej sie nie odbedzie, gratuluje. Jesli robiles turniej dla sceny, to warto zrobic to tak w jaki sposob scena zazwyczaj sie ze soba komunikuje. Byc moze jestemy zgraja idiotow, po podstawowce, ktorzy nie umieja czytac, pisac i wyslac maila. W zwiazku z tym musisz jak krowa na rowie napisac nam, co i jak. Sceny nie zmienisz, mozesz zmienic podejscie do nas lub nie. Podziwiam Cie ze wolisz trwac przy swoim i efektu zadnego nie osiagnac, niz napisac CALE INFO NA FORUM, kopiuj wklej okazuje sie trudne, natomiast tlumaczenie sie wieloma dniami przychodzi Ci z latwoscia... Jak kto lubi. Nie dosc ze wybrales termin turnieju chyba najgorszy z calego roku ( sesja, matury, prace dyplomowe) to jeszcze dales tak malo czasu na zapisy. Gdy organizowano AOT gdzie trzeba bylo wyjatkowo wplacac wpisowe przed czasem, to info bylo chyba z pol roku. Nie wiem czemu Kris Ty myslisz od konca, ustalasz sam ze soba turniej, sam ze soba termin, wszystko robisz a potem my mamy rzucic sie z zapisami na turniej jak Reksio na szynke.

2. Drugim problemem Kris jest to, ze organizujesz turniej jako ktos spoza sceny, nie prosisz oficjalnie nikogo o pomoc. Masz prawo tak robic, ale dla wiekszosci ludzi na pierwszy rzut oka info o takim turnieju jest na pograniczu konwentu lub widowiska cyrkowego. Ostatni turniej w Tekkena 6 powinien dac Ci do myslenia, brak komunikowania sie ze scena i brak przejrzystosci w organizacji, spowodowal ze ludzie oskarzali Cie o zdefraudowanie kasy z wpisowego a totalnie nieprzymyslane nagrody dopelnily czarę goryczy.

Jak powiedzial Klasyk "mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, a jak kończy". Poki co za kazdym razem jakos Twoja logika sie nie sprawdza. Moze warto sie zastanowic nad zmiana sposobu myslenia i organizacji turniejow? Uwierz mi, wierze w Twoje szczere intencje i wiem ze wykonujesz kawal dobrej roboty, ale dobrymi checiami pieklo jest uslane. Jesli chcesz by to wypalilo, musisz zrobic to tak by NAM przede wszystkim to pasowalo a nie Tobie. Bo gdy pasuje Tobie to jakis widzisz turnieje albo sie nie odbywaja, albo sa tragikomedia...

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: [Pad Portal] Knock Out Tournament - T6, SSF4AE - 13 maja Poznań
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 09, 2012, 09:58:20 »
Kris problem trzeba podzielic na 2 czesci, wtedy moze zrozumiesz co poszlo nie tak.

Nie wiem czemu Kris Ty myslisz od konca, ustalasz sam ze soba turniej, sam ze soba termin, wszystko robisz a potem my mamy rzucic sie z zapisami na turniej jak Reksio na szynke.

Jak powiedzial Klasyk "mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, a jak kończy". Poki co za kazdym razem jakos Twoja logika sie nie sprawdza. Moze warto sie zastanowic nad zmiana sposobu myslenia i organizacji turniejow? Uwierz mi, wierze w Twoje szczere intencje i wiem ze wykonujesz kawal dobrej roboty, ale dobrymi checiami pieklo jest uslane. Jesli chcesz by to wypalilo, musisz zrobic to tak by NAM przede wszystkim to pasowalo a nie Tobie. Bo gdy pasuje Tobie to jakis widzisz turnieje albo sie nie odbywaja, albo sa tragikomedia...

Ok bo widzę, że nie każdy wcześniej doczytał. Zorganizowałem spotkanie u siebie w mieszkaniu z graczami 2d i 3d, czy chcą ligę czy turnieje. Zdecydowali turnieje... później padło pytanie kiedy, wspólnie doszliśmy do wniosku, że 13 maja. Grey powiedział, że śmiało 50 osób będzie na samego Tekkena. Ok zgodziłem się, załatwiłem reklamy w kilku kluczowych miejscach itp Nie widząc szans na to wolałem odwołać. TCT wyraziło chęć pomocy, nawet na plakacie było we współpracy z TCT. W tym momencie proszę nie obwiniaj mnie za błędne decyzje przy organizacji bo nie tylko ja maczałem w tym palce.

Mało czasu? Fakt, ale nawet jak jest dużo to ludzie potrafią tylko sporo gadać, a jak przychodzi do działania to sami nagle gdzieś znikają  - przykład turniej online SFxT gdzie z 17 zgłoszonych do DE dotarły 3 pary, i tylko jedna para zagrała. Na rozgrywki były miesiąc gdzie w jeden wieczór każdy mógł na spokojnie grupę rozegrać.

Z tego powodu sądzę, że nie powinieneś pisać o nie znajomości sceny i braku pomocy z jej strony bo może od Tekken mniej ludzi znam tak w 2d już więcej i mam z nimi kontakt a przede wszystkim konsultuje pewne kwestie.

2. Drugim problemem Kris jest to, ze organizujesz turniej jako ktos spoza sceny, nie prosisz oficjalnie nikogo o pomoc. Masz prawo tak robic, ale dla wiekszosci ludzi na pierwszy rzut oka info o takim turnieju jest na pograniczu konwentu lub widowiska cyrkowego. Ostatni turniej w Tekkena 6 powinien dac Ci do myslenia, brak komunikowania sie ze scena i brak przejrzystosci w organizacji, spowodowal ze ludzie oskarzali Cie o zdefraudowanie kasy z wpisowego a totalnie nieprzymyslane nagrody dopelnily czarę goryczy.

W tym wypadku to nie ja decydowałem o kasie a stary redaktor naczelny Level99, a komunikowanie się ze sceną jest bo pomaga mi w sprzęcie itp. Ja wtedy chciałem dać więcej na nagrody, ale nie ja decydowałem.