Autor Wątek: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)  (Przeczytany 55756 razy)

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 07, 2011, 20:04:38 »
Tak trochę offtopowo: na LCD lag jest zawsze, ale już od dawna są na rynku LCDki z lagiem na poziomie 1 klatki - dalsze hejtowanie lcd tylko dlatego, że to jest lcd a nie kineskop jest więc śmieszne
Niekoniecznie, bo nawet jeśli laga nie ma (albo jest naprawdę minimalny) to obraz na lcd i crt i tak wygląda inaczej, więc to jest po prostu kwestia gustu. No chyba że chodzi ci o takie hejtowanie hejtowanie, a nie o to że ktoś po prostu preferuje crt nie tylko z powodu laga (np. ja ;]) i proponuje żeby ich używać zamiast hdtv, to spoko. :p

Zdecydowanie obraz na CRT wygląda inaczej :P Wygląda po prostu 10 razy gorzej :D Jeśli to kwestia gustu, to ktoś musi mieć bardzo zły gust ;-)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 07, 2011, 20:30:50 »
No raczej musi wyglądać inaczej, żeby w czyjejś opinii mógł wyglądać gorzej. :F I nie ma czegoś takiego jak zły gust.

@Nevan - LOL. Nie wyobrażam sobie grać przodem do widowni. :psyduck: Chyba nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 07, 2011, 22:12:42 »
nie? : )



No chyba że nie było ciebie w gdańsku na finałach mistrzostw polski w t5 : P. Na finałach w DR'ki w warszawie też tak było. : )

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 07, 2011, 22:21:19 »
Mogło być gorzej . Ktoś mógł dawać laserem po oczach XD jak to robią na meczach Barcelony XD

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 08, 2011, 07:34:57 »
Wyniki grupowych walk Frizena oraz Tokisa (obaj zajęli 4. miejsca w swoich grupach) oraz rezultat meczu pokazowego (Polska 2:12 reszta Europy) mówią same za siebie - nie doceniliśmy graczy z Europy. Najpierw prawie cały nasz team pojechał Rikimaru, a później Sephiblack. Gdyby goście z zagranicy zaczęli od Szweda (The Emperor), prawdopodobnie przegralibyśmy do zera.

"Panowie, albo CRT, albo zapomnijcie o profesjonalnym charakterze tej imprezy"
Mówisz poważnie? Gdybyś zaczął rozmowę od takiego stwierdzenia, prawdopodobnie bardzo szybko zamknąłbyś drzwi z drugiej strony.

Chciałbym przy tym zaznaczyć, że informacja na temat tego, na jakim monitorze będą grali finaliści pojawiła się ładnych kilka tygodni temu, więc nie była to niespodzianka.

Tylko że dzisiaj był podłączony inny TV. I faktycznie, komfort grania był zupełnie inny niż wczoraj.
W czwartek, pierwszego dnia imprezy, na backstage'u był potworny kocioł i załatwienie czegokolwiek graniczyło z cudem, przez co np. nie pytając nikogo wziąłem dla siebie oraz dla Robsona koszulki WCG. O zmianie monitora pierwszego dnia można było pomarzyć. Wczoraj z kolei gdy przyjechałem było luźniej, dzięki czemu udało mi się wziąć jeden z monitorów przeznaczonych do PC, który okazał się znacznie lepszy do Tekkena niż TA-950.

Kwestia rozplanowania stanowiska - pierwszy raz zdarzyło mi się grać przodem do publiczności. Owszem, cieszy mnie doping ale mam już tak, że ciężko mi skupić wzrok w jednym punkcie, kiedy wokoło tak wiele się dzieje (wiwaty, okrzyki, błyskające światła). Wydaje mi się, że gdyby stanowisko było ustawione tak, jak zawsze czyli tyłem do publiki byłoby jednak wygodniej, bo światła z oprawy plakatu grzały dość mocno.
Rzeczywiście jest to jeden z elementów, na które w przypadku kolejnego tego typu turnieju (o ile będzie) należy zwrócić uwagę. Obecne rozwiązanie jest bardziej atrakcyjne dla widzów, ale jednocześnie mniej atrakcyjne dla graczy.

Widać miał tej mocy mniej niż się wydawało, a szkoda.
Organizatorzy skupili się na turniejach PC, o czym świadczą chociażby posty PLANETa. Jestem jednak dobrej myśli, bo wiele osób spoza sceny wypowiadało się pozytywnie na temat turnieju, który był/jest atrakcyjny dla odwiedzających event, a to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, co będzie dalej.


Dziś o 13 finał turnieju T6, który zostanie pokazany na streamie. Szukajcie informacji na http://headshot.pl oraz http://wcg.samsung.pl. Ja muszę już jechać na miejsce, do zobaczenia/usłyszenia/przeczytania.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 07:36:37 wysłana przez Di »

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 08, 2011, 11:57:34 »
Myśl, że Di naprawdę zrobił kawał dobrej roboty (choć szczegółów nie znam). Każdy kto pracuje w korporacji (lub miał z nią styczność) wie jak ciężko coś w takich firmach załatwić. Pewności nie mam, ale podejrzewam, że Samsung i inne firmy w organizacji takich event'ów głównie posiłkują się swoimi działami do spraw marketingu itp., w których jest pełno różnych "kreatywnych" babeczek, niekoniecznie mających profesjonalną wiedzę w temacie. Mówienie, że taki turniej powinien być rozgrywany na CRT jest tak śmieszne, że nawet nie warte komentowania. Niestety większość TV samsunga nawet w "trybie gry" ma odczuwalne lagi. Nie wiem czy w najnowszych modelach coś z tym zrobili, ale jeszcze rok czy 2 lata temu na pewno tak było (sam mam TV Samsunga, zresztą można znaleźć testy na necie, które to potwierdzają). Jedyne co można zrobić w tej sprawie to postarać się dowiedzieć jakie modele samsunga mają najmniejsze lagi i dostarczyć tą listę organizatorom i modlić się, że ktoś ją potraktuje serio i postara się dostarczyć takie, a nie inne modele.

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 08, 2011, 12:20:37 »
Xboxowy T6 laguje na LCD? U mnie tego nie ma, a gram na LCD właśnie Samsunga. Może ma znaczenie wersja gry? Tj. ja gram w cyfrowa wersję (Games on Demand).
"Don't f%ck with a witch"

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 08, 2011, 12:39:19 »
Wyniki grupowych walk Frizena oraz Tokisa (obaj zajęli 4. miejsca w swoich grupach) oraz rezultat meczu pokazowego (Polska 2:12 reszta Europy) mówią same za siebie - nie doceniliśmy graczy z Europy. Najpierw prawie cały nasz team pojechał Rikimaru, a później Sephiblack. Gdyby goście z zagranicy zaczęli od Szweda (The Emperor), prawdopodobnie przegralibyśmy do zera.

QWa TOKIS OBUDŹ SIĘ !!! JAK MÓGŁ CIĘ RAFIMARU PRZEJECHAĆ ;P

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 08, 2011, 12:56:53 »
Turniej i cała oprawa były naprawdę super. Posiadacze padów DS3 prawdopodobnie mogli narzekać na laga, ja takowych aż tak nie odczuwałam, w moim przypadku o porażce zadecydował turniejowy stres. Nie grałam swojej gry. Wyciągnęłam jednak wnioski... przynajmniej mam taką nadzieję.

Gratulacje dla zwycięzców! Cieszę się, że wszyscy mogliśmy wziąć udział w takim wydarzeniu z naprawdę dobrymi nagrodami. To był prawdziwy sprawdzian naszych umiejętności, no i jak widać też po SECu, na razie nie potrafimy spiąć tyłków i powstrzymać stres, gdy w grę wchodzi wielka stawka. Przypominaliśmy utalentowane, nadpobudliwe dzieci połajane przez doświadczonych i spokojnych, wyrachowanych dorosłych. Tym bardziej, że wiele razy było blisko, a zawsze wymiękaliśmy na końcówkach. Za mało ogrania... Europejczycy mają więcej doświadczenia turniejowego wielkiego formatu. Ale spokojnie... następnym razem będzie lepiej. Musi być lepiej :)

Pytanie tylko... czy potrafimy grać w jednej drużynie? Czy będziemy w stanie się zorganizować i regularnie trenować (nie tylko dwa dni przed turniejem), żeby pokazać się w Europie i na świecie? Czy jak zwykle Polacy bedą tylko sami sobie rzepkę skrobać... myślę, że powinniśmy się zorganizować. Wspólne granie, regularne turnieje wszystkim podniosą skilla, bez wyjątku.

Mam nadzieję, że Frizen rzuci LoLa i inne lolowe gierki, i skupi się na Tekkenie ;) Practisuj na okrągło, oglądaj walki, wpraszaj się po kolei do Łodzi, Warszawy, Poznania na granie, trenuj! :) Pamiętaj, że "you can, only if you think you can". Włóż w to całe swoje serce i całą energię, tylko tak będziesz wiedział, na co naprawdę Cię stać. Wynik jest mniej ważny: nie masz nic do stracenia!
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 12:58:25 wysłana przez Tenshimitsu »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 08, 2011, 13:27:50 »
Pytanie: czy dziś / jutro dzieją się  w ramach WCG/SEC jakieś ciekawe z perspektywy publiczności wydarzenia? (zadaję pytanie przeszukując net, ale nie mogę znaleźć dokładniejszego planu imprezy)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 08, 2011, 13:43:31 »
Rikimaru - Emperor 3:0
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

JEZUS

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 08, 2011, 14:14:20 »
hłe hłe ;)

12;3, polacy- do boju ;d

frizen top 4 europy oficjalny xd

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 08, 2011, 15:42:37 »
12:2
aka Di

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 08, 2011, 15:59:28 »
Xboxowy T6 laguje na LCD? U mnie tego nie ma, a gram na LCD właśnie Samsunga. Może ma znaczenie wersja gry? Tj. ja gram w cyfrowa wersję (Games on Demand).

LOL O_o Skąd taki pomysł ?? Znaczenie ma tylko model TV...

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [T6] Polskie WCG oraz SEC (6-9 października 2011, Warszawa)
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 08, 2011, 18:37:00 »
Ten showmatch był nagrywany? Powiedzcie że tak. :p I jacy gracze brali w tym w ogóle udział po obu stronach?