Autor Wątek: MK - Tier lista i matchupy.  (Przeczytany 59203 razy)

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:37:32 »
wszystko to sa srodki na zasadzie "uratuje dupe w najlepszym wypadku" nie sa to opcje do karania ani nawet do zniechecenia, to tylko kupowanie czasu i w najlepszym wypadku podnerwienie Kunga jak ma słaba psyche
ma szybkie starty ciosow jesli sytuacja jest na 0 to własnie ma plusa u wiekszosci postaci, jasne mozna dac przykład Cage ale po co?

no jeszcze nie widziałem aby ktos na wejkapa skakal do gory planujac AGB i spina jak mu corosupa zakładaja

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:50:11 »
wszystko to sa srodki na zasadzie "uratuje dupe w najlepszym wypadku" nie sa to opcje do karania ani nawet do zniechecenia, to tylko kupowanie czasu i w najlepszym wypadku podnerwienie Kunga jak ma słaba psyche
ma szybkie starty ciosow jesli sytuacja jest na 0 to własnie ma plusa u wiekszosci postaci, jasne mozna dac przykład Cage ale po co?
A kto powiedział że kara to musi być zaraz combo na milion HP? Jak robisz komuś low poke'a to masz inicjatywę i przewagę psychologiczną i ciśniesz ze swoim pressingiem, jakoś mi się nie wydaje żeby to bylo niesprawiedliwe przeciwko pressure stringowi bez hitconfirma i launcha. Poza tym nie wiem w jaki sposób przeciwnik odskakujący przed X-Rayem to jest "whatever, uratował dupę, zaraz go dorwę" - jak dla mnie to jest raczej coś w stylu "o k*.*a, chyba runda w plecy" :>

no jeszcze nie widziałem aby ktos na wejkapa skakal do gory planujac AGB i spina jak mu corosupa zakładaja
No to zaraz, skoro na wakeupie to chyba jednak ten długi startup spina aż tak nie boli bo mamy invincibility frames, prawda? Nie mówiąc o tym że w takiej sytuacji każda postać ma jakże uroczą opcję w postaci przytrzymania przycisku "dół" :P

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:02:22 »
Wombat, czy Ty tymi wszystkimi postami próbujesz udowodnić, że nie grasz absolutnym topem? Pokaż mi, czego ta postać nie ma... Aha, nie ma jugglującego OH. I tyle. Tylko po co jej on? Styknie, że po lowie, który jest zresztą niewidoczny, jeśli masz 3 paski to wrzucisz combo za 50+ z X-em w środku a o innych cudownych cechach Twojej ukochanej postaci wszyscy się nadto rozpisali. Nikt Ci nie każe przestać nim grać, ale próby udowadniania, że można z nim na luzaku sobie pograć są bezcelowe. To najbardziej wkuwiająca postać w tej grze, obok Raidena.

Kung jest jaki jest, trzeba z tym żyć. A Kitana jest o niebo lepszym wyborem na niego niż Mileena.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:12:20 »
Wombat, czy Ty tymi wszystkimi postami próbujesz udowodnić, że nie grasz absolutnym topem? Pokaż mi, czego ta postać nie ma...
Nie próbuję udowodnić że nie jest topem, próbuję udowodnić że nie jest w żaden sposób absolutny ani broken.

Aha, nie ma jugglującego OH. I tyle.
Nie ma launcherów w stringach. I OH. I w ogóle żadnego bezpiecznego launchera. I "tyle".

Tylko po co jej on? Styknie, że po lowie, który jest zresztą niewidoczny, jeśli masz 3 paski to wrzucisz combo za 50+ z X-em w środku a o innych cudownych cechach Twojej ukochanej postaci wszyscy się nadto rozpisali.
Czekaj, pisałeś że nie ma OH, teraz mówisz o niewidocznych lowach? Nie rozumiem.

Nikt Ci nie każe przestać nim grać, ale próby udowadniania, że można z nim na luzaku sobie pograć są bezcelowe. To najbardziej wkuwiająca postać w tej grze, obok Raidena.
Rzecz w tym, że można z nim pograć. Co do tego że Lao jest wkurwiający - owszem, jest - ale nie z tych powodów, które tutaj ludzie podają i to mnie najbardziej rozwala.

Kung jest jaki jest, trzeba z tym żyć. A Kitana jest o niebo lepszym wyborem na niego niż Mileena.
Pomijając konkluzje matchupowe, amen to that. Ale to chyba nie znaczy że nie można sobie podyskutować?

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:18:02 »
Nie znasz różnicy między overheadem i lowem czy nabijasz się teraz?

Co do kwestii match-upów... Kitaną ukarzesz Spina i Dive Kick'a za 45%+, Mileeną za max 24. Widzisz różnicę?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 22:21:05 wysłana przez Nevan »


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:20:54 »
Nie znasz różnicy między overheadem i lowem czy nabijasz się teraz?
Nabijam się, bo jak nie ma zagrożenia OH to zawsze blokujesz na low i nic cię nie ruszy. Jak jest tylko low/high to nie ma w tej grze mixupu.

Co do kwestii match-upów... Kitaną ukarzesz Spina i Dive Kick'a za 45%+, Mileeną za max 24. Widzisz różnicę?
Jasne że widzę, ale kiedy ty chcesz tego spina karać? Jax ma na przykład combo za 104%, a chyba nie jest absolutnym topem, prawda?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 22:24:21 wysłana przez Wombat »

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:24:46 »
inv wejkapow jest na prodzekty a nie buty
takim tokiem myslenia to kazdy ma cos i sheva = kung
ale sprawa sie rozbija ze kung ma to cos najpewniejsze i najlepsze najgłupsze najprosciejsze itd...

cosrupy to w duzej mierze podstawa okizame w tej grze, jak sie ich nie da zakładac to mamy to co mamy

zreszta o czym tu gadac pomysl ze komukolwiek dajemy takie reovery po pocisku ktorych wchodzi na lowa i do tego universalny antyair co kroi tez ataki na low z 6f z przedluzka do comba. te 2 rzeczy choc u wielu postaci juz jedna z nich spowodowałby skok w tierach.

Generalnie ta dyskusja mnie nudzi bo nikt nikogo do racji nie przekona. Od siebie dodam ze nie mam pretensji do grajacych Kungiem sam bym kapił jakby miał takie opcje i by mi to zwisało co inni pisza.
Natomiast najszczałbym z checia na Boona i jego bukowy niereformowlany łeb :potter:

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:29:50 »
Parę sprostowań od Tomasza Bradyńskiego:
- b2 Scorpa działa jako AA, pozwala na full combo, ma minimum -18 straty
- nie można karania zablokowanego b2 porównywać do spina na bloku już nie przez większy -, ale przez to że b2 nie odpycha, a spin tak, niektore postaci na dodatek tak daleko, ze nawet dash nie pozwala na juggle (vide Scorp, ktory moze co najwyzej popalic)
- Ermac przez TYM nie jest uznawany juz nawet za top15, IMO po ostatnim nerfie ForcePush (wieksza kara na bloku i zepsuty hitbox - mniej active frames?) ledwo co wbilbym go do top10
- nie demonizujcie juz tak Kunga :p jest top3 ze wskazaniem na top1, ale przeciez nikt nie broni nim grac, w gruncie rzeczy to ciekawa postac.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:34:02 »
Cytuj
Jasne że widzę, ale kiedy ty chcesz tego spina karać? Jax ma na przykład combo za 104%, a chyba nie jest absolutnym topem, prawda?

Ja mówię o wygodnym karaniu Spina przez f+2,1 Kitany. Każdy głupi to zrobi, może niekoniecznie pociągnie dalej ale można to zrobić. Chcesz to porównywać do karania Spina przez db+4 Mileeny? Czy ty jesteś aby normalny?

I pokaż mi to całe combo od Jaxa karzące Spina za 104%.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 22:36:15 wysłana przez Nevan »


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:41:44 »
Nevan, jest takie w corner. :)

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:43:59 »
Jest jakiś filmik? Pokażcie mi to.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:47:01 »
Ja mówię o wygodnym karaniu Spina przez f+2,1 Kitany. Każdy głupi to zrobi, może niekoniecznie pociągnie dalej ale można to zrobić. Chcesz to porównywać do karania Spina przez db+4 Mileeny? Czy ty jesteś aby normalny?
Wygodnym? Wygodne to jest ff throw. Ale chyba nie o tym poziomie rozmawiamy?

I pokaż mi to całe combo od Jaxa karzące Spina za 104%.
Loop z ex-ground poundem pod wallem. Chodzi mi o to że damage output w jugglach to jest naprawdę jedna z przedostatnich rzeczy które w tej grze się liczą, zwłaszcza jak mówimy o karaniu spina którego tak naprawdę pokarać można tylko na złym readzie na wakeupie albo tragicznym readzie w normalnej grze.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:47:20 »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:54:10 »
I to dalej jest w grze? No jeśli tak to nieźle...

A co do wygodnego karania, to f+2,1 Kitany jest bardzo zasięgowe i łatwe do posadzenia - co prawda juggle nią do łatwych nie należą, ale damage wynagradza nasz trud. Oraz nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mi ktoś d+1 przebił spinem - a zasięg taki sam jak u Mileeny i właściwości te same.

BTW, nikt nie zauważył że Sonya ma takie samo d+4 jak Mileena?


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 06, 2011, 22:56:40 »
Nevan, o tym motywie Jaxa rozmawialiśmy u Ciebie. Nie pij tyle. :P Niemniej trudne, sytuacyjne i wymaga 3 pasków.