Autor Wątek: MK - Tier lista i matchupy.  (Przeczytany 59202 razy)

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 06, 2011, 19:32:31 »
chodzi mi o zonowanie lowhatami, recovery jest bardzo malo, co prawie uniemozliwia zonowanie Kung, oprocz IA
nie mozna crossupowac KL bo masz spina, nie mozna tez praktycznie w ogole skakac bo dive kick cie zdejmie, nie mozna prawie nigdy z kunglao podskoczyc wiec dostajesz lowhaty

Gralismy ostatnio i w taki oto sposob zostalem zniszczony, nie mialem jak podejsc do ciebie nawet, nie moge anwet tradowac projectile bo masz za szybkie recovery, w razie problemow zawsze ex TP masz i sytuacje mozna zaczac od poczatku.

Możesz skakać nad lowhatami na reakcję, raczej nie łykniesz divekicka który nie był przygotowany na zasadzie "teraz skoczy więc zrobię dk zamiast lh". Z crossupami to wygląda tak że spin po prostu podnosi stawkę (zdążysz - przeciwnik łyka combo, nie zdążysz - łykasz combo), równie skuteczny jest skok do tyłu z głupim jk. Crossupy tak czy inaczej trzeba sobie przygotować, jak robisz na pałę to jasne że cię jakieś AA zdejmie. Ba, ex-shocker Raidena czy ex-spin Kabala są jeszcze gorsze niż spin Lao bo mają armora.

Wersja tl;dr jest taka że żadne z tych zagrań nie zabiera ci wszystkich opcji - jak cię jakaś kombinacja niszczy, to znaczy że źle ją kontrujesz. Zresztą nie wiem czemu odnosisz się akurat do gier w których ja wygrałem - wcześniej czułem się grając z tobą jakbym bił głową o ścianę, ale jednak zacisnąłem zęby i po prostu zmieniłem taktykę. Srsly, przeciw Kung Lao to też działa.

Myślę, że gdyby Kung Lao miał dobrego overheada to można byłoby mówić o tym, że jest imba, ale według mnie w tej chwili jest "tylko" jedną z najlepszych postaci. Chyba że odnoszę takie wrażenie dlatego, że jestem TEORETYCZNYM WOJOWNIKIEM albo dlatego, że gram Mileeną.

Ale to akurat 100% prawda :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 19:34:02 wysłana przez Wombat »

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 06, 2011, 19:40:32 »
Jaki jest dobry matchup na Kunga?

Pytam z ciekawości.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 06, 2011, 19:59:16 »
Imo. Cyrax, Reptile i Raiden.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:14:04 »
Jaki jest dobry matchup na Kunga?
Pytam z ciekawości.
Imo. ...Reptile i Raiden.

Kitana jest najlepszym matchupem na Kunga w kazdej rozpisce.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:20:05 »
Ja tylko dodam, że efektywne ukaranie spina kung lao to 15 klatek~, dodając do tego, że na bloku spin odpycha, cza dashować. WIELE postaci, nie ma takiego lunchera za full kombo. Ale to tylko tyle, Low hat na bloku jest mocno karany, dive kick? No cóż bida!;D

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:27:47 »
Kitana jest najlepszym matchupem na Kunga w kazdej rozpisce.

1. Gówniane wakeupy? Check.
2. Polega w dużym stopniu na zoningu? Check.
3. Brak dobrego GTFO speciala? Check.

Przyznam szczerze Frizen, że nie czaję dlaczego. Mi ona wygląda na postać która ma z nim raczej ciężko. W sumie to ciekaw jestem czemu uważasz że jest na niego taka dobra na poziomie teorii.

Ja tylko dodam, że efektywne ukaranie spina kung lao to 15 klatek~, dodając do tego, że na bloku spin odpycha, cza dashować. WIELE postaci, nie ma takiego lunchera za full kombo. Ale to tylko tyle, Low hat na bloku jest mocno karany, dive kick? No cóż bida!;D

A ile byś chciał, 30? To jest właśnie normalne okienko na karę, b+2 Scorpiona ma akurat bardzo podobne właściwości a nikt nie narzeka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 20:31:04 wysłana przez Wombat »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:35:21 »
Myślę, że gdyby Kung Lao miał dobrego overheada to można byłoby mówić o tym, że jest imba, ale według mnie w tej chwili jest "tylko" jedną z najlepszych postaci. Chyba że odnoszę takie wrażenie dlatego, że jestem TEORETYCZNYM WOJOWNIKIEM albo dlatego, że gram Mileeną.

Wskaż mi te inne z najlepszych postaci. A Mileena ma z Kungiem dosłownie przejebane.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:41:34 »
Mileena, Ermac, Raiden, Reptile, Sektor, ew. jeszcze Nightwolf, Kitana i Kabal (choć tych postaci dobrze nie znam).

Dla Mileeny jest to jeden z najtrudniejszych matchupów, ale za to ona dobrze karze spina oraz dive kicka, a jego teleport jest na nią bezużyteczny.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:45:55 »
Nightwolf > Kabal IMO.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:47:50 »
I co jej po tym? Jak podstawowy jej poke czyli d+4 można przebić spinem? Ten match-up jest dla niej niemożliwy. Nie umieściłbym jej też w rankingu najlepszych postaci. Jest solid mid-tierem. Nie więcej, nie mniej.



Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:50:56 »
d+4 to nie poke, tylko niemal game-breaker, dzięki któremu z high-mida staje się topem :) Ale na Kung Lao jest rzeczywiście bezużyteczny. W tym meczu trzeba baitować przeciwnika bardziej niż w pozostałych.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:57:00 »
I co jej po tym? Jak podstawowy jej poke czyli d+4 można przebić spinem? Ten match-up jest dla niej niemożliwy. Nie umieściłbym jej też w rankingu najlepszych postaci. Jest solid mid-tierem. Nie więcej, nie mniej.
Ej, ale nie można przebić na reakcję, a to jest różnica. Żaden Lao nie skontruje ci poke'a spinem jak będziesz go używał jak poke'a - a jak będzie próbował, to nic łatwiejszego niż sprowokować whiffa i ukarać jugglem od rollera. W zasadzie jak ktoś ci przebija spinem d+4 to są 3 opcje - albo jest totalnym głąbem, albo akurat trolluje, albo miał naprawdę świetnego reada xD

d+4 to nie poke, tylko niemal game-breaker, dzięki któremu z high-mida staje się topem :) Ale na Kung Lao jest rzeczywiście bezużyteczny. W tym meczu trzeba baitować przeciwnika bardziej niż w pozostałych.
d+4 game-breaker? Niech zgadnę, magia spod znaku szamanów niskiego hitboxa? Litości T_T
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 20:58:45 wysłana przez Wombat »

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:59:24 »
Reo pisał, że spin kara d+4 na bloku, tak więc o czym ty gadasz? d+4 na kung lao nie jest w połowie tak świetny jak na resztę postaci.

Nie będę się wdawał w tą dyskusje, bo ktoś ciągle przeinacza fakty, co wkurwia niemiłosiernie.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:00:59 »

a recovery na lowhacie to jakis chory zart,
Poke.
ex spinem kebaba nie da sie złapac nawet z miej jak połowy ekranu moze juz blokowac. proba wjazdu tym to full combo probuje bo licze ze po hacie nie bedzie blokował ale moze. nikt w grze nie ma takiego recovery poza tym robi sie z tego bez mała kolejny blokinfinit bo przewaga wynosi 0 dwa razy sie z tym 0 spotkałem w tym od UsedForGlue, skad info ze jest na stracie? Przy czym dalej startup kolejnych ciosow jets sytuacyjnie na plus dla kunga. Jak ma X-raya to powodzenia z pokowaniem. Samo ze go ma moze uzyc jako starszaka aby nikt go nie pokował. Nie wiem po co mu taki upercut szybki skoro ma spina ten hak szybki to powiny miec postacie ktore maja z tego typu sytuacji probowac wyjsc.

Cytuj
A ile byś chciał, 30? To jest właśnie normalne okienko na karę, b+2 Scorpiona ma akurat bardzo podobne właściwości a nikt nie narzeka.
bo nie jest AA ani wejkapem

porownanie exspina kabal do spina Lao jako AA jest bez sensu bo ten pierwszy wymaga paska a kombo po nim to max 26% a w realu 25% lub reset do 12% poza tym EX bardziej chroni przed skokami na niego niz typowym corssupem, przy dobrym crosie czesto dochodzi w tych sytucjach do niechcianego auto dashcancela szczegolnie pod kornerami od negative edge z bloku. Spin kabala nie ma startupa 6 klatek. zwykły jest wolny a Ex niewiele lepiej.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK - Tier lista i matchupy.
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 06, 2011, 21:05:49 »
Reo pisał, że spin kara d+4 na bloku, tak więc o czym ty gadasz? d+4 na kung lao nie jest w połowie tak świetny jak na resztę postaci.

Nie będę się wdawał w tą dyskusje, bo ktoś ciągle przeinacza fakty, co wk**wia niemiłosiernie.

O tym akurat nie wiedziałem, nie znam framedata dla wszystkich postaci (zwłaszcza recovery). Ale co innego kara, a co innego zdjęcie ciosu priorytetem.

ex spinem kebaba nie da sie złapac nawet z miej jak połowy ekranu moze juz blokowac. proba wjazdu tym to full combo probuje bo licze ze po hacie nie bedzie blokował ale moze. nikt w grze nie ma takiego recovery poza tym robi sie z tego bez mała kolejny blokinfinit bo przewaga wynosi 0 dwa razy sie z tym 0 spotkałem w tym od UsedForGlue, skad info ze jest na stracie?
Living guide, setki godzin testów i lata praktyki.

Przy czym dalej startup kolejnych ciosow jets sytuacyjnie na plus dla kunga. Jak ma X-raya to powodzenia z pokowaniem. Samo ze go ma moze uzyc jako starszaka aby nikt go nie pokował. Nie wiem po co mu taki upercut szybki skoro ma spina ten hak szybki to powiny miec postacie ktore maja z tego typu sytuacji probowac wyjsc.
Co to znaczy startup jest sytuacyjnie na plus? Albo jesteś na -, albo na + (pomijając różnicę 1 frame'a zależną od tego kiedy puściłeś blok). Poza tym ZAWSZE możesz odskoczyć do tyłu - jak ktoś zrobi w tym momencie X-Raya spodziewając się poke'a, to pozostaje tylko rzec "hue hue hue". Co do uppercuta - nie wiem, ale wiele to nie zmienia poza niektórymi jugglami.

porownanie exspina kabal do spina Lao jako AA jest bez sensu bo ten pierwszy wymaga paska a kombo po nim to max 26% a w realu 25% lub reset do 12% poza tym EX bardziej chroni przed skokami na niego niz typowym corssupem, przy dobrym crosie czesto dochodzi w tych sytucjach do niechcianego auto dashcancela szczegolnie pod kornerami od negative edge z bloku. Spin kabala nie ma startupa 6 klatek. zwykły jest wolny a Ex niewiele lepiej.
No to jak EX-spin nie smakuje (nie wiem, większości Kabali smakuje, ale jak nie smakuje to mi nic do tego) to zawsze pozostaje zwykłe, chamskie jk~gas ball~spin... nie żre paska, a też ładuje fullcombo. A, byłbym zapomniał, w razie wtopy dostajemy tylko gołe jp. Imba, nerf, scrub-tier etc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 21:12:49 wysłana przez Wombat »