Autor Wątek: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?  (Przeczytany 21884 razy)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2013, 21:18:21 »
Hehe, dzięki Di, no będzie tego trochę, też sobie zaczynam współczuć ;)


Ciekawe pomysły, na pewno zainteresują Namco.


Co do prelekcji nt. Tekkena, pomysł pojawił się także od strony Krisa na afterze po Tekken Teju, byłaby też miejscówka (pub Long Play) pod warunkiem zdobycia przejściówek xbox/ps3. Można też robić jakiś cykliczny streamowy poradnik, tylko po polsku.


Mam również w planach dość techniczny serwis www o Tekkenie, tylko nie mam się kiedy za niego zabrać. Ma być tam dokładna Frame data wzbogacona o dodatkowe wymiary sprawdzone przez community (pushack&range), statystyki, profile graczy itp. Domena kupiona już w marcu br, czasu brak. :/

"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2013, 00:09:03 »
Można też robić jakiś cykliczny streamowy poradnik, tylko po polsku.
W dobie youtube'a, kiedy masa młodzieży (żeby nie mówić gimbazy ;) ) ogląda multum różnych tzw. let'splayerów, warto by spróbować zainteresować inicjatywą którąś z takich osób posiadających multum subskrypcji (np. gracz ze sceny będzie tłumaczył, a ten youtuber się uczył na bieżąco). Wyświetleń takiego polskiego LevelUpYourGame od razu byłoby sporo, bo jakby zaczynać tak od zera to będzie za słaba siła przebicia (co zresztą widać po filmach Nerobianco (PS. szacun za te poradniki)).

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2013, 00:33:06 »
Jeśli chcecie to zrobić, to dobrze to przemyślcie, żeby wystarczyło zapału ;). Dwa lata temu planowaliśmy Backdash Dojo (nawet jest taki kanał na YT), miejsce nagrywania, formułę itd., ale temat w końcu umarł.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2013, 05:57:41 »
Inną kwestią, poruszaną już w momencie gdy nero zaczynał nagrywać swój stuff, jest to, że takie rzeczy najbardziej się kleją podczas premiery jakiejś nowej gry, bo teraz, 2 lata od wydania Taga2 raczej ciężko będzie zainteresować polskiego randoma (dodatkowo PL od zawsze stało bardziej grami pecetowymi).

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2013, 10:58:50 »
Przede wszystkim to trzeba coś robić, a nie kombinować, bo o ile nie skończyliście ludologii, to zdobycie popularności na YT zależy tylko od farta. Więc im więcej osób spróbuje sił, tym większa szansa, że komuś się uda. Chociaż w tej chwili największą szansę to ma Devil, bo słyszałem plotki, że team mu kazał coś działać w sieci : )
smh tbh fam

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 23, 2013, 12:59:05 »
Kot, weź też pod uwagę, że infrastuktura sieciowa dla graczy w ostatnio rozwija się w dobrą stronę - weźmy na przykład GameGen, na którym swego czasu z poradnictwem tekkenowym całkiem nieźle szło Nerobianco (przed jego wejściem w okres filozofii pod tytułem "ta gra jest zjebana"). Śmiem twierdzić, że robiąc merytorycznie przystępny materiał można zdobyć sporą popularność bez użycia farta. Besides, Tekken Revo w tym przypadku mógłby odwalić kawał dobrej roboty, bo jest za darmo i jestem pewien, że masa graczy gra w to właśnie dlatego. Robiąc, równolegle do TT2, wideoporadniki do Revo na poziomie, nazwijmy to, pre begginer, w których ktoś sprytnie przemycałby informacje o tym, że Revo jest "wersją demo" do pełnowartościowego produktu, jakim jest TT2, można nie tylko zyskać obejrzenia filmiku, ale przy odrobinie szczęścia uda się pozyskać jakichś nowych graczy. Gdyby powyższe zespolić z lokalnymi turniejami dla noobów z symbolicznymi nagrodami* i zaszczepiać w nich jakąś chęć skillowania i podsuwanie im rozwiązań w postaci tych wideoporadników właśnie, można zbudować bazę graczy, którzy coś w to grają, coś tam wiedzą, a z których w przyszłości może wyewoluować gracz właściwy i nawet jeżeli będzie to tylko odsetek z tych wyświetleń, to przecież i tak będzie stanowiło spory sukces.

No, ale to jest gdybanie. Wykonalne, fakt, ale wymaga sporego zaangażowania lokalnych społeczności grających, a to, jak wiemy, jest towar deficytowy.

*Symboliczne nagrody miałyby odstraszać "pro plejerów", bo nooby nie lubią przecież przyjść gdzieś z nadzieją, że coś im się uda i dostać wcir taki, że nawet się nie ruszą, bo o nawiązywaniu walki nawet nie ma mowy. Takie coś odstrasza potencjalnych zajawkowiczów.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2013, 13:56:46 »
Niestety srednia wieku na scenie jest coraz wyzsza, mamy coraz mniej czasu na gierki, a za tym mamy coraz mniej czasu aby poswiecac na jej rozwoj swoj wolny czas. I tutaj powinno wejsc pokolenie ciekawych gry i sceny ludzi z przedzialu wiekowego 17-20. Niestety oni graja w lele bo ktos tam wydal wiecej pieniedzy na to aby wmowic ludziom, ze to sa prawdziwe esportsy. Nie chce siac defetyzmu, ale na chwile obecna trzeba sie zastanowic co gracz w lela albo minicrafta mialby zobaczyc cudownego w bijatykach. Bo niestety w taki audience trzeba celowac. Jesli sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2013, 14:08:52 »
W 100% podpisuję się pod postem Furba; co śmieszniejsze, na naszej scenie przecież mamy przykłady, gdzie ludzie wolą grać w LoLa niż bicia (maddest :kappa: ).

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2013, 14:16:53 »
A czy ktokolwiek się temu dziwi? :kappa:

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2013, 14:22:54 »
Zgadza się, mam świadomość, że mój post to utopia.

Mi się wydaje, że jedyną sensowną rzeczą, jaką scena bijatyk może zaoferować lolowcom, żeby przekonać ich do grania jest pokazanie im, że na scenie bijatyk dzieją się rzeczy i że jest zainteresowanie tą sceną. Wypadałoby po prostu wywołać klasyczny odruch stadny. I nie mówię tu tylko o turniejach, zlotach spotkaniach, czy poradnikach na YT, ale też o kwejkach na głównej z czadowymi gifami z gry, albo koszulki z grafikami. Tak, takie rzeczy robią robotę. Apple zrobiło sobie reklamę wartą każdych pieniędzy ustawiając w iPhone'ach domyślną opcję dokładania zdania "Wysłałem to z mojego iPhone'a" pod mailami, której nikomu się nie chce odznaczać. Oswój target z istnieniem zjawiska, zbuduj w jego umyśle wizję świata, który jest liczny i ma pewne zalety, a sami będą chcieli się do niego dostać.

Taki statystyczny ja, który nie mam rzeczywistych danych na temat Lola, zbudowałem sobie na jego temat opinię gry popularnej, sensownej systemowo i z solidną sceną przez kwejki i jakieś śmieci w necie właśnie. I nieważne jaka jest prawda, ważne, co tłuszcza uważa za prawdę. Am I right, or am I right?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 23, 2013, 14:58:56 »
A czy ktokolwiek się temu dziwi? :kappa:
Ja się dziwię, bo *klik klik klik.... klikklikklikklik*

Inb4 post jakiegoś idioty, że bijatyki to to samo. :kejim:

A, z tym kwejkiem to się zgadzam. :punch:

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2013, 21:24:04 »
Co do samego TEJa jako turnieju poprawić należy podejście mediów, sponsorów i organizatorów eventów do Nas jako sceny. Bitki mają potencjał, ludzie lubią rywalizować w oparciu o te gry.

Odnosząc się do rozmów w temacie, niemal co turniej czy konwent biorę kontakty do utalentowanych graczy. Później słyszę że nie chcą się angażować tak bardzo w grę, co jak wiemy jest konieczne by uzyskać wyniki. Czy to lenistwo czy co?

Wiem jak zrobić by ludzie podłapali bakcyla, potrzeba do tego stałego miejsca i sporej reklamy (streamy, fejsy, demoty, internety, media lokalne) oraz minimum zaangażowani tych dla których jest to robione.
Już raz Nam się udało tworząc TcT, potrafię to powtórzyć.

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2013, 22:54:26 »
Ale właśnie o to chodzi Hi, że Nero poszedł za radami niektórych i po prostu coś robił i dzięki temu już jest bogatszy o te filmiki, które nagrał - a z jakiegoś kombinowania nad najlepszą formułą takiego filmiku wyjdzie tyle, że oczekiwania rozbiją się o rzeczywistość.

Co do narzekania na to że "tylko LoL i Minecraft" to naprawdę nie rozumiem skąd to załamanie, bo przecież zanim LoL się zrobił popularny, to i tak CS i StarCraft miały dużo większe turnieje i popularność wśród randomów. I wtedy niby opłacało się grać w bijatyki, a teraz nie? Nic się nie zmieniło, bijatyki to nadal szalenie ciekawy, jedyny w swoim rodzaju gatunek z bardzo nietypowym community. Po prostu trzeba to jakoś pokazać pokoleniu, które nie wychowało się na T3 na PSXie. Tak, to trudne zadanie, może nawet niemożliwe i nie, nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Ale jak dla kogoś "nigdy nie będziemy więksi od LoLa" jest powodem, żeby nie grać w bijatyki albo nie organizować eventów, to szczerze polecam przemyśleć swoje podejście do hobby, bo może tracicie czas, który moglibyście wykorzystać na coś znacznie bardziej satysfakcjonującego :)
smh tbh fam

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 24, 2013, 08:28:05 »
Bisajds, kto osiem - dziesięć lat temu chociażby marzył o wsparciu od Namco? Kilku zapaleńców chodziło po knajpach i organizowało turnieje z frekwencją, do której dziś nie mamy nawet blisko, a przecież nagrodami zawsze było wpisowe, a przecież też każdy miał daleko, a przecież nie było takiego hajpu, a przecież, a przecież. Może tu chodzi o prasę papierową? Owczesne gazety branżowe miewały raczej info o turniejach. A może ktoś po prostu chodził do tych zaprzyjaźnionych knajp i robił swoje, mając gdzieś frekwencję i inne składowe.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 24, 2013, 10:32:02 »
Jakby nie było, od ogłoszenia TTT2, Namco zrobiło się znacznie bardziej aktywne w kontakcie z community niż miało to miejsce wcześniej.