Autor Wątek: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.  (Przeczytany 57995 razy)

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 05, 2012, 17:23:32 »
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chyba dostał mozliwosc zmiany formacji poprzez przytrzymanie D w trakcie stawiania bili
i tak wiecej jak 3 sie nie da postawic wiec słabo to miałem ograne teraz mozna kombinowac obserwujac rozstaw i nauka potrwa szybciej i jest szans na odrobienie przypału z negative edge przy szybkim stawianiu bil ze wyleci zła
wiecej nabija gurada (+)

6P - stare jare 6P z GGX (+)

HS - nie ma gatlinga po 6P (_|_) ale jest po cS, ma 2 klatki krotszy czas aktywnosci (?), brak wallbounce (-)

cS mniej nabija guarda (-)

6K - połobrot (6P z AC) jako nowy cios (+), jets wolniejszy o 5f (-), daje groundbounce (+) nie ma klatek nietyklanosci na gore ciała wiec nie zadziała jako AA jak juz but w ciebie leci (-), wiecej klatek na hit confirm czy gatlinga

air throw ma FRC - nie widze zastosowania przeciez ma najsłabszy DMG rzut w grze i łatwo uciec spod poprawki, to nie JAM

DC-ball - ma 2F do slide (+), untech tez 2F wzrasta (+) krotszy slide (?), mniejszy blockstun o 6f masakra cios bezuzyteczny do presingu ale mozna cancelowac w bile, teleport i overdriveIII i z tym moze byc ciekawie

morbrid ma najwyrzniej jakies dodatkowe zakonczenie ktore mozna dodac wciskajac H jesli morbrid z H podobnie w wersji FB zD (+)

tele - tego nie kapuje w tył moze uciec juz po 1 klatce w przod po 20 czyli tele bedzie narzedziem do ucieczki starci na ataku

Caracas FB - jest wolniejszy ale odbija sie parokrotnie (+) bedzie rzeznia i zblokowanie ekranu na pare ładnych klatek

stinger FB - daje walla bedzie druga MAY (+) moze byc z tego konkret kara na swiniaka, Dr, Axla i ogrodnika

nowy overdrive 5 bill elektrykow (+++++)

generalnie wyglada na to ze mu znacznie ułatwili kasacje klientow w polu i zoonowanie ale bedzie miał słabsze comba a na pewno juz na tle reszty postaci po zmianach. defensywa dalej ssie, styl gry VE zmieni sie pod playerow takich jaki kiedys Bird a obecnie Yuu. w sumie dla mnie lepiej.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 05, 2012, 23:05:45 »
Ciekawi mnie, czy ten krótszy slide po DC-ball nie pozwoli na jakieś combos w polu...
Btw widziałeś może jak działa tak kontynuacja po morbidzie i co daje?

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 06, 2012, 16:09:01 »
raczej pod setupy, pewnie teraz bedzie sie dawac cancela w tele po trafieniu DCballem wtedy krotszy slide wyjdzie nawet na plus
skonczysz aridasha z tele (mozliwe ze to po to dali deleya w przod po tele) pod bila i wstajacym przeciwnikiem
a AC akcje po DC ballu i postawionej bili duzo gorzej wykorzystac pomimo braku slida niz w starych czesciach

morbrid pewnie bedzie to jakies twardsze dobicie do gleby przy drugim morbridzie w combie mozna recoverowac w powietrzu szybciej od Venoma tak bedzie gong przy combach z RC gdzie jest uzywany morbrid na zakonczenie mozliwe ze bedzie to pod prosta akcje 6K, 6H, morbrid RC 6K, 6H morbrid +H

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 08, 2012, 17:39:39 »
ok, w sumie musze w koncu o to zapytać :kappa:

o co chodzi z eddiem? jak na niego grac? w zyciu zagralem 2 razy z nim, wyszlo moze z tego z 30 walk z tego chyba ugrałem aż jedną. wydalo mi się to dziwne bo operatorzy tej postaci z ktorymi gralem graja tez innymi postaciami i z tymi innymi postaciami radzilem sobie dobrze.

wiec o co chodzi? trzeba miec jakis mindset, o czyms pamietac? jeszcze cos innego?

z gory dzieki!
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 08, 2012, 20:17:16 »
hmm nie dać się złapać i umieć blokować xD

cieslak

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Włocławek
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:57:15 »
mace, przede wszystkim blok. Osobiście ja lubię ciągle przy nim być, i gram Faustem (mogę grać na odległość). Ty grasz Solem, więc imo musisz się do niego przykleić jak mucha do gówna. :P Zabijaj od razu Edka, jak się pojawi i powinno być git.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 09, 2012, 10:43:42 »
jak nie robisz comb za poł paska to lepiej czasem pchnac tensje w shilda, breakera lepiej mu psuc w pore niz cierpiec
po KD jak mnie złapał czesto wyskakiwałem (jak sie dało oderwac od ziemi) i blokowałem w gorze shildem unikasz wtedy unblocka, mixupow ale zezre pasek i musisz uwazac zeby ci go nie brakło bo w powietrzu nie da sie blokowac ciosow z ziemi.
on nie ma dobrych wejkow wiec setup na kolejne kombo jest wazniejszy niz strzaskanie go na pokaz i wypuszczenie.
unikac dystansu i az zwłaszcza połdystansu w takich sytuacjach dopracowac sobie walke w powietrzu edek ma przegiete jK i wznosi sie wyzej ale to i tak jego najsłabsza strona, w powietrzu jest bezpieczniej unikasz dziadostw i wytraca Edka na gonienie za toba dlatego ma problemy z Millia i chipem (no ale jego zabije 2 kombami)
Solem powinienes i tak mniec mniej problemow niz reszta postaci bo masz wejkupay karalne ale masz.
najlepiej chyba kontruje go Anji gurdpointami bardzo łatwo zabija edka, miałem sporo walk Ogawy i dostawał od klaty prawie zawsze w dupe. teraz Anjim mało cos graja wice sie tego nie widuje ale to dla niego zły mecz a przynajmniej techniczny.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 09, 2012, 11:43:16 »
Rozważ mega skillerską taktykę robienia 2P. Jak już wyleci z małym ale jeszcze Cię nie złapie na mawaru żeby zacząć parcie, to często możesz rzucić szybkiego strzała właśnie z 2P żeby zgasić mu edka. Jest też opcja jak już zacznie na wesoło pressing między jedną zgadywanką a drugą szukać tych kilku klatek żeby wcisnąć tę szybką rączkę.
No i nawet mega dobry Edek czasami w pressingu się pomyli i podleci za blisko - wtedy masz rzut za free. Niby u Sola ten rzut tak dużo nie daje, ale zawsze odbijasz piłeczkę i możesz go zamieszać z oki.

Ja domyślnie łowiłem na 2P z bliska, na UmeRzut jak była szansa a tak to wymuszałem full dystans, ale Testem mogłem go zgarniać z fullscreenu BLem albo mordami. Solem to pewnie jak Cieslak pisał - ciśniesz dziada aż zdechnie.
Moje pięści krwawią śmiercią!

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 10, 2012, 11:02:23 »
http://shoryuken.com/2012/08/10/guilty-gear-xx-accent-core-plus-r-set-for-september-20-arcade-release/

W końcu jakaś konkretna data. Co prawda Arcade release ale zawsze coś.

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:31:41 »
W linku jest nowsza wersja newsa która potwierdza premierę na wszystkie trzy platformy (Arcade/PS3/X360) w ten sam dzień czyli 20 września :)

Obawiam się że na Bursę nikt nie kupi bo na EU dostaniemy od 1 dnia to tygodnia czasu później :(
"Sua Sponte"

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 10, 2012, 18:55:19 »
W linku jest nowsza wersja newsa która potwierdza premierę na wszystkie trzy platformy (Arcade/PS3/X360) w ten sam dzień czyli 20 września :)

Obawiam się że na Bursę nikt nie kupi bo na EU dostaniemy od 1 dnia to tygodnia czasu później :(

Jesteś pewien?

cieslak

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Włocławek
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 10, 2012, 19:03:06 »
Jeśli ta gra wyjdzie nawet w dzień Bursy, to na bank będziemy posiadać przynajmniej 5 kopii, jak nie więcej. :)

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:28:56 »
Właśnie widzę że jest kolejny update i już tego się nie trzymają x) Tak czy siak trzymam kciuki że nie trzeba będzie długo czekać ^^
"Sua Sponte"

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna, pytania i odpowiedzi itp. itd.
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:36:21 »
@Cieślak
Jak będzie do czasu bursy nowe GG to rzucam wszystko i jadę  :dansgame:
Tak btw po co Ci były te Carcass tipy? ;-)