Autor Wątek: [T6] Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami  (Przeczytany 153488 razy)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 21, 2010, 14:49:06 »
Jak jakas osoba nie pojawila sie choc w DE w jakims turnieju, to nie powinna byc na razie brana pod uwage.

Dwa - skupiajmy sie na glownej postaci danej osoby, chyba, ze ktos dobitnie gra turniejowo dwoma (np. Tokis - Christie i Zafina). 

Inaczej wystarczy wziac 5 najlepszych graczy i oni wszystkie sloty moga sobie zajmowac, bo ogolnym skillem zbija wszystkich swoich rywali.
Całkowicie popieram pomysł Solo, m.in. kto nie wyszedł ani razu z grupy na turnieju nie powinien być brany pod uwagę. Jak również należy dopisywać graczy do góra dwóch postaci
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 14:54:27 wysłana przez Cambion »

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 21, 2010, 15:15:47 »
Jezeli jedynym argumentem przeciw powstaniu rankingu graczy wg. osiagow to to, ze nikomu sie nie chce w tym babrac, to ja sie zglaszam na ochotnika   ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 21, 2010, 15:52:15 »
Jezeli jedynym argumentem przeciw powstaniu rankingu graczy wg. osiagow to to, ze nikomu sie nie chce w tym babrac, to ja sie zglaszam na ochotnika   ;)
http://backdash.pl/2009/11/27/ranking-graczy-w-tekkena-6/

Jeśli chcesz się tym zająć, proszę bardzo ;)

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 21, 2010, 16:44:36 »
Frizen - zrob na zasadzie wyliczania sredniej i ranking bedzie wygladal niezle. Typu ktos zajal na 4rch turniejach odpowiednnio: 3, 4, 7 i 10 miejsce, to ma srednia: TOP6.xx na turniej. Mysle jest to znacznie lepsze niz punktowanie (przy punktowaniu wystarczy obskoczyc lokalne slabsze turnieje i jest sie w czolowce;  w/w systemie w czolowce bedzie takze np. Matt, ktory zagral w 2 turniejach w T6). I taka srednia znacznie lepiej bedzie obrazowala ogol - typu TOP1 w slabym turnieju, top15 w lepszym - srednia TOP8.xx

I postanie Ci ranking

TOP1.xx
TOP1.yy
TOP1

to "TOP" wywalic tylko zmienic nazewnictwo bo jest mylace na np.:

GRACZ - SREDNIE MIEJSCE NA TURNIEJ

1. Kazik - 1.34
2. Jurek - 2.21
3. Ania - 2.27
(...)


I klauzula - aby byc branym pod uwage minimum 2 turnieje (lub minimum 1 duzy ala AoT czy Leszno), wtedy wyeliminujesz spam, gdzie ktos byl na 1 lokalnym turnieju w miescie z miszczami osiedlowymi. Ew. porpostu zrobic liste turniejow, ktore sa brane pod uwage i to rozwiaze sprawe.

Jezeli ktos zajal miejsce TOP9-12 - liczysz srednia tego miejsca = 10.5 i po sprawie, w miare fair.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 16:49:17 wysłana przez Solo »

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 21, 2010, 17:56:24 »
Przeciez nie mozna tak samo cenic wygranej na AoT jak np. na ostatnich juwenaliach . Jest to zdecydowanie zly pomysl.  Takie turnieje jednak tez sie powinny liczyc.  Ja jestem za punktowaniem 4 pierwszych miejsc na podium, wczesniej ustalajac wage turnieju. Zadnego urozmaicenia, ale nic innego do glowy mi nie przychodzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 17:58:09 wysłana przez Frizen »
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 21, 2010, 18:22:47 »
Ale tak samo Frizen system punktowania jest nieadekwatny, bo bedzie promowal jezdzenie na mniejsze turnieje. Chyba, ze zrobisz wagi naprawde odpowiednio mocne.

Typu TOP8 z mocnego turnieju ma 5 x wiecej punktow niz top8 z mniejszego.

NO i top8 to mysle minimum, bo na mocniejszych turniejach bycie w top8 > top4 na slabszych itp. Tak samo ktos moze byc 5 x TOP5 i ma 0 pkt, ktos raz bedzie 4ty na mniejszym turnieju, a potem z grup nie powychodzi - i tak bedzie wyzej w rankingu.

Mysl, wymyslisz dobra regule^_-. Inna sprawa, zastanawiam sie po co jest taki ranking, ktorego nie ma jak sensownie ulozyc. QRQ byl na jednym turnieju w T6 poki co, a gra lepiej niz "heńki" z malych turniejow. itp x d. Dasz rade ;- D.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 18:24:35 wysłana przez Solo »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 21, 2010, 18:23:35 »
Proponuję wprowadzić wagi, np.

turniej powyżej 70 osób ilość pkt x 1
turniej do 50 osób ilość pkt x 0,75
turniej do 25 osób ilość pkt x0,5
poniżej 25 osób (kameralne turnieje na konwentach, zlotach) ilość pkt x 0,25

Nie widzę powodu do wprowadzania arbitrażu w kwestii który turniej ma się liczyć a który nie, bo kto ma o tym decydować? Najbardziej miarodajna wydaje mi się ilość uczestników i w zależności od tego powinny być przyznawane pkt. Oczywiście należy ustalić minimalną liczbę uczestników, by dana impreza mogła być klasyfikowana. Propozycje punktacji za poszczególne osiągi proponował wcześniej Zajman, wydają mi się do rzeczy.

Co więcej, dla turniejów międzynarodowych powyżej 70 graczy proponuję mnożnik podwyższający wartość punktową, np
ilość pkt x 1,25 albo nawet 1,5
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 18:25:07 wysłana przez Nevan »


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 21, 2010, 18:24:57 »
Jak dla mnie straszny crap z tego rankingu wyjdzie skoro chcecie robić wagi turniejów itp.  Powinno być tak jak napisałem kiedyś czyli podział na turnieje rankingowe i nie rankingowe gdzie będzie się liczyła ilość obecnych . Przy nakładaniu wag turniejowych będzie można dojść do wniosku że np. 30 osobowe turnieje w otfocku będą miały mniejsza rangę niż sobotni zlot u Nevana  ( bo w otfocku będzie 30 nikomu nie znanych osób a u Nevana będzie Gajda , frizen i gospodarz czyli osoby które jakieś turnieje wygrały) . Wiem że przykład trochę głupi ale powiedzcie mi w takim wypadku jak porównać turniej w lesznie do tego w renomie ?


Leszno :
Sama czołówka , sporo stanowisk i tylko niewiele ponad 30 osób .

Renoma :
Mało ludzi z czołówki (ale jednak kilku dobrych zawodników ), sporo noobów , 3 stanowiska , prawie 60 uczestników .


Teraz pytanie kto ustala wagi ? Komisja ? Kto ją wybierze ? Ja juz na pes-scenie przez to przechodziłem i Radnych wybierało się bardzo długo , pełno wałków poszło itd. Teraz tak

Leszno dostaje większą wagę bo było więcej dobrych zawodników niż w renomie . Wychodziło by na to że Frizen za zajęcie pierwszego miejsca w 60 osobowym turnieju w renomie dostaje mniej punktów niż za zdobycie 3 go miejsca na 30 osobowym turnieju w Lesznie . Oznacza to jak dla mnie że aby turniej był fajny to muszą na nim być konkretne osoby z czołówki . Totalny bezsens ale miejcie na uwadze że myślę troszkę bardziej do przodu bo już jeden taki ranking na moich oczach powstawał , niejednokrotnie był modernizowany  i działał świetnie i bez zarzutów przez blisko 5 lat (przestał działać bo gry od Konami wołają o pomstę do nieba , nikt prawie nie jeździ na turnieje więc jest "przerwa techniczna " :P ) honorując faktycznie najlepszych graczy  itd .  Ostatnio działają rankingi Lokalne które robi Wrocław i Combos i one również się sprawdzają . Tyle od siebie miałem do powiedzenia .


Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 21, 2010, 18:30:16 »
No tak jak piszesz ZajmaN jest gitara - wystarczy taki podzial. Kwestia jeszcze - kto ustali, ktore turnieje sa rankingowe, a ktore nie. Wstecz, bo do przodu mozna ustalic.
Lub robimy reset i od teraz na scenie poprostu bedzie sie ustalalo - ten turniej jest rankingowy, a ten nie. I juz osobom bedzie zalezalo, aby sie na nim pojawic. o cos takiego chodzi?

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 21, 2010, 18:36:12 »
Jestem za pomysłem Solo, według mnie jest najbardziej sprawiedliwy i budzi najmniej zastrzeżeń, bo np. "wagi turniejowe" już będą obiektem sporów, a kogoś miejsce na turnieju - nie.

Lepiej sporów uniknąć zawczasu, różne będą turnieje w przyszłości i ludzie będą się kłócić który ważniejszy.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 21, 2010, 18:51:36 »
Z drugiej strony, nalozenie metki "ranking" moze nadac turniejowi prestizu i moze byc wieksza frekwencja jak mowil Solo. Nie podoba mi sie wazenie turniejow, zwlaszcza opcja miedzynarodowa. Sorry, nie kazdy ma kase aby jezdzic na turnieje po swiecie (ja osobiscie do niemiec pojechal jakbym chcial jechac i mial skilla na wyzszym poziomie niz beznadziejny, ale nie kazdy moze sobie na to pozwolic). Zawsze mozna jakos uhonorowac tych ktorzy wybrali sie reprezentowac gdzies nasz kraj. Teraz tylko pytanie czy to dobrze wplynie na atmosfere na turniejach. Tam gdzie bywalem zawsze mi sie podobalo, niby sie walczy o zwyciestwo, ale to ciagle zabawa. Mam nadzieje ze nie bedzie akcji typu "30 osob na rage'u walczy o ranking na jakims forum".

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 21, 2010, 18:57:33 »
Solo

To czy turniej był rankingowy czy nie ustala się po jego rozegraniu :) . IMho rankingowe turnieje w przypadku naszej sceny tekkenowej powinny się zaczynać od 40 osób . Jeżeli było tyle na turnieju wtedy organizator wysyła skan DE oraz listę osób które wygrały grupy i wybrana wcześniej osoba liczy punkty po czym sumuje z tymi które juz sa (z poprzednich turniejów ) . Trzeba wziąć pod uwagę że będzie troszkę liczenia jednak mnie bardzo interesuje jak wyglądało by top 20 w Polsce . Jeżeli pomysł się przyjmie to możemy spróbować zrobić ten ranking na bazie turniejów które się odbędą pod koniec maja czyli TC6 oraz EGU3 . To co trzeba ustalić to :

a) Minimalna wymagana ilość osób aby turniej był rankingowy
b) Radnych (są to osoby które regularnie jeżdżą na turnieje tak by mogły potwierdzać czy turniej był przeprowadzony według oficjalnych zasad itd które nie raz pomogą w organizacji będąc na miejscu ale nie będąc organizatorem (przykład di na juwenaliach ), przydało by się po jedną lub dwie osoby z każdego okręgu .  )
3.Oficjalny polski ranking turniejowy .
4. Matematyka do liczenia punktów w rankingu .


P.s. W rankingu oczywiście i bezdyskusyjnie liczą się tylko turnieje organizowane w POLSCE .

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 21, 2010, 18:59:38 »

Solo

To czy turniej był rankingowy czy nie ustala się po jego rozegraniu :) . IMho rankingowe turnieje w przypadku naszej sceny tekkenowej powinny się zaczynać od 40 osób . Jeżeli było tyle na turnieju wtedy organizator wysyła skan DE oraz listę osób które wygrały grupy i wybrana wcześniej osoba liczy punkty po czym sumuje z tymi które juz sa (z poprzednich turniejów ) . Trzeba wziąć pod uwagę że będzie troszkę liczenia jednak mnie bardzo interesuje jak wyglądało by top 20 w Polsce . Jeżeli pomysł się przyjmie to możemy spróbować zrobić ten ranking na bazie turniejów które się odbędą pod koniec maja czyli TC6 oraz EGU3 . To co trzeba ustalić to :

a) Minimalna wymagana ilość osób aby turniej był rankingowy
b) Radnych (są to osoby które regularnie jeżdżą na turnieje tak by mogły potwierdzać czy turniej był przeprowadzony według oficjalnych zasad itd oraz które nie raz pomogą w organizacji będąc na miejscu ale nie będąc organizatorem (przykład di na juwenaliach ), przydało by się po jedną lub dwie osoby z każdego okręgu .  )
c).Oficjalny polski regulamin turniejowy .
d). Matematyka do liczenia punktów w rankingu .


P.s. W rankingu oczywiście i bezdyskusyjnie liczą się tylko turnieje organizowane w POLSCE .

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 21, 2010, 19:04:40 »
Nie wiem ile osob bylo na AoT, ale jesli liczysz 40 osob to Leszno sie nie liczy ;D. Jak dla mnie to bedzie ciezko zorganizowac teraz turniej na ktorym bedzie wiecej jak 40 osob, ale trzeba probowac. Na EGU bym nie liczyl. (ale mam tego liczenia w poscie...)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Najlepsi gracze w Polsce danymi postaciami
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 21, 2010, 19:07:29 »
Może założycie nowy temat o rankingu graczy w Polsce, a ten zostawicie do spinania się o to, czy Zuum potrafi grać Dragunovem, m'kay? ;]