Autor Wątek: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa  (Przeczytany 3204 razy)

Rak Nieborak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Radom
[Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« dnia: Luty 02, 2013, 20:35:59 »
Kupię PCB do Joysticka JLF-TP-8YT, czyli tytułowe TP-MA Sanwy.
Wolałbym uniknąć kupowania całego JLF.
Gdyby ktoś składał zamówienie na przesyłkę ze sklepu, który tym dysponuje to chętnie się dołączę. Wtedy pewnie wziąłbym też jakiegoś balltopa i trochę pushbuttonów.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2013, 10:20:46 »
a można wiedzieć co ci się tam spierniczyło. może da się zaradzić bez kupowania całej płytki która jest niemal niezniszczalna.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Rak Nieborak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Radom
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2013, 14:47:48 »
Niestety, płytka PCB pękła na pół. Nie znam okoliczności, w jakich się to stało, bo odkupiłem mega okazyjnie tego sticka, "bo nie działa". Całość praktycznie nieużywana, rozkręciłem i okazało się, że reszta sprawna, joystick, też oprócz wspomnianego, roztrzaskanego PCB. Zrobiłem niezły interes bo TP-MA kosztuje jakieś 30-40 zł, ew. cały JLF 100 zł lub taniej, np. tu:

http://www.aliexpress.com/item/4-pcs-of-Official-Sanwa-Joystick-for-Arcade-Game-Machine-Arcade-Parts/507805057.html

Z tego, co widziałem to Chińczycy mają też to PCB, ale podobnie jak 'dżoje' pakowane są po 4 sztuki, co dla jednej, mojej skromnej osoby jest nieopłacalne.

Mam drugiego sticka Mad Catza TE i po tym, co ja wyczyniam na moim sticku, nie mogłem uwierzyć, że ktoś był w stanie to popsuć :). Podejrzewam, że stało się to przy próbie zmiany ogranicznika niewprawnymi rączkami, bo niby jak inaczej?!

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2013, 14:50:19 »
Może bardzo soczysty "bułgar".

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2013, 15:31:23 »
http://www.focusattack.com/sanwa-tp-ma-pcb-assembly/
ship 9$
taniej raczej juz nie dostaniesz tego

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2013, 15:55:11 »
dolutuj się bezpośrednio do mikrostyków, tam je trzyma na miejscu baza jak i restryktor więc płytkę teoretycznie możesz pominąć, jak rozkręcę swojego stika to to potwierdzę lub zdementuję.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Rak Nieborak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Radom
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2013, 12:44:14 »
Ale same mickroprzełączniki nie będą działać, musi tam być PCB, bo inaczej nie ma w co wetknąć 5 pinowego kabelka, łączącego dżoja i PCB całego kontrolera.

Co do Focus Attack, no rzeczywiście chyba taniej nie będzie. Wkurza mnie jednak, że części są stosunkowo znośne w cenie, spora część pieniędzy idzie na wysyłkę.
Mam dylemat czy kupić tylko to nieszczęsne TP-MA, czy dodać do zamówienia pushbuttony i inne rzeczy, ale wtedy znowu koszt przesyłki wrasta do ponad 20 dolców -.-

Najfajniej byłoby, gdyby ktoś dołączył się do zamówienia, ale wtedy ryzyko zapłacenia VAT-u wzrasta.

Trochę niefajna ta sytuacja.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2013, 15:53:32 »
Kupił za taką cenę sticka i jeszcze narzeka  :kapparyu:
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2013, 21:50:52 »
jestem ortodoxem i mi sie ta nowa polityka tez nie podoba
nie to co było za starych czasow wolałem dac 80 a nawet 150$ przelewem bankowym bo nie było paypala za wysyłke i czekac po roku bez maili czy wysłane i trackingu
dzieki temu miałem wiecej frajdy dzis takiej frajdy nie mam i mi sie gorzej gra na takim sprzecie
dzis ich pogieła na maxa zamawiam i po tygodniu jest, nosz k**wa nawet odetchnac nie dadza
i na czesci na dodatek sprzedaja jeszcze brakuje zeby mineralna handlowali i bombelki luzem dokupywac
jestem k**wa bardzo na nie
w ogole to powinni dodawac PCB do chipsow top z biedronki albo do jajek niespodzianek skoro tak pekaja to powinni dac za darmo

Rak Nieborak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Radom
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2013, 09:57:27 »
Gdzie ja byłem przez tyle lat? Na tym forum jest jak w domu:). Doradzą i skarcą jak trzeba. kowal, Twój text to killer. BTW paczka już zamówiona.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2013, 23:08:13 »
Ale same mickroprzełączniki nie będą działać, musi tam być PCB, bo inaczej nie ma w co wetknąć 5 pinowego kabelka, łączącego dżoja i PCB całego kontrolera.
Mam nadzieję że pisałeś to z ironią, bo jak nie to faktycznie lepiej że zamówiłeś całe PCB. A czy cła ci nie doliczą - tego bym nie był taki pewien, stawiam że je dostaniesz jako bonus - takie czasy że teraz szukają kasy wszędzie.

PS - lutownica w łapę, PCB pod lupę (tam są tak duże ścieżki że to jest naprawdę opcja dla kreta) i sprawę załatwiasz w mniej niż godzinkę (wliczam rozkręcanie i skręcanie sticka) zamykając się kosztem 1 złotówki (zużyty prąd i resztkowe koszta cyny/przewodów). Jak nie masz lutownicy to odwiedzasz market gdzie za 20 zł masz sprzęt + cyna i przyszłościowo kolejne podobne problemy rozwiązujesz sam. Jedno jest pewne - dwie lewe ręce, lenistwo nie są wskazane, ale przy tego typu schorzeniu nawet dobra podstawówka nie pomoże a ratunek przychodzi niestety obarczony o wiele większymi kosztami.

Oby jeszcze to uszkodzenie nie było tylko mechanicznym, ale pisząc powyższe zakładam że wykluczyłeś pozostałe ewentualności.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 23:30:56 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2013, 00:15:25 »
po co go bez sensu straszysz nie ma opcji aby zapałcił nawet vat jak jest ponizej 45€ lub 60$
 cło jest naliczane dopiero od 150€ lub 200$ i wynosi zazwyczaj 5%
wiec problem nie lezał nigdy w cle ale realnie w samym vacie
tak sie tylko mowi ze cło bo na celny idzie ale to vat

po co mu ta lutwonica jak zakup sprzetu do bawitka wyjdzie mu w cenie płytki?
to zykły noob i chce po prostu naprawic to i pograc a nie rypac sie z tym w prowizorki

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2013, 06:39:50 »
Dobra już zluzuj Wilku z bulwersem. :D Chłop chce naprawić a nie uskuteczniać radzieckie tchnologie. (fakt faktem, że tu akurat radziecka technologia spisałaby się świetnie)

Daj znać jak poszła naprawa Rak.
Moje pięści krwawią śmiercią!

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2013, 08:58:22 »
:) nie no do bulwersa daleko, ale mam taka naturę ze w pierwszej kolejności staram sie rozwiązać problem najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, zostawiając kupno jako ostateczność. JLF jest tak pomyślany że jego konstrukcja służy wygodzie/szybkości podczas wymiany uszkodzenia lub modyfikacji. Gdyby PCB miało trzymać mikrostyki na miejscu to luty poodpadały by bardzo szybko a sama płytka połamała by się tak jak u naszego nieboraka - poprzedni użytkownik tak mocno napierniczał gałę że prawdopodobnie uwalił restryktor lub jego zaczep/y, albo nie wcisnął go do końca. Mógł też spaść lub solidnie w coś przypierniczyć, choć mi tyle razy stick lądował na podłodze i jedyne czego doznał to lekkiego skrzywienia tej metalowej płytki jak go trzyma, a waży prawie tyle samo co PS3.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 09:10:55 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: [Kupię] TP-MA PCB Sanwa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2013, 11:30:09 »
jak ktos chce sie bawic
V-16-1C5
http://www.tme.eu/pl/details/v-16-1c5/mikroprzelaczniki-konektorowe/omron/#
to ta sama seria co lutowane na PCB, JLF ma universalny hub zarowno pod wolne micro jak i osadzone na PCB
na ebayu mozna tarfic tanio z free wysłka omrony ale zazwyczaj nie jest to z seri V16 i moga "nizej" klikac przez co skosy beda gorsze wiec bym z takimi nie kombinował na JLF co najwyzej na seimitsu

konektorowe wychodza  taniej i lepsze przyszłosciowo mniej kłopotu przy zamianie jednego switcha.
kupiłem ich kiedys koło 100 sztuk jak jeszcze po 3zł były i uzywałem ich do zastapienia wersji PCB  jak interfejs nie miał wspolnej masy głownie pozniejsze mayflashe
trzeba sobie tylko łancuszek zrobic do GND i prosta wtyke przygotowac pod 5pinowke molexa co była juz w sticku
np z kabli połaczeniowych z meskim konektorem
http://www.ebay.com/sch/i.html?_lncat=0&_mdo=Collectibles&_sacat=0&_from=R40&_dmd=1&_armrs=1&_pcats=66502%2C1&_nkw=dupont+male&_sop=15
plus 8 konektorow
http://www.tme.eu/pl/details/4-160256-2/konektory-nieizolowane/te-connectivity/#t9d20e1f8616c0b8cd7fb66f7aa20ab52
i sprawa załatwiona forever
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 11:36:21 wysłana przez kowal »