Autor Wątek: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )  (Przeczytany 164919 razy)

Kejim

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Kejim
  • Skąd: Krak�w
  • Steam ID: Kejim
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #585 dnia: Październik 03, 2012, 17:40:40 »
Jeśli jest sens grać finał jakiekolwiek gry FT5 to jest to Marvel vs Capcom
:kejim:

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 03, 2012, 19:05:56 »
Rundy BO3? :O
W Tekkena do dwoch wygranych rund? To tak się gra gdzies w ogole?

Jak dla mnie to już caly turniej mozna by było zrobic w walkach BO3, a tylko grand final BO5, ale jednak rundy zostawic do 3 wygranych.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2012, 19:11:11 wysłana przez Młody »

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 03, 2012, 19:30:16 »
Rzeczywiście, rundy non-stop.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 03, 2012, 19:38:39 »
Rzeczywiście, rundy non-stop.

Nie wiem jak to rozumieć :(

Ja wiem że wszystko zależy od organizatorów i liczy się czas.
Ale...
3 rundy to chyba standard jeśli chodzi o Tekę.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 03, 2012, 20:04:07 »
Gdzieś na świecie gra się ft5?

Szczerze mówiąc "nie jestem w temacie", ale przykładowo finał EBO był FT5. No i na konwentach zazwyczaj jest finał FT5 xD Przynajmniej jeśli mam jakiś wpływ na organizatorów :) FT3 mimo wszystko wydaje być dosyć "krótki" jak na "grand finale" ;] no ale to tylko moje zdanie...

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 03, 2012, 20:10:27 »
OMG, pisząc tamtą wiadomość rozmawiałem z kimś i napisałem na końcu posta to, co akurat powiedziałem ;D. Chodziło oczywiście o BO5.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 03, 2012, 20:20:39 »
BTW. jeśli nie bedzie jakoś dużo ludzi na Soula może dać każdemu 5 min by zrobił sobie postać? W sensie zmienił ubranko albo chociaż kolory :P Nie chce grać różową Natsu xD

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 03, 2012, 21:45:28 »
Czy nikt nie czyta tego co piszę ?? mamy 10 godzin na cały turniej, więc musimy skrócić do 2 rund. Poza tym to nie jest Tekken 6 tylko Tekken Tag Tournament 2 gdzie rundy mimo wszystko trwają nieco dłużej.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 03, 2012, 21:54:55 »
Popieram wszystkie mozliwosci przyspiesznia turnieju, ale w zadnym wypadku redukcji ilosci rund do 2. To tak jakby w skokach narciarskich skakac tylko jedna serie i komu wiatr lepiej powieje ten wygra. Po prostu zmobilizowac ludzi tak, ze jak sie ich wola (zwlaszcza w fazie DE) to maja przychodzic i grac, a nie tak ze "5 min mi dajcie". Faze DE rozegrac na wszystkich stanowiskach (bez freeplayow). Na pewno da sie cos jeszcze wymyslic.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 03, 2012, 22:23:30 »
W przypadku SC V chyba nie będzie takiego pośpiechu a i tak jest napisane:

Grupy:
Mecze - bo3
Rundy - Bo3
DE:
Do Finału WB/LB:
Mecze - Bo5
Rundy - Bo3

Finał WB/LB i Grand Final:
Mecze - Bo5
Rundy - Bo5

O_o Rundy Bo3 w SC V gdzie jeden dobry cios może zrobić "Ring-Out" to jakiś żart...

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 03, 2012, 22:27:28 »
Panowie to są Mistrzostwa Polski o (jakby nie patrzeć) duża stawkę. Czaje że czas goni, więc 2 rundy są dopuszczalne ale tylko w fazie grupowej. Z niej i tak zawsze zwycięsko wychodzą lepsi. W dalszej części rozgrywek (DE) koniecznie 3 rundy i od top 8 BO5.

BTW sama faza grupowa pozwala na manipulacje czasem turnieju np. 16grup po 5graczy z awansem 2 gra się szybciej niż 11grup po 8graczy z awansem 4.
Warto też zadbać by uczestnicy turnieju nie mieli wiedzy na jaką gałązkę drabinki DE trafią po wyjściu z danego miejsca w grupie, wyeliminuje to podkładanie się by uzyskać np. teoretycznie łatwiejszą drogę do finału.
Metodyka jest prosta: podczas gdy osoba prowadząca rozgrywki rozpisuje grupy, druga (np. ładna panienka lub sierotka :P) bez wcześniejszych ustaleń z rozpisującym grupy totalnie randomowo zestawia sobie na kartce
A - 4
B - 1
C - 2
D - 3
karta złożona ląduje w kopercie, ta zamknięta trafia po rozpisaniu wszystkich grup do os. prowadzącej rozgrywki i zostanie dopiero otwarta po zakończeniu całej fazy grupowej.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2012, 22:48:22 wysłana przez Grey »

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 03, 2012, 22:28:53 »
Grupy mozna rozpisać wczesniej tj.lwia czesc turnieju to backdash.Rozpisac grupy plus zostawic po 2 sloty na randomy.A nastepnie ustalic kolejnosc pojedynków w grupach tak aby w czasie walki jednej pary, druga była już gotowa na wejscie :)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 03, 2012, 22:33:59 »
Przede wszystkim PePe pyta o SCV, którego tur jest w niedzielę i nie będzie w żadnym stopniu ani formie kolidował z main eventami dzień wcześniej.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 03, 2012, 22:41:38 »
napisałem kilka postów wcześniej że proszę o opinię a nie jechanie że to jakiś żart czy coś. Poza tym w sobotę mamy do tego wszystkiego Galę w klubie Wytwórnia na którą musimy zdążyć więc jojczenie nic nie da. Jak czas pozwoli i zawodnicy się zgodzą to będziemy grali więcej a póki co wstępnie przedstawiam jak ja to widzę.

PePe a czy przy bo5 to coś zmieni ?? nadal jeden dobry cios to ring out więc twoje uzasadnienie jest bezpodstawne

Grey w TTT2 nie będzie DE na 32 osoby zapomnij.  DE w TTT2 najpewniej będzie od top8. Niestety wszystko zależy od tego ile czasu nam zostanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2012, 23:03:36 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: 23 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 5-7 października 2012 )
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 03, 2012, 23:14:53 »
No to jeśli będzie tylko DE na 8 osób, naprawdę najlepszych z najlepszych w tym turnieju, to granie do 2 rund sprawi, że turniej skończy się dużo wcześniej niż zakładacie plus pozbawi publikę dużo funu (zacięte walki, odrabianie strat w rundach).


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.