Autor Wątek: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk  (Przeczytany 6346 razy)

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« dnia: Sierpień 09, 2011, 21:34:56 »
Moze ktos cos podpowie. Jako, ze w amplitunerze nie mam wejscia na optyka poszedlem na sposob i kupilem przejsciowki.
Z optyka na jack 3.5cm > jack 3.5 na 2x RCA.

No i dupa Jasia. Dzwieku nie ma. Wybieram na konsoli Optyka difoltowo mam tam dwie opcje zaznaczone zatwierdzam i lipa. Troche mnie to podkurwilo przyznam :(

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:57:53 »
A zasilanie do tej przejściówki podłączyłeś ?
Z drugiej strony to takie gówno kupowałeś zupełnie na nic bo PS3 ma możliwość wysyłania dźwięku przez każde z wyjść, jest do tego opcja w menu. Wystarczy że ją załączysz i popłynie on przez HDMI OPTYKA i to ich złącze. Oczywiście standardowo tylko przez to zadeklarowane jako główne będzie to dźwięk wielokanałowy a reszta dostaje stereo a o to i tak ci przecież chodzi.

PS oczywiście zakładam że standardowy kabel jaki jest dołączany do konsoli masz bo nim właśnie ten dźwięk od konsoli do wzmacniacza/amplitunera doprowadzisz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 13:13:10 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2011, 15:41:26 »
Kurde a może mi pomożecie, dzwięk mam puszczony kablem optycznym do kina domowego i centralny głosnik szumi dużo głosniej niż powinien :(

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2011, 23:07:18 »
Aki głośnik nie powinien wcale szumieć, jak tak się dzieje nawet bez włączenia konsoli czy też innego medium które przesyła ci sygnał do kina domowego to masz walnięty kanał, bo chyba procesor dekodujący jest sprawny (słychać przecież dźwięk :) ). Ogólnie powinna być niemal idealna cisza, choć przy zbliżaniu się do górnej granicy możesz lekko słyszeć takie szumienie, ale takie samo dla każdego kanału. W praktyce nie powinieneś nigdy osiągnąć takiego wzmocnienia bo jakość dźwięku będzie już na tyle fatalna że dużo wcześniej zrezygnujesz z podgłaszania. Kiedy ta granica następuje to zależy od klasy sprzętu. Wiadomo im tańszy tym zazwyczaj taka granica jest niżej.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2011, 23:28:28 »
Z głośnikiem wszytsko jest ok testowałem go na innych kinach i grał ok, natomiast same kino było w oficjalnym serwisie Panasonica i też wyszło że wszytsko gra :(  A on jak szumił tak szumi!
Już nigdy nic Panasonica nie kupie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 23:31:22 wysłana przez AKI_WROC_PL »

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2011, 00:24:55 »
Fajne styki robisz, ale mnie nie kumasz :D

Po pierwsze:
Przejsciowki (adaptery) zasilanie o_O?

Po drugie to wiem, ze mozna miec multi dzwiek. Wszystko kumam.

Moj problem polega na tym iz mimo tego, ze puscialem dzwiek i aktywowalem optyka to nie mam dzwieku.
Wydajem mi sie, ze moze to byc spowodowane tym, ze dzwiek wychodzi Optycznie a ja puszczam go przez RCA.
Normalnie jak sie puszcza jecki na RCA to problemu nie mi - i na odwrot, ale w tym przypadku to sie nie sprawdza i nie wiem dlaczego.

Wszystko dlatego, ze moj amplituner Harman Kardon HK3390 nie Optyka. Jedynym rozwiazaniem dla mnie bylo puszczenie dzwieku przez RCA.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2011, 01:06:19 »
Z głośnikiem wszytsko jest ok testowałem go na innych kinach i grał ok, natomiast same kino było w oficjalnym serwisie Panasonica i też wyszło że wszytsko gra :(  A on jak szumił tak szumi!
Już nigdy nic Panasonica nie kupie.
To nie jest rozwiązanie bo problem może wystąpić też i u konkurencji. Ja bym podczas odbioru z serwisu podłączył w obecności gościa cały zestaw. Jak by buczał czy "szumił" to usłyszysz to ty i on. Wtedy nie odbierasz - proste. Kolejna sprawa jak już pisałem to to kiedy szumi, czy od momentu włączenia niezależnie od poziomu głośności czy tylko jak walniesz max.

szumi tak jak na tym przykładzie ?
http://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM
czy tym
http://www.youtube.com/watch?v=RBd8v-M-TV8

o ile pierwszy to ten o którym pisałem wcześniej, ten drugi zaś spowodowany jest zakłóceniami z sieci energetycznej.


Po pierwsze:
Przejsciowki (adaptery) zasilanie o_O?
No a jak sobie wyobrażasz wygenerowanie jakiegokolwiek sygnału z tej przejściówki (optyk > jack) gdzie jako sygnał wejściowy podajesz promień światłą a wyjście to sygnał strzelam że analogowy, bo równie dobrze może być cyfrowy. Bez zasilania tej przejściówki nic nie zrobisz. Pokaż mi jej zdjęcie lub podaj markę/typ to się zobaczy. Druga przejściówka jack > RCA - tu już zasilanie zbędne bo to tylko zmiana złącza które przesyła taki sam sygnał.

Po drugie to wiem, ze mozna miec multi dzwiek. Wszystko kumam.
Czyli podłączasz te 2xRCA z kabla od Sony do wzmacniacza i masz wydobywający się z niego dźwięk stereo. Jak nie to faktycznie, kompletnie nie rozumiem co kombinujesz.

Moj problem polega na tym iz mimo tego, ze puscialem dzwiek i aktywowalem optyka to nie mam dzwieku.
Wydajem mi sie, ze moze to byc spowodowane tym, ze dzwiek wychodzi Optycznie a ja puszczam go przez RCA.
Normalnie jak sie puszcza jecki na RCA to problemu nie mi - i na odwrot, ale w tym przypadku to sie nie sprawdza i nie wiem dlaczego.
Mając moje poprzednie wywody co do niemożliwości wytworzenia sygnału elektrycznego z niczego, to twój problem nie jest problemem ale fizyczną niemożliwością dokonania cudu.

Masz tutaj oto przykład przejściówki optyk/spdif > 2xRCA
http://www.sklep.rms.pl/index.php?p3912,konwerter-cyfrowo-analogowy-spdif-toslink-coaxial-2xrca-lindy-70408
do której jak byk dołączany jest zasilacz więc w najgorszym przypadku powinieneś mieć w środku wbudowaną baterię, jak tak to ją wymień.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 01:31:21 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2011, 12:39:11 »
Wilku szumi niezaleznie od poziomu głośnosci,  i mniej więcej tak jak w pierwszym przykładzie podałeś z tym że czasami tak jakby skakała częstotliowść szumu a czasami nawet szum na chwile znika ale to jest totalny random :(

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2011, 14:21:08 »
Wilku,

Wiec tak z tym zasilaniem to nie mialem pojecia o_O pierwsze slysze, ale tez pierwszy raz staram sie puscic dzwiek z Optyka na Rca.

Moje przejsciowki to:

Vivanco -RCA/6.3mm adapter
Noname - adaper Optyk/Jeck 3.5mm + jeck 35.mm/63.mm

Czyli na kabel optyczny posadzilem adapter 3.5mm na 6.3mm i do tego podpiolem adapter Vivanco.


wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2011, 17:50:05 »
Aki - gwarancja jak jeszcze jest lub naprawa bo chyba masz walnięty kanał, ale może to też być jakieś zakłócenie związane z filtrami (czyli walnięte gdzieś cewki albo kondensatory) - trudno ocenić.

Bękarcie - dawaj zdjęcie tego co tam zmajstrowałeś bo to vivanco to tylko zmiana wtyczek zupełnie nic nie psująca w twoim zestawieniu, za to ten noname optyk-rca to mnie po całości zastanawia. Swoją drogą to olej takie rozwiązanie i podłącz się do wzmacniacza standardowym kablem od konsoli, przypomnę dają go do każdej zakupionej sztuki i wygląda tak:
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2011, 18:13:54 »
Aki - gwarancja jak jeszcze jest lub naprawa bo chyba masz walnięty kanał, ale może to też być jakieś zakłócenie związane z filtrami (czyli walnięte gdzieś cewki albo kondensatory) - trudno ocenić.

Bękarcie - dawaj zdjęcie tego co tam zmajstrowałeś bo to vivanco to tylko zmiana wtyczek zupełnie nic nie psująca w twoim zestawieniu, za to ten noname optyk-rca to mnie po całości zastanawia. Swoją drogą to olej takie rozwiązanie i podłącz się do wzmacniacza standardowym kablem od konsoli, przypomnę dają go do każdej zakupionej sztuki i wygląda tak:


Byłem z tym w naprawie i powiedzieli że wszystko jest ok :(

ranus maximus

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FerdekPL
  • Skąd: Papowo - okolice Torunia
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2011, 18:27:04 »
Aki spróbuj wstawić kino do innego serwisu. Z zawodowego doświadczenia wiem że część autoryzowanych serwisów leci w kule i nie ma pojęcia o tym jak coś naprawić. No chyba że kina Panasia naprawiane są tylko  jednym serwisie na całą Polskę to pozamiatane (jutro sprawdzę czy można wysłąć gdzieś indziej - dam Ci namiar na jakś konkretniejszy serwis).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 19:04:30 wysłana przez ranus maximus »

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:13:10 »
Oka dzięki, spotkałem też się z opinią że ten szum może powstawać ze względu na konflikt z innym urządzeniem no.satelitą N i że coś można jakims filtrem poradzić i kontakt się urwał.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:01:25 »
Bękarcie - dawaj zdjęcie tego co tam zmajstrowałeś bo to vivanco to tylko zmiana wtyczek zupełnie nic nie psująca w twoim zestawieniu, za to ten noname optyk-rca to mnie po całości zastanawia.
Optic-jack to może po prostu być przejściówka z TOSLINK na miniTOSLINK (więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/TOSLINK).
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

ranus maximus

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FerdekPL
  • Skąd: Papowo - okolice Torunia
Odp: PS3 - puszczenie dzwieku przez optyk
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:01:25 »
Aki ja kina panasia wysyłam tutaj:

Serwis BWM
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 50
02-797 Warszawa

Można wysłać DHL na ich koszt - numer klienta 1287229

Nie mam numeru telefonu do nich, ale radzę Ci zadzwonić wcześniej i upewnić się czy na ich koszt możesz wysłać kino jako osoba prywatna czy to może zrobić tylko sklep.