Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 84052 razy)

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:20:13 »
Panowie widziałem kiedyś na SRK jakiś tutorial który pozwalał wyciszyć przyciski w arcade sticku, macie może do niego linka, wiecie coś na ten temat ?

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:25:25 »
To chyba było na eventhubsie. O ile sie nie myle to bylo otworzenie przyciskow i wsadzenie do srodka troche waty
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:27:14 »
Działa to ? Nie przeszkadza w graniu? Inputy się przy tym nie gubią ?

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:28:42 »
Nie mam pojecia : P Pisali że niby nie przeszkadza, ale sam nie testowałem bo raczej nic by mi to nie dalo, zwłaszcza ze u mnie pudło hałasuje a nie przyciski
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:42:50 »
U mnie niestety przyciski ;/  Gram na TE, strasznie mocno w niego nakur.wiam.

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:47:36 »
A jak pozwolę sobie zadać pytanie: lepiej na joypadzie, czy na sticku? Nie ma problemu z przeskoczeniem z jednego na drugi? Sam zastanawiam sie nad zakupem, ale obawiam się, że przyjdzie mi od początku się wszystkiego uczyć. Inna sprawa, że gram na krzyżaku, co może byc w przypadku sticka problematyczne. Co myślicie?

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 26, 2011, 15:06:12 »
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. My możemy mysleć swoje, każdy ma inne doswiadczenia z gry na padzie sticku a także z przesiadki z jednego na drugi. Jeden napisze, że ciężko, drugi, że łatwo. Najlepiej kup jakis chłam, który padnie po dwóch miechach z allegro za 100 zł i się przekonasz czy to akurat Twoja bajka i czy nie warto byłoby zainwestować w cos lepszego.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 26, 2011, 15:18:18 »
Z drugiej strony taki badziew za stówę może go zniechęcić ;)

Też warto pomyśleć, czy w ogóle masz potrzebę grania na sticku. Gracze jak Wolfkrone, Vangief i Laugh pokazują, że można grać na najwyższym poziomie na padzie.
Jeśli nie grasz postacią wymagającą np. piano inputów i ogólnie gra ci się dobrze, to nie wiadomo, czy w ogóle jest sens się przesiadać.

Ja kupiłem sticka i muszę teraz wędrować po świecie z wielkim plecakiem. Skill nie urósł, za to nie mogę się tłumaczyć, że mi analog bloku nie trzyma ;)

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 26, 2011, 15:57:14 »
Panowie widziałem kiedyś na SRK jakiś tutorial który pozwalał wyciszyć przyciski w arcade sticku

tutaj link z eventhubs ---> http://www.eventhubs.com/news/2011/apr/11/homebrew-solution-noisy-joystick-buttons/
z tego co pamietam to autor tego napisał, że problem pojawia się kiedy nie jest się dokładnym - trzeba dobrze wykroić te kawałki materiału tak żeby przyciski się nie blokowały
no i do tego nie jest to rozwiązanie "trwałe" bo ten materiał się niszczy/strzępi itd.
jak będziesz się w to bawił to napisz koniecznie czy faktycznie różnica jest duża bo sam myslałem żeby te przyciski sobie wyciszyć
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:12:00 »
W odpowiedziach trochę lepszy sposób :

http://www.youtube.com/watch?v=nSmAGGnDH6U


Wniosek: W moim przypadku to nie pomoże, przyciski dalej wydają irytujący dla otoczenia dźwięk. Powrót salonów to jedyny ratunek :D

hang

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Wisielec1234
  • Skąd: Szczecin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:02:24 »
Witam, nie wiem, czy to odpowiednie temat, w razie czego przepraszam :)

Moja przygoda z bijatykami dopiero się zaczyna, (a właściwie to zaczyna sie ponownie, bo szczenięcych lat nie bedę liczył, gdy sie godzinami na automatach przesiędziało w ciemnych salonach gier) :)

W każdym razie od kilku dni dojrzałem do pomysłu zdobycia arcade sticka, i ogółem ostro lurkuje w sieci zbierając informacje na ten temat.

Byłem na stronie emudreams, na stronie kowala, przeszukałem amazona, wlazłem do sklepu madcatz'ów.

Ogółem, doszedłem do następujacych wniosków:

poszukuję dobrej jakości arcade sticka do fighterów 2d, typu ssf4 oraz MK9, najlepiej z opcją podłaczenia do X360 oraz PS3, jak to będzie niemożliwe, to tylko do x360, najlepiej z ogranicznikami 8 kątnymi.

Z tego co poszukałem na sklepach internetowych, jednym sprzedawanym masowo stickiem w Polsce jest Xbox360 Fighting Stick EX 2, nie zbiera on jednak zbyt pochlebnych recenzji :) Poszukiwałbym czegoś lepszego, co nie roizpadnie się po pól roku grania.

Niestety, z tego co szukałem jakichkolwiek innych sticków w Polsce nie uświadczę,  moge je zamówic conajwyżej ze stanów lub kupic na amazon.com. Ceny są co prawda masakryczne, ale jeżeli mnie przycisnie, byc może zdecyduje sie na taki ruch.

Jest tez druga strona medalu, czyli customowe fight sticki. Niestety, nie mam ani narzędzi, ani majsterkowej smykałki i umiejętności do zrobienia samemu takiego cuda, stąd tez moje pytanie: czy znacie może kogoś, kto by sie podjął wykonania takiego cuda na zamówienie?  Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)






Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:10:14 »
Ceny w stanach są wspaniałe i gdybyś mógł skądś sprowadzić (od razu mówię - amerykański amazon czyli ten .com nie wysyła do Polski) to ja bym kupował bez wahania.
smh tbh fam

hang

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Wisielec1234
  • Skąd: Szczecin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:14:58 »
Problem z wysyłka ogarnę: na co dzien w pracy sciagam z chin, skandynawi oraz ogołerm europy zachodniej jednak to dla firmy i nie sticki, tak wiec tutaj, jako osoba prywatna i z zupełnie dla mnie nie znanym tematem poruszam się po omacku trochę :)

Bardziej mnie martwi to, ze nie znalazłem zadnego uniwesalnego sticka do obu konsol. (plan jest taki, ze z kumplem kupujemy po 1 sztuce, zeby grac razem, on ma PS3, ja X360.) dalej pytam się, czy ktos wykonuje te cudeńka na zamówienie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 23:17:00 wysłana przez hang »

TeeVar

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:35:45 »
Jak ktos jest jeszcze zainteresowany QanBa Q4RAF to mozna kupic w UK ale cena i tak jest zaporowa, prawie 600zl


http://gremlinsolutions.co.uk/products/qanba-q4raf-arcade-fighting-stick.htm

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 24, 2011, 23:37:25 »
mam TE pod x360 do sprzedania niewyciagny z pudełka
ale dałem za niego 550zł i nie zamierzam tracic:P