Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 90761 razy)

Leito_PL

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Leito_PL
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 09, 2012, 16:44:13 »
Sory tak było na jednej stronie w opisie tego sticka więc tam była pomyłka. a ktoś coś może o tym sticku powiedzieć ?

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 09, 2012, 17:03:13 »
Tak jak pisałem - wszystkie produkty madcatza to właściwie to samo. Różnice są subtelne.

V.S. ma bajera, że możesz łączyć dwa sticki w jakiś pseudo cabinet, a PRO tego bajera nie ma. Poza tym różnice między nimi a TE starymi to kształt budy, rozmieszczenie guide/home buttona itp.
Może pcb jest inne, ale to ktoś inny potwierdzi. Zresztą od TE Round 2 z pcb problemów raczej nie ma.

Leito_PL

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Leito_PL
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 09, 2012, 17:36:21 »
A jak wyglada sprawa modowania artworka ciezko? TRZEBA COS DOKUPIC ?

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 09, 2012, 23:07:48 »
ta trza srubke torx 13 i poł milmetra
i klej z NASA najlepiej Repulsion Gel lepiej wtedy buttony odbijaja
bedziesz na tym grał czy fapował przy tym?
poł zycia przegrałemna stiku ktoremu było blizej było do sedesu niz do arcada i jakos zyje

ja nie moge dyskusja na 3 strony czy lepsza sanwa w kłanbie czy TE
żetęmasakrę
pare oosb to zauwazyło a wy dalej swoje czy lepsze pepsi czy cola
a ja wole kaskade
po wuja wam ten stik tak naprawde skoro takie pierdoły to dla was priorytety i temat do dyskusj

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 10, 2012, 00:52:23 »
Nie chciało mi się za bardzo pisać, bo pierniczyć o jak to się mówi dupie marynie nie ma po co, tylko się zaśmieca temat bez wnoszenia czegoś konkretnego. Na wszystko co zostało poruszane od 5 czy 6 stron wstecz można samemu znaleźć odpowiedź w googlach. Gdybania, co jest ok, a co nie, opierając się na wypocinach innych równie "mądrych inaczej", bez własnego namacalnego utwierdzenia bądź też negowania tematu, oraz zrozumienia praw fizyki/mechaniki/elektroniki są nielogiczne (np sprawa długości przewodu do laga - USB operuje na jakichś tam ustalonych wartościach prądu, która to wartość determinuje długość przewodu jaki może być użyty bez wzmocnienia. Chyba 5 m to max, ale wszystko zależne jak to Kowal napisał od jakości przewodu). Nie działa jak powinno - reklamuję, oddają kasę i kupuję coś konkurencyjnego.

Jak ktoś będzie chciał odpisać na pytanie czy warto kupić X/Y to niech zastosuje następujący algorytm:
1. mam/miałem taki model X o jaki się pytają
2. jak tak to:
  - skrobię coś na "+" lub "-" tego X modelu
3. nie mam/nie miałem modelu X, znam go tylko z opowieści wujka Mata z podróży:
  - nie piszę nic, wszystko pytający może wyczytać w tym pięknym internecie samemu, a jak z niego taki leń to ma problem
4. jestem posiadaczem produktu Y
  - zaznaczam dlaczego warto się nim zainteresować bez porównania do X (patrz punkt 3)

Aha i jeszcze o SOCD dodam - problem który wynika z używania klawiatury/hitboxa, nikt nie będzie w stanie wygenerować takiego stanu na joyu choćby nie wiem jak szybkie ręce posiadał, więc albo odpuszczasz takie konstrukcje albo masz problem. To że jedno PCB robi z tego neutrala, a inne nie, niczego nie rozwiązuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 12:32:13 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 10, 2012, 01:00:57 »
To ja się wtrącę z ważnym pytaniem - jest jakiś domowy sposób na zamocowanie OBSNa w pudle bez zakrętki, czy po prostu muszę kolejny przycisk kupić?
smh tbh fam

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 10, 2012, 01:35:59 »
walnij naokoło hot glue i po sprawie w razie czego zerwiesz bez problemu
ja ma  jakies nakretki luzem ale szkoda nawet kasy na list po prostu to przyklej

dobra teraz tak już na serio poza trollmode
nawet kabel transmisyjny na 10m nie spowoduje laga sprawdzane na MVS i d-sub
a nie na jakis syfach PS3 czy PC gdzie magistrala dochodzi

wiekszosc kabli (tych grubych) USB jest lepszej jakości od transmisyjnych wiec o czymś to swiadczy
tak naprawdę jesli juz to bardziej liczy się grubosc a nie długosc kabla grubszy daje mniejszy opor

to samo w HDMI jak ma wizke AWG24 to pojdzie na 10m bez straty ale jak go ktos zmontował w chinach na awg32 bedzie kupa

co do testow to sie wypwiedziałem na ich temat w innym temacie ale ludzie lubia czytac to co chca albo co wyglada podejzanie

rok czasu zabrało REO stwierdzenie czegos co zauwazyłem od razu ze lag (w zasadzie to nie lag a priorytet) w dzisiejszych grach jest z gory przypisany na danego pleyera albo portu i MK nie jest tutaj wyjatkiem.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpień 10, 2012, 09:19:03 »
I ja w takim razie powiem jeszcze słowo o tej Quanbie:
- Miałem, grałem, wygrywałem.
- Lepsi ode mnie mieli, grali, wygrywali.

Nie wiem nawet czy tam jest lag rzędu 0.001ms z tytułu odległości jaką sygnał musi pokonać czy nawet tego nie ma, ale na tym sticku można ciskać spokojnie. Działanie z PS3/X360 to ogromny plus.

Wszystkie nowe madcatzy są z zasady warte uwagi, a w razie wątpliwości powinna je rozwiać cena - 400zł+ to koszty po których kupuje się solidne sticki z fabryk.
Moje pięści krwawią śmiercią!

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:20:13 »
 ludzie zajmuja sie testowaniem laga na PCB nie umiejac nawet tych testow robic, od strony sprzetowej poczawszy na manualnej skonczywszy, na grze w ktorej nikt nawet wczesniej nie okreslił jakmi sie zasdami sama rzadzi.
najsmieszniejsze ze rzecz ktora dla gracza moze byc szczegolnie wazna  jest pomijana i nikt tego nie testował, chodzi o buforowanie i symetrie w odczycie lewa - prawa strona. spory procent złych canceli i buforow na zawijasy to wina PCB.  kazdy ma tam jakies swoje myki na wykrecanie czegos gdy jest po prawej albo lewej stronie i jest to w duzym stopniu nastepstwo prawo albo leworecznosci
 a sie okazuje ze niekoniecznie gracz ponosi za to wine ze musi to robic tak a nie inaczej (chocby innym tepem) bo błedy sa w PCB i priorytetach przy szybkim odczycie (glownie od SOCD).
odpowiednim PCB mozna sobie podniesc egzekucje o realne % co ma wiekszy wpływ na gre niz randomowy 1f lag ktory komus wyszedł w testach
bo to wychodzi w grze jak najbardziej realnej

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 10, 2012, 11:16:54 »
Na dniach bedziemy miec:



klon gala tam jest, ale ponoc niezla jak na stockowa; docelowo pewnie wymienimy. damy znac jak wrazenia.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 10, 2012, 11:44:06 »
tam nawet nie ma klona od klona fanty
tam jest cos jak w Hori fighting sticku tylko ze z battopem czyli "cos" co działa jak japonskie gały a przerobic to na koreanska bedzie trudno bo to nawet nie ma montazu koreanca jak i otwor sie nie zgadza. łatwej przerobic TE pod koreanca czy HRAPa
nawet nie wiem czy sie zmiesci na wysokosc w to
bedzie  :salt:

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:29:28 »
To jak mam tego datela to powininem coś wiedzieć o tym PCB? On robi jakieś cyrki czy nie? No i czy ktoś ma jakieś info o jego żywotności?
"Sua Sponte"

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:38:08 »
Kowal dzieki za info. Najwyzej sprzedamy i dalej. Niestety na etokki nie ma oryginalnych koreancow (beda w pazdzierniku) - to te co maja prawdziwe koreanskie bebeszki (Myoungshin-Fanta).

Czyli q tym Gammacu ~bez szans aby wlozyc http://etokki.com/Myoungshin-Fanta-stick-Green ?
A w TE mozna to wrzucic? to w zasadzie by styknelo.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 10, 2012, 13:05:10 »
wiem ze montowali tam JLW z biegu ale nie widze fotek wiec jak juz stik jest to go mozna ratowac to modem na japonskie
podłaczenia ma za to łatwe wszystkiego

pcb wyglada na zgodne z mayflashem kable gotowe tylko konektory zapiac mod powinien byc banalny z samymi przyciskami
wiec generalnie cos sie  tym zrobi jak dojdzie zmierz swiatło obudowy ile tam jest miejsca mzoe ten koreaniec jakos tam wejdzie po poszerzeniu otworu

ja bym sobie odpuscił koreanskie gałki przerobilimy tego kazdy model z LPD i AC ja w tekkena nie gram i sprawdzałem na innych grach ale oni jzu tak. i kazdy stwierdził ze to sie na dłuzsza mete do niczego sie nie nadaja
 nie mowiac ze wszystkie sa krzywe i strona prawa lewa sie nie pokrywa  :kapparyu:
na poczatku tylko złudne uczucie czegos nowego fajnego i płynnego od gumy :PPP
jak przejdzie pierwszy okres fascynacji innym działaniem gał dopada cie zero precyzji, kiepawe parametry, guma ktora zmienia działanie w miare grania i switche co padaja szybciutko
AC zabija komplet w pare tygodni i leci od paru lat na Omronach co mu łatwiłem kilka kompletow.

ja z nim gadałem ostatnio to juz od ponad roku leciał na WICO

one nic nie daja, sa osoby co je faktycznie lubia i im siedza ale to marginalny procent
reszta kisi sie bo koreancy sie kisza i chca byc pro jak oni.
to sa gały co wyewoulowały z modelu od wozka widłowego... serio!


w TE dam rade wstawic moze w to tez ale zobaczysz jak przyjdzie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 13:09:25 wysłana przez kowal »

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:13:31 »
a ja z kolei jesli moge swoja cegielke wiedzy dorzucic, to slyszalem, ze koreanczycy bardzo narzekaja na nowe automaty z TTT2, gdzie jest zamontowany crown, a nie jak to bylo w przypadku t6 fanta

ja swoja przygode z fanta mialem przez miesiac i takze sie mocno zawiodlem, o wiele lepiej gralo mi sie na sanwie, a jak widac z 2 linijek powyzej nawet bezposredni odbiorcy tego rodzaju sprzetu juz narzekaja, o czym tez powiedzial mi AC

Solo, jesli chcesz sprzet koreanski to pisz do Amoka, ma oryginalna gale Fanty i przyciski Crowna z całkiem przyjazną budą
fade em
need dat