Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 224426 razy)

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 14, 2010, 13:17:32 »
Odje**ć się od BG/NWN/ID! To były gry jedyne w swoim rodzaju, próba przeniesienia w elektroniczne realia, czegoś, czego przecież do końca przenieść się nie da - atmosfery i swobody żywych RPG, których to od młodego szczeniaka jestem zagorzałym fanem! Wystarczy zaakceptować losowość systemu gry i jego rygorystyczną mechanikę, a zostanie tylko to co gęste - świetni, zapadający w pamięć bohaterowie(Jan Janssen i jego historie o rzepie, Minsc i jego chomik Boo, animozje i sympatie w drużynie, etc.) oraz fantastyczny, przesycony magią świat, gdzie bogowie ingerują w życie śmiertelników, nieraz walcząc z nimi ramię w ramię. Ja się jarałem, jak w końcu mogłem dzierżyć potężny młot Crom Feyr i odpalić magiem Zatrzymanie Czasu, satysfakcje sprawiało ubicie smoka czy też przebrnięcie przez naszpikowaną pułapkami i mobami Twierdzę Strażnika... System, na którym oparto gry Bioware, czyli (A)D&D czy też Planescape od zawsze brodził w kanonie heroic fantasy i taki też pozostał na PC. "Dla każdego coś miłego" jak to mówią - ja uważam wspomniane gry za jeden z najlepszych czasów jaki spędziłem przy komputerze grając.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 14, 2010, 13:48:58 »
Tokis - ale te gry sa piekne (a szczegolnie Torment), co nie zmienia faktu, ze maja lichy equip, ot taki system.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 14, 2010, 15:03:45 »
Torment jest wyjątkiem. Tokis, to ja już wolę "żywe" RPG. ;)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 14, 2010, 16:02:00 »
Nie no panowie, Dragon age to jest naprawdę mega tytuł, żadne hoojowe final fantasy itp nie dorastają takiemu DAO czy mass effect 2 do pięt.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 14, 2010, 16:31:24 »
Po skończeniu BioShocka 2 czas na Demon's Souls dzisiaj zdam relacje jak się już naciesze.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 14, 2010, 18:13:56 »
Dadrot - a widzisz, a ja uwielbiam i Gothica (szczegolnie 1 i 2) i Final Fantasy, Star Ocenany czy inne Persony i Dragon Age czy inne Divinity, Demon Soul, Witcher i Diablo. Kazda ta gra w swoim stylu jest wybitna, widocznie nie lubisz tego typu cRPG, ale pisanie, ze jest "chujowe" jest dla mnie nieporozumieniem. Nie podoba Ci sie - normalka, kazdy gra w co lubi, ale okreslanie topowej gry z jakiejs kategorii 'chujowa' jest zawsze dla mnie dziwne. Jak ktos by sie uparl, moglby powiedziec, ze ME2 to juz nie cRPG, ale przygodowka z elementami RPG, taki przygodowy FPS lub ze DA:O to wladcy pierscieni i znow tu samo i to juz bylo (elfy, krasnoludy, orki i ratowanie swiata itp). [Nawiasem, dlatego jak narazie wiecej czasu spedzilem w Divinity II, gdzie jest powiew swiezosci, jezeli chodzi o swiat i ekipy - Pogromcy Smokow, Smoczy Rycerze, New Order i wiele innych ekip].

maddest - powodzenia, przyda sie; ). Gra jest przegenialna! :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 18:15:59 wysłana przez Solo »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 14, 2010, 18:30:56 »
Ja finale wszystkie przeszedłem i bardzo cenię sobie jrpg, ale to co się dzieję z serią FF woła o pomstę do nieba. Może niezbyt jasno się wypowiedziałem, ale po demku i opinii kumpla, który ma japońską (pełną) wersję mogę śmiało powiedzieć, że ff jest już niestety hoojowe - wg. mnie, subiektywnie, począwszy od XII. Poza tym nie ma co wrzucać slasherów/dungeon clawlerów do tego samego worka. Demon's Souls jest mega, mam nabity 700 level, diablo to też najwyższa półka. Mass Effect jest rpg w takim samym sensie co oblivion, obie gry są w konwencji FPP tak jak klasyki tego gatunku na pc (cała seria elder scrolls itp).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 14, 2010, 18:36:52 »
Ale czemu choojowe - genialna grafika, miazdzaca muzyka, niezla fabula. Demo tez mi sie podobalo. Mi sie tylko nie podoba system walki (tzn. ja zawsze preferuje turowy, z czekaniem na ruch, dynamiczny to to w slasherach crpg). I na pewno XIII jest mniej sztampowa niz "placzkowate" X. Kwestia gustu. Tak samo jednym nie podoba sie brak miast - dla mnie zbawienie, bo mnie denerowalo zawsze obiegniecie przez 20 minut pol miasta, aby kilka shopow zahaczyc czy pojawil sie jakis nowy item czy gambit :- P. Czasy sie zmieniaja, ja sie XIII doczekac nie moge, najsliczniejszy jRPG dostepny na rynku, a muzyka dla mnie jest najlepsza ze wszystkich czesci (rowniez - kwestia gustu :).

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 14, 2010, 19:51:33 »
Spieprzać od FFX, to jest mega gra ;] A jeśli ktoś nie grał jeszcze w siódemke, to powinien to zrobić jak najszybciej.

Ja ostatnio sobie zacząłem przechodzić Blue Dragona i jak narazie nie jestem zachwycony, chociaż gra się miło. System walki taki jak się spodziewałem, bardzo prosty do ogarnięcia, ale akurat miałem ochotę na takiego typowego turowego jrpg'a. Muzyka fajna, voice-acting strasznie wkurzający ;/

Mastachi

  • [Zachodniopomorskie]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Mastachi
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 14, 2010, 20:28:25 »
Ja dzisiaj Ratcheta Crack in time odpalilem :) Ta gra sie praktycznie nie zmienia a dalej jest zaj.eb.ista !

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 14, 2010, 21:39:29 »
Z finali mam ogromny sentyment do tacticsa, jeśli ktoś nie grał polecam. Ponadto fajny jest suikoden z klasyków. A FFX to za VII najlepszy final, potem postawił bym VI :)
Z tego co widziałem grając w demko XIII to jużnie jest final, tak samo jak XII była mało finalowata :(
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 14, 2010, 21:41:48 »
Co do Tacticsa - Mnie znacznie bardziej przypasowało Tactics Ogre: The Knight Of Lodis. Gra jest mega miodna.

No, i polecam pierwsze trzy Mega Man Battle Network - Nie wiem co jest w tej grze, ale przyciągnęła mnie na BARDZO długo. 2 i 3 część są świetne, 1 jest dobra ale trochę niedopracowana, za to cała reszta to już cudowanie.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 15, 2010, 16:25:44 »
Demon's Souls - masakra  , myslalem ze wcale nie jest taka trudna , jest strasznie trudna. Nie mogę nawet przejść pierwszego poziomu 1-1 , gra dla prawdziwych hardkorow , ale sie nie poddam i przejde gre. Może ktoś da jakieś wskazówki? Gram Knightem.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 15, 2010, 17:06:04 »
1-1 to rozgrzewka, zobaczysz dalej;- )

Wiec tak - ja gram tarcza, wchodzenie w rozne zaulki to obowiazkowa garda. Po ataku przeciwnika na tarcze kontrujesz przydaja sie tez uniki.
Jak sie troche dopakujesz, bedzie lepiej.

Na pierwszego bossa konieczmie miej albo jakies rzucanie czegos ogniem albo "smar", ktorym smarujesz miecz - pierwszy boss jest mocno uczulony na ogien, wiec szybko wtedy peka.

Aha w 1-1 jak jestes na moscie z rycerzem z niebieskimi oczami, to nie wchodz jeszcze w brame za nim - pojdz w prawo (stojac twarza do tej bramy przy rycerzu), zejdz na sam dol - bedzie tam pierscien, dajacy Ci 25% wiecej HP jak jestes dusza! Ponoc polowa japonczykow nie wiedziala o tym i przechodzili gre bez tego pierscienia...; o
Dodatkowo otworzysz sobie brame i zrobisz sobie superskrot :) [nastepnym razem wchodzisz tym skrotem, do gory schodami, omijasz te cienkie zombii i jestes juz na moscie]

Napisz ew. konkretnie ktore momenty, to cos skrobne.


Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 15, 2010, 17:51:35 »
Nie jest aż tak trudna, ale wymaga bardzo spokojnej przemyślanej gry, uczy cierpliwości. Wskazówki w 1-1 są zbędne, idź ostrożnie, wszystko czyść jak pokonasz pierwszego bosa będziesz w stanie rozpocząć właściwą grę. Klasa nie ma później żadnego znaczenia.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.