Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 211302 razy)

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #750 dnia: Marzec 22, 2012, 16:14:32 »
Blacklight: Retribution - Polecam, najlepsza F2P gra w jaką grałem (zaraz po LoLu), no i od wtorku w końcu mam SFxTK.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #751 dnia: Marzec 22, 2012, 16:16:11 »
Z tym, że Asasyny to też ciulowe gierki.

Wracając do Vanquisha - to faktycznie najlepszy shooter tpp od wielu lat (a nie lolgirsy) i w ogóle jedna z fajniejszych gier akcji w jakie dane mi było pograć. Mikami wie jak się robi gry ;)

http://www.youtube.com/user/MoluJpn/videos - kanał japońca, co daje radę w wyzwaniach :)

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #752 dnia: Marzec 22, 2012, 16:19:13 »
Vanquisha jak się uda to w tym roku kupię może wreszcie bo od dawna wiem o istnieniu tej gry ale nie oglądałem nawet nic na YT żeby się nie kacić :P
"Sua Sponte"

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #753 dnia: Marzec 22, 2012, 16:25:44 »
Wstyd nie kupić jak po 4 dychy chodził na allegro swego czasu (folia).

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #754 dnia: Marzec 22, 2012, 17:38:13 »
Vanquish'a dalej bym chyba wsadził do kategorii slasher
:psyduck: :psyduck:
Jak slasher skoro tam się nikogo nie tnie (nawet nie ma czym), tylko się szczela?

Asasyny to nie są ciulowe gierki, Asasyn 1 i 3 i 4 to ciulowe gierki, dwójka była spoko.

Kanał japońca słaby, widziałem filmiki gdzie schodzą poniżej 4 minut :kappa: (sam ten chelendż zrobiłem w 18, trololo).

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #755 dnia: Marzec 22, 2012, 17:49:16 »
Asayn Czy jeszcze nie wyszedł a ty już o czwórce piszesz?!
Qjon The Time Traveler
 :kappa:
Ale racje - brotherhood i riwelejszyn słabsze od dwójki...

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #756 dnia: Marzec 22, 2012, 18:18:21 »
Dziś dostałem Operation Raccoon City i podzielę się z wami moimi przemyśleniami, to samo napisałem na MWRC.pl więc zaserwuję wam pyszną copypastę z tamtego forum.

OPERATION CRAPOON CITY

Gdy bije Ciebie np hunter, Birkin ( wstaw tutaj cokolwiek większego) to animacja jego ataku jest szybsza niż Twoja animacja wstawania, w efekcie zostajesz non stop przewracany na ziemie i odnosisz obrażenia. Co automatycznie kończy się Twoją śmiercią, chyba że ktoś odciągnie od Ciebie przeciwnika, ale na to nie radzę liczyć. Kolejną "ciekawostką" jest snajperka, jeżeli celujemy przez przyrząd celowniczy pod R1 i zmienimy broń na pistolet, ciągle trzymając R1 przez chwilę możemy cieszyć się pistoletem z lunetą snajperską. Fabuła nawet mnie nie interesuje bo trzeba jej się domyślać, tak wspaniale jest przedstawiona. Również kolejną ciekawą rzeczą którą zauważyłem są chwile w której cała drużyna musi stać w jednym miejscu aby przejść dalej. Weźmy np wchodzenie po drabinie, powiedzmy że udało nam się zebrać wszystkich w odpowiednim miejscu i co ? I ucięcie animacji, gracze zostają teleportowani w następną lokację bez jakiegokolwiek sensu i wyjaśnienia. Przed chwilą miałem właśnie taką sytuację, wchodzimy po drabinie i nagle badum tss ... jestem w jakimś korytarzu, za mną nawet śladu drabiny po której przed chwilą wchodziłem. W multi byłem świadkiem sytuacji w której wpakowałem w gracza z przeciwnej drużyny trzy strzały ze snajperki potem zacząłem okładać go z melee, brak reakcji zaniepokoił mnie pomyślałem sobie "pewnie lag" więc przestałem atakować, przeciwnik odwrócił się i zabił mnie w krócej niż sekundę. Gram w multi ... bez dzwięku, gra zdecydowała się pozbawić mnie tej przyjemności. Raz zresetowała mi konsolę oraz sprawiła że moja broń zniknęła i przestała strzelać. Znikneły też włosy Ady gdy nią grałem. Na grę nałożony jest okropny czerwony filtr graficzny, wszystko tu jest czerwone, po prostu wszystko.  Jeżeli chodzi o polską wersję to Lizacze oraz "Maksymalna ilość amunicja." Powinno wystarczyć aby oddać jej poziom.

Nie kupujcie tej gry.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2012, 18:57:19 wysłana przez nerobianco »

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #757 dnia: Marzec 22, 2012, 18:24:54 »
Nah, dwójka nie była dobra. Dwójka świetnie udawała spoko gierkę.

Poza przyjemnym system wspinaczki i kryptami to wszystko w tej grze było strasznie słabe. Nudne misje nie wykorzystujące potencjału silnika/settingu, tragiczna fabuła (no, ale to cała seria), lolowy system walki, darmowe ucieczki, nic nie wnosząca mechanika posiadłości, bezużyteczne bronie do kupienia.
Pełno contentu, który tak naprawdę niczemu nie służył, albo był totalnie wyjałowiony z życia.

Ale widoczki były ładne :)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #758 dnia: Marzec 22, 2012, 18:43:26 »
Nie napisałem, że była dobra, napisałem, że była spoko. Po betonie jedynki była wręcz mesjaszem action-adventure :kappa:

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #759 dnia: Marzec 26, 2012, 14:10:31 »
Vanquish jest shooterem ale robionym w stylu slashera - skill, kosmiczne akcje, znajomość słabych stron przeciwników, bossów itd. To jest taki Ninja Gaiden, tylko że tutaj się strzela. Bardzo dobra i maksymalnie intensywna gierka bogata w różne fajne akcje (rzucenie fajki dla odwrócenia uwagi rządzi!).
"Don't f%ck with a witch"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:01:49 »
Dla mnie Journey to jedna z najlepszych gier tej generacji. Zresztą średnia 92 na metacritic mówi sama za siebie.



Widać, że tytuł ten stworzyli twórcy Flower - grając w Journey czuć podobny miód do tego płynącego z gry w Kwiatka. Poza poruszaniem się i obracaniem kamery (gałką lub obracając pada) korzystamy z dwóch przycisków. X odpowiada za skok, natomiast przytrzymując O możemy lekko naładować się, aktywując moc... no właśnie - czerwonego materiału, który pozwala nam wznosić się w powietrze (bez tego nie jesteśmy w stanie nawet podskoczyć). Sęk w tym, że nie możemy aktywować własnego szalika, który jest stworzony właśnie z tego materiału (a im dłuższy szalik, tym dalej jesteśmy w stanie polecieć). Możemy skorzystać albo ze znajdujących się co i rusz na mapie elementów stworzonych z tego materiału, albo z pomocy innego podróżnika, który może dołączyć się do naszej gry. Ani on, ani my nie wiemy, kim jest druga osoba. Podróżnicy są rozróżniani wyłącznie symbolem wyglądającym jak QR code, który jest widoczny po wspomnianym naładowaniu (właśnie w ten sposób aktywujemy szalik drugiej osoby). Dopiero po przejściu gry możemy obejrzeć listę osób, które spotkaliśmy.
Jeśli chodzi o komunikację z innymi graczami, to jest ona bardzo ograniczona, bo w gruncie rzeczy ogranicza się do "pokazywania" swojego QR code'a (jest jeszcze inny, mniej oczywisty sposób, ale nie chcę spoilerować). Mi ta opcja się bardzo podoba, bo tak naprawdę nie wiadomo, co zrobi drugi gracz. Niemniej osoby, które spotkałem, zazwyczaj decydowały się współdziałać :).

Jeśli chcecie obejrzeć przejście całej gry, możecie to zrobić np. na YT: http://www.youtube.com/watch?v=IqBgLAY4SeQ
Sam ukończyłem ją w dwie godziny, przy czym w jednym miejscu utknąłem na 20-30 minut. Krótko, bo krótko, ale warto :). Swoją drogą jestem ciekawy, czy twórcy mogliby zaimplementować system losowo generowanych map... wtedy byłoby fenomenalnie.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:43:15 »
Di zapomniales o The Last Story!

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:48:47 »
Nie grałem.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:56:36 »
Oglądanie tej gry mija się z celem, bo to jednak trzeba doświadczyć samemu, z zewnątrz na gra wygląda jak platformówka dla ubogich.
System losowo generowanych map sprawiłby, że nie byłoby to konkretne przeżycie, a właśnie taka niby platformówka, niby przygodówka, niby niewiadomoco (na dodatek z bardzo ograniczoną ilością contentu; mało sekretów), imo najlepiej jest mieć w takiej produkcji zamkniętą strukturę, bo tu nie chodzi o samo granie, a o przeżywanie historii (część levelów straciłaby tez sens).

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:58:57 »
Ci inni graczy, których się napotyka to żywi gracze online, tak?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.