Autor Wątek: O przyrodzie  (Przeczytany 42432 razy)

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 19, 2011, 22:42:59 »
@ HiKrash:
Pisałeś o najwyższym poziomie a w tym filmiku i ogólnie w Europie go nie ma.

To, że Tiery są widać w Koreii doskonale. Jeżeli czyjaś postać jest słabsza niż w poprzedniej części, to albo zmienia na mocniejszą (Holeman, Rain), albo go na Youtubie ciężko znaleźć (KidJin, Triple H).

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 19, 2011, 22:51:07 »
Czasami się zastanawiam, czy niektórzy czytają, czy tylko składają litery w słowa i wykonują na nich jakieś operacje logiczne. To Furb pisał o najwyższym poziomie, ja tylko podjąłem temat.

BTW, to rebus na wieczór: Ile topów ma mniej niż trzy z poniżej wymienionych przymiotów*:
Cytuj
- 15f wybitka na NH (najlepiej hopkick)
- 12f punisher dający KND
- bezpieczna wybitka
- magic 4
- ciosy z dobrym trackingiem
- daleko niosące wall carry

*Przy świadomości tego, że "hopkick" Steve'a jest połamany jak proporcja masy do powierzchni nośnej u bąka.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:02:56 »
Czy Ty możesz zacząć w końcu pisać normalnie a nie walić jakimiś porównaniami w tonie wzorów z trygonometrii? Nie wygląda to dobrze ani nie świadczy o specjalnym szacunku do innych, którzy próbują Ci coś wytłumaczyć.

Proszę też to jest odpowiedź na Twój rebus:

Nina, Bryan, Lili, Steve (od kiedy Steve ma 15f hopkicka to nie wiem... skąd to wytrzasnąłeś?!), Bob, Lars, Law - te postaci mają więcej niż 3 z tych elementów. I czego ma dowodzić ten Twój rebus?

Po prostu nie masz racji - posiadanie pewnych dobrodziejstw sprawia, że dana postać jest na z góry lepszej pozycji niż inne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 23:06:04 wysłana przez Nevan »


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:09:43 »
Jak to nie pisałeś? A to:
Cytuj
Noo, czyli na najwyższym poziomie różnice w tierach jednak nie mają znaczenia?
A skąd te spostrzeżenie ? :P
Stąd, że Pandzia młóci Larsa, a jego top tierowatość jest nie byle jaka, bo jako jeden z nielicznych - obok Brolliego i Vegety seniora - przeżył anihilację planety Vegeta? No i - jakby nie patrzyć - ta podana walka Gajda versus Di jest na najwyższym polskim poziomie ;)
Od kiedy najwyższy poziom w Polsce = najwyższy poziom? Oczywiście nie uwłaczając dwóm wymienionym graczom, ale najwyższy poziom w tej chwili to jest tylko w Korei/Japonii, chyba każdy się tutaj zgodzi.

Podpisuję się pod prośbą Nevana.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:22:41 »
Jeez, nie myślałem, że się tak ciężko domyślić, że pisząc "Najwyższy poziom" w odniesieniu do walki polskich graczy chodziło mi o "Najwyższy poziom w Polsce". Pardon, my bad.

Co do prośby Nevana, to mógłbym, ale tego nie zrobię, bo w zamian nie dostaję tego samego. Ot, taka zależność. "Inni" Nevana, którzy "próbują mi coś wytłumaczyć" to nic innego jak traktowanie mnie z góry, a mi się to nie podoba, ot co.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:24:58 »
Według mnie Tier listy są różne dla low, mid i high levelowego grania.
Low level dla przykładu mamy w Polsce i tutaj praktycznie podział na triery nie występuje (nazwałbym to raczej listą popularności danej postaci co wynika z jej fajnego dizajnu lub prostoty prowadzenia), oczywiście wielu graczy, chcąc być pro dobiera sobie top postać ze "skośnej" tier listy.
Mid level według mnie prezentuje kilku top graczy z Europy (może znalazłby się tu z jeden Polak) i USA - tutaj już można wypisać jakąś tier liste lecz będzie ona troche odbiegała od tej ogólnie znanej.
No i wreszcie high level czyli Korea i Japonia gdzie już tier lista ma znaczenie i wygląda dokładnie tak jak ta przyjęta przez większość graczy.

Oczywiście jest jest też ultra low level czy li ludzie grający raz na ruski miesiąc przy piwku i tam tier lista ma niebagatelne znaczenie. Na samym jej szczycie znajdzie się z pewnością Chreddy...  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 00:11:02 wysłana przez Cambion »

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:31:12 »
HiKrash, to Ty traktujesz ludzi z góry a nawet nie mam pojęcia kim jesteś. Tekken God

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:38:40 »
Odpowiadam tylko tym samym na to, co wcześniej dostaję. Tyle.

Nadal twierdzę, że jest na odwrót niż to przedstawił Cambion. Na wysokim poziomie Koreańcy/Japońcy radzą sobie równie dobrze tierami z każdego przedziału. To znaczy każdego oprócz tych, którymi nikt nie gra. To było nieźle widać w ostatnim crashu, kiedy Bryan Knee padał od Edów, czy Armorów, a i Lars Hao miał problemy ze słabszymi postaciami.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:42:51 »
Ale to, że Tier ma znaczenie, nie znaczy że Lars ma autowin z Pandą... Znaczenie ma, ale nie jest to priorytet do wygrywania.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:45:22 »
Ale to, że Tier ma znaczenie, nie znaczy że Lars ma autowin z Pandą... Znaczenie ma, ale nie jest to priorytet do wygrywania.

I tutaj powinna zostac postawiona kropka w dyskusji. Imo.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:02:47 »
Jakoś po wynikach turniejów nie widać żeby głównie topy wygrywały, raczej jest odwrotnie (niezależnie od regionu). Tier lista w Tekkenie 6 ma znaczenie przy graniu dłuższych sesji, w grze turniejowej każdą postacią można wygrać. To nie SC4 czy MvC3, że jakaś postać daje +50 do skilla :P Myślę, że w grze gdzie jest 40+ zróżnicowanych postaci, trudno by było o lepszy balans niż jest w T6, więc tier listę można spokojnie wyrzucić do kosza.




Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:06:43 »
Jasne, że Lars nie ma autowinu z Pandą, tego tu nikt nie pisał. Starałem się nawet prezentować zdanie odmienne.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:10:22 »
Nadal twierdzę, że jest na odwrót niż to przedstawił Cambion. Na wysokim poziomie Koreańcy/Japońcy radzą sobie równie dobrze tierami z każdego przedziału. To znaczy każdego oprócz tych, którymi nikt nie gra. To było nieźle widać w ostatnim crashu, kiedy Bryan Knee padał od Edów, czy Armorów, a i Lars Hao miał problemy ze słabszymi postaciami.

Nie zapominaj, że w Crash to teamówka i to że jest w jakimś teamie AK czy Panda to od razu musi on przegrać, jeśli w jakims jest Lars to musi on wygrać.

Niezmiernie rzadko uraczysz w Crashu: Zafine, Anne, Xiajke, Leia, Asuke, Fenga (innego niż Hao), Paula, Kaza, Jina, Kinga, AK (poza tym JDCR), Wanga, Hwo, Heichacha, Marduka (poza regularnymi występami najlepszego Marduka we wszechświecie czyli NarakHofa), Yosha, Lee (no tutaj w S7 ma być ich aż 3, ale w sześciu wcześniejszych sezonach widziałem go może ze 2 razy) czy Draga (zdarzają się jakieś randomy, ale zawsze dostają wpi****l).

Nie mówie że w Korei gra się tylko Top 10 postaciami bo każda postać ma tam jakiegoś swojego dobrego operatora, ale znaczenie Tier lista zawsze jakieś miała, ma i będzie miała.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 00:14:33 wysłana przez Cambion »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:16:30 »
Hwo ostatnio dosyc czesto sie pojawia. No ale po tym co ludzie wybieraja na wiekszych turniejach widac co jest mocne. Gdzies byly podane statystyki dmagermany i najczesciej wybierane postacie. Z tego co pamietam to top 3 = Lars, Paul, Miguel, Bob ... pozniej dosyc podobne wyniki dla wielu postaci.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: O przyrodzie
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:29:22 »
Nie mówie że w Korei gra się tylko Top 10 postaciami bo każda postać ma tam jakiegoś swojego dobrego operatora, ale znaczenie Tier lista zawsze jakieś miała, ma i będzie miała.
I ja temu w żadnym wypadku nie przeczę :)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.