Autor Wątek: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99  (Przeczytany 121141 razy)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 30, 2010, 14:43:56 »
Di już zmieniłem na opcje zmiany po kazdej walce, przy następnym turnieju wprowadze zakaz, a ten nceh traktuja jako pozegnanie ze stara zasada ;] Nie chce już wprowadzać dodatkowego zamieszania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 14:46:46 wysłana przez Kris »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:00:20 »
Luz :) Ja pisałem do Sola, który chyba nie przygląda się zasadom za granicą ;)

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:06:24 »
  Kokolino i Miaranko ja sie Was boje :D I pomyslec, ze z Wami jade ( w sumie wy ze mna;p )


nie sraj żarem ziomek będzie git

cieslak

  • Gość
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:29:52 »
Kokolino, dajesz jazzu. :D Oby szybko minęło do tego 28, bo z chęcią poznam tak hardcorowego typa. :P

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:37:43 »
Panie niestety nie są w zestawie no chyba, że się postaram :)

:(

cieslak

  • Gość
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 30, 2010, 19:18:26 »
Snejku, sami coś pokombinujemy. :D

Tundra

  • Gość
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 30, 2010, 20:12:42 »
Zgadzam sie z Solem odnosnie zmieny postaci, a co do planszy. Solo wedlug mnie plansza ma zbyt duze znaczenie przy niektorych postaciach. Lars czy Bruce, dla nich plansza bez scian to gwalt, a ze sciana to po prosut marzenie. Uwazam ze wybieranie mapy przez przegranego jest troche zbyt faworyzujace. Nie dla kazdej postaci oczywiscie ma to takie duze znaczenie, jednakze sa postacie, ktore maja ewidetne problemy np na malych planszach ( Ravenem sie gra tragiczne, bo u niego spacing jest niezwykle wazny). DI ja rozumiem ze obowiazuje ta zasada, ale co z tego? A jak w USA zaczna grac tak ze wygrany musi oddac przegranemu w nastepnej grze 2 rundy dla wyrownania szans to tez tak bedziemy robic? Bo w USA tak graja? W Berlinie obowiazywala zasada, no obowiazywala. A kto jej przestrzegal? Gralem nie jedna walke, w ktorej byla ta zasada lamana i nikomu to problemu nie robilo. Tak jak Solo powiedzial, to prawie nie ma znaczenia dla rozgrywki i mysle, ze w zaden spsoob to nie ulatwia gry przegranemu. jedyne co, to moze tylko wkurzac wygranego, ktory po prostu chcialby sprawdzic swoja inna postac ( bo moze skoro wygral), albo chcialby troche bardziej zaskoczyc przeciwnika. Solo zabiles mnie z tym popraciem dla nie picia na imprezie :D respect :)

Edit : Kokolino boje sie Was, za wasze poglady :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 20:14:45 wysłana przez Mariusz "Tundra" Pudziankowski »

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 30, 2010, 23:11:20 »
Kokolino, dajesz jazzu. :D Oby szybko minęło do tego 28, bo z chęcią poznam tak hardcorowego typa. :P

to się będzie działo ;D 8) ???
                                                                                                                                                                                       

Edit : Kokolino boje sie Was, za wasze poglady :D

PALIĆ SADZIĆ ZALEGALIZOWAĆ :D :D :D ;D ;D ;D ;D

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 30, 2010, 23:48:32 »
Di ja nie pisalem jakie sa zasady na niektorych turniejach, bo chyba sa oczywiste. Rownie dobrze moga miec takie same zasady co do postaci i mapy na 2D i 3D i tyle. Przeciez nie trzeba wszystkiego kserowac, a ta zasada jest poprostu martwa - wskaz mi z 5ciu ostatnich turniejow z TOP8 gier choc JEDEN counter pick. NIE MA. to po co psuc mozliwosc zobaczenia innej psotaci kogos dobrego. itp. Albo wskaz mi jakis turniej usa/eu/azja gdzie topy w koncowkach DE sobie zmiany postaci robily (po przegranej). praktycznie nie ma. o tym ja napisalem i tych klimatach.

Tundra - ale co do mapy jest to poprostu 100% fair. Najpierw jest random - kazdy ma 50/50 trafienie "swojego czegos". Pozniej - powiedmzy zle trafil, to wybiera przegrany. Wygra - to przeciwnik wezmie swoja mape. I tym sposobem kazdy mial i random mape i swoją. Skoro juz Di porownywal do turnejow - ta zasada powstala w 2000 roku w starcrafcie i do dzis jest stosowana przez skosnych :) tutaj sie nadaje tak samo (pomijajac ile mapa znaczy w SC a ile w tek:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 23:52:33 wysłana przez Solo »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 31, 2010, 00:39:33 »
wskaz mi z 5ciu ostatnich turniejow z TOP8 gier choc JEDEN counter pick.
Być może nie było u nas takiej sytuacji.

Albo wskaz mi jakis turniej usa/eu/azja gdzie topy w koncowkach DE sobie zmiany postaci robily (po przegranej).
NAPS na Evo Bryana zamienił na Bruce'a.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 31, 2010, 02:23:54 »
Ok jest jedna sytuacja. Na 1000 ktorych nie ma. Jak pisalem wyzej - mi obojetnie, bo mnie to nie dotyczy, ale na scenie u nas po co takie cos robic? Co to wniesie oprocz tego, ze kilku dobrych graczy nie wyciagnie innych postaci? nic.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 31, 2010, 02:29:09 »
Chodzi o to, że gdy przyjedzie do nas ktoś z zagranicy (vide Ryan na AoT), to ludzie u nas będą się dziwili, że jest taka zasada (bo zakładam, że w tym przypadku taka pojawiłaby się na 100%).

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 31, 2010, 03:53:28 »
Po co w turnieju tekkenowym brak mozliwosci zmiany postaci przy wygraniu? W Tekkenie praktycznie nikt nie wybiera postaci pod countera, bo nie ma takiej roznicy, najpierw liczy sie skill,potem ogranie na dana postac, potem tier lista ogolna,a na koncu ew. counter. W T5 najciezszym match-upem wg. list dla Lili byl Paul, a nie przegralem do 10 z zadnym. W przypadku Streeta sprawa jest inna bo countery sa znacznie mocniejsze.

Przykladowo - w T6 wybieram inna postac, bo stwierdzam,ze przeciwnik nie jest na nia ograny. Wygrywam jednak na styku i chce wrocic do maina "bo to nie ma sensu". I nie moge. W Tekkenie counterpicki to jest joke, liczy sie ogranie + styl , wiec ta opcja moze byc ,rownie dobrze moze jej nie byc.

Mi rybka, ot jedynie nie zaryzykuje sie wiekszego funa i nie wyciagnie innych postaci.

W Lesznie Devil w finale po wygraniu yba 2 gier zmienil postac dzieki czemu moglismy zobaczyc sobie jego Marduka w akcji itd.

Co do turnieju u mnie 50/50% , czesc od nas bedzie, will c.

----
Co do aren najlepszy system jaki moze istniec to:
- 1st random
- next loser pick

Ja wybieram arene pod muzyke; ).

Z tego co widzę to counterpicki zostały zabite przez opcję REMATCH nadużywaną często bez pytania i zgody przeciwnika. W DR można było zmieniać co się chce i kiedy się chce po każdej walce, bo zmuszeni byliśmy do powrotu do ekranu wyboru postaci i potem areny. Brak counterpicków jest teraz spowodowany wyłącznie ludzkim lenistwem i chęcią jak najszybszego zakończenia pojedynku serią REMATCH'y na autopilocie.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 01, 2010, 18:14:12 »
Czy dobrze zrozumiałem, że ludzie grający turniejowo w T6 nie chcą zagrać jak najlepiej i ubić przeciwnika tylko jak najszybciej mieć z głowy walkę i zająć się czymś przyjemniejszym? I leją na to, że przeciwnik nie pozwala im zmienić postaci wybierając opcję rematch?
Swoją drogą to wybór rematch/change character powinien być dla obu zawodników, inaczej to jakaś kpina.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Versus 99! - Turniej w POZNANIU by Level99 - zapytanie o zainteresowanie
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 01, 2010, 20:24:25 »
Czy dobrze zrozumiałem, że ludzie grający turniejowo w T6 nie chcą zagrać jak najlepiej i ubić przeciwnika tylko jak najszybciej mieć z głowy walkę i zająć się czymś przyjemniejszym? I leją na to, że przeciwnik nie pozwala im zmienić postaci wybierając opcję rematch?
Swoją drogą to wybór rematch/change character powinien być dla obu zawodników, inaczej to jakaś kpina.

Jest dokładnie tak jak mówisz.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.