Autor Wątek: [MvC3] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 117092 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 27, 2011, 15:41:00 »
Ale że co się nie zgadzało, co niby takiego sugeruje widok mojego nicka przy poście? ;p
Top-tier listy są raczej twoim konikiem stąd zdziwiłem się jak coś takiego przeczytałem sygnowane podpisem "Snake", ale "; )" na końcu i wszystko jasne.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 27, 2011, 15:55:38 »
No jejku, dodałem sobie emotę na końcu posta, równie dobrze mogłoby jej nie być. Nie zawarłem w niej żadnego ukrytego przekazu. Poza tym ja nigdy nie mówiłem, że w jakiejkolwiek bijatyce nie da się nic ugrać nie najlepszymi postaciami, więc co masz na myśli mówiąc że "top-tier listy są moim konikiem"? ;]

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 28, 2011, 11:59:07 »
I jak panowie, jakie wrażenia jak już troszkę się ograliście? Czy jest przyszłość dla tego tytułu, czy też charakter rozgrywki (over the top etc) raczej zepchnie ten tytuł na margines casualny, zabawy przy piwe etc? Naprawdę jestem ciekaw waszych opinii :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 28, 2011, 12:31:48 »
@ Dadrot
Ta gra to jest i będzie prawdziwy hardkor pomimo wielu uproszczeń. Żadna gra nie wywołuje na xbox livie takiej agresji i hatemaili wśród użytkowników. Nie wiem skąd pomysł w ogóle że w to się powinno grać przy piwie. Nie ma imo przegiętych topów. Żadna inna bijatyka nie oferuje tylu opcji już przy samym wybieraniu postaci i ich asyst. Myślę, że to będzie gra na lata w USA ale trzeba też takie gry lubić żeby dobrze się bawić. Dla ludzi co to zaczęli przygodę z 2D od SFIV to zawsze będą rozbłyski itp. dlatego trzeba grać najlepiej z kimś kto czai system i nie gra na jana, a chociaż próbuje grać "poprawnie". Także jak kupisz to lepiej nie graj rankingowych bo masa spammerów i nubów którzy cię zniechęcą do gry na dzień dzisiejszy.

ornit

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 28, 2011, 13:23:37 »
A ja mam zupełnie inne zdanie na temat grania meczy rankingowych. Dzięki spamerom i nubom jak to (ekhm! ekhm!) YattermanG to okreslił można nauczyć się zawsze jakichs podstaw (przynajmniej jesli o wyskakiwanie z asystą i blokowanie chodzi :P ). Bo potem będzie jak Daigo, który pojechał na turniej do Francji i w CvS2 łyknął po rollu supera przegrywając przez to z Yamazakim (który to się potem stał sławny na srk).

@Yatterman - jak załatwię sobie nowego sticka to dopiero zobaczysz spam nad jakim siedze teraz ćwicząc offline na padzie :P

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 28, 2011, 15:15:55 »
... dlatego trzeba grać najlepiej z kimś kto czai system i nie gra na jana, a chociaż próbuje grać "poprawnie". Także jak kupisz to lepiej nie graj rankingowych bo masa spammerów i nubów którzy cię zniechęcą do gry na dzień dzisiejszy.
Zastanawiam się nad tymi dwoma ostatnimi zdaniami bo się nawzajem wykluczają. Jak można grać poprawnie bez kontroli przestrzeni pomiędzy graczami. Jeśli można bezpiecznie dojść do postaci i sromotnie jej przyłożyć to do niej dochodzę, ale gdy nie mam szans z bliska to trzymam go na odległość żeby tylko się sytuacja nie odwróciła. O wiele łatwiej jest radzić sobie z gościem który jest dalej niż bliżej (przecież nie podejdziesz w pojedynkę do kibica drużyny przeciwnej i nie powiesz mu że ma pryszcze na dupie a jego stara to... :) ,  gdy stoi on w otoczeniu swojaków, tylko wykrzyczysz mu to z drugiej strony stadionu gdzie kumple cię wesprą, jak pizgnie jakimś przedmiotem to masz szansę na uchylenie się, z bliska to sobie możesz zgadywać i w najlepszym przypadku masz 50% szans, ale ostatecznie przegrasz)

Niżej masz najtrafniejszy opis twojej sytuacji
Jeśli nie potrafisz sobie poradzić z keepawayem to twój przeciwnik nie ma żadnego powodu do zmiany strategii, nie wiem co w tym dziwnego.

Do tego ma służyć fireball (którego chyba określasz spamem) i jeśli grany dobrze to jest grany poprawnie. Błąd piardowca i jedną zagrywką zostaje wyeliminowany z drużyny czego wczoraj się dość boleśnie nauczyłem. SF4 miał podobną zasadę, nie dopuść Zangiefa/Feia/Grubas/Indianina do siebie bo jeśli to ci się nie uda to cię zaboli.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 28, 2011, 15:25:59 »
Ale jemu chyba chodziło właśnie o spamerów i noobów, a nie o ludzi których gra opiera się na zoningu. To jest jednak różnica, bo gdyby dobry zoning w 2d opierał się na bezmyślnym puszczaniu projectile'i (wiem, że taką opinię na ten temat ma wiele osób grających np. w tekkena, ale to temat na inną rozmowę) to nie dałoby się tych gier brać na poważnie ;p

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 28, 2011, 17:41:38 »
Dokładanie co innego spammer, który wygrywa na xbox live pojedynki z jeszcze większymi noobami strzelajac ciagle doomem lub sentinelem, a co innego osoba w miarę poważnie i z głową podchodząca do gry co gra zonerami bo taki ma styl.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 28, 2011, 20:16:02 »
Jeśli nie potrafisz sobie poradzić z keepawayem to twój przeciwnik nie ma żadnego powodu do zmiany strategii, nie wiem co w tym dziwnego.
Jeszcze raz w/w zdanie przytoczę tylko zamiast "z keepawayem" wpisał bym "ze spamerem"
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 28, 2011, 20:33:47 »
Ale Jatamanowi nie chodziło o to, że ktoś sobie nie radzi ze spamerami i nubami. "Zniechęcą do gry" nie oznaczało "zbiją i zniechęcą", tylko po prostu "zniechęcą" ;p Mnie też np. do grania rankingów w sf4 zniechęca zbicie dziesięciu różnych graczy pod rząd potrafiących robić tylko jump back fireball Akumą, bo to nie ma sensu.

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem, jeśli się myle to mnie popraw Jataman. ;]

YattermanG

  • Gość
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 28, 2011, 23:37:00 »
@snake, wilku
Dobrze zrozumiałeś.
No ale mnie czy Was pewnie nie zbiją spammerzy ;) ale kogoś kto nie miał kontaktu z marvelem i nie siedzi głęboko w temacie 2d, a chciałby spróbować to spam pocisków może zownować i odstraszyć. Co najgorsze niektórzy spammerzy pewnie grają na simple mode. Btw na SRK już wyczaili infinity w simple mode ale i tak ten tryb jest niegrywalny i strasznie ogranicza.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #386 dnia: Marzec 01, 2011, 08:34:58 »
Porobić trochę pociskami obrażeń, zobaczyć że gościowi nie idzie obrona to się można przerzucić na atak frontalny, albo dać mu trochę nam skopać dupę - tym sposobem można wygrywać i nie zrażać do gry potencjalnych nowych użytkowników grając endless, ale bez przesady żeby tak kolorowo było w ranked - tam się liczy tylko wygrana i to najlepiej najtańszym kosztem - to jest rozumowanie może i nawet 90% tam grających. Zapaleńców co to się na takich forach wypisują jest niestety... mało

Simple Mode, sam od tego zacząłem bo to pierwszy MvC w moim życiu i nie kumam jeszcze OCB - idealna sprawa na załapanie hype na tę grę i aby obczaić podstawy bez wyrywania włosów z głowy kręceniem kombinacji i wciskaniem buttonów (wydawało by się że dość prostych bo to tylko jeden QCF czy SRK i 4 przyciski, ale za to jak szybko i precyzyjnie je trzeba wykonywać, w SF4 więcej czasu jest na to no i można zbuforować co nie co), skrzynka piwa/wina/wódki (do wyboru) dla tego, kto wskazaną przeze mnie osobę przekona do tej jak i innej 2D mordoklepki i każe od początku wykonywać pełny motion stickiem - zrażenie jest bardziej niż nieuniknione, tu trzeba dużego samozaparcia. Komu się spodoba i będzie chciał coś więcej to przerzuci się na normal, nowicjuszowi odradzam od samego początku.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #387 dnia: Marzec 01, 2011, 09:27:05 »
Co najgorsze niektórzy spammerzy pewnie grają na simple mode.

Ale co w tym złego, skoro

ten tryb jest niegrywalny i strasznie ogranicza.

Jest coś, co się da zrobić w simple mode czego nie można w normalnym?
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #388 dnia: Marzec 01, 2011, 09:33:57 »
Nie.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #389 dnia: Marzec 01, 2011, 10:23:28 »
Tak. Np. gamma wave Hulka w simple mode nie wymaga charge'a.