Autor Wątek: hitbox  (Przeczytany 2257 razy)

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
hitbox
« dnia: Październik 23, 2011, 12:42:10 »
Prawdopodobnie bede składał jednego hitboxa na bazie mayflasha

tydzien do namysłu!

jesli ktos jest zainteresowany to jest to w miare tania alternatywa dla jego posiadania bo mamy od razu PCB i obudowe


moge tez sam kursor przerobic jak w wariancie 2 lub 3 wtedy to bedzie 80zł (w tym 3x 24mm, kable, robota) ale opcja ta jest bez sensu bo w mayflashu najbardziej to własnie buttony zasysaja i nie ma ich po co zostawiac trzeba wymienic aby banglało dobrze.
Mozna to zrobic na 3 sposoby zmieniajac całkowicie leyout i musowo trzeba dac plexe. Ley to 11 buttonow 24mm i 1x30mm bedzie identyczny z oryginalnym hitboxem przyciski tylko zakrecane ograniczenie kolorow do wyboru. W tym wypadku konstrukcja bedzie troche osłabiona jeszcze musze opracowac cos co by ja wzmocniło do na dobra sprawe przyciski beda sie trzymac w samej plexie i musi byc grubsze. To ten obrazek przykładowy ze Smokiem

Lub wykorzystac to co juz jest w mayflashu układ ale układ juz nie bedzie zgodny z oryginalnym hitboxem 3x24mm i 9x30mm mozna uzyc wciskanych buttonow (dowolne kolory wtedy wchodza  w gre) i nie trzeba uzywac plexy co obnizy koszty a konstrukcja blatu nie bedzie w zasadzie osłabiona. Minus jest taki ze ostatni button kursora (lewy kierunek) bedzie na ostrym skraju obudowy i mały palec lewej łapy odgiety bedzie zwisał poza nia co moze draznic. Wiec trzeba sobie sprawdzic jak gralismy na klawiatuze i czy był odgiety czy nie. Ten drugi obrazek to wizualizacja teo wariantu

jest tez mozliwosc przerobienia SF4TE na hitboxa trzeba 3 buttonow 24mm i 1x30mm pozostałe zostaja z TE. Tutaj jest reczna robota i drogie narzedzia ale koszty przerobki powinny sie zmiescic w około 130zł. Trzeci obrazek jak to bedzie wygladac.


tutaj byłoby w maire ok wykorzystanie układu mayflasha ale wiecej miejsca po lewej stronie przy kursorach:P ale tylko 6 przyciskow fire koszta mniejsze o te dwa buttony i tez nie mam za wiele do roboty plexy nie potrzeba nie bedzie osłabiona konstrukcja. nie ma bijatyk na 8 przyciskow wiec naprawde te 2 sa zbedne.

jesli sa zainteresowani to sie meldowac zrobie tylko jedne zakupy przyciskow wiec akcja jednorazowa bo sam dla siebie od dawna nic nie sprowadzam i nie bede za tym łaził. mayflasaha trzeba mi podesłac albo sam go kupie jesli ktos go nie posiada.

koszty to mayflash (jak ktos nie ma to musi kupic, uzywke ze sprawnym PCB albo nowka z allegro)
przyciski (jak ktos ma to ofkors je daje) ceny znane sanwa albo seimitsu ale polecam tylko sanwe bo seimitsu 24 maja inne switche niz standardowe GNy wiec fil bedzie sie roznił na kierunkach i fire i moze to draznic poniektorych.
plexa około 20-40zł
okablowanie 15zł
moja robota to około 50zeta

dobra tak na szybko podliczone warianty mayflashem trzeba kupic lub dostarczyc nie uzgledniam go w kosztach:P
wariant 1 (smoke) 249zł (w tym jest 12 przyciskow sawny 11x24mm i 1x 30mm, kable, plexa, robocizna)
wariant 2  194zł (foto 2) (w tym jest 12 porzyciskow sanwy 3x 24mm i 9x30mm , kable, robota)
wariant 3 (foto odzielne) 170zł (w tym jest 10 przyciskow sanwy 3x24mm i 7x30mm, kable, robota)

przerobka TE 130zł (w tym robota i 4 buttony i kable)

Jest jeszcze wariant aby kursory były z kwadartowych buttonow (bo sa taie do mahjonga) i ley identyczny jak na klawiaturze
czyli ten układ. to jets tez do zrobienia przy blacie z plexy. W ogole moge całosc zrobic jak klawiature łacznie z fire 8mioma :P
  o   
o o o
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 14:25:55 wysłana przez kowal »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: hitbox
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2011, 12:45:43 »
Jesli juz mam mayflasha to z przyciskami ile to wyjdzie w kosztach? 130zl? Nie mam pojecia po ile chodza te przyciski.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: hitbox
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2011, 12:55:20 »
srednio chodza po 2,3 euro zalezy ile osob bedzie i gdzie kupie do tego koszta wysłki ktore wiadomo ze wraz ze wzrostem zamowienia beda malec. orientacyjnie trzeba liczyc 12zł na przycisk.
15zł kable
i tu sie nic nie zmienia bez wzgledu na wariant jaki stik i jaka metoda.

reszat kosztow jesli  plexa to koszt plexy plus robota 50zł bo jej troche bedzie z tym wycinaniem i ewentualnym wzmacnianiem.
jesli wariant drugi (drugi od lewej obrazek) bez plexy to ja mam tam roboty na 4 otwory tylko plus poszerzenie oryginalnych wiec bedzie jakies 35zł tylko.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: hitbox
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2011, 13:14:36 »
Czyli obliczajac na szybko wychodzi okolo 150zl za opcje z przyciskami do kierunkow. Zastanowie sie i dam znac w najblizszym czasie.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: hitbox
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2011, 13:27:12 »
jeszcze jedno rozwiazanie


tutaj byłoby w maire ok wykorzystanie układu mayflasha ale wiecej miejsca po lewej stronie przy kursorach:P ale tylko 6 przyciskow fire koszta mniejsze o te dwa buttony i tez nie mam za wiele do roboty plexy nie potrzeba nie bedzie osłabiona konstrukcja. nie ma bijatyk na 8 przyciskow wiec naprawde te 2 sa zbedne.


dobra tak na szybko podliczone warianty z mayflashe trzeba kupic lub dostarczyc:P
wariant 1 (smoke) 249zł (w tym jest 12 przyciskow sawny 11x24mm i 1x 30mm, kable, plexa, robocizna)
wariant 2  194zł (foto 2) (w tym jest 12 porzyciskow sanwy 3x 24mm i 9x30mm , kable, robota)
wariant 3 (foto w tym poscie) 170zł (w tym jest 10 przyciskow sanwy 3x24mm i 7x30mm, kable, robota)

przerobka TE 130zł (w tym robota i 4 buttony i kable)

moge tez sam kursor przerobic jak w wariancie 2 lub 3 wtedy to bedzie 80zł (w tym 3x 24mm, kable, robota) ale opcja ta jest bez sensu bo w mayflashu najbardziej to własnie buttony zasysaja i nie ma ich po co zostawiac trzeba wymienic aby banglało dobrze.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 13:42:50 wysłana przez kowal »

sla

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
  • Skąd: Kraków
Odp: hitbox
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2011, 08:53:33 »
Jestem również zainteresowany, wariant 1. Poszło PW.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: hitbox
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2011, 20:06:31 »
Ja niestety odpadam. Moze kiedys bede sie mogl na to skusic.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: hitbox
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2011, 11:33:49 »
bump
ostatani dzien