Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 8887 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:06:07 »
Ja tam dość często używam teleportu w normalnej grze w polu i mi się przydaje, ale na wakeup bym tego nie polecał, to nie jest akuma ;p

Jakie postacie uważasz za słabe MU Bisona oprócz Guila? Chun, Zangief?
Abel radzi sobie z Guilem dość dobrze, a wiem że kiedyś nim coś tam grałeś.
Akuma daje rade na wszystkie trzy postacie, ale może kogoś innego jeszcze miałeś na myśli.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:18:48 »
Z zangiefem potrafię dobrze podjąć walkę w vanili katowałem ten MU w nieskończoność lol, nie uważam go za bardzo ciężki MU w superze a w arcade będzie jeszcze łatwiej imho. Najbardziej nienawidzę guila, chun, dhalsima. Strasznie ciężko jest mi ugryźć boxera jeszcze i dobrą cammy. Ale generalnie guile, sim i chun to moi główni adwersarze. Nad ablem myślałem i sporo nim pogrywałem w vanilii bo ta postać mi się podoba, ale jest dla mnie ciut za mało mobilny i ma okrutne MU. Jeszcze myślałem nad sagatem bo to postać o świetnym designie dla mnie, sporo nim pogrywałem w vanili aby poznęcać się nad giefami ale kompletny brak footsies rani moje serce, chociaż podobno w AE jest już grywalny z powrotem? Szukam tylko w śród postaci które mi się podobają ale chciałbym w końcu podjąć jakąś w miarę zbalansowaną bo jak mam walczyć z guilem, chun i simem to mi się na płacz zbiera lol. Podobają mi się generalnie jeszcze, jak napisałem: seth, akuma, abel, sagot. Ale mam spory problem z wyborem trzeciej postaci dla siebie :/

Yun i Yang jakoś mi nie podchodzą, nie mają w sobie tego czegoś, są mało badass :f
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:25:36 »
Ja ostatnio trochę polamiłem dyktatorem i mam już lepszą skuteczność niż u deejay'a, którego rozpracowywałem kiedyś bardzo dokładnie. Jednak tiery w tej grze to nie jebajka.

Aha, ten temat wydaje się być idealny, żeby przekazać światu, że dyktator jest topem.  :cool:

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:29:13 »
Ale ten, co cie obchodzą złe matchupy Abla, skoro chcesz nim tylko pokryć złe matchupy Bisona? ;p

Abel to jest chyba najlepsza postać w grze na Sima obok Cammy, Akumą też sie gra na niego dość dobrze (chociaż to już bardziej równy matchup), podcinka łatwo wchodzi po tatsu, a Sim nie ma prawie jak bronić się przed vortexem. Za to Abel ma dosyć słabo z Chun (gdzie Akuma ma dobrze).

Jak chcesz badass postaci to graj Viper, ona też ma przy tym dobry matchup z Chun-li ;p

@Apolon - no tak, i w sumie to nie jest złe. Szczerze mówiąc wole żeby tak fajne postacie Jak Bison albo Chun były topami niż jakiś Fei-long w AE :F

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:43:59 »
Wow apo i pewno uważasz, że jest lepszy niż boxer i raju też (twoje postacie)? Bo to, że jest lepszy niż DJ to oczywiste. Ja na drugą postać gram clawem i też mam lepszą skuteczność dyktatorem, boxerem w ogóle nie gram ale znając kilka kombinacji na krzyż idzie mi nim 2x lepiej niż bisonem, ryu z resztą też a rozegrałem nim może 30 walk :)

sneju, ja nie zamierzam counterpickować raczej chce postać która mi się podoba i dla odmiany mogę nią pograć nie martwiąc się o paskudne MU :)
Abla teraz ładnie nerfują niestety, wydaje mi się też, że będzie mieć tragiczne MU. Gief, chun, podejrzewam, że boxer, pewnie też yun i yang. Sam nie wiem. Podoba mi się może nim powalczę, ale mam mało czasu i jak mam ogarnąć jako tako jakąś postać "nową" to wole skupić się na bardziej uniwersalnej. Z drugiej strony akuma jest cholernie popularny, ALE mało ludu nim dobrze gra. Większość cały dzień tylko jump back kulke potrafi lol. A manualnie uważam, że jest prosty.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:50:17 »
Co do tego ex PC czy ex SK...

ja kompletnie odpuścilem ex-SK jako reversal bo na bloku jest sie w dupie - a PC przy odrobinie szczescia (slaba reakcja przeciwnika) stawia nas w dobrej odleglosci
nie wiem tez czemu ludzie narzekaja na teleport - oczywiscie nie jest to bron na wszystkie matchupy, ale moim zdaniem pomaga np kiedy gra sie vs Sim czy Rose (postacie z wolnymi projectile'ami ogolnie) czy ogolnie kiedy chce sie zresetowac sytuacje
poza tym omijanie projectile'i teleportem jest cool :P
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2010, 16:02:31 »
Wow apo i pewno uważasz, że jest lepszy niż boxer i raju też (twoje postacie)?
No z bokserem myślę, że może się równać. Co do raju to się nie wypowiadam, bo zbyt źle nim gram żeby mieć obiektywną opinię.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2011, 09:27:31 »
Odkrycie z ostatniej chwili - dyktator po wślizgu z max odległości ma +1 przewagi. Use that szit!

Użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten podwójny post.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 11:11:26 wysłana przez Hiryu »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:27:23 »
To nie jest żadne odkrycie i ciężko na tym zbudować grę bo wymaga idealnego spacingu a pomyłka wiąże się ze sporą karą, więc wystarczy, że pzreciwnik zrobi kroczek w jedną albo druga mańkę i po nas :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2011, 18:28:37 »
To nie jest żadne odkrycie i ciężko na tym zbudować grę bo wymaga idealnego spacingu a pomyłka wiąże się ze sporą karą, więc wystarczy, że pzreciwnik zrobi kroczek w jedną albo druga mańkę i po nas :)
Odkrycie dla mnie :). Byłem pewien, że to jest głupi i karalny cios, a tym czasem można po tym mixować podobnie jak po light scissor.

Cytat: Hiryu
Użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten podwójny post.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 11:11:26 wysłana przez Hiryu »
Hiryu, nie przeginasz troche? Drugi post nie ma NIC wspólnego z poprzednim, zresztą lekko już zapyziałym.

Ukyo_Tachibana

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
  • Gamertag: UkyoT666
  • PSN ID: Ukyo_PL
  • Skąd: Plymouth UK
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2011, 18:42:21 »
No po far 2+HK z daleka jest dobry mixup i terror z KP i sMK sHK i jMP zaleznie od reakcji

Hiryu zabawny jestes ... warny za podwojnego posta w temacie o postaci w ktorym i tak sie nic nie dzieje ... Teraz co jak wejde na Dana i napisze
kolejnego Faq-a to tez dostane warna ? XD

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2011, 19:15:01 »
Gdyby Hiryu był policjantem to jeździłby nocami po ulicach i z pasją wlepiałby mandaty każdemu kto by przeszedł na drugą stronę ulicy o kilka metrów za daleko od przejścia dla pieszych ; D. Albo robiłby łapanki na ludzi którzy przebiegają przez pasy kiedy zmienia się już na czerwone ;dddD.


Do tematu, ja zawsze myślałem że ten slide jest super karalny, może kiedyś tak było ;f.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2011, 19:24:55 »
to nie jest coś na czym można budować strategie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: M. Bison (Dictator)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2011, 20:22:08 »
Nie jest, ale warto wiedzieć. Okazyjnie może się przydać.

Nie zaczynaj znowu o męczeństwie Bajzona xP

Golek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • HHSdatBisz
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Ciebiejebnis
  • Skąd: Szprotawa
  • Steam ID: golek20
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2013, 20:00:59 »
Chciał bym podpatrzeć strategie grania Dictatorem, zerknąć na topowych graczy. Jakieś linki do dobrych walk plz ;]