Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 7547 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Hakan
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2010, 23:46:03 »
np rolento
Rolento jest mega. Ten jego zabójczy śmiech podczas rozwalania zwłok pokonanego przeciwnika granatem ;D Znam go tylko z CvS'a (w żadną alphe nie grałem), ale myśle że bardzo się nie różni. Jedyne co mnie zawsze śmieszy to jego postawa i sposób poruszania sie ;p

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Hakan
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2010, 09:21:46 »
No niestety, niektóre animacje oldskulowe są podłe, popatrz na starą animację Dyktatora wygląda jakby się tasował ale to poprawili więc z rolento mogłoby być podobnie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

cameel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Opole
Odp: Hakan
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:19:30 »
Hakan prezentuje się wyśmienicie

Zapasy w oleju i ślizganie się po przeciwniku rulez !!!

Czekam na tą postać, w zasadzie to jedyna  z nowych postaci w SSFIV która mi się spodobała.


TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Hakan
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:19:22 »
http://www.youtube.com/watch?v=T3LPDv2sVKc
Ktoś testował te Dash Normal Cancele? Fajne toto?

ornit

  • Gość
Odp: Hakan
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:48:15 »
Czy fajne to na pewno, o ile oczywiście mamy pasek na fadc :P . Cholera, pograłem trochę Hakanem i jego główną bolączką wydaje się nie tylko defensywa ale także jakiś sensowny rushdown. Jeśli chcemy coś zdziałać potrzebujemy selfbuffa, jeśli chcemy go użyć kiedy jesteśmy bezpieczni, np. po posłaniu przeciwnika na deski, tracimy masę czasu jaki moglibyśmy wykorzystać przy wstającym przeciwniku.
Wszystkiego mi brakuje w tej postaci, dobrego anti-aira (niby jest c.hp ale lepiej po prostu blokować), dobrego air-air (tylko rzut przychodzi mi do głowy, ew. j.MP ale to ma taki priorytet, że najwyżej trade'm się skończy) czy nawet crossupa, o overheadzie nie wspominając. 360+K jest beznadziejne, mając na uwadze, że przeciwnik będzie cały czas blokował dołem ze względu na poke'i z przód+HK czy slide'y z qcf+P. Pominę fakt, że byle jaki cios przerwie nam "beczkę". 360+P nie ma zupełnie racji bytu jeśli Hakan jest nienaoliwiony ze względu na mały zasięg . Co tam jeszcze zostało? A! dół+PPP jeszcze szukam jakiegoś sensownego zastosowania oprócz unikania fireballi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 23:52:21 wysłana przez ornit »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Hakan
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2010, 00:10:08 »
Podobno w wielu sytuacjach można użyć naoliwienia z shortem i jeszcze mieć czas na zrobienie jakiegoś łejkap preszer.

Co do tego że to słaba postać, pamiętam jedną z pierwszych walk hakana na youtube (JWong grał Hakanem przeciwko jakiemuś randomowi) i teksty Justina w tle: "oh my god, he's horrible" , "he has nothing good" , "I can't do anything with him" ;p

Co nie zmienia faktu że postać strasznie mi sie podoba i na pewno sporo nim pogram kiedy (jeśli?) uda mi się w końcu zdobyć grę.

cameel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Opole
Odp: Hakan
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2010, 11:01:31 »
Czy Hakan posiada jakiegoś overhead'a ze stania?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2010, 16:26:05 wysłana przez Slide »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Hakan
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2010, 13:10:35 »
No coś ty.

cameel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Opole
Odp: Hakan
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 19, 2010, 13:21:58 »
No to zajebiście.

Co za bzdura.

Generalnie fajna postać, fajny pomysł i genialny Ultras (II), ale po dwóch kilkugodzinnych sesjach stwierdzam, że jest niegrywalny.

Kiedy przeciwnik, ucieka i cały czas się schyla (taktyka miłośników Blanki czy Guile'a) nie mamy praktycznie żadnej opcji.

Szkoda


Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Hakan
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 19, 2010, 13:26:32 »
command grab?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Hakan
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2010, 13:34:43 »
Dokładnie... Nie kumam tej fascynacji overheadami (no może poza tym Dudley'a, od którego można pociągnąć kombo za pół paska), rzut zadziała prawie zawsze tam gdzie OH, a co dopiero command grab, który ma zacny zasięg w oleju.

ornit

  • Gość
Odp: Hakan
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2010, 13:35:19 »
Tak jak napisał Dadrot, naoliwiaj się, poke'i z s.lk, c.mk, podejdź na odległość metra i 360+P, możesz też kapić na qcf+P FADC z midscreena. Fajna postać i warto zainwestować w nią trochę więcej czasu.

i pamiętaj, że będąc naoliwionym możesz powoli przesuwać się z FA, czasem się przydaje. A na zonujących fireballami, super z HK albo oliwa z KK (ma klatki niewidzialności).

cameel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Opole
Odp: Hakan
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2010, 22:10:18 »
Spoko spoko chłopaki, ja o overhead'dzie a wy o rzutach.

Zastanawiałem się, czy w pytaniu nie dopisać uwagi, że zdaję sobie sprawę, że w niektórych sytuacjach (bo przecież nie zawsze) rzut może zadziałać.
Ale stwierdziłem, że wypowiadam się na forum tematycznym i nie zostanę potraktowany jak początkujący idiota i ograniczyłem swoje pytanie do interesującej mnie kwestii.
Może faktycznie trochę przesadziłem, pisząc że jest niegrywalny, jednak na doświadczonego zawodnika, który wie czego się spodziewać, Hakan zwyczajnie nie daje rady.

ornit dzięki za konkretne sugestie, mam zamiar dalej bawić się Hakanem, jednak nie jest to postać, na której się skupię, jako a main'ie.
Gdyby mu dali jakiś cios z dystansu będący zagrożeniem dla schylonych (mógłby być nawet widoczny i bez priorytetu), ale żeby był, sama świadomość jego istnienia nie pozwoliła by przeciwnikowi na beztroskie kucanie. W tym momencie receptą na Hakana jest ciągłe schylanie się, które wyklucza obydwa jego dystansowe zagrania (QCF+P i 360+K). 

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Hakan
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 19, 2010, 22:24:58 »
Wiesz, nie ma reguły, dyktator nie ma overa a jednak w natarciu (w rogu) jest czego się bać! Hakan jest słaby zgadzam się ale akurat jego słabość to nie brak overa bo command grab jest imho lepszy.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

ornit

  • Gość
Odp: Hakan
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 19, 2010, 22:42:33 »
Tak, ale żeby command grab coś zdziałął to najpierw trzeba się naoliwić. Naoliwienie trwa od 8-16 (chyba 16 w EX) sekund w zależności od siły K. To naprawdę niewiele, zwłąszcza kiedy chcemy się "bezpiecznie" naoliwić. Nie zrobimy tego na pałkę bo przeciwnik może nam przerwać naoliwienie się na samym początku i dupa. Jedyne wyjście to qcf+P bez dobitki, z dobitką nie ma co próbować nawet z lk, bo niektóre postaci zdążą nam wyjechać z reversalem (zależy od tego jak szybko postać wstaje). Jest jeszcze opcja HK po 360+P, lub wspomniany EX kiedy przeciwnik w nas "strzela kulkami".

Na sucho 360+P jest bezużyteczne, ale to już wszyscy wiedzą, ew. można przymashować 360+PP jako reversal żeby kogoś złapać na nieudanym linku. Co do overheada, to pamiętajmy o jednej rzeczy, Hakan skacze najniżej, czasem można z bliska j.HK przywalić w mix upie między kapieniem na c.mk, które jakimś cudem staramy się confirmować w qcf+P. Ja osobiście używam skoku jako anti-air (lol) z MP, ew. rzut bo s.HP to najwyżej na trade'a wejdzie.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 22:45:51 wysłana przez ornit »