Autor Wątek: Jaki TV do Konsoli?  (Przeczytany 19662 razy)

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Jaki TV do Konsoli?
« dnia: Grudzień 27, 2012, 08:38:36 »
Stoję przed nie lada dylematem, mam do wyboru kilka modeli TV Full HD i sam już nie wiem, który w największym stopniu spełni moje oczekiwania na najbliższe 3-5 lat.

Pokój 20m2, słoneczny (ale spoko w oknach są żaluzje ;) )
TV koniecznie Full HD, min. 40 cali do PS3 (niski czas reakcji matrycy!) i Filmów HD z USB

Ciekawe IMO modele nad którymi się zastanawiam to:
Samsung UE40EH5000
Samsung UE40EH5020
Oba są w doskonałej cenie 1600zł i zapewne niczym poza cyferkami w nazwie się nie między sobą nie różnią.
Dokładając ok. 400zł mogę kupić:
Samsung UE40EH6030 (3D, najpewniej aktywne czyli trzeba będzie wydać na okulary)
Samsung UE40EH5300
Philips 42PFL3207H/12 (100Hz Perfect Motion Rate, czyli efekt post-procesingowy czy prawdziwe 100Hz za 1850zł?)
Philips 42PFL4007H/12 (200Hz Perfect Motion Rate)

Tylko czy te ok. 400zł extra przełoży się proporcjonalnie na poprawę jakości doznań względem tańszych modeli,
innymi słowy czy warto dopłacać? A może w tym układzie lepiej już dołożyć jeszcze 100zł i kupić:
LG 50PA5500 (50 cali, plazma)
LG 50PA6500

Jeżeli w tym przedziale cenowym znacie godne polecenia TV innych producentów to piszcie śmiało,
nie jestem koniecznie nastawiony na wymienione firmy czy modele
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2013, 22:55:41 wysłana przez Grey »

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 09:46:32 »
Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na pierdoły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2012, 12:32:39 »
Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na p***doły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

Ciężko znaleźć monitor co ma 0-2ms a co dopiero TV o.O

Co do tematu to szukałbym coś od Sony, sam mam 32" i nie narzekam (w tekkena mozna smialo grac)

Sony Smart TV KDL-40HX750   8ms opóźnienia

http://www.ceneo.pl/15773111#tab=spec

Albo bym poczekał i kupił za jakiś czas taniej albo dołożył i brał teraz ;)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:01:30 »
Im większy metraż TV tym większe lagi - tego o ile mi wiadomo nadal nie przeskoczono. Wszelkie cuda tylko 666hz real image all colors ekspres do kawy są w dużej mierze niezauważalne poza dedykowanymi do nich materiałami promocyjnymi.

Ja zalecam ogarnięcie pierwszych dwóch i wybranie spomiędzy nich. Sam miałem długo Samsunga z serii LE32B530 i był świetny, a też mieścił się w przedziale 1400-1600zł.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2012, 14:10:44 »
Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na p***doły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

Ciężko znaleźć monitor co ma 0-2ms a co dopiero TV o.O

Co do tematu to szukałbym coś od Sony, sam mam 32" i nie narzekam (w tekkena mozna smialo grac)

Sony Smart TV KDL-40HX750   8ms opóźnienia

http://www.ceneo.pl/15773111#tab=spec

Albo bym poczekał i kupił za jakiś czas taniej albo dołożył i brał teraz ;)

Sprawdzałem kilka razy programem który mierzy input laga i za każdym razem było 0ms. W każdym razie 25-30ms TV można brać śmiało do tekkena, bo i tak to opóźnienie będzie niezauważalne.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2012, 20:51:06 »
http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/sub-1-frame-hdtv-monitor-input-lag-database.145141/

swoja droga nie słyszałem o programach co mierza input laga
chyba ze masz na mysli oprogramowanie aparatu :kappa:

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2012, 22:01:25 »
Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na p***doły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

Bzdura nie ma sensu teraz kupować TV który nie ma 100Hz, do Tekkena nie są tak potrzebne ale w innych grach gdzie ujęcie nie jest statyczne wystepuje efekt rozmazania przy ruchach kaimery o transmisjach sportowych nie wspominajac.

LG 50PA5500 ten model mają moi rodzice, w grach sprawdza się ok PES i GT wygladają fajnie,co prawda nie ma tak jaskrawych kolorow jak na LCD/LED ale AA nadrabia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 22:05:54 wysłana przez AKI_WROC_PL »

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2012, 12:54:46 »
http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/sub-1-frame-hdtv-monitor-input-lag-database.145141/

swoja droga nie słyszałem o programach co mierza input laga
chyba ze masz na mysli oprogramowanie aparatu :kappa:

No w sumie program to za dużo powiedziane, chodzi o zegar który się odpala na TV i laptopie i robi się zdjęcie. ;)

Cytuj
Bzdura nie ma sensu teraz kupować TV który nie ma 100Hz, do Tekkena nie są tak potrzebne ale w innych grach gdzie ujęcie nie jest statyczne wystepuje efekt rozmazania przy ruchach kaimery o transmisjach sportowych nie wspominajac.

Nie zauważyłem jeszcze czegoś takiego w grach, ale może coś w tym jest.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2012, 01:22:05 »
Philips 42PFL4007h za 2100zł - Specyfikacja i TEST

Philips 42PFL6007 za 3000zł - Specyfikacja i TEST

Nad czymkolwiek innym nie ma się nawet co zastanawiać bo TV 40"+ i tak zaczynają się od ok. 2000zł, ale żaden nie ma
ZERO input laga + VGA PC + Smart TV + takiej jakości obrazu z równomiernym podświetleniem Direct LED w tej cenie.
(zapomnijcie o syfnym Edge LED - TV są cieńsze, ale cierpi jakość obrazu)

Modele 40"+ Full HD 3D zaczynają się od ceny ok. 2400zł, tylko że Philips jako jedyny w tym przedziale cenowym proponuje TV klasy Premium z pasywnym (jak w IMAXie) 3D + 4 pary okularów + Ambilight (efekt naprawdę robi) + wszystkie cechy tańszego modelu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 01:30:21 wysłana przez Grey »

Chris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Batista do WWE
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NM_Chris_PL
  • Skąd: Kraków
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2013, 13:51:54 »
Odświeżę ponieważ zaczynam poszukiwania dobrego TV full hd tak od 40" i w przedziale powiedzmy 2-3k.
Czytając poprzedni post Grey'a zastanawiam się czy osiągnięcie na LCD zero input laga jest w ogóle możliwe?

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2013, 14:58:50 »
To już ja odpowiem, że nie jest. Na crt ZERO INPUT LAGA też nie jest możliwe. Nietrudno za to znaleźć NIEODCZUWALNY INPUT LAG i raczej o to wszystkim chodzi.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Widowmaker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2013, 10:12:47 »
Dołączam sie do pytania autora tematu.

 Proszę o zaproponowanie telwizora:

- mozliwie najnizszy input lag ale to wiadomo,

 - LCD lub LED,

 - max za 3000 zł,

 - przekątna od 30 do 40 cali,

 - full hd.

 Pozostałe rzeczy mnie w sumie nie interesuja, chcialbym tylko, aby nadawal sie tez do ps4.


Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2013, 17:20:15 »
Philips 42PFL4007h za 2100zł - Specyfikacja i TEST

Philips 42PFL6007 za 3000zł - Specyfikacja i TEST

Nad czymkolwiek innym nie ma się nawet co zastanawiać bo TV 40"+ i tak zaczynają się od ok. 2000zł, ale żaden nie ma
ZERO input laga + VGA PC + Smart TV + takiej jakości obrazu z równomiernym podświetleniem Direct LED w tej cenie.
(zapomnijcie o syfnym Edge LED - TV są cieńsze, ale cierpi jakość obrazu)

Modele 40"+ Full HD 3D zaczynają się od ceny ok. 2400zł, tylko że Philips jako jedyny w tym przedziale cenowym proponuje TV klasy Premium z pasywnym (jak w IMAXie) 3D + 4 pary okularów + Ambilight (efekt naprawdę robi) + wszystkie cechy tańszego modelu.

Tyle mogę polecić, piękna czerń jest zapewniona przez nowe dyfuzory. Na minus nalezy zaliczyć przymulone menu.
Ważne by wybierać modele z o wiele lepiej wypadającymi w niezależnych testach matrycami Sharpa, nie Samsunga. Rozpoznasz je po opisie na naklejcie z tyłu TV
400 - Matryca Sharp
396 - Matryca Samsung



Polecam też produkty Sharp - http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/lcd-tv-produkty.htm

Zastanów się czy chcesz 3D (PS4 napewno będzie z tego kożystać) czy wolisz najniższy na rynku INPUT LAG.

Widowmaker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2013, 08:51:29 »
Dzieki za odpowiedz:)

Przejrzalem te maszyny i wygladaja ok, tylko jest jeden maly problem - nie ma ich w sklepach. Ani w Media Markt ani w Saturnie.

Co do sharpow, to sam aktualnie mam takiego, z tym ze 26 cali. No i jestem z niego zadowolony bo laga wogole nie czuje (co innego na moim szajsungu w domu).

Wiec prawdopodobnie sklonie sie ku Sharpom i bede szukac tej matrycy 400:)

3D mnie jakos nie kreci zbytnio, zdecydowanie wazniejszy jest dla mnie maly input lag niz to czy ma 3D czy nie.

Chris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Batista do WWE
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NM_Chris_PL
  • Skąd: Kraków
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:27:30 »
Czy warto dołożyć do 46 zamiast 42 cali? Jaką wielkość powinien mieć TV żeby można było wykorzystać cały potencjał full hd?