Autor Wątek: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]  (Przeczytany 18726 razy)

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2011, 16:36:59 »
Ja tylko dodam ze nie lubie uczucia jak kupuje używke a poprzedni wlasciciel c***em plyte smyral
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2011, 16:54:49 »
Ja tylko dodam ze nie lubie uczucia jak kupuje używke a poprzedni wlasciciel c***em plyte smyral

O ile sam nie masz zamiaru tej płyty oblizywać, to chyba nie robi różnicy? Nie masz takiego zamiaru, prawda?
Moje pięści krwawią śmiercią!

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2011, 17:31:21 »
To jakim cudem Gamestop, Gametrade czy Świat Gier istnieją :o ?
Tylko dlatego, że utarło się już w społeczeństwie, że obrót używkami jest czymś normalnym - gdyby jakiś producent wytoczył  komukolwiek procesy o handel używkami stworzyłby sobie najczarniejszy PR z możliwych - bo kto chciałby handlować grami tego, przez którego można siedzieć. Dlatego dystrybutorzy jęczą, płaczą, ale wciąż przymykają oko na rynek wtórny wiedząc, że otwarta walka nie ma z nim sensu i próbują innych metod (sam online pass też powoduje już wielkie oburzenie i bojkoty).

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2011, 17:57:02 »
O ile sam nie masz zamiaru tej płyty oblizywać, to chyba nie robi różnicy? Nie masz takiego zamiaru, prawda?
Tylko jeżeli to gra capcomu
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2011, 20:07:00 »
Handel uzywkami to nie jest nic zlego ani nielegalnego. Moge sprzedac swoja wlasnosc:) Ja z checia bym kupil oryginaly na ps vite gdyby byly normalne ceny, zobaczymy jak to bedzie. Ostatnio sporo kupuje gier na kompa na steamie bo sa rozne promocje,  lub jakies paczki gier i to jest fajne.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 26, 2011, 21:31:40 »
Moge sprzedac swoja wlasnosc:)
I tu się właśnie mylisz Tunderku, bo zgodnie z licencją, którą domyślnie akceptujesz wkładając grę do czytnika nie kupujesz gry, tylko prawo do użytkowania danej kopii - zgodnie z zapisem nie jest więc ona twoją własnością (jest nią pudełko, papierki czy nośnik, ale nie dane na nim zawarte).

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 27, 2011, 01:28:41 »
Dodam tylko, że kupowanie używek to też działanie na szkodę twórcy/wydawcy, niezgodne z licencją gry, rozpatrywane na równi z piractwem.

Tutaj akurat sprawa nie jest aż tak jednoznaczna - to że sobie dystrybutorzy czy producenci wymyślili, że to jest "na równi" z piractwem to jest już ich duże nadużycie i nadinterpretacja nie mająca zbyt dużego potwierdzenia w faktach... Można by na ten temat długo dyskutować, ale nie wiem czy jest sens i czy kogoś to interesuje. Co do licencji to jest zasada, że punkty licencji niezgodne z miejscowym prawem nie obowiązują użytkownika. Nie wiem jak prawo do tego podchodzi w Polsce czy ogólnie UE, ale wspominam tylko o takim fakcie - nie wszystko co sobie producent wymyśli w licencji jest od razu obowiązujące.

@Bolgan - gry kupuje oryginalne, filmy wypożyczam na blu-ray'u z wypożyczalni :) a jeśli coś jest na YT to znaczy, że mniej lub bardziej jest legalne, bo inaczej już dawno by zostało usunięte ;) faktycznie zdarza się, że nawet ogólnie "legalni" ludzie sciagają seriale z sieci, ale zazwyczaj wynika to z trudności w śledzeniu ich w TV (obowiązki itp.) - akurat takie ściaganie serialu niewiele różni od w pełni legalnego nagrywania i oglądania go przy pomocy dekodera z nagrywarką :)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:08:06 »
akurat takie ściaganie serialu niewiele różni od w pełni legalnego nagrywania i oglądania go przy pomocy dekodera z nagrywarką :)

Co prawda nie żyjemy w USA (ufffffff), ale trudno tu nie wspomnieć o ichnej ciekawostce. Żeby nagrywać transmisje meczów trzeba mieć zgodę tamtejszego odpowiednika PZPN-u, inaczej jest to (/było) nielegalne.
USA to jednak kraj, gdzie nadal panuje prawo precedensu, więc podaję jako ciekawostkę.

Swoją drogą ciekawi mnie czy pożyczanie gier jest zgodne z polskim prawem, orientuje się ktoś?
Moje pięści krwawią śmiercią!

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:37:59 »
W przypadku wypożyczenia w celach komercyjnych raczej nie. W przypadku filmów są do tego specjalne licencje które wypożyczalnie muszą nabyć wraz z filmem, w przypadku gier takie coś chyba u nas nie istnieje więc i wypożyczać czerpiąc z tego korzyści raczej nie można.

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:59:02 »
O czym my mówimy ? Cofnijmy się w czasie o powiedzmy 10 lat. Co wtedy mówili producenci ? Piractwo zabija nasz rynek i powoduje, że będzie się pojawiać mniej gier. Poszli wtedy po rozum do głowy. Zaczęło się pojawiać sporo gier w dobrych cenach, różne platynowe wydania, bestsellery itp. Piractwo w pewnym stopniu zmalało. Wówczas handel używkami nie był jeszcze taki duży, bo...bo wszyscy piracili. Po co kupować używkę jak mogę mieć pirata za 1/5 ceny ? Rozwój konsol spowodował też rozwój zabezpieczeń i pewną zmianę światopoglądową. Ludzie uznali, że piracenie nie jest cool i zaczęli wspierać rynek. Pieniądze jednak na drzewach nie rosną, a grać trzeba. Coraz więcej gier zaczęło trafiać do drugiego obiegu, a producenci po pewnym czasie zorientowali się, że ujebali jedną głowę hydrze i w jej miejsce wyrosła kolejna. Sprzedaż gier z drugiej ręki stała się problemem tak wielkim jak kiedyś piractwo. Tak więc teraz się sieje propagandę, że to niemoralne, że złe, że tak nie można robić itp. Stosuje także się różnego rodzaju przeszkadzajki itp. Wszystko oczywiście rozchodzi się o kasę.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 27, 2011, 09:58:57 »
Większość piraciła bo albo nie było innej możliwości żeby sobie pograć, albo ludzi było nie stać, albo było to na tyle banalne że nie wypadało tego nie robić xD.


Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:38:16 »
Kiedyś byliśmy młodsi i nie zarabialiśmy aż tyle kasy, aby pozwolić sobie na każdą nowość. U pirata sprawa wyglądała inaczej. Handel z drugiej ręki stał się dla firm ogromnym zagrożeniem. Kiedyś też handlowano używkami i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz chodzi o skalę tego zjawiska, które zaczęło przynosić straty producentom, Tak więc kiedyś walczyli z piractwem, a teraz walczą z używkami. Ja myślę, że ceny gier z drugiej ręki są na tyle fajne iż wprowadzanie np. online pasów nie pomoże firmom. Ja się założę, że niedługo zacznie się wycinanie leveli itp.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 27, 2011, 13:30:05 »
Ja się założę, że niedługo zacznie się wycinanie leveli itp.
Zaczęło się wraz z początkiem tej generacji, nazywa się Downloadable content :D (nikt mi nie wmówi, że Sequence 12, 13 w AC2 czy Missing Link w Deusie nie mogły zostać umieszczone w podstawce).

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 27, 2011, 13:31:57 »
DLC z AC2 nie mogły, bo były w c**j słabe :f
smh tbh fam

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: PSVita i piractwo konsolowe. [Przeniesiony z "W co gracie obecnie?"]
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:58:28 »
Ale dyskusja. W XXI wieku ktoś jeszcze komuś próbuje tłumaczyć jakie to piractwo jest złe? Poważnie?

Jak napisał Taz - Kupowanie używek = 99% Piractwo

Nie 100, bo mozesz na grę dostać paragon ze sklepu i to jedyna różnica.

Jak ktoś chce piracić to niech piraci - mi nic do tego i nie zamierzam nikogo osądzać i aż się dziwię co niektórzy tutaj wypisują. Rynek przez to nie upadnie, bo jakby miał - to by upadł za czasów PSXa.

BTW to ściągnięcie mp3 z sieci też jest piractwem.
"Don't f%ck with a witch"