Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 214383 razy)

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 10, 2010, 18:57:09 »
Dadrot ty oczywiście wiesz kto kim gra lepiej od kolesia, który jest w Korei i codziennie siedzi w Green Arcade  ;) Tak samo jak się upierasz, że Bryan to postać defensywna. Bryan to czołg, nim się tylko napiera do przodu, zobacz którąkolwiek walkę Sunchipa- maszyna nie do zatrzymania.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 10, 2010, 19:03:00 »
Dobra, nie będę się bez sensu spierał, zobaczymy czy na jakimś poważnym turnieju nin albo holeman będzie grał Bryanem taaa..
A walk widziałem naprawdę sporo i nadal nie uważam aby ktokolwiek grał Bryanem ofensywnie, ale najwyraźniej nie mam pojęcia o czym mówię bo sunchip po prostu jak czołg prze do przodu, taki malgu grający lawem czy only practice niną się nie umywa.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 10, 2010, 21:49:08 »
Czy Wy nie wiecie ze postac moze byc dobra i w defensywie i ofensywie? Nie musi byc nastawiona tylko na atak albo obrone i mysle ze tutaj wlasnie tak jest.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 11, 2010, 02:06:29 »
to co mozecie w takim razie powiedziec o Armor Kingu? Słucham. Widzę że ten Bryan was przerasta wszystkich :) Owszem Bryan jest czołgiem ale dobrze się nim gra w defensywie. Też widziałem sporo walk i myślę że poprostu Bryan jest postacią wszechstronną, no oczywiście Bryan sam nie gra tylko operator postaci więc jak przychodzi czas to się broni a jak zobaczy że można napierać to napiera. No ale wystarczy o Bryanie :) Ja poproszę o rozłożenie Armor Kinga na czynniki pierwsze.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 11, 2010, 08:44:04 »
Można być ofensywnym nie będąc pitbullem. Kto tego nie rozumie ten nie rozumie niuansów tej gry, istnieje wiele form pressingu.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 11, 2010, 10:13:45 »
Pressing to ofensywa, ciągły atak, to że czasami się kogoś przyciśnie nie oznacza gry ofensywnej bo w Tekkenie nie można wygrać nie walcząc to chyba oczywiste. Postacie dobre w pressingu to postacie z b.dobrym mixupem, zmuszające do zgadywania łatwo przejmujące inicjatywę. Taką postacią jest dla mnie np. Law. Ciągła ofensywa, dużo dobrych poke etc. A ty tenshi napisz może konkretnie coś, ewidentnie się nie zgadzasz szkoda tylko, że nic konkretnego nie napiszesz. Kilka postów wyżej napisałaś sama, że prócz b+1 Brajan nie ma narzędzi do pressingu, teraz zmiana...
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 11, 2010, 11:53:25 »
Po pierwsze, trzeba uściślić słowo pressing: bo użyłeś w swej definicji wszystkiego, co można podpiąć pod szerokie pojęcie "ofensywa".
Według mnie:

Ofensywa - szeroko pojęty atak
Pitbulling - napieranie customami, stringami itp, które na celu ma pozbawienie tchu przeciwnika szybką wymianą wbudowanych mixupów.
Pressing - jak sama nazwa wskazuje, "presja" na przeciwniku, ale już bardziej subtelna, gdzie w grę wchodzi nie tylko załączanie kompletów ciosów na blok, ale również, na przykład:
1. ogólnie pojęty, mylący movement - w przypadku Bryana byłoby to np. szybkie cancelowanie taunta, w przypadku Yosha taniec w postawach...
2. Custom Mix-ups
3. Setupy, Okizeme

Więc, chciałam powiedzieć, że Bryanem można "pressować", a jeśli uda się zastraszyć przeciwnika, wtedy można nawet trochę ponapierać. Nawet Yoshem mogę napierać jak się uda mimo iż on w ogóle nie jest do tego stworzony, co dopiero Bryan, który w tym areale jest ciut lepszy (ma więcej narzędzi).

Zresztą, samą ofensywą nikt nie jest w stanie wygrać. Dla mnie te dwa style się bardzo przeplatają, nawet pitbuller musi czasami stepnąć gdy chce, aby przewidywana odpowiedź przeciwnika poszła na whiffa.

Moje słowa podtrzymuję, bo z ciosów b+1 jest bardzo dobre do pressingu, reszta leży w odpowiedniej taktyce i własnych akcjach-wariacjach. Bryan nie ma nic wbudowanego, podanego na talerzu (tak jak np. Bob), a chyba o to Tobie chodziło w stwierdzeniu, że Bryan nie może sobie bezstresowo napierać.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 11:59:05 wysłana przez Tenshimitsu »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 11, 2010, 12:29:34 »
No właśnie i o to mi chodzi, każdą postacią można porzeźbić i wprowadzić w niepewność/zmusić do małej zgadywanki z mixupem jakimś, ALE część zawodników jest zaprojektowana pod tym kontem i jest to ich mocną stroną. Np. law, zafina, nina, bruce czy właśnie bobek. Oczywiście można pressować Bryanem, aczkolwiek ewidentnie wg mnie nie jest postacią zaprojektowaną z myślą o zmuszaniu do zgadywania. Jest bardzo solidny i radzi sobie w większości sytuacji b.dobrze. Ma dobre wall carry, w miarę ok damage, taunta etc. Jest relatywnie bezpieczny - to jest jego siła. Zafina np. bezpieczna nie jest ale ma masę kontynuacji, zmusza do zgadywania i zmusza do zmiany stylu gry i to jest jej siła. Nawet koreańce na strongstylu mieli z nią kłopot mimo iż jest rzekomo najgorsza w grze. Więc again - Bryan jest świetny i to jedyna postać którą gram od daaaawna, ale wg mnie to nie jest postać do gry na ciągły pressing. Popatrzcie jak ludzie grają lawem czy bobem, a jak grają Bryanem. Knee gra nim na mocny spacing, deja vu również. Sunchip pomimo tego co napisał komandos również nie gra nim zbyt ofensywnie. Dużo polowania na 3+4, SS +JU etc.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 12, 2010, 20:07:35 »
Top 10 by MYK:

1. Lars, 2. Law, 3. Bryan, 4. Bruce, 5. Bob, 6. Steve, 7. Lili, 8. Lee, 9. Nina, 10. Julia.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 12, 2010, 20:29:31 »
Zamienic Larsa z Lawem i sie zgodze :)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 12, 2010, 21:42:30 »
Zamienic Larsa z Lawem i sie zgodze :)

Nie chcę pisać kto tutaj może doprowadzać jugglem przez całą arena za ponad 3/4 kreski po byle czym 8)

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 12, 2010, 22:01:25 »
Ale  Steve jest lepszy od Boba ( bynajmiej tak mi sie zdaje  )

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 12, 2010, 22:16:36 »
zdanie sprzeczne

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 12, 2010, 22:24:12 »
Blaugrana - "bynajmniej" nie jest synonimem "przynajmniej" ;/

Steve byłby na równi z Lawem na szczycie, gdyby ludzie nie janili. To jest postać stworzona do grania na high-levelu. A że teraz nawet Korea jani, to jest jak jest.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 12, 2010, 22:37:56 »
Zamienic Larsa z Lawem i sie zgodze :)

Nie chcę pisać kto tutaj może doprowadzać jugglem przez całą arena za ponad 3/4 kreski po byle czym 8)

Daj mi d/f+1 z przewaga  i magiczna 4 to z czystym sumieniem napisze ze Lars jest najsilniejszy :P
I nie po byle czym bo po u/f+4, czyli jego najlepszej wybitce ^^
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"