Autor Wątek: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?  (Przeczytany 21876 razy)

Bati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ludzka dzida
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bati_KING
  • Skąd: Bytom
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 26, 2013, 10:47:43 »
Ja podsunę jeszcze raz swój pomysł sprzed roku :)
Rozważcie opcję zorganizowania turnieju "2 fazowego"
Pierwsza faza BARDZO MOCNO ROZREKLAMOWANA:
Plakaty w szkołach, liceach, technikach, uczelniach dookoła miejsca w którym odbywać się będzie turniej.
Na plakatach wyraźnie zaznaczyć: ZAPRASZAMY NA TURNIEJ KAŻDEGO KTO MA CHĘĆ POCZUĆ PRZYPŁYW ADRENALINY PODCZAS RYWALIZACJI bla bla bla, NA TYM TURNIEJU WYMIATACZE BĘDĄ DOUCZAĆ WAS JAK GRAĆ, ZAMIAST WYELIMINOWAĆ WAS Z TURNIEJU JUŻ NA WSTĘPIE.
Przebieg takiej fazy wyglądałby jak cały turniej, z tym że nie mogą w nim brać udziału osoby które kiedykolwiek były w załóżmy top 8 jakiegokolwiek turnieju tekkena. Wiem że ciężko coś takiego zweryfikować ale podejrzewam że nikt z corowych graczy nie będzie pchał się do turnieju dla "newbies" :D
Pierwsze trzy miejsca z fazy pierwszej nagrodzone były by jakimiś p***dółkami + możliwością wzięcia udziału w fazie drugiej.
A Faza druga to już taki standardowy turniej który wygrywa Devil Matt albo Frizen a reszta polskiej czołówki kotłuje się gdzieś za nimi żeby być w top 8 :D
Oczywiście mój pomysł to tylko zarys tego jak mógł by takie turniej wyglądać.
Jestem świadom tego, że taka opcja wymaga o wiele więcej poświęcenia od organizacji... ale w końcu pytanie brzmi, co zrobić żeby turnieje były lepsze.
Jeżeli lepsze = jest na nich więcej osób, i osoby te są podekscytowane możliwością rywalizacji. To na pewno jest to jedno z rozwiązań :).
Wszak jeżeli grupa casuali będzie świadoma tego że wszyscy ich rywale są na podobnym poziomie do nich, to rodzi się nadzieja zdobycia pierwszego miejsca, a uwierzcie mi ... to bardzo wzmaga emocje i poziom adrenaliny :)

PS.
Cytuj
Bardzo dobrym przykładem tego, co jest - w mojej opinii - właściwym kierunkiem były luźne rozgrywki w akadrmiku Hiryu 2 lata temu. Gdybyśmy robili podobne spotkania regularnie i w miejscach ogólnidostępnych (np. Level Up), to ludzie by znaleźli nas, a nie na odwrót :).

Coś podobnego działa dość sprawnie w mieście Tilburg w południowej Holandii.
Jest tam "salon gier" gdzie stoi około 30 arcadów, (dużo bijatyk ;) ) a gość który to prowadzi udostępnia za darmo! miejsce grupie osób które co weekend organizują sobie stanowiska i grają w SF i UMvC3, mniej więcej raz na miesiąc organizują sobie turniej, na który czasem przychodzą casuale którzy widzieli ich wcześniej grających w tym miejscu. Fajna misja, z tym że w Tilburgu jak i w całej Holandii zainteresowanie bijatykami jest znacznie mniejsze niż u nas... w sumie o wiele mniejszy kraj to jest :P
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2013, 11:03:33 wysłana przez Bati »
Flamingo KUR*A

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 26, 2013, 15:21:55 »
Grey - twój pomysł jest poroniony. Nikt ci nie będzie zbierał 20% od 10 piw lol.
Trochę inaczej się to robi ale już. Ja pozostaję przy swoim pomyśle Liga stream jedno miejsce. Zniżki na przewozy 2 tygodnie wyprzedzenia z info o tym kto z kim gra. Szybki confirm przez danych graczy i po sprawie. Prawda jest taka że dla wielu organizacji liczy się to że coś się dzieje i że inne firmy już z tym współpracują. I tak mamy w polsce poza polskim busem jeszcze ze 3 organizacje z którymi mogę się dogadać. Inaczej wygląda jak idzie z nimi rozmawiać zapalony gracz organizator kilku turniejów a osoba posiadająca działalność z tej branży. Nie oszukujmy się ale kwestia odliczenia wielu rzeczy od podatku czy wpisania w straty robi swoje. Do tego grey musisz znaleźć inny sposób na zdobycie $$$ i nagród. Jeśli rozłożymy współpracę z różnymi firmami na różne imprezy to wszędzie będzie coś ale nic konkretnego. Jeśli skupimy się na jednym to wszystko będzie w jednym i będzie to jakoś wyglądało.
Tak jak w firmie w której pracuję. Jeśli mieli byśmy wysłać 2 produkty na każde zawody w PL to nas to nie interesuje. Wolimy pojawić się na nich sami ze wszystkim co mamy, opuścić ceny z okazji eventu, i dać możliwość przetestowania ich. Rozdać masę próbek etc. etc. etc. A dzięki temu organizatorzy takich imprez zawsze są zadowoleni bo coś się jeszcze dzieje, jest szum ludzie przychodzą i się bawią na stoisku podpisując to pod całą imprezę.

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 26, 2013, 19:59:11 »
Szczać na poronione pomysły, skupmy się na pubie juniora.

Taka współpraca, cheers!
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2013, 22:39:37 wysłana przez Grey »

BrS772

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 26, 2013, 23:31:40 »
Na wstępie dzięki za zaj**isty turniej w poznaniu ;)

To był mój pierwszy poważny kontakt ze sceną więc może i opinia troche zewnętrzna. Zarówno z dzialan namco jak i kondycji sceny wydaje mi sie ze wynika ze czas sie pogodzic z onlinem, bo to przyszlosc tak czy siak. Jest jaki jest ale przeciez cos sie caly czas dzieje, kwestia zrobienia turnieju online to pikuś. Z tym ze wiadomo ze docelowo najwiekszy fun to granie obok siebie, rywalizacja itd. Stąd luźny pomysl zeby budowac scene i szukac nowych zawodnikow na online, a turnieje offline jako wisienka na torcie. Bo jest tych polakow na online troche, mozna na tym budowac. Potrzeba dobrej woli i przeproszenia sie z tym trybem. Takie luzne spostrzezenie ;)

Edicik: wynika to tez z tego ze jest tych kilka miast tekkenowych aktywnych, a tak na przyklad moj olsztyn spi. Tutaj nic sie nie da zrobic, probowalem, a dojechac daleko i kosztownie.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2013, 23:33:36 wysłana przez BrS772 »

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 28, 2013, 12:39:44 »
Cóż za dosadność.
Nie to miałem na myśli ale taka wersja też mi pasuje.

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Sepkong

  • Moderator forum
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 28, 2013, 12:43:20 »
w Waszych postach pojawił się wątek zapraszania casuali do udziału w turniejach. Tutaj http://www.wykop.pl/link/1707640/jak-zmienial-sie-tekken-1994-2014/ pojawił się wykop o Tekkenie i ma relatywnie duże zainteresowanie. Jak ktoś ma konto na wypoku, może się bawić w reklamowanie backdasha, zbieranie opinii zwykłych graczy o Tekkenie itp. (warto wykorzystać od zaraz, póki świeże); elo.

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 29, 2013, 09:53:09 »
Na wstępie dzięki za zaj**isty turniej w poznaniu ;)

To był mój pierwszy poważny kontakt ze sceną więc może i opinia troche zewnętrzna. Zarówno z dzialan namco jak i kondycji sceny wydaje mi sie ze wynika ze czas sie pogodzic z onlinem, bo to przyszlosc tak czy siak. Jest jaki jest ale przeciez cos sie caly czas dzieje, kwestia zrobienia turnieju online to pikuś. Z tym ze wiadomo ze docelowo najwiekszy fun to granie obok siebie, rywalizacja itd. Stąd luźny pomysl zeby budowac scene i szukac nowych zawodnikow na online, a turnieje offline jako wisienka na torcie. Bo jest tych polakow na online troche, mozna na tym budowac. Potrzeba dobrej woli i przeproszenia sie z tym trybem. Takie luzne spostrzezenie ;)

Edicik: wynika to tez z tego ze jest tych kilka miast tekkenowych aktywnych, a tak na przyklad moj olsztyn spi. Tutaj nic sie nie da zrobic, probowalem, a dojechac daleko i kosztownie.

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zajął się ludźmi w twojej okolicy. Myślę że każdy z tu obecnych ci pomoże!

#Grey - po krótkim przemyśleniu stwierdzam ze współpraca z miejscowymi lokalami dla graczy jest spoko ale nie na takiej zasadzie jak napisałeś. Można by w takich miejscach umieścić choćby reklamę BD w postaci np. plakatu. Do tego wypadało by w takich miejscach bywać i pogrywać większą ekipą. Częścią wyjściową jest postawienie strony bd na nogi o ile jest to możliwe.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2013, 17:18:59 wysłana przez JuniOr »

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 29, 2013, 16:06:20 »
sądze ze scena Tekkena Online jest  bardzo duża i ma wielu dobrych graczy i  można tam  werbować ludzi do gry na turach offline  ostatnio Konrados był i  wysokie miejsce uzyskał , tylko gadanie  do kogoś kto  gra  w 95% online że tekken onlie to nie tekken raczej temu się nie psysłużą

ForAiur

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Świdnica
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 24, 2014, 14:04:30 »
y0 all!
Chciałbym pochwalić się drobnym turniejem we Wrocławskim klubie Disorder. Szczycenie się tą drobną inicjatywą Yavy i mojej osoby ma za zadanie pokazanie że liczymy z Yavą na drugi Poznań czy też Łódź jeśli chodzi o spotykanie się najlepszych graczy z okolic Wrocka. Owszem termin oraz nagrody nie były zachęcające lecz mimo wszystko wielkie gratulacje dla chłopaków ze Śląska za przebycie 200km na turniej i bez oporu Wrocławian zajęli top4! Z pewnością gdyby ktoś wbił z Wrocka ubił by ich na kwaśne jabłko lecz trudno, nikogo nie było z miazgatorów Wrocławskich :(. Jeśli chodzi o kolejne turnieje to z pewnością będą i mając już okruchy doświadczenia, wiemy co z kumplem zrobić tak żeby wbiła śmietanka być może z całej Polski! Teraz po prostu wiem gdzie napisać o tym turnieju żeby było zacniej! :). Bracket wrzucę  jak go znajdę =]
https://www.dropbox.com/sh/og5gwj2zjgk9iby/AADiTPigpfOl1YnVP-nL6J4ca

ZajcewWerewolf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nie pierdol że się nie da"
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ZajcewWerewolf
  • Skąd: Suwałki
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 07, 2015, 23:42:16 »
Z tym Tekken online to jednak dużo prawdy.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 15, 2015, 21:41:19 »
Jakie atrakcje okołoturniejowe (dla tłumów) widzielibyście przy okazji dużego turnieju, które mogłyby zainteresować przechodniów?

- cosplay
- konkursy grania w gry dla publiczności
- konkursy wiedzy o grze dla publiczności

Coś jeszcze?

Aremah

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:04:17 »
CapcomFighters na swoich oficjalnych streamach (m.in. Evo) w przerwach między walkami wyjaśnia różne podstawowe terminy i sytuacje (np. że niektóre ataki są invulnerable i co to oznacza, że super pobije "zwykły" special, itd). Dla znających tajniki FGC to niepotrzebne, a czasami niepotrzebnie spłycone, ale może pozwoli obserwatorom coś więcej zrozumieć z tego, co się dzieje?

Do tego bardzo fajnie byłoby dorzucić jakiś pokaz walki między dwoma postaciami (w realu), no ale to już zapewne sporo więcej kosztuje.

Konkursy jak najbardziej, chociaż czy konkurs wiedzy o grze dla postronnych obserwatorów ma sens? W końcu oni dopiero chcąc się dowiedzieć czegoś więcej a nie sprawdzać wiedzę. Ale jako niezobowiązująca zabawa może być.

Uważam, że dobrym pomysłem jest też puszczanie różnych fajnych kompliacji w przerwach. Na przykład takich: https://www.youtube.com/watch?v=GgPt6YOI-qs, choć ta akurat przydługa.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:54:18 »
nie wiem na ile to 'atrakcja' ale zawsze stanowiska na freeplaye dla przechodniow to dobra okazja zeby ktos przynajmniej wyprobowal gre i chwile sie pokrecil
jak wracam do WGW to nawet ta opcja gdzie ludzie grali z zawiazanymi oczami to taki niezobowiazujacy fun i kazdy mogl sie powyglupiac
na EVO sporo ludzi latalo tez do baru gdzie byly 'themed - drinki' chociaz to akurat kwestia miejscowki tez, ale wydaje mi sie ze polaczenie kilku opcji z cyklu 'hej jest tutaj knajpa/bar i przy okazji na monitorach mozna zobaczyc gre' to zawsze cool idea + opcja na zarobienie kasy dla organizatorow
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Geto

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Toruń
Odp: Pytanie: Co można zrobić aby następne turnieje były lepsze?
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:40:14 »
Tłumaczenie gry - dobry pomysł, ale naciskając na fakt, że gracze na wysokich poziomach 95% rzeczy robią intencjonalnie, bo przewidzieli ruchy. Pare razy spotkałem się z reakcjami "wow, nie wiedziałem, że w grach trzeba tak myśleć!". Pokazanie głębi gry jest ważne, bo bez tego oglądający może sobie pomyśleć "no fajne, ale nie mógłbym przesiedzieć przy tym tyle godzin" zakrywając się potencjalną nudą. Myślę, że trzeba też postawić na bardzo dobry komentarz, który byłby noob friendly i podkręcający hype.