Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 82577 razy)

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:46:14 »
juz w t6 był crown bo on wygrał przetarg na caby w korei

crowny maja skrzywione drazki forma w ktorej osadzaja battopa na trzon jest krzywa jak szlag na kazdym modelu to jets bo drazki odlewaja we wspolnej formie co ma buga
a te koreance co sa na gumie automatycznie nie maja pivota podobnie jak joye z wczesnych lat 80 pivot jest tulejka stalowa zatopiona centralnie w pierscieniu z gumy, pivot moze zostac krzywo osadzony w pierscieniu, jak guma krzywi sie nierowno z czasem albo jest zle odlana to automatycznie drazek jest skrzywiony, bo włazi on w pivota i z tym sie nie da nic zrobic. pomaga zawiazanie gumki na drazek i wychylenie go na maxa i zostawienie na pare godzin czy dni nawet ale to dorazne zabiegi.
wiec guma plus krzywy drazek i robi sie z crownami katastrofa.

sama idea gumy nie jest zła ale joy musiałby miec i tak pivota nadal coby go centrował na rowno jak jets w amerykanskich gałach
projekt jest do zrobienia takiej gały przydałby sie ktos obczaskany w projektowaniu 3D pod drukarki i machnac prototypy
mam projekt stika pod shmupsy ale architekture ma taka ze w kazdej chwili  mozna by to przerobic pod koreanca czy amerykanca w nowym designie z kompaktowymi wymiarami aby pasowały do HRAPow czy TE sadze zeby sie sprzet przyjoł z czasem i mozna było na tym zarobic.

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:55:50 »
Może nie do końca na temat ale....Chce ktoś takiego Crowna ;d ? u mnie sie od roku kurzy... a tak mogę po atrakcyjnej cenie opchnąć.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:00:44 »
ktory model
tzn niektore mozna ratowac nowy drazek zrobic i sprezyne podłozyc pod gume czesc ma na pierscieniu frez i mozna tam dołozyc sprezyne i troche to pomaga

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:33:30 »
hmmm kowal jestem pewny, że w automatach z t6 była fanta, a mówił mi o tym maxi, więc raczej nie jest to ruskie info
fade em
need dat

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 11, 2012, 01:04:38 »
hmmm kowal jestem pewny, że w automatach z t6 była fanta, a mówił mi o tym maxi, więc raczej nie jest to ruskie info

Na forum SRK robili zestawienie cabientow i ich bebechów i dokładnie był tam Crown CWL 303 i ten model właśnie posiadam.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 11, 2012, 02:10:02 »
wiesz cab a cab to jest roznica zawsze to mozesz przerobic tak robiły lepsze salony wywalali crowny wstawiali fanty ale to gest własciciela lub grupki graczy co to na nim wymusili
tak to crown jest zawsze
303 sa 2 wewrsje roznia sie srednica actuatora o jakies (0,5-1mm na srednicy) daje to ciut lepszy angaz i szersze skosy ale jak ktos ma wersje 1 to i tak sam moze dogiac levary switchy aby uzyskac ten sam efekt jak na szerszym actuatorze.
ja tak zawsze robie tutaj wiem ze Solo miał w ten sposb modowane JLW miał okrag  wiec mu zagiołem lekko levary aby skosy z 20 stoponi doszyły do 30
obciołem mu drazek i nakreciłem battopa i sie gała zbalansowała
nie wiem czy go nadal uzywa ale to był jeden z lepszych moich modow i spoko buforowała wszystko w 2D.

CLW 303 to crap jak prawie kazdy crown z wyjatkiem 306 co jest całkiem udana ale niepopularna i nie uzywana w ogole
ale wbrew pozorom to dalej łazi jak Fanta myoungshin i jak ktos nie polubił 303 to i fanty nie polubi bo to rzut kamieniem w działaniu.

Fanata zabłysła na SBO przy T4 ( w KOFie2k2) ale tam była Tae Young co jest lepiej wykonana ale za to ma tak twarda gume ze nie da sie na tym grac bez zakrecenia gały a zakrecanie wygladało tak ze 10 chłopa nawalało ciagiem 360 stopni prze kilka godzin aby guma sie rozrobiła i stik stał sie w ogole grywalny:P

na tekkenzaibatsu mase osob uzywa do mishim sprzetu amerykanskiego a tutaj kompletnie nikt poza RENem nie experymentował z tym 
i ich opnie wygladaja tak "ze koreance sa rownie dobre jak amerykance" SIC!
czyli nawet oni zdaja sobie sprawe ze jednak KR to shity i moga co najwyzej dorownywac reszcie sprzetu ale go nie przebijaja


K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 26, 2012, 17:15:42 »
http://www.youtube.com/watch?v=mV7OV2R39DM&playnext=1&list=PLF1591C218C6CFC12&feature=results_video - pewnie było, ale nawet jeśli to spytam raz jeszcze: Testował ktoś ? Warto wymieniać oryginalne microswitche na Zippy ? Czy jest naprawdę zauważalna różnica w generowanym hałasie oraz angaż jak i siła nań potrzebna.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:04:14 »
Co do prób wyciszenia joya to podjąłem kilka, ale były one bazowane tylko na wymianie całej konstrukcji na inną (wymiana różnych modeli joystików) i to dawało rezultaty. Hałas nadal był i to nie do końca w moim przypadku spowodowany mikrostykami - najwięcej go generuje uderzanie o restryktor, mikrostyki to mały procent, powiedział bym że tak z 20-30% . Do tego dodaj jeszcze większy odgłos uderzanych buttonów a joy przy tym niemal milknie. Najwięcej hałasu generował JLW i LS32 - mają najbardziej masywną a co za tym idzie sztywną bazę, każda inna konstrukcja była cichsza. To tyle co do hałasu w moim przypadku. Teraz na temat filmiku. Jak słychać jest ciszej ale na pewno zmienia się siła, reszta parametrów zakładając że mikrostyk zaskakuje w tym samym momencie nie ulegnie zmianom.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 29, 2013, 17:33:25 »
Witam, wrzucam unboxing Qanby Q4 RAF mojego skromnego autorstwa. :)
http://www.youtube.com/watch?v=hA_LW7DCN9c&edit=vd

ARCADE FIGHTSTICK BARDZO DOBRY POLECAM 9/10. NIE 10/10 BO NIE MA MANGOWYCH DZIEWCZYNEK NA ARCIE ALE I TAK SUPER OK.

PS. slightly NSFW. :dawajfajke:

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 30, 2013, 09:08:38 »
ile wyszło z wysyłką?

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 30, 2013, 15:36:44 »
W sumie to powinno wyjść jakoś koło 680, ale paypal sobie coś doliczył i wyszło 718. :p Oszuści.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 30, 2013, 17:20:44 »
O matko... Kiedy kontrolery staly sie drozsze od konsol? :|
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 30, 2013, 17:46:57 »
Normalnie ten stick kosztuje ~150$, czyli 450-500 zł, po prostu jak mieszka się w kraju trzeciego świata, gdzie takiego sprzętu nie można normalnie dostać, to trzeba się bardziej wykosztować. :p Kejimowi pół roku temu udało się wyrwać za trochę powyżej 600 zł z ebaya, ja już nie miałem takiego szczęścia. :( 217$ z wliczoną wysyłką to i tak najlepszy deal jaki udało mi się znaleźć (dealextreme), trafiłem na kilka bardziej hardkorowych. ;]

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 30, 2013, 18:17:35 »
Cena za swag nie ma znaczenia :swag:

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 31, 2013, 04:30:21 »
O matko... Kiedy kontrolery staly sie drozsze od konsol? :|
Nigdy tak nie było, ale świadomość posiadania oraz wiedza że ktoś się ślini - warta każdych pieniędzy.

PS
http://www.redcoon.pl/B346185-Bigben-Interactive-Arcarde-Stick-f%C3%BCr-PS3-XB360-PC_Kontrolery

Quanba Q4 in redcon.pl za 600 zł brać i brać i brać bo cholera wie kiedy zniknie :D
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true