Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 121645 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #435 dnia: Czerwiec 20, 2013, 00:09:52 »
^ Ewentualnie po prostu opóźnione wyrwanie z rzutu.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwiec 20, 2013, 17:14:46 »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qVuvuH1Sxjo#t=690s
taki filmik apropo ryu vs honda - grubasek jak widać ma trudne zadanie podejść ale jak już mu się to uda dmg jest bolesny
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:32:42 »
Wilku, pocisnąłeś mnie 22 do zera, gdyby mnie klient nie wyrwał z ferworu walki, pewnie jutro sprzedawałbym rzeźbę "Telewizor z wkomponowanym drewnianym arcade stickiem". Jakieś rady? Jak widziałeś, często brakowało mi pomysłu na dobry approach, niestety Guile ma zajebistą możliwość strzału i od razu pójścia w przód (Sagat miał coś podobnego z low shotami), górę też ma ogarniętą, więc...  :kappa: Pisałeś mi, że comba - ta jak! Jak widziałeś, jak udało mi się już zrobić kontakt, to najczęściej jakoś z tego wyskakiwałeś i punish był okrutny.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:06:41 »
Nie jest aż tak źle bo rundkę udało ci się czasem ugrać choć głównie przez to że psułem linka i wpierniczałeś się z SRK - którego jak widziałem na replayu maszujesz okrutnie - to po pierwsze musi się skończyć. Za dużo Focusa, ja go niemal nie używam bo jeszcze nie dorosłem a były sytuacje że ręce opadały jak ci się udało go zakończyć moim crumple, a rękę dał bym sobie uciąć że rzucałem (tutaj niestety online ze swoim lagiem ma swoje do powiedzenia). Skończ z podcinkami które walisz z odległości, to że się łapałem nie znaczy że to dobre zagranie, za dużo idę do przodu - ot tutaj mój błąd - wystarczy blokować i cała twoja taktyka idzie w pizdu bo ukarać to jest bardzo łatwo. Firebale - tego też nadużywasz i puszczasz jeden za drugim. Pisałem o combie cMK firebal - i tego się naucz bo dobre do trzymania na odległość, której nie czujesz jeszcze nic a nic. Nie techujesz rzutów, zamiast tego maszujesz SRK albo klepiesz rzut - wbij sobie do głowy że musisz robić to w rytm moich uderzeń. No i po SRK którego walisz na blok rób FADC, a jak nie masz takiej opcji to nie wal go na pałę bo zawsze oberwiesz. Tatsu nad firebalami też dobra opcja bo gasi ewentualne FA. Naucz się jakiegoś krosa. Podstawa u Ryu to SRK FADC Ultra - tego się też naucz i staraj od czasu do czasu na wakeup zrobić. Masz też opcję na ultrę po jump+MP. Widziałem że walisz challenge - olej je a skup się na prostych 3 - 4 hitowych combach, które zasadzisz bez większego wysiłku a poprzez małą ilość ciosów nie będą się aż tak bardzo skalować, na te przekombinowane jeszcze przyjdzie czas, bo bez możliwości podejścia (z czym masz największy problem nie tylko na Guila a nim grałem chyba tylko 12 walk) i rozpoczęcia ofensywy niewiele zdziałasz. Ogólnie nie wiem jak długo grasz ale jeszcze długa droga przed tobą zanim wyrobisz sobie odpowiednie nawyki, no chyba że okażesz się jakimś mega geniuszem i wszystko wykujesz w tydzień.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwiec 20, 2013, 22:15:58 »
Zagraj z Qjonem albo kimś innym, kto może wrzucić na YT replaye z walk - najłatwiej będzie Ci pomóc. Jeśli jest tak jak Wilku mówi, to radzę grać versusy skupiając się na robieniu konkretnej rzeczy/nie robieniu konkretnej rzeczy.

Myśl "nie mam skoku", "mam fireball tylko w combie", "każdy skok przeciwnika przechwycę swoim SRK". AE wymaga sporo cierpliwości, ale Ryu ma idealnie wszystkie narzędzia, żeby tej cierpliwości uczyć. Pamiętaj, że cr.MK jest doskonałe do wcinania się, gdy przeciwnik chce podejść a cr.MP przebija bardzo wiele podobnych opcji, staraj się trzymać odpowiedni dystans i dobrze używać tych normali. (Jeśli oglądasz walki, to nie skupiaj się tylko na grach takich ludzi jak Daigo, czy Alex Valle, bo oni są na takim poziome, że zagrywek, których Ty powinieneś się na razie oduczyć używają po mistrzowsku kiedy przeciwnik się najmniej spodziewa)
Moje pięści krwawią śmiercią!

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwiec 20, 2013, 22:22:27 »
Dzięki! Combo c.MP > Hado spoko, ale rzadko kiedy jest w ogóle okazja wsadzić c.MP. Fireballe puszczam - bo jak inaczej trzymać dystans? Starać się go zachować?

Z większymi kombosami, to jak mówiłem, na treningu spoko (j.HK > c.MK > EX Tatsu > U1 10 razy pod rząd na treningu), online praktycznie w ogóle mi nie weszło. Nerwy, może trochę lag, ale głównie to mój problem polega na tym, że jestem w gorącej wodzie kąpany. Dziś parę razy miałeś malutko energii - 1% czy koło tego. I ja od razu "straszy nawet hado na bloku" i dostawałem małpiego rozumu - pewnie widziałeś, że zaczynałem walić jak wariat.

No i podchodzenie. Sam widziałeś, że iść, to praktycznie zawsze dostaję w pysk. W powietrzu, trochę lepiej, ale też źle.

@Hiryu:
Tak się staram, siedzę teraz głównie na Endless i czatuję, żeby mieć okazję wbić z kombem, o którym pisałem wyżej, czy nawet czymś w rodzaju 3*c.LP.

Na YT siedzę też dość sporo, ale jak patrzę, co ludzie robią, to mam wrażenie, że nie nadzwyczajnego, a potem wchodzę do gry i HADO HADO SRK k**wa LEŻĘ TO SRK SRK SKOK TATSU k**wa PRZEGRAŁEM  :plaza:.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #441 dnia: Czerwiec 21, 2013, 08:12:10 »
Dzięki! Combo c.MP > Hado spoko, ale rzadko kiedy jest w ogóle okazja wsadzić c.MP. Fireballe puszczam - bo jak inaczej trzymać dystans? Starać się go zachować?
cMK > firebal klepać powinieneś z automatu, ale w takim tempie że bez uderzenia firebal nie wychodzi, jak noga wejdzie to automatycznie canceluje się w firebala. Nie jest to złoty środek bo po zablokowanym cMK można zasadzić FA i ten firebal łyknąć wraz z odpowiednią ripostą dla ciebie ale na początek żeby trzymać kogoś na odległość wystarczy. I puszczaj firebale tylko kiedy masz zapewnione że żaden cios cię nie sięgnie do zakończenia animacji, jak przeskoczy to walisz SRK itp.
Z większymi kombosami, to jak mówiłem, na treningu spoko (j.HK > c.MK > EX Tatsu > U1 10 razy pod rząd na treningu), online praktycznie w ogóle mi nie weszło. Nerwy, może trochę lag, ale głównie to mój problem polega na tym, że jestem w gorącej wodzie kąpany. Dziś parę razy miałeś malutko energii - 1% czy koło tego. I ja od razu "straszy nawet hado na bloku" i dostawałem małpiego rozumu - pewnie widziałeś, że zaczynałem walić jak wariat.
To nie nerwy ani lag, masz problem z umysłem którego nastawiasz tylko na tą jedną zagrywkę nie widząc innych opcji, poza tym to combo jest bez stun'a nie do wykonania, bo nikt ci na to nie pozwoli.

No i podchodzenie. Sam widziałeś, że iść, to praktycznie zawsze dostaję w pysk. W powietrzu, trochę lepiej, ale też źle.
Podglądaj na YT ryu i zobacz jak tam bezpiecznie skracają dystans, ale w większości to firebal elkko w przód firebal, lub FADC a w większości firebal poprzedza cMK i chyba z tej odległości gra się z nim najgorzej.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #442 dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:02:00 »
poza tym to combo jest bez stun'a nie do wykonania, bo nikt ci na to nie pozwoli.
Przy ścianie (to warunek) "wystarczy" wbić j.HK.

Fireballe myślisz skąd mam? :P Z YT, tylko chyba nie potrafię nimi jeszcze dobrze operować.

No nic, dziś dalej ciśnę, jakby ktoś chciał, to zapraszam.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #443 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:14:45 »
Cytuj
To nie nerwy ani lag, masz problem z umysłem
To zabrzmiało tak dobrze, że aż muszę posta sobie nabić.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #444 dnia: Czerwiec 21, 2013, 20:42:02 »
Ciężko powiedzieć, dziś pół dnia próbowałem ugrać coś z FADC i tylko raz mi wyszło, bo nerwy. Mam jakoś tak, że na onjanie maszuję jak głupi.

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #445 dnia: Czerwiec 21, 2013, 23:51:52 »
Któraś wersja Sumo Smash (nie Headbutt) ma armor breaka...?
Looks random. To znaczy, puściłem teraz trening z Hondą robiącym mi Smasha i w przeważającej liczbie przypadków faktycznie FA wchodzi. Raz tylko miałem breaka - nie wiem, od czego zależał, ale zgaduję, że o kilka klatek za późno podszedłem do FA. No nic, dzięki za to, bo byłem pewien (pewnie przez to, że kilka razy Sagatem faktycznie mnie Smashem zdjęli z FA), że Sumo jednak ma brejka.

To może ja zabiorę głos, jako że jestem w temacie ostatnio.

Sprawa jest prosta; u Hondy tylko Headbutt i Ultra 1 maja właściwości Armour Breaka. Motyw kasowania Twoich Focus Attack bierze się zapewne z tego, że Sumo Smash zadaje obrażenia dwa razy. Raz przy wznoszeniui się i drugi przy lądowaniu czterema literami na glebie. Pewnie zahaczał Cię przy pierwszym hicie, a lądując załatwiał sprawę FA i stąd te wątpliwości.

Ot i cała tajemnica. :)
Pozdrawiam.
Witek

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwiec 21, 2013, 23:57:23 »
Najbardziej prawdopodobna wersja to że po prostu cios został odpalony jako reversal i nabrał przez to wlaściwość łamania armora. ;]

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwiec 22, 2013, 11:03:49 »
Chyba Stajsik ma rację, musiało mnie muskać przy odpalaniu ciosu.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:01:36 »
Idzie mi coraz gorzej, przegrywam jakieś 80-90% walk. Według Was to mniej-więcej normalne, nie wiem, zmęczenie czy coś, czy faktycznie jestem aż tak zły? :plaza:

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #449 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:17:26 »
może masz lepszy/gorszy dzień  :plaza:
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."